|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 11:48:53   
Delijagirl
Kod nas se niko ne izuva tj izuva se ako ima blatnjave cipele a to ni netrebam da im pricam. A inace od nikoga ne trazim to iz prostog razloga jer svaki dan ujutru i uvece usisam parket i prebrisem ga zbog dlaka. Verovatno cu drugacije razmisljati kada mi dodje dete... a ko zna...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 12:00:23   
prolece
da se razumemo ja to ne zahtevam, ali očekujem. ne držim ja dete pod staklenim zvonom niti ribam podove Asepsolom, ali neću da mi se štroka unosi u kuću. niti da strpam dete u krevetac dok ne odu gosti i ja ne obrišem pod, samo zato što nekog mrzi da se izuje i obuje kućne papuče. drugo: kad mi idemo negde njoj nosimo patofne i preobujemo je. kako ni ona ne istresa pesak iz cipela po njihovoj kući, očekujem da ni oni to ne rade po njenoj. možda je to primitivno sa moje strane, ali tako je.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 12:07:10   
Skoki

IZVORNA PORUKA: viking

Ja ne tražim da se bilo ko izuva, a iskreno, ja NE POZNAJEM NIKOGA kod koga se izuva. Stvarno se ne sećam da sam ikada ušla u takvu kuću u Beogradu. Ni mi nemamo tepihe, a i gosti uglavnom ulaze samo u dnevnu sobu, ne šetkaju se po spavaćim sobama. Ako bi neko tražio da se izujem, uradila bih to bez ljutnje, jer svako ima prava da postavlja pravila u svojoj kući, mada je meni to bzvz.
Sve to što ste rekle za higijenu stoji i slažem se, i normalno je da majke žele da zaštite svoju decu od boleštinai štroke, ali deca se igraju i na ulici i u parku gde takođe ljudi gaze, životinje vrše nuždu (a i ljudi) pa nikom ništa. Drže se za rukohvate u autobusu za koji se pre toga držao neko ko je 5 minuta pre toga bio u wc-u (da ne kažem držao onu stvar) i nije oprao ruke... Te bakterije su svuda oko nas (što ne znači da treba prestati voditi računa o higijeni, samo kažem da ih ima svuda, pa pod manje više...).




Potpuno se slazem sa svim navedenim user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 12:17:29   
viking

IZVORNA PORUKA: prolece

možda je to primitivno sa moje strane, ali tako je.


nije, proleće, što bi bilo primitivno, samo pričamo... baš bi bilo dosadno da svi mislimo isto, ceo ovaj forum bi imao tri posta user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 12:41:01   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: prolece

niti ribam podove Asepsolom



To ja radim ali ne zbog gostiju...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 12:52:44   
Trcosava
ovde (u sloveniji) se koliko sam primetila svi živi izuvaju
apsolutno nemam ništa protiv i da se ne izuju, ja taj običaj nemam, ali od kako znam za sebe sam pre nego što uđem u nečiju kuću pitala da li trebam da se izujem, iz prostog razloga što je nekim  ljudima to običaj.
ne smeta mi ni ako se izuju, ni ako se ne izuju
što se tiče bebca kad dođe i ako bude puzila, već smo gledali one tople prostirke, nešto kao puzzle i od pene ili nečega pa će imati di da se puuuzi
inače od cele kuće postoji staza samo u hodniku (tu je samo iz razloga što je zakucana) i u spavaćoj 3 stazice oko kreveta i to je to - lakše mi da usisam prašinu sa parketa i manem krpom posle nego da tepih sve živo upija

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 13:17:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Ja ne tražim da se bilo ko izuva, a iskreno, ja NE POZNAJEM NIKOGA kod koga se izuva. Stvarno se ne sećam da sam ikada ušla u takvu kuću u Beogradu. Ni mi nemamo tepihe, a i gosti uglavnom ulaze samo u dnevnu sobu, ne šetkaju se po spavaćim sobama. Ako bi neko tražio da se izujem, uradila bih to bez ljutnje, jer svako ima prava da postavlja pravila u svojoj kući, mada je meni to bzvz.
Sve to što ste rekle za higijenu stoji i slažem se, i normalno je da majke žele da zaštite svoju decu od boleštinai štroke, ali deca se igraju i na ulici i u parku gde takođe ljudi gaze, životinje vrše nuždu (a i ljudi) pa nikom ništa. Drže se za rukohvate u autobusu za koji se pre toga držao neko ko je 5 minuta pre toga bio u wc-u (da ne kažem držao onu stvar) i nije oprao ruke... Te bakterije su svuda oko nas (što ne znači da treba prestati voditi računa o higijeni, samo kažem da ih ima svuda, pa pod manje više...).




za ovo podvučeno - meni je upravo to razlika između stana, kuće i ulice ...parka i čuda

jer ne mogu vani zaštititi ni sebe ni djete ... ali mogu u kući, i još nešto nije mi ni na kraj pameti da svaku noć ribam parket jer je nekome mrsko skinuti cipele.




(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 13:25:17   
Anoniman
Kada mi neko dolazi preko dana, zamolim da se izuje i ponudim papuce, jer preko dana nemam vremena da obrisem pod. Uvece, kad mi dodju drugarice kad Nesa zaspi, ili bilo ko ako dodje tad, ne mora da se izuva, posto mi tad nije problem da obrisem. Da je svaki dan, mozda bih i tad trazila da se izuju, ali s vremena na vreme, zazmurim....

Ja ne dam detetu da dira travu po kojoj psi vrse nuzdu, niti jos ide autobusom, i bilo sta slicno, i dok mogu zastiticu ga od tih bakterija. Kasnije ce vec nauciti da kad dira nesto prljavo ne stavlja ruke u usta, a dotle sam ja tu da mu obezbedim cist dom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 18:14:17   
Didy
Kod nas se, uglavnom, svi izuvaju jer kod vrata stoje sobne papuče. Nikad ne insistiram, čak kažem da se ne moraju izuvati ako ne žele i da urade kako im je prijatnije. Nisam bolesno opsednuta čistoćom, ali otkako Stefan puzi, malo sam obazrivija, češće usisavam i ribam.
I ne znam kakav ste kutak imali za dete, ali moje dete nikad neće da bude u tom kutku, već vršlja po celom stanu i ne mogu, a i neću da ga prisiljavam da bude u jednom "kutku".
Inače, puštam ga da puzi i kad smo kod nekog u gostima, čak i kad se kod njih ne izuva, ali mu posle obavezno operem ruke. Negde sam čitala da su te bakterije sa poda najmanje opasne i da se dete sa njima već susretalo, tako da je organizam već izgradio svojevrsnu zaštitu. Hmmm...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 18:44:22   
SUPER MAMA
za ovo podvučeno - meni je upravo to razlika između stana, kuće i ulice ...parka i čuda

jer ne mogu vani zaštititi ni sebe ni djete ... ali mogu u kući, i još nešto nije mi ni na kraj pameti da svaku noć ribam parket jer je nekome mrsko skinuti cipele.



100% se slazem vucko.ba. stobom.Jer ako neko nema nimalo postovanje prema moj red u moj dom gde ja zivim 24h onda to nisu prve prijatelji, rodbina i sl.
Za mene to je nepostovanje kucu u kojoj je usao a takodze nepostuje i mene, iz postovanje prema mene i bebe to bi uradili.mozda je glupo za nekoga ali nije lepo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 18:51:21   
indy_25
kod mene u stanu je obavezno izuvanje u kuci iako zivim u drzavi u kojoj se to bas ne praktikuje imam dovoljno papa u kuci tako da mogu svi obuci ako im je hladno po nogama a ne pada mi na pamet da non stop mjenjam carape zato sto su uprljani podovi od ne izuvanja ili da ih ribam non stop.Osim toga imam djete  i moje misljenje je da to nije higijenski jer neko hoda u tim cipelama vani gdje se pljuje i piski i svasta nesto pa onda po kuci u toj istoj obuci bez obzira iako nije ona vidno prljava. Moj muz nekad kad zuri na posao obuce cipele pa onda po kuci hoda trazi mobitel pa u Wc da napravi frizuru i uvjek imamo problem oko toga jer ga uvjek kritikujem. E a kada dodju neki majstori da prave nesto njih ne peglam da se skidaju obrisem podove kad odu.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.9.2009 19:24:06   
Anoniman
Kod mene je OBAVEZNO izuvanje...
Imala sam par situacija..kada moje prijatelje mrzi da se odpetrlavaju, pa posle shniraju...al zabole me...ja sachekam da se izuju...do tad stojim na vratima..i nema unutra user posted image
Inache se i ja svugde izuvam...dosta puta mi kazu ne morash...pogotovo kad vide da sam u chizmicama ili nechemu na pertlanje...ali ja se uvek izujem...nekako mi nije normalno da ja ulazim u obuci negde gde se zivi... jer ja npr dosta puta sednem na pod, kleknem kad trazim neshto, ispustim deo garderobe ili vetj neshto dole...a pomisao da je to izgazeno mi se gadi...
Jednostavno volim da znam da je chisto....
Inache kod mene u kuci su itisoni...s obzirom da su stari deluju kao da su prljavi jer nemaju onu boju kao kad su kupljeni...ali su chisti i to je bitno...svejedno...imam papucha na izvoz...pa nije problem...user posted image

Kod mog dechka nije obavezno izuvanje...pogotovo shto su u celoj kutji plochice i parket...chak ni u sobama nema tepih...pa se tamo ne izuvam do vrata od spavatje sobe, tamo se izujem i obavezno obuvam papuche.... Tamo jednostavno nije mogutje ochistiti kutju i da takva ostane duze od 3 sata...jer pesak je na sve strane...i za chas je hodnik pun peska....user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
7.10.2009 15:58:59   
sladjaaaa
Ja ne podnosim kad mi neko uđe u kuću obuven (pa zašto ja čistim ko fanatik?). To ima običaj moj nekulturni zet da uradi i ja popizdim kad ga vidimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
7.10.2009 16:12:03   
gagana83
Ja sam i ranije insistirala na izuvanju i jedva naucila mm da se izuva kad udje u kucu a narocito sad kad je beba stigla. Pre neki dan sam siznula,dosli neki poslovni prijatelji kod nas i usli najnormalnije u kucu a da nisu ni pitali treba li da se izujuuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
20.10.2009 20:38:13   
Ana RR
Ako je neko slavlje i dolazi puno ljudi, ne izuvaju se, ali kada je neka redovna poseta, svakodnevna, onda se izuvaju.. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
20.10.2009 20:45:06   
cicko
Ja sam apsolutno za izuvanje, posebno sad kad ima svakojakih bolestina, itd. Mada i dalje ima onih koji se naprave blesavi pa usetaju u obuci, aonda se kao fol vrate da se izuju. To me dovede do ludila!user posted image  

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
20.10.2009 20:48:45   
Anoniman
Danas mi dosli svekar i svekrva, prosli kroz hodnik, kuhinju i dnevnu sobu, setali po dnevnoj sobi, pa me pitali " A jel treba da se izujemo?" A kad nije trebalo?!?!?!?!?! Zive na selu, imaju zivinu, kera....dete mi puzi, trci po stanu...ne, ne morate se muciti, dezinfikovacu stan satima zbog vase polusatne posete. Sramota.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
20.10.2009 20:51:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam apsolutno za izuvanje, posebno sad kad ima svakojakih bolestina, itd. Mada i dalje ima onih koji se naprave blesavi pa usetaju u obuci, aonda se kao fol vrate da se izuju. To me dovede do ludila!user posted image  



takođe!
Izuvanje-obavezno !
PA ZATO SAM SE I NAKUPOVALA PAPUČA KAO LUDA...
I kada odlazim kod nekog ja se izuvam... Pa makar i ne imali papuče, ne volim nikome da unosim svakakvu prljavštinu s ulice u kuću, jer ne volim da to neko radi  meni.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
29.10.2009 12:12:35   
Ellenica
Izuvanje OBAVEZNO.
mm je par puta vracao njegove drugare kada su krenuli obuveni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
29.10.2009 12:14:34   
Kleopatra
Izuvanje obavezno ,kod mene to ne treba ni da se pita svi vec znaju(bas sam rospija) izuzef nekih slavlja

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
29.10.2009 12:35:53   
Anastazija
Izuvanje! Osim ako nisam baš dobre volje pa ih pustim u obući.. Parket mi je ofarban u tamno braon boju, i svaka stopa se vidi.. Dakle, ako nije sveže obrisan, može da se prođe u obući ali ako sam ga brisala pre nego što neko bane, izuvam ih još ispred lifta user posted image

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
29.10.2009 12:48:52   
Ellenica
Najvece pitanje sto se tice ove teme je, ako i imate samo parket ili laminat, kako podnosite prljavstinu na njemu, jer se ta prljavstina dize i mi je udisemo kao i nasa deca.
Dom je jedino mesto koje mogu da kontrolisem koliko je cisto.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:27:27   
Mari86
Kod nas se svi izuvaju...i to je moje pravilo..ja sam zena koja radi i nemam vremena
da briskam svaki dan a i necu da briskam svaki dan...
jednostavno,tako sam naucila kod mojih,tako i mm...i ovde kod nas se zaista svuda izuva...naravno ovo ne vazi kada su slave..onda nema izuvanja!!user posted image
Ali potpuno mi je ok.da se negde i ne izuva...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:36:23   
LillyT
Kod nas sada poceli da se izuvaju, iako ne insistiramo na tome. Nemamo tepihe u kuci, nego samo parket, ali ja uvek pitam kada udjem kod nekoga za izuvanje. Kada kazu kako hoces, onda se izujem. Smesno mi bilo pre koju nedelju, bili moji, bio brat sa devojkom i svi se poizuvali. Ja siznula, pa nemam toliko papuca, a i tog dana sam jedne sj**ala. Ali, nasla sam vec neke pa sam ih sve podmirila.
Takodje, ne briskam stan stalno, pa ne zivim u muzeju, svi uredno obrisu cipele, nikada nisam imala fleke po stanu od neizuvanja.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:41:04   
demetra
I kod nas se svi izuvaju.Ne zato sto ja patim od neke silne cistoce da sve bude sterilno, al kad samo pomislim koliko njih pljune na ulici i mi tom ulicom onda protabanamo...a ne, ne, dole cipele!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here