|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:13:17   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: sanji

IZVORNA PORUKA: pahulja76

sanji, na kojoj si opstini?
zene, sta mislite, posle udaje koliko mogu da "odugovlacim" sa menjanjem lk i promene adrese stanovanjauser posted image

Opština Rakovica. Kažu da penzioneri koju su izvadili dokumenta čekaju pa prodaju brojeve. Možete li da poverujete? Ja odugovlašim već par meseci, planiram da idem sledeće nedelje. Sad mi je baš porastao stomak i idem da se svađam user posted image user posted image user posted image ! Navodno postoji zakonski rok od mesec ili dva, ne znam tačno, ali ne verujem da imaju bilo kakvo pravo da se bune s'obzirom na okolnosti. user posted image



huh... mozda je na N. Bg-u ili u Zemunu drugacije... user posted image
samo ti nemoj da se nerviras... mazi tibu user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:14:09   
misha
Trebalo bi u roku od 6 meseci da promeniš prezime, ukoliko si uzela muževljevo, ukoliko si zadržala svoje i uzela njegovo, ne moraš ni da menjaš. Inače, znam neke koji to nisu uradili godinama, već tek onda kad im je iz nekog razloga to bilo neophodno. Adresu nikada i ne moraš da promeniš, ja sam ostala prijavljena na staroj adresi.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:17:58   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: misha

Trebalo bi u roku od 6 meseci da promeniš prezime, ukoliko si uzela muževljevo, ukoliko si zadržala svoje i uzela njegovo, ne moraš ni da menjaš. Inače, znam neke koji to nisu uradili godinama, već tek onda kad im je iz nekog razloga to bilo neophodno. Adresu nikada i ne moraš da promeniš, ja sam ostala prijavljena na staroj adresi.


hvala na informacijama... prezime menjam, i to za 15 dana.... i hvata me "trema" kao kad idem na ispit... user posted image user posted image

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:20:56   
sanji
IZVORNA PORUKA: pahulja76

huh... mozda je na N. Bg-u ili u Zemunu drugacije... user posted image
samo ti nemoj da se nerviras... mazi tibu user posted image


Moj mm je pre mesec dana vozio kolegu u 5 u jutru u opštinu na N.Bg-u. Dečko je završio tog dana ali je došao kući u 6 posle podne. Nadam se da se malo popravilo stanje user posted image .
P.S. Mazim tubu po ceo dan, strava je osećaj, a nisam ja od onih što se nerviraju nego sam shvatila da nekad neku prednost moraš da iskoristiš a to kod nas ne ide bez svađe user posted image ! To je prosto normalno... NAŽALOST!!!!user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:27:06   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: sanji

IZVORNA PORUKA: pahulja76

huh... mozda je na N. Bg-u ili u Zemunu drugacije... user posted image
samo ti nemoj da se nerviras... mazi tibu user posted image


Moj mm je pre mesec dana vozio kolegu u 5 u jutru u opštinu na N.Bg-u. Dečko je završio tog dana ali je došao kući u 6 posle podne. Nadam se da se malo popravilo stanje user posted image .
P.S. Mazim tubu po ceo dan, strava je osećaj, a nisam ja od onih što se nerviraju nego sam shvatila da nekad neku prednost moraš da iskoristiš a to kod nas ne ide bez svađe user posted image ! To je prosto normalno... NAŽALOST!!!!user posted image



i KORISTI BAR SAD pa cak ako treba da im malo "naglasis" i "ukazes" na ono sto je ocigledno...user posted image ljudi su bezosecajni... secam se kada me je 1.x dr. poslala  do laboratorije u domu zdravlja da vadim krv... ja sam bila u 2. mes. pa se stomak nije video a trudnice imaju prednost... al zena do mene je bila skoro pred porodjaj, znaci 9. mes., toliki stomak je bilo nemoguce NE VIDETI... i matorci nisu hteli da nas puste da idemo pre njih nego su se gurali da oni prvi zavrse...STRASNO!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:30:44   
sanji
Kod nas su to rešili tako što su napravili posebno mesto za odlaganje knjižica za trudnice, pa sestre čim pokupe knjižice prozivaju trudnice. Mogu da se bune koliko im volja.user posted image user posted image user posted image
Izvinjavam se za skretanje sa teme!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:34:34   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: sanji

Kod nas su to rešili tako što su napravili posebno mesto za odlaganje knjižica za trudnice, pa sestre čim pokupe knjižice prozivaju trudnice. Mogu da se bune koliko im volja.user posted image user posted image user posted image
Izvinjavam se za skretanje sa teme!


i  ja se izvinjavam zbog menjanja teme al samo jos ovo... takodje, posebno mesto za odlaganje knjizica za trudnice i malo produzeno vreme zbog njih... al kad se prodje salter i udje u prostorije za vadjenje krvi tu nastaje problem... jer su tu oni "svakodnevni" napravili red i ne daju nikome da udje pre njih.

necemo vise da brljamo po ovoj temi user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:35:26   
sanji
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:47:24   
misha
Ako mog da vas utešim, kod nas se slikanje za novu l.k. zakazuje tek za novembar, a za pasoše su obustavili zakazivanje, jer su popunjeni termini do februara sledeće godine. Inače, ne živim u Beogradu. I mala ispravka, l.k. i pasoši se menjaju u policijskim upravama, a ne u opštinama, možda ste mislili na to, jer kod nas je recimo i opština i policija u istoj zgradi. Ja radim u opštini, ali i ako smo u istoj zgradi jedva sam nahvatala neku vezu bar za l.k. dok za pasoš neću ni da pokušavam, ionako su produžili važenje starih.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 10:51:18   
sanji
Ma i kod nas se vadi u policiji, nego se mi zanele u priču pa smo se možda prebacile na opštinu. A i policija je podeljena po opštinama, tako da nismo mnogo pogrešile!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:09:25   
afrodita
Danas idem po pasos, nadam se da je gotov.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:27:17   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: sanji

Ma i kod nas se vadi u policiji, nego se mi zanele u priču pa smo se možda prebacile na opštinu. A i policija je podeljena po opštinama, tako da nismo mnogo pogrešile!


da, da znamo da se lk vadi u mup-u nego je prica potekla o tome u kojoj Bg opstini sanji zivi jer joj u profilu pise BG pa me interesovalo koja je jer je napisala da se ceka red da se dobije broj za zakazivanjeuser posted image za novu lk...tj. slikanje i sl.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:31:05   
SUPER MAMA
Drage mame, evo ejdna informacija od prve ruke sto bi se raklo.Naime, moj dever radi u kovnici novca gde se stampaju pasose i licne karte i rekao nam da od sledece godine nove pasose i licne karte ima da poskupe pogotovo pasose, koje ce kostati 6000 dinara tako da vadite na vreme dok nisu poskupeli evo moj suprug treba da izvadi pa zato i znam.Pozdrav

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:33:29   
pahulja76
hvala super mama na informaciji! ja moram da sacekam bar jos 2-3 ned. dok se i zvanicno ne udam i promenim prezime user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:36:58   
SUPER MAMA
Dobro pahulja76, imas vremena do nove godine.nadam se da si spremna za svadbu.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:38:38   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Dobro pahulja76, imas vremena do nove godine.nadam se da si spremna za svadbu.user posted image user posted image user posted image user posted image


trema, trema, trema (a zivimo zajedno vise od 2 god.user posted image ) user posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 4.9.2009 11:39:02 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:44:07   
SUPER MAMA
Sanji posto si trudna ako hoces da menjas licnu kartu i pasos samo dozdi u Zemusku policisku stanicu oni za bebe i trudnice rade sve preko reda.Evo mi u junu ove godine izvadili smo monici pasos i toa za 5 minuta smo predali papire, takodze i jedna trudnica jadna je htela da ceka ali na vratima pise ko ima prednost i ja sam i objasnila i da vidis kako se nebune penzioneri.I ona je usla preko reda jer jadna nemoze da stoi i da ceka.To ti je moj predlog.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 11:52:36   
sanji
Hvala SUPER MAMA !!!! Pokušaću sledeće nedelje prvo kod nas u Rakovici pošto i ovde piše da trudnice imaju prednost, a ako ne uspem doći ću tamo. Kažu da može na bilo kojoj opštini da se izvadi!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 12:20:40   
buhla
Hvala Bogu da imamo negde prednost!
Ja se u novembru udajem, pa treba da menjam lk i pass, taman ce i stomak dotle da se vidi i ima samo prodjem penzose user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: nova lična karta i pasoš
4.9.2009 12:28:30   
Anoniman
Kako ste vi u BG fancy user posted image Mi iz SU imamo užas sa lk i pasošima. Ja sam se udala u aprilu, pa sam menjala sve dokumente. Da nisam imala vezu zakazali bi me tek za oktobar, nema to veze što si trudna user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: nova lična karta i pasoš
11.9.2009 18:56:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: marince

Da li neko zna neku mail adresu ili tel na koji mogu da se zalim na ove koji rade na tim licnim kartama?

Zakazali sumi slikanje za 40 dana!!!!A treba mi licna karta pre toga zbog promene prezimena i porodjaja.

A svojim sam usima cula da su telefonom nekome rekli ''dodji sutra u 8,enma problema zavrsicu ti''!!!!

a lepo sam ih molila i nista!!!



U zemlji Srbiji se sve moze i sve ne moze!
Sad sam nasla neku vezu i otisla jutroz da mi pomere termin i gle cuda,slikali me odmah!A lk gotova za 7-10 dana!!
Sad moze!Grrrrrrrr

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: nova lična karta i pasoš
11.9.2009 19:20:20   
bonita
ma sve moze.
meni za pasos trebalo samo 3 dana.
A prvo rekli oko 1 mes.
Kada sam rekla da nemam vremena cekati,moram nazad za DE,onda kao ako je hitni ide za 3 danauser posted image


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: nova lična karta i pasoš
27.10.2009 10:48:22   
Anoniman
Evo LillyT user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: nova lična karta i pasoš
27.10.2009 10:56:18   
Trcosava
ajd ovako...
imala sam sreću da sam državljanin Srbije koji više ne živi u Srbiji i po tom osnovu LK i pasoš dobijam za 2 dana. I ot bez ikakve veze, ja se pokupila i u Ljermontovu da se raspitam (srećom imala sve papire) i oni kao ajde sad da završimo (već mi se videla trba još ja se izbočila user posted image )

priča - trudnice imaju prednost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image možda negde - u Bgd NE, stajala sam jedno 45 min u redu da platim takse, niti se ko okrenuo da me pogleda ili pita jel hoću pre njega.
Naravno - na slikama sam gora od odbglog robijaša

Što se tiče čekanja i sređivanja ''veze'' - ja sam prvo htela da potegnem neku vezu, no ta poprilično jaka veza mi je rekla da se pasoši i LK rade u Zavodu za izradu novca i da oni sami ne mogu da ubrzaju proces.
Moji su sad isto jurili vezu i najbrže što su dobili je za 7-8dana. Opet - sve je bolje od čekanja od mesec dana

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: nova lična karta i pasoš
27.10.2009 11:01:46   
LillyT
Fala Tasho

mada meni danas treba tema kukaliste.....

Da li je skoro neko cekao u redu za predaju papira? Zanima me da li su jos uvek one muke kao od letos, kada se polu normalan vracas iz grada, pa se upises na papir i dodjes u neko doba (oko 6) a taj papir ne vazi, nego penzosi glume vlast? Mene to ceka ove nedelje, znam da trudnice moraju da cekaju (doduse, i mene su smarale trudnice koje misle da su najpametnije i najbolje i ne zele da se mesaju sa obicim smrtnicima, sada mi se sve to vraca), pa me zanima da li je otici u 6 (u Majke Jevrosime konkretno) dovoljno ili da placam nekoga da dzedzi od jedan?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here