|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 12:38:13   
Ivanka 75
Jance, isto i kod nas. Ivka ima proem samo sa tom devojcicom, druga deca nisu problem, sa njima se brzo dogovori i pocne igra. Ova mala mora da bude mama u igri jer je ona starija a Ivka mladja. Od toga je sve i pocelo ja sam starija i ti moras da me slusas. Ako se ivka suprotstavi ili odboje onda nastane histerija i demonstrativno ulazenje u kucu ili odlazak kuci, bacanje igracaka, sutiranje i tako to. 
Ivka ne sme da prica sa njenom sestrom od tetke jer je to NJENA sestra, Iva mora njoj da da svoje bojice da ova ne bi trosila svoje koje joj je mama podrezala (situacija iz predskolskog).
Do pre godinu dana je sve bilo ovqko a onda se I promenila, pocela da se brani nije vise bila povodljiva, i sama joj jednom prilikom preda mnom rekla nemoj vise da me ponizavas. I tako je krenulo.... 

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 12:47:16   
jance
Sto je najgore, one sad ulaze u period u zivotu kad im je drustvo sve, nista drugo u zivotu nije ni blizu tako bitno kao da pripadaju nekom drustvu ili imaju barem jednog prijatelja.... Nikad im nisam birala prijatelje ali Kika bas lose izbore pravi moram da priznam, obicno se vezuje za "popularne"" devojcice a u generaciji je prakticno najmladja pa je svi gledaju kao bebu, dete, nezrelu, levo smetalo itd jer je detinjasta...

Ogi je decak i jemu je taaaaako mindet sa kim se igra. Moze da se igra sa sopstvenim prstima a moze da se igra i sa svom decom na igralistu.... Samo sto on nikad nije imao nikog bliskog prakticno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 20:23:12   
vocicana
Moje dete nema opet kazem nikoga sa kim bi se igrao ne znam kako, jedino moje sestricine obozava, jer je sa njima, od rodjenja, nikada nije bio problem.
Videcu kako vreme prolazi u kom smeru ide sve to.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:11:05   
Misha i Ljisha
Uuuu i ja sam besna skoro svaki dan u kakvom svetu zivimo.


Zamislite igra "sluge"i dalje postoji. U 21. Veku devojcice se i dalje igraju da im je neko sluga. I pticam ja sa D i kazem. Mozete se igrati sefa i radnika moze ti sef dati otkaz a mozes i ti dati otkaz ali moraju da ti plati za trud i rad. I onda objasnjavanje da sluga nema slobodu i td itd. Ma uzasne su te smizle. Uzasne. Ju i kad sam ja bila.mala su postojale te zmije otrovnice. Zgadile mi vrtic. Ja samo negativna secanja imam na vrtic Bog takvih devojcica

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:15:37   
Ivanka 75
A o slugama i ko koga treba da slusa i radi sta mu se naredi da i ne govorim. A ova moja dok  je bila manja i slusala, sve misli to je igra, bice i ona nekad ona koja naredjuje.
Kad je ukapirala da do toga nece doci jer svaki put kad dodje red na nju da"naredjuje" komsinica demonstrativno ode kuci a njena mama kaxe mora da joj se ide u wc, njoj se gadi da ide u wc u tudjoj kuci. 
Sad Ivka vise ne da na sebe, hvala bogu. Malopre mi komsinka u cijem dvoristu se cesto igraju da je postala mnogo borbenija u odnosu na proslu godinu. 
Ma smucili su mi se bezobrazni roditelji i njihova jos bezobraznija deca. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:22:14   
Misha i Ljisha
Ja dosla lepo i rekla vaspitacici da se igraju sluge. E vala neces bogme. I isto rekla vaspitacici da mi je to neprihvatljivo da treba da se prica o odnksu sef radnik a radnik bira radno mesto 😂 vaspitacica im bogme odrzala.lekciju. uf i to sve ona mala sto je ukrala bombonu ako se secate da sam.pisala. dobro sam je ocenila

 Slagala u sekundi se snasla. Covece izvuku se u sekundi i smisljaju lazi i opravdanja i na druge svaljuju krivicu. I pocela moja D npr prosula nesto i kaze " zbog tebe" i tako malo malo yek ce ona zbog tebe zbog tebe se to desilo ti si kriva. I  vidis da ona pocinje da prebacuje krivicu sa sebe. E majke ti ga. Preuzmi odgobornost za svoja dela i za svoje greske

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:31:38   
Ivanka 75
Vidis Ljiso sve isto. I ovoj maloj sve drugi krivi.
Ma ja sam budala, svekijevci mi rekli da se ne zameram sa komsilukom, zato sam uvek cutala, nezgodni su. 
Juce sam svekru rekla, nema vise cutanja, dosta je bilo. A on mi kaze opet, nemoj Marija da se zameras... Vala, reko, imam 44 godine, ko mi sta moze, samo gledajte kako pustam jezicinu! 
Gledao me ko u cudo, ne veruje covek 😊

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:38:21   
Misha i Ljisha
Ivanka ja sam u cudu non stop. I nekad ni ne znam kako da joj kazem nesto i kako da je savetujem da sad uhvafim sebe bukvalno kako govorim bezobrazna je ta i ta nemoj da se druzis sa njom 😂 vise mi je isto pun ocin finog


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:48:57   
Ivanka 75
Na zalost ja sam sve pokusala na finjaka i ovako se mmom detetu vratilo. Ivka vidi ko je prijatelj a ko ne, nije ona ni slepa ni glupa. Sama mi je iznenada rekla pre 2 godine da joj ona nije dobra drugarica kad moze namerno da je sutira ispod stola i jos da se zali vaspitacici kako Ivka nju sutira (da preduhitri Ivku u tuzakanju naravno, ona je dobrica i zrtva), a Ivkine potkolenice modre, uzas, nisam mogla da je kupam sve plavo i boli je.
I ja onako u razgovoru kazem njenoj majci da se sutiraju ispod stola, njena mala ko iz topa, nisam ja, a mama kaze, pa vidis da se ona ne sutira. Mora da su duhovi. E tada je Ivka dobila instrukciju da pruzi one svoje dugacke noge koliko god moze i udara iz sve snage. 
Vise nije imala modrice 👍

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
19.4.2019 22:51:17   
Ivanka 75
I jos nesto, na zalost, i Ivka cuje od mene bezobrazna je, nije lepo to sto radi, nevaspitana je, ali vidi ona sada razliku izmedju dobre drugarice i lose, one koja je ogovara po odeljenju  i one koja je uz nju u svakom trenutku i brani je.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
20.4.2019 23:55:14   
Misha i Ljisha
Ja sam se iznervirala.ova mpja se danas zalepila za tu malu. I sa njom sedela u busu danas kad su isli na izlet. Ne znam kad ce se opametti. Ivanka jel tvoja I par sa mojom Ducom?


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 0:27:18   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja sam se iznervirala.ova mpja se danas zalepila za tu malu. I sa njom sedela u busu danas kad su isli na izlet. Ne znam kad ce se opametti. Ivanka jel tvoja I par sa mojom Ducom?





Kako mislis jel par? 
Ako mislis da li se isto ponasaju, onda jesu... 
Mada je ova moja do skora trcala za tom malom, opametila se kad je videla da drugarstvo nije ponizavanje i naredjivanje. A i kaze nemam s kim da se igram kad druginisu kod kuce... Navika brate pa to ti je... Stokholmski sindrom...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 0:35:09   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ivanka ja sam u cudu non stop. I nekad ni ne znam kako da joj kazem nesto i kako da je savetujem da sad uhvafim sebe bukvalno kako govorim bezobrazna je ta i ta nemoj da se druzis sa njom 😂 vise mi je isto pun ocin finog




I treba da kazes, da li tako direktno, ili malo da okolisas... To vec ti znas kako je najbolje sa tvojim detetom. Cesto se pitam da li ljudi pricaju sa svojom decom, kako ih vaspitavaju. Kada cujem decu od 7 god kako pricaju zgrozim se. Prvo nekultura, onda neobrazovanje, zloba... Sok. I da, ja sam od onih roditelja koji govore detetu sa kim moze a sa kim ne moze da se druzi. Dodje joj drugarica iz razreda i kaze ''hajde da se igramo da ja tebe zakoljem i okacim tvoju glavu na banderu''. Ova moja skoro da dozivi fras, ne spava danima posle toga.  Naravno da necu dozvoliti da to dete ponovo dodje kod nje da se igra, ili da moje dete ode kod nje. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 4:49:43   
Misha i Ljisha
Ivanka mislim po godinama.


Ju bubi kakve su yo izjave? Ju ju...ja stvarno nemam revi za takvu decu. I to sto kazea naravno da neces doVoliti da se druze. Evo da se vratim na onog malca iz ulice. Danas upada u nase dvoriste uzima D trotinet ni pitao nije ibizlazi na ulicu da se voza. D nije ni bila lKuci vec na ekskurziji. Uzasno nevaspitana i nekulturna deca
Ja kazem ne ulazi u dvoriste i ne ostavljaj kapiju otvorenu pas nas izadje napolje. Ma ne ferma me dva posto. Rekla sam mm danas zarez na kapiji moramo obavezno stavljati od gore jer deca ne mogu da ga dohvate i da tako upadaju. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 4:51:16   
Misha i Ljisha
Inace Sendi je pokupila krpelja napolju i rekla sam tom malom danas. Dodjes mi 200 evra za lecenje psa. A bogme posto su njegovi lovarni bude li sendi nesto ima stvarno da odem i da trazim da mi lece psa


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 8:27:33   
Ivanka 75
Ljiso, Ivka je 2 razred, 2010to godiste. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 11:03:08   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ljiso, Ivka je 2 razred, 2010to godiste. 



Aaaaa 3 god je starija od moje. Ma zanima me kad dolazi preokret. 😁 u smislu kad ce mozda i ova moja krenuti da se brani

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.4.2019 11:10:44   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ljiso, Ivka je 2 razred, 2010to godiste. 



Aaaaa 3 god je starija od moje. Ma zanima me kad dolazi preokret. 😁 u smislu kad ce mozda i ova moja krenuti da se brani



Moja je pocela da kapira pre nekih 2 godine. Znaci sa 6 godina, promeni se u tom periodu nesto u detetu, nisu vise mali, nisu vise tolike bebe. Sva nasa prica pocinje njima da ima smisla i svo ono nase tupljenje da treba da se zauzmu za sebe pocinje da dopire do mozga. Ali! Proces je dug, kod Ivke jos uvek traje, tj ona ne zna bezobrazne reci da bi uzvratila uvredu, ona ne ume nekoga da nazove glupakom i budalom. 
Proces je to... A ja promukoh od price, dosadih sama sebi vise, sve kazem necu ali ispostavise da moramo da se ukljucimo ponekad u njen zivot van kuce. Ipak ne moze dete da se prepusti samo sebi, uci od nas. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 14:25:12   
Peace*
Mnogo komplikovano 😭 A ova moja ne ume ni da se postavi ni da se posvadja posteno. Jednostavno takva je.


Ja sam takva.
Sećam se da je mama šizela od mene kad me grdi za nešto, ja samo ćutim i onda ona odlepi i kaže "brani se!", al nikad nisam.
Nisam ni posle: na poslu, u braku... sve nešto progutam, i imala sam ozbiljnih problema zbog toga.
U nazad godinu dana sam intenzivno radila na tome, i sve češće hvatam sebe kako kažem stvari koje mislim, bez dlake na jeziku, nekako izlete i kad ih izgovorim se ukopam, uplašim.
Ljudi budu iznenađeni - nisu navikli na to od mene, pa se povuku.
Ipak, meni i dalje nije prijatno kad to radim, iako sam sada u mnogo boljem položaju, bolje je za mene.

Inače, iz vaših priča zaključujem da su devojčice mnogo komplikovanije. user posted image
Dečacima baciš loptu i oni se odmah podele i igraju fudbal. user posted image
Konflikte rešavaju sporazumnom tučom uz obaveznu parolu "da devojčice ne vide", kako to ne bi saznala učiteljica / razredna (ukoliko se dešava u školskom dvorištu).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 14:30:42   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ivanka mislim po godinama.


Ju bubi kakve su yo izjave? Ju ju...ja stvarno nemam revi za takvu decu. 


Ljiso evo ne znam... Ali najgore je sto i u parku sve cesce cujem da se deca igraju ubijanja, vesanja itd... I ne samo decaci... A moja Ema dozivljava sokove. I sada ne znam da li mi kao roditelji grešimo sto je učimo samo lepim stvarima, što ne sme da gleda takve crtane filmove, sto joj ne pricamo o tim glupostima... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 14:42:08   
Ivanka 75
Bubi, ja ne mogu dete da ucim ruznim stvarima, ubijanju, pljuvanju i psovanju kada toga kod nas nema. Ne mozes ni ti ni Ljisa.
Moja kuma kaze prezasticeno dete, ne slazem se sa tim. Vaspitanje i odgoj, nistadrugo. Moje dete je vaspitano da ne vredja, omalovazava, pljuje i udara. 
Dete je kopija odraslih, ja to tako vidim. Samo nasa deca moraju na tezi nacin da nauce sa je beli svet opako mesto i da ljudi nisu dobri kao oni koji njih gaje. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 15:27:04   
Ana RR
Bogami, ja nikad nisam dala na sebe. Nepravdu nisam volela ni kao dete a kamoli sada. Uvek polazim od toga da ako ja ne poštujem sebe kako će me neko drugi poštovati? I valjda zato i nemam loše iskustvo sa muškarcima, što na drugarskoj osnovi što na ljubavnoj. Više me žene nisu volele, i dan danas mi se dešava da misle da sam uobražena user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 18:39:57   
Rosita


IZVORNA PORUKA: Peace*

Mnogo komplikovano 😭 A ova moja ne ume ni da se postavi ni da se posvadja posteno. Jednostavno takva je.


Ja sam takva.
Sećam se da je mama šizela od mene kad me grdi za nešto, ja samo ćutim i onda ona odlepi i kaže "brani se!", al nikad nisam.
Nisam ni posle: na poslu, u braku... sve nešto progutam, i imala sam ozbiljnih problema zbog toga.
U nazad godinu dana sam intenzivno radila na tome, i sve češće hvatam sebe kako kažem stvari koje mislim, bez dlake na jeziku, nekako izlete i kad ih izgovorim se ukopam, uplašim.
Ljudi budu iznenađeni - nisu navikli na to od mene, pa se povuku.
Ipak, meni i dalje nije prijatno kad to radim, iako sam sada u mnogo boljem položaju, bolje je za mene.

Inače, iz vaših priča zaključujem da su devojčice mnogo komplikovanije. user posted image
Dečacima baciš loptu i oni se odmah podele i igraju fudbal. user posted image
Konflikte rešavaju sporazumnom tučom uz obaveznu parolu "da devojčice ne vide", kako to ne bi saznala učiteljica / razredna (ukoliko se dešava u školskom dvorištu).



Ja, peace, upravo to varim! Ista sam kao ti, isto se učila da ne budem, a muško dete mi se pre neki dan baš potuklo. Ja instinktivno jaoo pa što kako, smak mi sveta,  (iako nije baš prvi put), a objektivno dečak je i bolje za njega da vraća i da i to ume.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
22.4.2019 20:26:31   
Ivanka 75
Vise bih volela da se potuku i tako rese stvar, ovako vodim psihijatrijske razgovore bar jednom nedeljno, sto je ovaj rekao ono sto je onaj rekao ono.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 6:45:48   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Bubi, ja ne mogu dete da ucim ruznim stvarima, ubijanju, pljuvanju i psovanju kada toga kod nas nema. Ne mozes ni ti ni Ljisa.
Moja kuma kaze prezasticeno dete, ne slazem se sa tim. Vaspitanje i odgoj, nistadrugo. Moje dete je vaspitano da ne vredja, omalovazava, pljuje i udara. 
Dete je kopija odraslih, ja to tako vidim. Samo nasa deca moraju na tezi nacin da nauce sa je beli svet opako mesto i da ljudi nisu dobri kao oni koji njih gaje. 



Klinci se juce igraju loptom na ulici. I razilaze se i kaze ovaj jedan mali drugu. Cao majmune.
Pa kakav je to pozdrav a iz toga mogu zakljuciti da cuje od roditelja non stop "majmune majmune" 
Inace mali ima 5 godina i NIKO ga ne cuva na ulici umalo ga kola juce nisu udarila da mm i ja nismo dreknuli. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here