|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
11.10.2014 19:31:17   
Sanchy
Ima da se kupi u apoteci Josif Pancic uljani gel kantariona mozda bolje sa tim,gentamicin je jak antibiotik ne bih ga koristila toliko cesto a acidi borici ja to ne drzim u kuci otkad sam procitala u knjizi Sta da ocekujete u prvoj godini da se uopste ne preporucuje u nezi beba,onda pitala prijatelja dermatologa isto mi potvrdio a eto pojedini pedijatri ga prepisuju i dalje..evo jedan clanak koji takodje upucuje da se ne koristi kod dece odprilike tako nesto pise i u ovoj knjizi sto sam spomenula KLIK

< Poruku je uredio Sanchy -- 11.10.2014 19:44:07 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
11.10.2014 19:43:23   
Trcosava
Jeltje, imah i ja problema sa mokraćom. Ana pije i više nego dovoljno tečnosti, tako da ja bakterije isključujem. I čim je leto i kad je kući, bolje je stanje. Dakle - samo do brisanja.

E sad pelene - pampers je meni zlo! Taj premium care je mislim ok do nekog broja 3, onda i on ima gel. Promenila sam pelene iz dva razloga - prvi je bio da su užasno propuštale, drugi - nalazila sam gel u ribici, guzi... I neka hvala. Eugenija mi je pričala za Lumpi odavno (merkatorove pelene, kod nas Roda) i od kad smo na njih prešli nije propuštalo i nije bilo gela. Nije ni smrdelo. Još nije tvoja prohodala, da vidiš kad prohoda, pa kad se taj pampers otegne do kolena, a ona piškila samo jednom.

Ne nagovaram te da probaš te pelene, već da pampers baciš. Da što pre rešite problem user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
11.10.2014 19:58:02   
Olga75
ja sam zveri koku pocela da "cistim "tj taj sto kazete zastitini slij ( to je organnsi - deo sirastog maza ) vec sa nekih mesec i po - dva i vrlo brzo sam je ocistila
treba pogledati urin za pocetak pa tek onda razmisljati o brisu vulve
i da , tetra ili sad vec moderne te pamucne pelene i jesu najbolji izbor , nije bitno da bude pamuk do koze , bitno je da koza bude suva
moj savet ( znam da me niko ne pita ali dete mi nikad nije bilo nigde crveno pa eto ) da se beba pere cistom vodom , da se luftira i da se ne koriste kojekakve kreme , samo malo pantenola dok ne dodje rezultat urina
a posle toga kako vec dr kaze
ustvari najbolji savet je da se dete odvede kod dr pa onda kako ordinarijus kaze

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
11.10.2014 20:57:02   
Trcosava
Olga, to je isto što sam gore pisala. Nikakav sapun, samo voda. Od rođenja je tako perem. KAd je već porasla, guzu samo sapunom, ostalo samo voda.

E sad pošto bebac od Jeltje ima već suvu kožu, ne znam. Mislim da postoje kreme koje bi nadoknadile tu neku uljanu kupku. Ovde sam naletela na neku kremu namenjenu bebama sa izrazito suvom kožom. Pisala sam čini mi se u dermatitisu ili gde već

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
11.10.2014 22:11:22   
Ana RR
Jeltje, bez ljutnje pliz, ali meni je ludost 5 meseci detetu ne oprati genitalije user posted image u peleni se urin i kaka razmaže svuda pa tako i po genitalijama. Mora se prati, ne mora sapunom ali vodom da. Moje dete je sa 3 meseca imalo urinarnu infekciju, pored urina i urinokulture radili smo i bris prepucijuma, išli kod urologa, nefrologa... sve se odradi koliko god mali bili. Nisam sigurna ali mislim da možeš napraviti blag rastvor sode bikarbone i tople vode, umočiš pelenicu pa je obrišeš. Ali ovo neka neko potvrdi, ja sam pozaboravljala sve.

Grlim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
12.10.2014 1:17:32   
Jeltje
Trcosava, Olga, Ana..Nosili smo jutros urin na analizu i dobili rezultate posle pola sata i sve je ok. Znaci nije urinarna infekcija, to iskljucujem...Trazicu od dr- a da nam da uput da uradimo bris vulve, jer je to sledece sto moze biti problem. Jutros sam joj takodje kupila pelene Baby Love Eco i DM-u...to su pelene od prirodnih materijala i bas za osetljive bebe, pa cemo videti...Pampers, ljudi, smrdi...Ove nemaju nijakav miris...Cesce cu je i luftirati..Meni je pedijatar rekao da je ispiram i malo drzim oblogu od kamilice, pa ne bih sad mesala i sodu bikarbonu, a za mazanje je dao Daktanol, sto joj mazem od preksinoc, pa ni oko toga ne bih eksperimentisala, vec cu otici od ponedeljka na kontrolu pa da vidimo sta ce reci za dalje. Za sada je i dalje crveno, jedino sto sam primetila da kad je briskam i stavljam obloge dole ona ne reaguje, pa se nadam da je ne boli...

Ana, ne ljutim se naravno, ljutim se na sebe sto mi nije peoradio kliker da je skroz operem bolje...Jer, nije da je nisam uopste brisala, naravno da jesam - svako menjanje pelena sam je brisala vidom i vatom, a kad se ukaki pod cesmu...cak i jesam pomalo skidala taj beli sloj kad se ukaki pa vidim da se zamazala, ali nisam nikad razmakla usnice pa temeljno skinula to belo jbg :(((( A i nekako sve je to tako minijaturno, pa sam se i plasila da je cackam previse...

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
13.10.2014 20:42:06   
Jeltje
Evo danas smo opet bili kod cika doce i on kaze da je urin ok i kad sam ga pitala za bris vulve on kaze da je ne bi slao dok ne vidi za nedelju dana da li ce se smiriti od Daktanola, ispiranja kamilicom i sto vise bez jednokratnih pelena...Poslusacu ga pa cemo videti do kraja nedelje kakvo ce biti stanje..Ali mogu vam reci da su ove Baby Love pelene odlicne, moja preporuka.



_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
13.10.2014 20:47:29   
Trcosava
Jeltje, samo ti nastavi da brišeš. Posle kupanja, navlaži onu malu pelenicu ili krpicu i lepo sve obriši i skidaj to belo. Kažem, ja sam Ani tako već sa mesec dana. Jednostavno logika mi tako 'naredila'.

Biće sve ok.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
13.10.2014 21:26:56   
Jeltje
Hvala Trcosava, nadam se da ce sve brzo proci...Mnogo mi je zao da je tako malu nesto muci...Ljubac za vas user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 20:31:37   
Didy
Sofiji se pojavilo na gaćicama kao neki sekret i vidim ponekad da se češka, kaže - Svrbi me. Bili smo danas kod pedijatra, dao mi je da joj uradimo analizu urinai da je kupamo u hipermanganu, pa ako ne prestane, onda ćemo dalje videti šta i kako. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 20:37:38   
bubulence
i ja sam sinoc kod E primetila na gacicama nesto zuckasto... ne verujem da je od urina. ali se ne zali da je pecka...
njoj se user posted image crveni uvek ako je ne namazemo, ali ovako ne...
moram videti sta ce biti veceras

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 22:08:50   
Didy
Ja Sofiji nikad ne mažem. Nisam primetila da je crvena, ali definitivno joj nešto smeta. Nasula sam im večeras hipermangan u kadu, pa ćemo videti. Inače, ja Sofiji nikada nisam mazala guzu, ni kad je beba bila. Jedino kad joj se bila malo zacrvenela nekoliko puta, mazala sam sudokrem i ona je odlično rešavala problem - kad bih je sledeći put presvlačila, ne bi bilo crvenila. Pelene smo skinuli s nepune 2 godine, mislim da je od tad nisam ni sa čim namazala.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 22:52:06   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Didy
Pelene smo skinuli s nepune 2 godine, mislim da je od tad nisam ni sa čim namazala.

meni pedijatrica rece da treba mazati devojcice i posle skidanja pelena zbog blablabla do puberteta
u svakom slucaju zver se macka svako vece posle kupanja sa malo pavlovicke
do sada ( pupupu ) nismo imali problema sa urinarnim inf
a jednom smo imali taj neki zuckasti trag na vesu i posle svega ( ja sam sama uzela bris ) ispostavilo se da je mokraca bila koncentrisanija a ona se nije dobro brisnula
u svakom slucaju treba to proveriti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 23:07:04   
Didy
Eto vidiš, Olga, a meni skroz suprotno rekli, što manje mackanja. Proverićemo, sutra ujutro nosim mokraću, pa ćemo onda dalje ako bude trebalo.        

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 23:21:44   
bubulence
i mi smo culi da ne treba preterivati ali izgleda da smo je ‘razmazili‘ ... ako slucajno preskocimo jedno vece, sutra je crvena skroz...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
15.12.2014 23:33:24   
Mala Elena
Ja nju mackam , mozda sam par puta preskocila i svega joj je dva puta bila crvenija ali verujem da je do jace mokrace, posto se povremeno jace oseca...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
17.12.2014 15:27:25   
Didy
Analiza urina - uredan nalaz. Danas nosim doktoru, pa ćemo čuti šta ćemo dalje. Inače, sada joj se više uopšte na gaćicama ne vidi ništa. Možda je bio slučaj samo da se nije dobro obrisala, a da je mokraća bila koncentrovanija, a ja odmah digla uzbunu. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
17.12.2014 16:14:33   
Olga75
to ti kazem Didy , draga
ja sam napravila frku i nista, manje vodice je pila pa je urin bio koncentrisaniji a ona se nije obrisala ko svet
al bolje sto si odnela , ja sam pristalica onog : bolje da me pitaju zasto sam dosla nego sta sam cekala do sada
ljubimo drugaricu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
17.12.2014 18:42:53   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Didy
Pelene smo skinuli s nepune 2 godine, mislim da je od tad nisam ni sa čim namazala.

meni pedijatrica rece da treba mazati devojcice i posle skidanja pelena zbog blablabla do puberteta
u svakom slucaju zver se macka svako vece posle kupanja sa malo pavlovicke
do sada ( pupupu ) nismo imali problema sa urinarnim inf
a jednom smo imali taj neki zuckasti trag na vesu i posle svega ( ja sam sama uzela bris ) ispostavilo se da je mokraca bila koncentrisanija a ona se nije dobro brisnula
u svakom slucaju treba to proveriti

E to blablabla... je zato sto im se tek u pubertetu pojavljuje sekret koji stiti ulaz vagine od bakterija i prljavstine razne koje mogu da se pokupe po WCima u vrticu, skoli, komsiluk, igraonice.... I zato je potrebno da se devojcica maze do puberteta jer se stvara zastitni -masni sloj. Tako nama rece deciji ginekolog na IMD. Ja mojoj mazem, npr, svaki drugi-treci dan.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
21.12.2014 20:29:10   
vanjave
pomoc,zene.gde u beogradu da uradim cerkici bris vulve,posto nam gospodja doktorica nije dala uput,vec rekla bolje odradite privatno

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
21.12.2014 21:15:40   
mama krava
U skoro svakoj privatnoj laboratoriji.

(odgovor članu vanjave)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
6.3.2015 21:54:59   
mila83
Hvala Bogu ,do sada nismo imali problema sa urinarnim infekcijama. Ja samo vodom perem, od kako se rodila pa do sada.Sada je velika ,tusira se,korisitmo kupku ali ne nanosimo nista na taj deo.Upotrebom previse kozmetike skida se taj zastitini sloj koji je jako bitan za odbranu od infekcija, tako nesto sam citala...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
7.3.2015 10:25:32   
Mala Elena
Mackam joj Nivea bottom ointment , pantenol i pavloderm, ali njoj se svakog drugog dana javi crvenilo...
Kupam je sebamed sapunom ... bas me smara...i kao se sa strane gde su nabori pelene javljaju plikici , kao pucanje koze u krug user posted image Da li da je vodim kod doktora?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
7.3.2015 10:43:15   
mila83
Najbolje da je odvedes,da ne isprobavas nista novo.Ocigledno joj nesto ne odgovara.Koliko dugo to traje ?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Crvenilo vulve kod devojcica
7.3.2015 10:45:22   
Mala Elena
Sredina proslog meseca... tad joj se upalila , nakon toga potpuno izlecena pa se crvenilo vratilo... user posted image cistim je i sa bornom vodom...mislis da je infekcija ?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here