|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijemni ispit
2.6.2011 7:31:02   
zoća
Tačno je da su roditelji gori od dece iz jednog prostog razloga što su svesni situacije a deca na svu sreću ne

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:05:08   
Misha i Ljisha
Citam novine i ne mogu da verujem koje pitanje je namucilo nasu decu. Trebali su pored brojeva 23,16 i 21 da stave koliko momaka ima odnosno 23 momka, 16 momaka i 21 momak. JA sam u cudu. Pa to deca u prvom osnovne treba da znaju.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:07:54   
milicicak
Bas me zanima kakva ce im biti matematika danas.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:18:50   
Misha i Ljisha
mene jako zanima kakav ce biti taj test sutra iz fizike biologije i ostalih predmeta. Mislim da ce taj test najkatastrofalnije da urade

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:39:26   
milicicak
Ne znam, mislim da je u ovo vreme kada su sve informacije samo na klik daleko malo glupo terati decu da napamet uce... Al stoji da se neke stvari moraju znati i da predstavljaju opstu kulturu. Mene tu zanima nacin na koji ce im postaviti pitanja... Ako samo traze da navedu definiciju, onda je to po meni glupo za to sluzi google...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:42:32   
Misha i Ljisha
ma kakvi nema sanse da ce im traziti definicije. Ja bas mislim da ce deo iz biologije i fizike biti neki logican i da ce tu najstrasnije da popadaju. Oni verovatno mole Boga bas da budu definicije pa da samo zaokruze

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:47:57   
milicicak
Pa da, pitanja iz prirodnih nauka i treba da budu logicna. Al ja evo vec 6 godina radim u obrazovnim ustanovama razlicitog stepena obrazovanja i znam da im ta logika i povezivanje stvari mnogo tesko ide, tako da mislim da ce ipak dobiti da samo zaokruze

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 7:52:03   
Misha i Ljisha
ma da njima je najteze da razmisle. Sto je meni neverovatno. Valjda ti je lakse da mucnes glavom a ne da strebas na pamet. Al ajd to je neka moja logika bas zato sto sam ja prirodnjak. Verujem da ce im taj test biti tezak.Iskreno taj test i srpski treba da budu na nivou a matematika manje vise. Iz matematike za zivot im trebaju 4 osnovne operacije i to je to. Fizika i biologija su po meni najbitnije a odmah za njima hemija. Geografija i istorija su naravno bitne u smislu opsteg obrazovanja, ali bez toga mogu nekako i da preziveuser posted image .Ja bih stavila test iz srpskog tj maternjeg jezika kao najtezi. Al dobro to sam jauser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 8:00:31   
vikiveki
Ovi osmaci ovde kod nas su onu probnu maturu uradili katastrofalno,e sad kakva će biti ova prava matura ostaje da se vidi.Znam da je direktorka za probnu maturu poludela jer su se i deca a i roditelji prema tome ophodili nonšalantno...ajde deca nego kako kaže ni roditelji nisu našli za shodno da malo prekontrolišu šta je deci potrebno za to polaganje, da porazgovaraju sa decom o tome....kaže da su potreban materijal:lenjire,šestare i ostalo poneli samo jedna četvrtina dece, a dobili su napismeno šta sve treba da ponesu.
A to da nam deca ne znaju ništa verovatno ima veze sa načinom koji uče...od početka su orijentisani na to reproduktivno učenje....i ja sam zastupnik i zagovarač funkcionalnog znanja koji promovišu Uroš P. i ja mislim da se zove Ranko iz MENSE....kad bi nam od početka deca usvajala znanja na taj način imali bi super rezultate ne samo na maturi nego i na tom PISA testu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 9:12:32   
Didy

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ovi osmaci ovde kod nas su onu probnu maturu uradili katastrofalno,e sad kakva će biti ova prava matura ostaje da se vidi.Znam da je direktorka za probnu maturu poludela jer su se i deca a i roditelji prema tome ophodili nonšalantno...ajde deca nego kako kaže ni roditelji nisu našli za shodno da malo prekontrolišu šta je deci potrebno za to polaganje, da porazgovaraju sa decom o tome....kaže da su potreban materijal:lenjire,šestare i ostalo poneli samo jedna četvrtina dece, a dobili su napismeno šta sve treba da ponesu.
A to da nam deca ne znaju ništa verovatno ima veze sa načinom koji uče...od početka su orijentisani na to reproduktivno učenje....i ja sam zastupnik i zagovarač funkcionalnog znanja koji promovišu Uroš P. i ja mislim da se zove Ranko iz MENSE....kad bi nam od početka deca usvajala znanja na taj način imali bi super rezultate ne samo na maturi nego i na tom PISA testu


Da, Ranko Rajović, on je sjajan lik! Meni se jako sviđa! Naša škola je među prvima bila uključena u taj projekat i seminare, ali koliko vidim sve je to bilo kratkog daha. Držalo je učiteleje i nastavnike neko vreme, a onda su se opet vartili "klasičnom", tj. "reproduktivnom" načinu prenošenja znanja.
Imamo i temu o tome ovde na forumu. KLIK


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prijemni ispit
17.6.2014 12:21:39   
Klarita
Uradila sam test juce 17 od 20 user posted image

Majke mi, sve gore i gore generacije. Skolstvo otislo u user posted image svi bi da nesto nauce napamet, da urade test i aj' zdravo. Tako je generalno za svaki predmet. Roditelji su gori od dece. Juce pricam sa koleginicom i napomenula sam joj barem tri puta da me podseti sta sam trabunjala kad moja krenu u skolu, jer ako budem jedna od roditelja kojima je za sve kriv prof user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prijemni ispit
18.6.2014 7:21:41   
Misha i Ljisha
matematika je bila prelakauser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prijemni ispit
18.6.2014 8:49:18   
Klarita
Sad cu da trazim test po internetuuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prijemni ispit
19.7.2014 0:43:39   
Verolina
IZVORNA PORUKA: Klarita


Majke mi, sve gore i gore generacije. Skolstvo otislo u user posted image svi bi da nesto nauce napamet, da urade test i aj'''' zdravo.

A onda ih sacekaju na faksu sa ovim. Ja sam bila u soku. Prvo sam onako nadobudno krenula da resavam i sokirala se. Imala sam 20 poena od 30, a smatram sebe osobom koja ima mnogo opsteg znanja. Medjutim, vozace formule jedan ne znam, a takodje ne znam ni sta je busido i sl. Ovo je sramota sta su dali svrsenim srednjoskolcima da polazu, a da pride za ovo nema pripreme. Eto, resite test pa cete videti. Veceras je kod mog brata bilo 10 veoma svestranih ljudi i niko nije presao 21 poena. Moj muz je imao 21, pa me je "klao" za taj jean bod citavo veceuser posted image Probajte. Ja skidam kapu svakome ko predje 15 poena.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/479723/1309-ljudi-je-odgovaralo-na-ovih-30-pitanja-Niko-nije-imao-vise-od-23-tacna-odgovora-MOZETE-LI-VI-BOLJE

< Poruku je uredio Verolina -- 19.7.2014 0:45:26 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prijemni ispit
19.7.2014 1:10:18   
Sanchy
Resavala pre neki dan,moram priznati da je za svrsene srednjoskolce tesko a za nas malo starije mozda malo manje,,Licno sam zadovoljna jedini problem mi je zadala Nimfomanka to stvarno nisam imala nikakvu predstavu,matematicki zadatak tj.oba jer me matematika nikada nije ni najmanje interesovala i tutu ili packa za to sam prvi put cula iskreno ,,i da ,sah igram ali ne bas toliko profesionalno da bih znala tacne nazive raznih otvaranja , ,,eto to,ostalo manje vise sve poznato..e da sto se tice formule,prati moj muz pa eto sticajem okolnosti moram i jauser posted image user posted image ,inace verovatno ne bih znala a busido Verka pominje se u onom filmu Poslednji samuraj sa Tom Kruzom pa otud znam inace verovatno propast i na tom pitanjuuser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 19.7.2014 1:24:44 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prijemni ispit
19.7.2014 10:56:10   
Verolina
Pa da, o tome i pricam. Cujes ti tamo i vamo ponesto pa ti udje u mozak-tako su meni usle bifidobakterije, iz reklame, ali tutu???????? Mislim, uzas, ja mogu samo da zamislim face te dece kad su seli da resavaju testuser posted image
Matematicki zadaci su najlaksi, bar meni.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prijemni ispit
8.3.2018 6:57:04   
Dora89
Test opšte kulture bi bio dobra stvar da je na njemu stvarno opšta kultura, a da se pre toga đaci uče informacijama iz opšte kulture i značaju tih informacija (zbog čega se uopšte uče), kao i njihovoj primeni. Ovako user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prijemni ispit
8.3.2018 11:39:32   
mama Jo
Kad vidim da se polaze test opste kulture bas me to iznervira... obicno su ti testovi zaista teski...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prijemni ispit
8.3.2018 11:43:07   
Mala Elena
Bas da pokusam da resim ovaj test gore user posted image
Slazem se, trazi se dosta.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 14:38:17   
mama Jo
Jeste li ispratili kako je prosla mala matura kod osnovaca, i prijemni ispit? Da li ste videli odgovore na pitanje o Dositeju Obradovicu?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 14:45:38   
Maraj
Jesam videla...samo cu reci...
Strasno

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 14:48:27   
mama Jo
I ja sam bila nmbas neprijatno iznenadjena. Ne znam sta reci.... i vise nego ocigledno da su korenite promene potrebne nasem obrazovanju

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 15:34:17   
IvanaSK RR
Deca napamet uče, zato se to i dešava. Retko koji nastavnik, učitelj se posveti kako treba.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 15:37:31   
Sanjica26 RR
Pitanje o Dositeju Obradovicu je opšta kultura.
Moja deca iz skole nisu znali sta znaci rec korumpiran.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prijemni ispit
21.6.2018 15:38:22   
mama Jo
Upravo to! Ovo je elementarno pitanje, ja se secam u skoli da je njegova slika na zidu bila, upravo ta koja je bila prijemno pitanje... prosto mi se urezala u pamcenje.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here