|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 13:39:34   
mamanp
SAD: Za nedelju dana umrlo 11 dece od gripa

U Americi je protekle nedelje od novog gripa umrlo jedanestoro dece, saopštila je Američka epidemiološka služba - Centar za nadzor i prevenciju bolesti iz Atlante.

Stručnjaci su upozorili da je to neuobičajeno veliki broj u odnosu na ranije početke sezone gripa. U SAD je dosad od te bolesti umrlo ukupno 86 dece.

"To je veoma upozoravajuća statistika", kažu u Centru za nadzor i prevenciju gripa, prenose agencije .

Do kraja oktobra Amerike će biti isporuceno 20 do 30 miliona doza vakcine protiv gripa, a ne 40 miliona kako se ocekivalo, kažu u Centru i dodaju da se dodatne količine vakcine mogu očekivati u decembru.

(Tanjug)

 
Izvor

< Poruku je uredio mamanp -- 17.10.2009 13:40:05 >


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 13:43:53   
mihi
Pročitah ovo u blicu jutros baš me je strah ako za njih nema dovoljno vakcine šta li je ostalo za nasuser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 13:46:10   
mamanp
Mi smo ti Mihi negde pri dnu spiska za vakcineuser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 17:56:11   
Verus
ovde vec nema sezonske vakcine, sve su razdelili, tako da ja tu nisam stigla da primim, iako imam prednost kao trudnica i zdravstveni radnik....sada pecam da uhvatim ovu H1N1 vakcinu, pa cu valjda imati vise srece....

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 19:06:56   
mihi
Ako ne i na dnu spiska draga mamanpuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 19:09:53   
2002m
Kakvo je stanje kod nas u Srbijiuser posted image Dali se siri?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 19:13:13   
mihi
Sanja grip u Evropi stagnira a u Americi se širi sada je tako videćemo kad još malo zahladni ovde.user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 19:18:26   
sanji
A kako stoje stvari sa običnim vakcinama protiv gripa? Ja se nisam do sad nikad vakcinisala ali pošto sam već u osmom i imaćemo zimske bebice razmišljala sam da se svi u kuči vakcinišemo! Kad počinje ta vakcinacija, jel se to kupuje ili se dobije u domu zdravlja?

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 19:23:38   
2002m
IZVORNA PORUKA: mihi

Sanja grip u Evropi stagnira a u Americi se širi sada je tako videćemo kad još malo zahladni ovde.user posted image
tako mi je sve to, slicna prica kao i prosle godine za pticiji grip.Masovno umiranje i nakraju zatisje,kao da nista nije bilo.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Novi grip AH1N1
22.10.2009 14:09:52   
Verus
E ovako, juce sam bila u drzavnoj bolnici i dobila sam vakcinu za sezonsku gripu.  Tu sam platila 25$.  Davali su h1n1 ali samo zdravstvenim radnicima, tako da sam imala opciju i to da dobijem juce, ali nisam htela.....sledecu turu daju 7 novembra, pa kontam ako nesto nije u redu cuce se za te 3 nedelje.....H1N1 je besplatna za sve gradjane!

E sad: jedem 3-5 cena belog luka svaki dan posle posla, taman malo smrad prodje do sutra dan, jedan kivi na dan, i par narandzi...pa valjda cu uspeti da je "oteram" od sebe....ako bude sve ok mozda odlucim da dobijem i h1n1.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Novi grip AH1N1
22.10.2009 14:11:04   
Verus
sanji ja sam je juce dobila....za sada sam ok.  Ovde preporucuju da SVAKA trudnica dobije vakcinu protiv gripe, jer se nalazimo u visokorizicnoj grupi...zbog pada imuniteta tokom trudnoce....za sad nisam imala ni crvenilo na mesto uboda sto je najcesci simptom...videcemo....
IZVORNA PORUKA: sanji

A kako stoje stvari sa običnim vakcinama protiv gripa? Ja se nisam do sad nikad vakcinisala ali pošto sam već u osmom i imaćemo zimske bebice razmišljala sam da se svi u kuči vakcinišemo! Kad počinje ta vakcinacija, jel se to kupuje ili se dobije u domu zdravlja?

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Novi grip AH1N1
23.10.2009 14:23:37   
Verus
pricala sam juce sa med. sestrom cije necaka radi za farmaceutsku kucu, kao rep...trudna je i odlucila je da NECE primiti vakcinu, zato sto kaze da ima dodataka koji su stetni-tako da sam zene, odlucila da je ne primim, pa nek mi je bog u pomoci da ne dobijem gripu, iako vec i u mom gradu dosta ljudi ima bolesnik, nekolicina je umrla....poslednji covek od 39 godina, inace zdrav, ostavio 4 dece iza sebeuser posted image
Tako da, klopam beli  luk ,narandze i kivi i nadam se najboljem user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Novi grip AH1N1
23.10.2009 14:35:18   
sephora
ma, samo se čuvaj, nosi masku i rukavice, ne prilazi nikome, nikoga ne ljubi za pozdrav, ne idi u gužvu i biće OK user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Novi grip AH1N1
23.10.2009 14:41:19   
Verus
user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Novi grip AH1N1
28.10.2009 23:35:56   
Anck Su Nmaun
Danas pitala Dr. da li da se vakcinisem...on kaze da on nije bas za vakcinisanje ali kako hocu.... pa sad ne bih ni ja !user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 8:42:14   
Anoniman
Stigoše te famozne vakcine u apoteke. user posted image  Međutim, u Srbiju ova vakcina stiže u januaru, a ove vakcine koje se sada nude u apotekama su najobičnije vakcine protiv sezonskog gripa u mix-u sa ptičijim gripom. user posted image  Ja nemam komentara.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 8:51:13   
sephora
pa ko izdrži zdrav do januara- izdržo je!!!user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 8:54:37   
axel
basx naprotiv,kad bude niza temperatura,to ce biti powoljni uslowi za sxirenje gripa...


ne daj Boze nikom to da se desi...

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 9:02:27   
sephora
ma ja mislim ko izdrži do januara dogurao bar do vakcine pa je i to neko olakšanje, a zaista se najgori talas epidemije očekuje kada T bude niska kao što ti kažeš!!!

ma daće Bog-IZDRŽAĆEMO!!!
Pomozi Bože!!!user posted image
Pomozi Bože!!!user posted image

(odgovor članu axel)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 23:25:28   
Anoniman
Koji su simptomi svinjskog gripa?

Vidim da su se silna neka deca razbolela u Kragujevcu, Paraćinu, Beogradu... a ja ne znam ni kada bih trebala da paničim?

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Novi grip AH1N1
29.10.2009 23:30:56   
2002m
Bilo je veceras na dnevniku.Simptomi isti kao i kod sezonskog gripa.Doktoru se treba javiti ako oboleli ima visoku temperaturu koja nespada 2,3 dana.Pa ti sada budi pametan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 8:26:09   
mamanp
U mom gradu je problem sto i da dodje taj grip, nasi lekari bi rekli: "Malo je crveno grlo" i prepisali antibiotik.user posted image user posted image user posted image
Mm se uplasio, ali sinoc na vestima kazu da su u Evropi blazi simptomi gripa nego sto su u svetu. Komplikacije se javljaju samo ako se na vreme ne javi lekaru i ako se ne leci.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 9:10:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

Komplikacije se javljaju samo ako se na vreme ne javi lekaru i ako se ne leci.


A kažite mi, jel vi trčite kod dr svaki put kada vam malo curi nos, kašljete, imate T? Jel imate vremena za to? Jer ja nemam, ja prosto popijem aspirin, Fervex, čaja, C vitamina, pa ako se ne smiruje za koji dan, uzmem neki blaži antibiotik (na svoju ruku), pa ako ni to ne pomogne, tek onda idem kod dr.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 9:18:24   
buhla
Ma ko zna koliko je i ljudi prelezalo na nogama ovaj grip.
Za one iz Beograda, cula sam da u Zavodu za zastitu zdravlja, svako jutro od 8h-9h moze da se vakcinise, i cena je oko 800din. (mada nisam sigurna dal je to samo za zdravstvene radnike ili moze bilo ko).
Drugarica koja radi u zavodu kaze da ne preporucuju trudnicama da se vakcinisu, jer jos uvek nisu otkrili kako deluje inekcija na plod.
Ako se ne varam prva u spaniji je umrla trudnica, odma nakon porodjaja, jer nisu smeli da joj daju inekciju.
Ja se necu vakcinisati, ali pokusacu da se dogovorim sa direktorima da u nekom trenutku radim od kuce, ili da me voze oni na posao. U prevozu je katastrofa, svako drugi kaslje ili kija!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 9:20:54   
Anoniman
Vakcine za svinjski grip u Srbiju stižu tek u januaru. sada je u toku vakcinacija protiv običnog i ptičijeg gripa.

A jel može da se iz krvi utvrdi ko je preležao svinjski grip?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here