|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 15:11:03   
Anoniman
mm nije bas svejedno...
A ni meni...
Joj, nemam pojma, nisam pametna...Svako misli drugacije..
Moj muz dolazi u kontakt sa dosta ljudi tokom dana...ne znam kako da se zastitimo uskoro kad udjem u 6,7,8.mesec..A tek kad se porodim???
UH@!

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 17:11:59   
nina83
Ja sam do skoro bila ravnodusna, cak mi je sve to islo po malo i na zivce, ali sada odkako sam se porodila i pocele da se zatvaraju skole zbog gripa, nije mi sve jedno. A najgore je sto tek najavljuju najgori talas u februaru, sad ce ovaj kao da potraje "samo" 10-tak dana...
Ono sto me jos vise zabrinjava je mm koji ima kontakta sa puno ljudi preko dana, a kod lekara nece ni pod razno, u fazonu je nije mi nista.. Ako samo jednom smrkne, ima da leti kako zna i umeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 17:16:56   
LillyT
Ne znam cemu briga sta ce biti kada se porodite. Ne prenosi se grip kilometrima daleko kroz vazduh. Svi iole normalni nece da ljube bebu (ko to jos radi?!?!?!), a ako neko bas insistira na vidjenju, uvek se moze reci NE! I to je skroz normalno. Ja sam stalno u kontaktu sa ljudima, momak sa zivotinjama, ali nekako, ne panicimo ni on ni ja. Mada, mozda je vreme da pocnem da se prenemazem i da se ozbiljno zabrinem

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 10:18:00   
Anoniman
korisno a jednostavno

Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti


Dr. Vinay Goyal, svjetski autoritet na području nuklearne
medicine s više od 20 godina iskustva podijelio je nekoliko
efikasnih uputa o kojima se nedovoljno govori. Koje god mjere opreza poduzmete, vrlo
ćete vjerojatno ipak doći u kontakt s virusom. Sam kontakt nije
toliki problem - veći je problem spriječiti ga da oživi u
tijelu i učini nas bolesnima.
Vrata na koja virus ulazi u naše tijelo su nosnice i usta. Dok
ste još uvijek zdravi i nemate nikakvih simptoma infekcije H1N1
virusom, kako biste spriječili njegovu aktivnost i pojavu
simptoma i razvoj sekundarnih infekcija, možete poduzeti neke
izuzetno jednostavne korake o kojima se ne govori dovoljno u
službenim uputama.

Dakle,
1. Često perite ruke (o tome se dovoljno govori, ali nije na
odmet ponoviti).

2. Hands-free pristup. To jest, suzdržite se napasti da dirate
bilo koji dio lica. Pokušajte što manje ruke prinositi licu
(naravno osim kad jedete, perete se ili spavate).

3. Promućkajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu
u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do
tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu
i počne pokazivati karakteristične simptome. Obično grgljanje
stvarno može spriječiti razvoj bolesti. Taj postupak sa slanom
vodom imat će jednak učinak na zdravog pojedinca kao što će
Tamiflu imati na bolesnoga. Nemojte podcjenjivati ovaj
jednostavan, jeftin i moćan način prevencije bolesti.

4. Slično kao što to treba činiti s ustima, čistite barem
jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne
morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak
rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje)
obje nosnice smotuljcima vate koje ste umočili u slanu vodu
lako je učiniti i vrlo je učinkovito.

5. Dajte poticaj prirodnom imunitetu hranom koja je bogata C
vitaminom. Prvenstveno se to odnosi na citrično voće. Ako
uzimate C vitamin u tabletama, pazite da uzimate onaj pripravak
koji ima cinka kako bi poboljšali apsorpciju.

6. Pijte što veće količine toplih napitaka (čajeva, kave,
kakaa). Pijenje toplih napitaka ima jednak učinak kao i
grgljanje, samo u suprotnom smjeru. Ono ispire živuće viruse iz
grla u želudac gdje ne mogu preživjeti i učiniti nas bolesnima.
Datum objave: 26. listopad 2009


(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 10:23:59   
Anoniman
Ovo za slanu vodu... ja kada sam se u trudnoći razbolela, grlo me je bolelo, rečeno mi je baš da grguljam usta slanom vodom. Za dva dana bol u grlu je nestala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 11:07:11   
magnetic
Ja licno mislim da je situacija ozbiljnija nego sto nam predstavljajuuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 17:18:36   
gagana83
Malopre javili na vestima da je umrla zena iz Krusevca(moja sugradjanka) ne znaju jos tacno ali se sumnja da je od svinjskog gripauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 21:17:32   
Anoniman
Mene je malo uhvatila panika. Mi smo po prirodi bolesljivi, zakacimo svaki virus, ali se ipak nadam da necemoi ovaj. Ja sam iskljucila starije dete iz kolektiva, za svaki slucaj. Mozda ce mi se neko smejati zto panicim, ali nije mi lako, pa imam bebicu od 4 meseca, kako ona sirota da se brani od virusa?

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 21:26:10   
dacca
Mene uopste nije frka, i mislim da ljudi koji su umrli, su umrli od neceg drugog, a ne od svinjskog gripa (ne znaci da sam u pravu) Umrlo je 5 hiljada ljhudi u citavom svijetu i bas je od svinjskog. Sta je bilo sa ludim kravama, sa pticijim gripom, sa antraxom, to je odjedanput nestalo, kao gumicom! Znam sta nece nestati, finansijska kriza koja svakim danom biva sve jaca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 22:10:35   
cicko
Mislim da mnogi olako shvataju ovaj novi grip. Ne mislim da treba praviti paniku, ali biti oprezan to svakako.
I da, verujem za ljude koji su umrli da su umrli od KOMPLIKACIJA izazvanih virusom novog gripa.

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Novi grip AH1N1
3.11.2009 23:15:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Ja sam iskljucila starije dete iz kolektiva, za svaki slucaj.


I ja sam. KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 6:47:12   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Zille

Ja sam iskljucila starije dete iz kolektiva, za svaki slucaj.


I ja sam. KLIK

i ja. Nevena na ide u vrtić već tri nedelje. i bez ovog novog gripa bih je isključila, jer pokupi svaki virus, a pored bebe mi samo još to treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:16:50   
mamanp
Pocela me je vec hvatati panika i to strasna. Juce odem u apoteku da kupim antibakterijski sapun za suvo pranje ruku, zena kaze da je sve prodala i maske i sapune...u nekoliko apoteka ista stvar.
Nije me strah za nas, vec za decu i posebno za ovo malo. Sin je vec veliki i lakse podnosi sve to, ali ovo malo...ne daj Boze da je zakaci.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:30:37   
mihi
Probaj u Liliju imali su tamo ja sam kupovala Luki letos kad je išo u Englesku? Ne yynm misli da se podigl strašna panika jer vlada nije odradila svoje s vakcinom, čekali su poslednji trenutak da vide hoće li biti širenja virusa i onda je sada frka naravno.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:38:04   
Anoniman
Tridesetdvogodišnja pacijentkinja iz Kruševca druga je žrtva novog gripa u Srbiji. Ona je umrla na putu iz Kruševca ka Infektivnoj klinici Kliničkog centra Srbije. Majka dvoje dece je umrla na putu iz Kruševca ka Infektivnoj klinici Kliničkog centra Srbije, usled teške upale oba plućna krila. Republički zavod za zdravstveno osiguranje (RZZO) juče je po hitnom postupku pokrenuo javnu nabavku za kupovinu tri miliona vakcina protiv novog gripa, a proizvođači imaju rok do ponedeljka da podnesu ponude. U Srbiji je potvrđeno 169 obolelih od virusa novog gripa H1N1. Nakon Kraljeva, juče su proglašene epidemije novog gripa u Užicu i Požegi.
...
Ministar zdravlja Tomica Milosavljević rekao je da su već određeni prioritetne grupe za vakcinaciju.
- To su bebe od šest meseci i starija deca, hronični bolesnici, zaposleni u javnim ustanovama, tako da će u prvom trenutku biti moguća vakcinacija polovine stanovništva, a potom i ostalih, što će sprečiti dodatne komplikacije koje novi grip izaziva - objašnjava dr Milosavljević.
On je rekao da će svi koji ne budu hteli da se vakcinišu, morati to i da potpišu.
- Preporučujem građanima da se svi vakcinišu. Ne želim da budem odgovoran ukoliko neko to neće da uradi. Vakcinisaćemo sve građane Srbije koliko budemo stigli i mogli. U prvom trenutku vakcinisaćemo verovatno polovinu populacije, a onda koliko god bude bilo moguće. Što pre čitavu populaciju, jer je to jedini način da se prekine ova bolest - kaže ministar zdravlja.
...
Kineski superlek
U okviru kineske tradicionalna medicina razrađen je preparat koji leči od gripa A H1N1 za tri dana, a lek je posebno efikasan kod dece. Kako tvrdi list „Čajna dejli”, deci je često dovoljno da uzmu jednu do dve doze preparata nazvanog „lek protiv prehlade br. 2”. Cena u pekinškim apotekama je šest juana ili nešto manje od dolara.

Ceo text: KLIK

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:49:33   
Anoniman
mislim da pretjeruju u svemu pa tako i sa ovim

sinoć na HRT-u sam gledala emisiju čini mi se da se zove Reporteri, al nije bitno, uglavnom bilo je riječi o ovoj gripi i vakcinama na području SAD-a i Australije, i sad naravno vakcina je zakon tralalalalallalala... i na kraju ono što mi je zapalo za "uho" je rečenica kako se čak ni 30% zdravstvenih radnika neće vakcinisati user posted image zanimljivo ...neće oni neću ni ja

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:54:34   
mihi
Sad će te videti situaciju sa vakcinom znam jer mm radi honorarno za Agenciju za lekove . Za sada centralnu registraciju EMA (evropska agencija za lekove) ima samo GSK vakcina i mi možemo po onome što je naša vlad rezervisala u junu mesecu da dobijemo kada platimo milion doza, Pasterova vakcina nema još uvek centralnu registraciju i po tome će kod nas proći postupak registracije po našem zakonu koji će po naj bržem postupku trajati mesec dana kod njih smo rezervisali dva milion doza....... Po meni trajaće ova agonija još najmanje mesec dana do prve vakcinacije.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 8:58:45   
Anoniman
Mihi draga ... ja se bojim sastava vakcine, bojim se da nas truju ...user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:03:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Sad će te videti situaciju sa vakcinom znam jer mm radi honorarno za Agenciju za lekove . Za sada centralnu registraciju EMA (evropska agencija za lekove) ima samo GSK vakcina i mi možemo po onome što je naša vlad rezervisala u junu mesecu da dobijemo kada platimo milion doza, Pasterova vakcina nema još uvek centralnu registraciju i po tome će kod nas proći postupak registracije po našem zakonu koji će po naj bržem postupku trajati mesec dana kod njih smo rezervisali dva milion doza....... Po meni trajaće ova agonija još najmanje mesec dana do prve vakcinacije.user posted image


Ma naravno, neće biti ništa od vakcine pre januara, ali da ne grešim dušu, Ministar je juče tako i rekao, da će se truditi da nabave vakcine što pre, ali da to neće da obeća. Do januara će biti sigurno, a potrudiće se da bude i pre.

A evo iz Blica još jedan deo:

Kako „Blic” saznaje, registracija vakcine u Srbiji bi mogla da se završi po ubrzanom postupku, jer će Agencija za lekove zbog epidemiološke situacije prihvatiti dokumentaciju Evropske agencije za lekove o registraciji vakcina. Na taj način postupak će biti ubrzan, pa će umesto 270 dana registracija trajati samo 14. RZZO je u toku jučerašnjeg dana uputio javni poziv za učešće na tenderu farmaceutskim kućama koje imaju registrovane vakcine u Evropi. Poziv su dobili „Novartis”, „Glakso Smit Klajn” i „Sanofi Paster”, iako vakcina te farmaceutske kuće tek u decembru treba da bude registrovana u Evropi.
- Do ponedeljka proizvođači imaju rok da podnese ponudu. Uslov je da se vakcina isporuči do kraja godine - kaže za „Blic” Svetlana Vukajlović, direktorka RZZO.
Ona kaže da će, ukoliko dozu budemo plaćali osam evra, iz budžeta države za nabavku cepiva biti izdvojeno oko 24 miliona evra.
Takođe, kako saznajemo, vakcina se mora kupiti samo od jednog proizvođača. Po tome je jasno da ćemo vakcinu kupiti od „Novartisa” koji već krajem ovog meseca može da nam isporuči tri miliona doza, s obzirom na jasnu poruku iz „Sanofi Pastera” da ne mogu vakcinu da obezbede pre januara i to samo milion i po doza. „Glasko Smit Klajn” ranije je obavestio zdravstvene vlasti da ne mogu da nam obezbede vakcinu.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:13:27   
mihi
Vucko i je se bojim al nisam pametna šta treba uraditi?



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:18:48   
Anoniman
Ma ne znam Mihi ...baš nisam ni ja pametna, al sam tako odlučila pa šta bude, jbg...doduše još u Sarajevu nema al do kad vidjećemo  user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:26:28   
mihi
E zamalo da dodjem juče u Srajevo službeno al sam poslala kolegu bilo mi mnogo zima a i zbog dece da ih ne ostavljam dva dana.user posted image .

< Poruku je uredio mihi -- 4.11.2009 9:29:44 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:27:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

E zmalo dsa dodjem juče u Srajevo službeno jučeš al sam poslala kolegu bilo mi mnogo zimauser posted image .

aaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj....sad sam ljuta na tebe ...nije u Sarajevu zima baš je divno nema snijega ma ljepota od života

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:28:52   
Anoniman
još ti ne treba ni hotel ...ni ništa jao Mihi .... srami se i stidi se ...a mogla si i malenog povesti user posted image da se igraju 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Novi grip AH1N1
4.11.2009 9:30:40   
mihi
EVo sada mi se javlja kolega preko Skyp-a direktno iz Sarajeva.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here