|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
29.3.2014 23:41:26   
Tikica!
Postovana,
Moj decak ima 8 meseci i 12 dana medjutim jos uvek nije savladao okretanje sa ledja na stomak i obrnuto. Oko cetvrtog meseca par puta se okrenuo sa stomaka na ledja ali vise ne. Kada ga stavim na stomak place dok ga ne okrenem. Sedi samostalno ali kada ga ja tako postavim,jer ne zna da sedne sam. Nekada iz sedecegpolozaja direktno pada na ledja pa se bojim da ga stavljam na pod da ne bi udario glavom. Inace ima sada oko 13kg. Voli da stoji,skakuce u mestu i pokusava da hoda ali uz nasu pomoc. Sta vi mislite? Molim vas za savet. Unapred zahvalna! Veliki pozdrav

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
30.3.2014 22:01:49   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Tikica!

Postovana,
Moj decak ima 8 meseci i 12 dana medjutim jos uvek nije savladao okretanje sa ledja na stomak i obrnuto. Oko cetvrtog meseca par puta se okrenuo sa stomaka na ledja ali vise ne. Kada ga stavim na stomak place dok ga ne okrenem. Sedi samostalno ali kada ga ja tako postavim,jer ne zna da sedne sam. Nekada iz sedecegpolozaja direktno pada na ledja pa se bojim da ga stavljam na pod da ne bi udario glavom. Inace ima sada oko 13kg. Voli da stoji,skakuce u mestu i pokusava da hoda ali uz nasu pomoc. Sta vi mislite? Molim vas za savet. Unapred zahvalna! Veliki pozdrav


Najbolje da se što pre obratite fizioterapeutu koji će vas uputiti kako pravilno da stimulišete vašeg dečaka jer očigledno nije savladao veoma bitne elemente motornog razvoja koje kasnije neće moći da usvoji u potpunosti na način kako može sada.

(odgovor članu Tikica!)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
30.3.2014 22:21:36   
Tikica!
Hvala vam na brzom odgovoru. Javicemo se fizioterapeutu. Sve najlepse!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
5.4.2014 18:06:18   
Wannajah
Postovani,
imam jedno pitanje. Imam bebu,3 meseca i prva nedelja.. Kada lezi na ledjima uzdize se i pokusava da ustane. Malo pre sam slucajno naletela na clanak o tome u kom pise da ako se to dogadja da se treba obratiti fizijatru ali ne pise i zbog cega. Da li bi bili ljubazni da mi objasnite u cemu bi mogao biti problem? Sad sam se zabrinula.
HVALA UNAPRED!

_____________________________

Sreca,sreca,raaaaaadoooosssss'!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.4.2014 21:55:51   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Wannajah

Postovani,
imam jedno pitanje. Imam bebu,3 meseca i prva nedelja.. Kada lezi na ledjima uzdize se i pokusava da ustane. Malo pre sam slucajno naletela na clanak o tome u kom pise da ako se to dogadja da se treba obratiti fizijatru ali ne pise i zbog cega. Da li bi bili ljubazni da mi objasnite u cemu bi mogao biti problem? Sad sam se zabrinula.
HVALA UNAPRED!


Beba sa tri meseca treba da leži stabilno na leđima, da podiže noge u vis i da drži glavu u središnjoj liniji, a ruke i noge simetrično sa strane. Ukoliko se beba podiže kao što ste opisali, verovatno je tonus mišića sa prednje strane dosta jači u odnosu na mišiće zadnje strane. Svakako treba da odete kod fizijatra i da radite sa bebom određene vežbe koje će je opuštati i stimulisati na pravilan način.

(odgovor članu Wannajah)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
20.4.2014 19:10:41   
Ana RR
Mamice, ne zaboravite da sva pitanja u vezi trudnoće i porođaja, motornog razvoja beba, urođenihi stečenih deformiteta (deformiteti stopala, kukova, Torticolis, hipertonus, hipotonus), kako pravilno podizati i nositi bebu, kako odabrati nosiljku, kolica, prve cipele. Kada se može prepoznati da li dete ima ravna stopala i krivu kičmu, nepravilan razvoj grudnog koša, kojim sportom i u kom uzrastu može da se bavi... možete postaviti u ovoj temi a Snežana Milanović će vam čim pre odgovoriti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
12.5.2014 12:03:42   
leki m
hvala na upucivanje na ovaj sajt...naime moja beba je rodjena u 34oj nedelji,posto imam pregradu na materici,2500 tezak,46 dugacak 7/8 ocena..bio je dan i po u inkubatoru sa kiseonikom i dan i po u obicnom zbog grejanja,8mi dan izasli iz bolnice,nikakva ostecenja na mozgu nije imao,tacnije leva mozdana komora bila je malo uvecanja,al na kontroli tj uz CNS-a posle mesec dana izjednacile su se,obavili smo jos jednu kontrolu CNS-a i posle 2 meseca i receno nam je da vise ne moramo da dolazimo da je sve u redu.U kilazi i visini stize vrsnjake u 3em mesecu(6kg i 60cm dugacak) e sad mene brine sto on za cetiri dana puni 4iri meseca,i kad ga podignem za rucice jos mu glavica malo stoji nazad,nije u ravni sa telom i ako mu ovako dok ga nosim glavu ne drzim,pesnice jos nisu skroz otvorene u sake,ne uzima igracku u ruke..ono sto on radi,za sada, je da kao sto ste objasnili u predhodonom postu dize noge u vis,samo sto se ne okrene na bok,,drzi glavu pravo i ruke i noge sa strane simetricno kao da odrzava balans,kao da mu malo treba da odigne glavu ali ne moze,na stomaku se uzdize ali na pesnicama,jako lepo prati igracke posto smo mu kupili baby gym bas mu drze paznju,udara ih pesnicama,prati ljude ,ako mu je glava na pr sa leve strane a neko ga zove sa desne,on se okrece i jakoooo trpa ruke u usta i zagleda ih...da li je ovo veliko ksanjenje mislim sto se tice vratica,ruku i sto ne uzima igracke ili mu moram korgovati uzrast ,posto kod fizijatra smo dobili samo vezbe za stopala i rekla nam kako mu je vratic dobar i da ne trebaju vezbe...izvinite sto sam malo opsirnija ali jako sam zabrinuta.hvala unapred

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
17.5.2014 18:22:26   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: leki m

hvala na upucivanje na ovaj sajt...naime moja beba je rodjena u 34oj nedelji,posto imam pregradu na materici,2500 tezak,46 dugacak 7/8 ocena..bio je dan i po u inkubatoru sa kiseonikom i dan i po u obicnom zbog grejanja,8mi dan izasli iz bolnice,nikakva ostecenja na mozgu nije imao,tacnije leva mozdana komora bila je malo uvecanja,al na kontroli tj uz CNS-a posle mesec dana izjednacile su se,obavili smo jos jednu kontrolu CNS-a i posle 2 meseca i receno nam je da vise ne moramo da dolazimo da je sve u redu.U kilazi i visini stize vrsnjake u 3em mesecu(6kg i 60cm dugacak) e sad mene brine sto on za cetiri dana puni 4iri meseca,i kad ga podignem za rucice jos mu glavica malo stoji nazad,nije u ravni sa telom i ako mu ovako dok ga nosim glavu ne drzim,pesnice jos nisu skroz otvorene u sake,ne uzima igracku u ruke..ono sto on radi,za sada, je da kao sto ste objasnili u predhodonom postu dize noge u vis,samo sto se ne okrene na bok,,drzi glavu pravo i ruke i noge sa strane simetricno kao da odrzava balans,kao da mu malo treba da odigne glavu ali ne moze,na stomaku se uzdize ali na pesnicama,jako lepo prati igracke posto smo mu kupili baby gym bas mu drze paznju,udara ih pesnicama,prati ljude ,ako mu je glava na pr sa leve strane a neko ga zove sa desne,on se okrece i jakoooo trpa ruke u usta i zagleda ih...da li je ovo veliko ksanjenje mislim sto se tice vratica,ruku i sto ne uzima igracke ili mu moram korgovati uzrast ,posto kod fizijatra smo dobili samo vezbe za stopala i rekla nam kako mu je vratic dobar i da ne trebaju vezbe...izvinite sto sam malo opsirnija ali jako sam zabrinuta.hvala unapred

Svakako treba da vežbate sa bebom, zato što je rođena ranije, što se glava nije učvrstila i zato što su pesnice stisnute. Pre svega treba da stimulišete šake da ih otvara, mazite nadlanice, masirajte prste, otvarajte dlan, dajte bebi da drži malu loptu ispred tela dok lezi na leđima i dok držite bebu u naručju. Na stomaku ne sme da se odupire o pesnice već da se oslanja na podlaktice a vi otvarajte šake. Da bi se učvrstio vrat, uzimajte i spuštajte bebu preko boka. Bebi dajete da uzima prsten sa strane, ali nemojte davati spreda niti igračke drugog oblika. Svakako je najbolje da vas fizioteraput uputi kako ovo sve da radite i da radi neko vreme sa bebom kako bi ona spremno dočekala sledeću razvojnu fazu.

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
17.5.2014 19:13:14   
leki m
hvala puno na odgovoru,sakice sam pocela da mu otvaram sama ,naravno raspitala sam se kako treba,i vec je malo bolje i ocigledno treba da promenimo fizijatra :) hvala jos jednom

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
22.5.2014 14:55:56   
Cakana84
Iskoristite priliku da pitate strucnjaka. user posted image

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
9.7.2014 18:28:22   
dunja RR
Koliki značaj za pokrete, korake ima način dizanja, spuštanja, nošenja deteta?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
10.7.2014 16:24:21   
Cakana84
Drage mame, iskoristite priliku da pitate stručnjaka. Na pitanja odgovara Snežana Milanović – visoki strukovni fizioterapeut, osnivač Centra za korektivnu gimnastiku i fizikalnu terapiju za decu i odrasle, stručni saradnik specijalizovanih časopisa i publikacija za decu i roditelje, predavač u „Školi roditeljstva Nada Lazić“, edukator zdravstvenih radnika autorizovane škole za psihofizičku pripremu za porođaj „Prenatal“.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
10.7.2014 22:07:21   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Koliki značaj za pokrete, korake ima način dizanja, spuštanja, nošenja deteta?


Pravilan način uzimanja držanja, nošenja i spuštanja omogućava bebi da od prvog dana pa nadalje kroz sve faze odrastanja i sazrevanja dobija informacije o položajima i kretanjima koje će koristiti za promenu položaja (sa leđa na stomak i obratno, iz ležećeg u sedeći, četvoronožni, stojeći) i na kraju u hodu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
11.7.2014 12:46:45   
Cakana84
Ne zaboravite da možete da postavljate pitanja u vezi trudnoće i porođaja, motornog razvoja beba, urođenihi stečenih deformiteta (deformiteti stopala, kukova, Torticolis, hipertonus, hipotonus), kako pravilno podizati i nositi bebu, kako odabrati nosiljku, kolica, prve cipele. Kada se može prepoznati da li dete ima ravna stopala i krivu kičmu, nepravilan razvoj grudnog koša, kojim sportom i u kom uzrastu može da se bavi...

Na pitanja odgovara Snežana Milanović, visoki strukovni fizioterapeut Centra za korektivnu gimnastiku.


(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
12.7.2014 1:58:49   
gugutka
Mene zanima, od kog perioda bebi možemo davati zvečke, tj. kada se očekuje da bi beba mogla držati i igrati se sa istim? Da li zvečke imaju važnu ulogu u razvoju motorike? I kada beba može samostalno držati igračke?

< Poruku je uredio gugutka -- 12.7.2014 2:02:25 >

(odgovor članu Tikica!)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
13.7.2014 23:28:44   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: gugutka

Mene zanima, od kog perioda bebi možemo davati zvečke, tj. kada se očekuje da bi beba mogla držati i igrati se sa istim? Da li zvečke imaju važnu ulogu u razvoju motorike? I kada beba može samostalno držati igračke?

Krajem prvog meseca zvečku okruglog oblika stavljamo isped bebinog lica i pomeramo je levo i desno uz zveckanje kako bi je beba pratila pogledom. Kada napuni četiri meseca dajemo sa strane zvečku u obliku kruga jer se tada javlja prvi voljni hvat. Više o zvečki, prvoj bebinoj igrački pogledajte na http://www.centarsm.co.rs/SavetiBebeZvecka.htm


(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
13.7.2014 23:40:41   
superm
Snezana, da li su kaisevi za prohodavanje dobri ili ne? Hvala

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.7.2014 0:05:07   
mamaognjena
Postovana Snezana,
imam bebu od 2.5 meseca. Primetila sam da malo krivi glavu na jednu stranu. Pedijatar mi je rekao da ima potpunu pokretljivost glave, pa da je dovoljno da mu pri presvlacenju celim dlanom nekoliko puta okrenemo glavu u levo, dok rame drzimo fiksiranim. Mene interesuje da li je to dovoljno ili treba da insistiram da dobijem uput za fizijatra,
Hvala unapred!

(odgovor članu Tikica!)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
15.7.2014 14:16:54   
Cakana84
Drage moje, iskoristite priliku i pitajte stručnjaka sve što vas zanima u vezi razvoja vašeg deteta.

(odgovor članu mamaognjena)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
15.7.2014 15:22:36   
little_one
Postovana Snezana,

Danas sam vodila Aleksandru na pregled sa 3 mjeseca. I pregled je prosao kako je prosao, i dok je dr popunjavala kartoncic ja sam sjela da podojim bebu, utom je usla neka druga dr i moja A je automatski prestala da sisa i pocela da se izvija i vristi koliko je grlo nosi, a inace redovna pojava kod nas uz stariju sestru, cim se priblizi ili nesto cuje ona vristi i prestaje da sisa.

I dr je ponovo pregleda i napise uput fizijatru zbog hipertonusa. Pored toga sto izvija ledja u luk, ima skupljene sacice jos uvijek i prilicno je kruta i "cvrsta" beba....to da je kruta i cvrsta sam ja primjetila jos sa mjesec dana i spomenula sam tad dr al ona je rekla da je to fizioloski, tj da bi trebalo da se izgubi do treceg mjeseca. Tada se desavalo kad bih A postavila u polozaj na stomaku da se ona prevrne odmah na ledja i to i sada cesto radi, samo se izvrne na ledja ponovo...inace od pocetka se bunila kad bih je stavila da lezi bocno pa od pocetka spava iskljucivo na ledjima a glavicu okrece u toku noci i spavanja na obe strane, nisam primjetila da je okrece nesto posebno u jednu stranu pa sam je pustila da spava na ledjima, pogotovo sto i zbog SIDS-a tako savjetuju da je najbolje. Vjezbe kod fizijatra mi se cini da nikad necemo zakazati jer sam danas zvala Zotovic i rekla mi je da nazovem za sedam dana pa cemo tada vidjeti kad bi mogli zakazati user posted image

Da napomenem, beba rodjena u 40+1, subjektivno tezi porod a ocjena 9/10. I jos nesto, bebi cesto podrhtava brada, jos od porodilista, rekli su da je to nezreo CNS. Da li treba da brinem ili ce same vjezbe to sve srediti? Kako da radim vjezbe dok ne stignemo do fizijatra?

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.7.2014 11:24:15   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: superm

Snezana, da li su kaisevi za prohodavanje dobri ili ne? Hvala


Kaiševe koristite kada dete prohoda I sa njim ste na prometnoj ulici pa postoji mogućnost da izađe na kolovoz, kaiševima možete dag a zadržite. Dok ne prohoda ne koristite kaiševe niti ga držite za ruke.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.7.2014 11:26:35   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: mamaognjena

Postovana Snezana,
imam bebu od 2.5 meseca. Primetila sam da malo krivi glavu na jednu stranu. Pedijatar mi je rekao da ima potpunu pokretljivost glave, pa da je dovoljno da mu pri presvlacenju celim dlanom nekoliko puta okrenemo glavu u levo, dok rame drzimo fiksiranim. Mene interesuje da li je to dovoljno ili treba da insistiram da dobijem uput za fizijatra,
Hvala unapred!


Ako ima punu pokretljivost onda je besmisleno da mu okrećete pasivno glavu. Verovatno se radi o jačem tonusu na jednoj strani ili vi bebu uvek uzimate preko iste strane, nosite je na jednoj ruci ili stimulaciju dobija više sa te strane.

(odgovor članu mamaognjena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.7.2014 11:30:24   
superm

IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović


IZVORNA PORUKA: superm

Snezana, da li su kaisevi za prohodavanje dobri ili ne? Hvala


Kaiševe koristite kada dete prohoda I sa njim ste na prometnoj ulici pa postoji mogućnost da izađe na kolovoz, kaiševima možete dag a zadržite. Dok ne prohoda ne koristite kaiševe niti ga držite za ruke.

Hvala na odgovoru.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.7.2014 11:33:29   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: little_one

Postovana Snezana,

Danas sam vodila Aleksandru na pregled sa 3 mjeseca. I pregled je prosao kako je prosao, i dok je dr popunjavala kartoncic ja sam sjela da podojim bebu, utom je usla neka druga dr i moja A je automatski prestala da sisa i pocela da se izvija i vristi koliko je grlo nosi, a inace redovna pojava kod nas uz stariju sestru, cim se priblizi ili nesto cuje ona vristi i prestaje da sisa.

I dr je ponovo pregleda i napise uput fizijatru zbog hipertonusa. Pored toga sto izvija ledja u luk, ima skupljene sacice jos uvijek i prilicno je kruta i "cvrsta" beba....to da je kruta i cvrsta sam ja primjetila jos sa mjesec dana i spomenula sam tad dr al ona je rekla da je to fizioloski, tj da bi trebalo da se izgubi do treceg mjeseca. Tada se desavalo kad bih A postavila u polozaj na stomaku da se ona prevrne odmah na ledja i to i sada cesto radi, samo se izvrne na ledja ponovo...inace od pocetka se bunila kad bih je stavila da lezi bocno pa od pocetka spava iskljucivo na ledjima a glavicu okrece u toku noci i spavanja na obe strane, nisam primjetila da je okrece nesto posebno u jednu stranu pa sam je pustila da spava na ledjima, pogotovo sto i zbog SIDS-a tako savjetuju da je najbolje. Vjezbe kod fizijatra mi se cini da nikad necemo zakazati jer sam danas zvala Zotovic i rekla mi je da nazovem za sedam dana pa cemo tada vidjeti kad bi mogli zakazati user posted image

Da napomenem, beba rodjena u 40+1, subjektivno tezi porod a ocjena 9/10. I jos nesto, bebi cesto podrhtava brada, jos od porodilista, rekli su da je to nezreo CNS. Da li treba da brinem ili ce same vjezbe to sve srediti? Kako da radim vjezbe dok ne stignemo do fizijatra?


Podrhtavanje brade ukazuje na nezrelost CNS I to ne treba da vas brine, u redu je da se javlja, verovatno će se povremeno javljati I dalje. To što je beba kruta, čvrsta I sve ostalo što ste naveli, a još uvek se nije samo regulisalo znači da treba nešto raditi sa bebom. Pročitajte tekst o hipertonusu pa će te videti šta možete sve da radite do pregleda I odlaska na vežbe.
http://www.centarsm.co.rs/SavetiBebeHipertonus.htm

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.7.2014 14:08:52   
little_one
Hvala vam na odgovoru!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here