|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razvojne razlike dečaka i devojčica
28.6.2009 10:51:32   
Anoniman
Dečaci i devojčice se često ponašaju različito. Zašto je to tako? Delom zbog toga što se različito ophodimo prema njima, a delom zbog genetike. Evo nekih najčešćih razlika.
Ko više voli da se mazi?
Ko glasnije viče?
I još mnoga druga pitanja pročitajte ovde: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razvojne razlike dečaka i devojčica
28.6.2009 15:15:03   
Lu
Ja se nikako ne slažem s ovim istraživanjima, muško-ženskih odnosa kod djeceuser posted image
Koja god je tema o tome ja ju u glavi pobijam sa primjerom svog muškog djeteta.
Voli da se mazi, nježan je i pažljiv, podjednako voli da se igra i sa dečkima i sa curicama,
igara i "muških" i "ženskih", sa autićima, bagerima, lutkama, posuđem...

Moje je mišljenje da to nema veze sa genetikom nego sa odgojem i odnosom prema djetetu.
Vjerojatno griješim, kažu i stručnjaci, ali trenutno nemam argumenata da mislim drugačije.user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.8.2011 23:10:52 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razvojne razlike dečaka i devojčica
29.6.2009 12:01:20   
mamanp
Slazem se sa Lu, te razvojne razlike pocinju u porodici...Kad odem kod mame moj sin se igra i uciteljica i "izmedju dve vatre" i svakakvih igara kojih se bas i decaci ne igraju zato sto tamo ima samo zensko drustvo, a kad je kuci ima muskog drustva i normalno igra se "muskih" igara.
A ovo malo najvise voli da se igra loptom. Voli ona i lutkice i kolica i sve te "zenske" igre ali lopta joj je ipak najdraza. A uz brata se igra i slicica i nindza ratnika i zmurke i svih tih igara kojih se igraju decaci. Hocu da kazem, kod moje dece vazi pravilo: "S' kim si - takav si".
Zaboravih da ispricam: kad je moj sin imao nekih 4-5 godina, otisli mi na izlet i njega zove neki decak da igraju lopte, on nece - kaze: "Hajde da beremo cvece"user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamanp -- 29.6.2009 12:02:41 >


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razvojne razlike dečaka i devojčica
29.6.2009 12:19:09   
Anoniman
Moj Luka se sa mnom mazi, a sa tatom tuče. Sa prabakom bez problema kuva, sedi za stolićem i pije čaj, dok sa pradedom vozi autiće i vozove. U parku se igra i sa dečacima i sa devojčicama. Ne voli devojčice svog uzrasta (one su ok ako baš baš nema nikog drugog, čast imaju dve devojčice u Lukinom okruženju, Indija i Sofija), u tom slučaju radije bira muško društvo. Međutim, ukoliko se u društvu nađe neka devojčica koja je 2-3 godine starija od njega, i po malo makar obraća pažnju na njega - ona će mu biti definitivni favorit i igraće se bilo čega što ona hoće (jadna ja jednog dana, ako se stvari ne promene... user posted image )
Jedino što ne razdvaja po polovima je loptanje, to radi sa svima, bez pardona! Obožava da šuta loptu.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razvojne razlike dečaka i devojčica
30.8.2011 17:27:47   
vukosava
Sve je ovo jako relativno. Kako se ponasas prema detetu tako ce ti se i ono ponasati. Meni licno nije najbitnije da se moja cerka ostvari kao majka, domacica i kuvarica pa cu joj nabavljati svakakve igracke, i autice i svasta. Hocu da zna da vozi kola i da zna da ponesto popravi sama, sto da ne. Glupa mi je ta podela - muski ovo, zenske ono. Ja sam malo atipicna sorta, sta da se radi.

Ima u Svedskoj obdaniste gde se trude da deci davaju iste igrace nezavisno od pola, pa da imaju istu sansu da razviju razlicite motoricke vestine. Sto da ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here