|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rok trajanja kozmetike i lekova
26.7.2009 0:40:50   
guppy RR
U temi o proizvodima za sunčanje smo razmenile i nekoliko redova o tome, koliki je rok trajanja kozmetičkih proizvoda.

Ne znam da li sve znate da na kozmetičkim proizvodima ima jedna ikonica, koja uz regularni rok trajanja (obično štampan na kutiji ili proizvodu) ukazuje, koliko dugo je preporučivo koristiti taj proizvod posle otvaranja.

Ikonica izgleda ovako:
user posted image

U ovom slučaju znači, da nakon otvaranja kozmetičkog proizvoda, taj možete bez rizika koristiti još 12 meseci.




< Poruku je uredio guppy RR -- 26.7.2009 0:49:40 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rok trajanja kozmetike
26.7.2009 0:48:44   
Verus
Nisam obratila paznju na to, ali se secam nekih stvari tipa, maskara ne duze od 2 meseca, senka za oci 3 (hm ili 6 meseci...).   Kazu da ako krema za suncanje postane tecna, onda joj je rok istekao (ne ostane onako lepo "umesena").  Sada su poceli da stamapaju rok trajanja na kremama za suncanje, npr exp: 07/2011 tako da nema zabuneuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rok trajanja kozmetike
26.7.2009 0:49:03   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: stevajela

Ko koristi eucerin zna.Ne mora da ga koristi,dovoljno je da procita,lepo pise otvoren, ne otvoren rok trajanja 30 meseci.Nije ni fuj,a ni ne smrdi!
Znate to vam je kao kod sirupa za temperaturu,otvoren ili ne, traje do onog roka koji je naznacen na kutiji.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
26.7.2009 0:49:16   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Neki ozbiljniji lekovi, kao što su antibiotici, imaju drugačiji rok trajanja.

Recimo Hiconcil... ima dug rok trajanja, a kad ga pripreme u apoteci za tvoje dete (izmešaju suspenziju), rok trajanja mu je 14 dana na temperaturi do 25 stepeni C.


< Poruku je uredio guppy RR -- 26.7.2009 0:50:04 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
26.7.2009 9:39:45   
Anoniman
Kreme za suncanje i autan bacim svake godine kada prodje sezona.

Maskara 2 meseca??? Senka 3 (ili 6)??? Ma ja to sve koristim dok se ne potrosi!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
26.7.2009 13:21:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Maskara 2 meseca??? Senka 3 (ili 6)??? Ma ja to sve koristim dok se ne potrosi!


Maskara L'oreal-6 mj.,senka za oči (avon)24mj.,puder max factor 12 mj.,liner za oči 18mj.user posted image
Ja to uglavnom i potrošim jedino što i ti reče,kreme i sprejevi za sunčanje i protiv komaraca bacim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
26.7.2009 22:07:17   
afrodita
IZVORNA PORUKA: guppy RR



Ikonica izgleda ovako:
user posted image


Ovo stoji i na maskarama za trepavice (6 meseci) i na sprejevima
za kosu koji nisu pod gasom(12 meseci)...user posted image

< Poruku je uredio afrodita -- 26.7.2009 22:08:38 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
14.3.2013 1:14:29   
Figaro88
Maskare 6 meseci,senke za oci odprilike 2g,kreme za lice uglavnom 12m,puderi isto 12m,ne znam za ruzeve,sjaj za usne oko24m....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
14.3.2013 12:49:05   
nata11
U sustini puder, maskaru, kreon, kramin iskoristim pre roka jer se sminkam svakodnevno. Najvise me muce senke kada potrosis one boje koje koristis i onda cuvas celo pakovanje zbog boja koje nikada neces korisiti.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
14.3.2013 14:03:37   
Figaro88
zato ja kupujem uglavnom jednobojne i dvobojne,imam samo jednu cetvorobojnu i sve ih koristimuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
10.6.2013 22:34:17   
Maraj
nisam znala za tu slicicu. Hvala

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rok trajanja kozmetike i lekova
10.6.2013 22:37:38   
vikiveki
Ja uvek pre kupovine proveravam do kada traje

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Mella Cosmetics – lepota u bogatstvu prirode!
Mella cosmetics je ujedinila nauku i prirodu u jedinstveni pristup nezi kože, čiji je cilj vratiti i očuvati koži sjaj i...
Kräuterhof anticelulit kolekcija - iskustva
Drage naše dame, da li vam je muka od celulita? Pojedine dame su testirale Kräuterhof anticelulit kolekciju, i sa nama p...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here