|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 8:37:53   
Anoniman
Sa Lukinih oko godinu dana sam počela da ga stavljam na nošu. Kupila sam neku zanimljivu što ima i ručkice sa loptom koja može da se vrti (ispred njega stoji, na „volanu“), a ono što je po meni najbitnije (a kada sam kupovala nisam ni bila svesna da to treba da gledam) da rub noše bude malo širi, jer ako je uzak, useče se u detetove nogice kada sedne i žulja. Ubrzo nakon toga smo dobili i prenosnu dečiju dasku za wc (ovu modernu, tapaciranu)-nije hteo ni da je vidi a kamoli da sedne na nju. Vremenom smo počeli da skidamo pelenu, pa je piškio na WC a kakio na nošu. Sada smo već skroz izbacili nošu, jednostavno nije hteo više da sedne na nju. I ustvari je zaista ovladao time da nema pelenu kada je počeo da koristi tu dasku. Mislim da sa sledećim detetom nošu neću ni koristiti. Pitanje je da li je neophodno kupovati oba? Šta koristi vaše dete?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 9:28:03   
Lu
I moj Roko sjedi na toj dasci na tutu neće hoće se igrati snjom ali ja mislim i da je bolje da se odmah uči na dasku jer poslije tute opet obuka za daskuuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 22.2.2012 6:49:32 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 9:31:59   
Anoniman
Mislim da je tu u pitanju neki psihološki efekat "Velik sam. Sedim na WC kao mama i tata!". Sve u svemu, htela sam da znate vi mame koje još niste skinule pelene (hahaha kako glupo zvuči, htedoh reći da vam deca nisu skinula pelene)... ako neće na nošu, probajte sa daskom.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 9:54:28   
Jeca*
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 10:01:51   
Anoniman
 user posted image


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 14:53:59   
stella
Kao sto napisah na drugoj temi,probacemo na ljeto,pa javnemouser posted image


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
15.12.2008 14:56:00   
Anoniman
user posted image  Našla si temu.

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:21:45   
Jeca*
Luka već treću nedelju koristi nošu i ne piški u gaćice user posted image  (osim baš ponekad, retko user posted image )
medjutim, navikao je na nošu toliko da kad smo napolju neće ni u wc (javni ili kad smo u gostima), neće da piški ni u prirodi, hoće samo nošu. Ok, kontam da je to faza i njegov način adaptacije i odlučim da bar neko vreme nosim nošu, jer bolje i to nego da se vratimo na pelenu. Sa druge strane, idemo na more, dug je put do tamo, putujemo noću
našla sam savršeno rešenje koje pokriva sve situacije koje su mi sad potrebne, plus imam adapter za šolju user posted image
malopre sam kupila u Chicco i košta oko 2300 din (unutra su 3 kesice). Mogu da se dokupe kesice, pakovanje od 10 komada je oko 400din.

user posted image


user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:39:46   
Lu
Pametna mamauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:44:56   
SUPER MAMA
Ja svude nosim nosu, i u goste i u auto.
Napolje kad smo nije jos se desilo da trazi d apiski a i nismo bili duze od 3 sata pa mozda i zato nije trazila.
Za sad je ovo moje resenje, nosite nosu svude ili ovo Jecino resenje koje je odlicno.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:47:08   
Jeca*
da i ja sam nosila pa mi je fuj kad nemam gde da je operem, tipa u parku...pa je onda prljavu stavim u kesu user posted image  ovo mi deluje kao čisto rešenje..videćemo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:49:00   
lanajelena
ja sam kod svakog od mojih odnela po jednu nosu...hoce Lana i na adapter ali mi je za sada draza nosa

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
20.7.2010 11:50:29   
SUPER MAMA
Resenje je odlicno, mada mi u parku i nismo bili duze od 3h a toliko drzimo i netrazimo da piskimo.
A ja uvek ponesem sa sobom i ubrus recimo jedan put u auto je potrazila da piski ispiskila se dok je tata vozio onda tata stao prosula sam urin u traviuser posted image proprala sa vodom i obrisala je i stavila u kesi.Naravno da sam je zatim oprala i dezinfikovala kuci.
nemojte me napadati sto sam prosula mokracu u travi.user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
27.7.2010 17:27:47   
Modessty
baš mi se svidja ova Jecina ideja user posted image Super stvar

Inače htedoh da pitam na što još treba obratiti pažnju prilikom kupovine noše? Sem ono što je Tasha napisala da obod bude širi.
Da li da bude što običnija ili je bolje neka koja izgleda ko igračka pa je samim tim i zanimljivija?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
27.7.2010 17:46:28   
Jeca*
moje dosadašnje iskustvo je pokazalo sledeće. Najbolja mi je Chicco obična noša.
muzičke noše su mi se pokazale lošim rešenjem. Zbunjuje dete
takođe, dete ne treba da se igra na noši nego da shvati čemu služi i zato je najbolje da je što jednostavnija
a za dečake, da ima "kljun" jer kad nema, kad je noša plitka onda pišica izadje napolje i piški van noše user posted image
evo slike moje omiljene:
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
27.7.2010 18:42:32   
Modessty
hvala Jeco user posted image
I ja sam mislil na to da treba da nauče da piške i kake u njoj a ne da je za igru

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:00:48   
Jele
Ja sam Uroša počela da stavljam na nošu sa nekih 9 meseci kada sam skontala kada kaki, tj. kada je on počeo da kaki u određeno vreme, tj. posle ručka, kasnije posle doručka i ručka, a zatim i posle svih obroka. Super je prihvatio nošu, kakio bez problema, bilo mu i zanimljivo (uzeli smo onu nošu što je i Taša spomenula sa ručkama kao da vozi motor i kuglom u sredini koju može da vrti), itd. Mi se svi navikli i totalno opustili, dete nije kakilo u pelenu mesecima. Kad eto ti ima već 2-3 nedelje da neće na nošu, ustaje posle minut i posle se ukaki u pelenu. Pošto mu je neobično da kaki u pelenu, žali mi se i pokazuje kao da ga boli piša, dok sam prvi put skontala, on se ukakio. Sada, kada god mi se požali trčim na nošu, ali ne kaki uvek, opet hoće da ustaje, a i ne žali se svaki put. Jednostavno pobegne negde da se sakrije i ukaki se u pelenu. Ne znam šta da radim. Skontala sam da mu je verovatno noša već mala, ili da ga žulja, pa smo juče kupili onu Kikovu anatomsku što je Jeca RR postavila sliku. Naravno, prvo mu je dam da se igra, da je prouči, da sedne na nju u odeći kao da je stolica, jednostavno da se ''upozna'' sa novom stvarčicom. I sve ok, zanimljiva mu je, ali kada ga skinem i stavim na nju, ustaje kroz pola minute, neće, pa neće. Gledam, izgleda da ima manje mesta nego u prethodnoj, proveravam da mu prednji kljun ne gnječi pišu, ne znam , piše od 18+ meseci.
Ne znam da li je ovo samo faza, da li se zasitio noše ili šta li već, ali bezveze bi bilo da sada počne da kaki u pelenu... Čak ga i ne držim dugo na noši da ga ne žulja, ne znam šta da radim, valjda će ga proći.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:22:40   
Jeca*
Draga, izvini u gužvi sam na poslu pa ću samo kratko da napišem: ili noša ili pelena. Nemoj ga stavljati na nošu pa vraćati u pelenu. Moraš da mu obučeš gaćice pa nek se ukaki milion puta u njih, pokazuj mu, ostavi ga minut dva tako da oseti sa mu smeta, ali ovako ga zbunjuješ jer ima izbora...sa druge strane  možda još nije spreman, vidim da ima tek godinu i 4 meseca. Možda da skroz skloniš nošu na 2 meseca da je ne vidi uopšte pa da pokušaš ponovo, ali nemoj ili ili...zbunjen je

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:27:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Možda da skroz skloniš nošu na 2 meseca da je ne vidi uopšte pa da pokušaš ponovo, ali nemoj ili ili...zbunjen je


Ovo sam ja uradilauser posted image Isti smo slučaj imali, i sklonila sam nonu, da je potpuno zaboravi. Od aprila se nije ukakio u pelenu, od kraja juna smo u gaćicama.
Jele, verujem da hoćeš da iskoristiš ovo leto da skineš pelenu detetu, i to je sasvim ok, ja sam imala jednu taktiku, možda se ne bi složile ostale mame samnom, ali meni je uspelo. Kad je Neša bio u fazi ustajanja sa noše, donela bih neku plišanu igračku i rekla "hoće meda da vidi kako Neša piški/kaki", i palilo je uvek. Sad nam to više i ne treba, ali pomoglo je da sedi dovoljno dugo da obavi sve što treba.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:29:46   
Jele
Hmm, može biti zbunjujuće za njega, nisam o tome razmišljala. A što se tiče gaćica i ja kontam da je još zaista mali za to, tako da to nisam ni uzimala u obzir. Ne znam, moram da proverim i sa bakom i dekom da ga ne drže suviše dugo na noši, pa ga jadnog nažulja.. Pa kako je i nama kada sedimo dugo na WC šolji...ja to mrzim.
Insistiranje na noši i vraćanje na nju ne dolazi u obzir, jer plače i samo će rezultirati kontraefektom... Verovatno ću onda napraviti pauzu za nošu, ne znam, nisam pametna.
Jeco, tvog Luku nije žuljala Kikova noša, tj. jel' mu se ''usecala'' u guzu, ono kad ga podigneš pa vidiš?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:34:28   
Jele
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Možda da skroz skloniš nošu na 2 meseca da je ne vidi uopšte pa da pokušaš ponovo, ali nemoj ili ili...zbunjen je


Ovo sam ja uradilauser posted image Isti smo slučaj imali, i sklonila sam nonu, da je potpuno zaboravi. Od aprila se nije ukakio u pelenu, od kraja juna smo u gaćicama.
Jele, verujem da hoćeš da iskoristiš ovo leto da skineš pelenu detetu, i to je sasvim ok, ja sam imala jednu taktiku, možda se ne bi složile ostale mame samnom, ali meni je uspelo. Kad je Neša bio u fazi ustajanja sa noše, donela bih neku plišanu igračku i rekla "hoće meda da vidi kako Neša piški/kaki", i palilo je uvek. Sad nam to više i ne treba, ali pomoglo je da sedi dovoljno dugo da obavi sve što treba.



Sad videh poruku... Pa ne znam, probaću onda. Nije meni stalo do toga da on još izađe iz pelene, samo da ne kaki u nju kada je već apsolvirao kakenje u nošu.. Videću sad na moru, ako odemo, kako će se ponašati bez pelene, možda se desi neko čudo.
Znači, Neđo, kakio je u toj pauzi u pelenu, posle se nije žalio kada si opet uvela nonu?
A što se tiče donošenja igračaka dok je na noši i taktike skretanja pažnje sa sedenja na noši na nešto drugo, sve smo probali, ali čovek i dalje ustaje i odlazi gologuz user posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 12:48:14   
Anoniman
Ne brini, nije to ništa čudno, skoro sva deca imaju tu fazu da pobegnu sa noneuser posted image
Neša je kakio u nonu oko mesecdana, kad je imao godinu ipo, , pa je krenuo da beži tako sa nje. Onda sam napravila pauzu od mesecdana, i u aprilu, kad je imao godinu i 8 meseci opet uvela nonu, od tad nije kakio u pelenu, osim što se jednom omaklo kad je bio bolestan. Ali nisam mu ni tad skinula pelenu, nego pre dva meseca, kad je počeo i da piški u nonu. Bilo je svega, sad već piškimo i napolju, stojećki, i ne razmišljamo više o pelenamauser posted image
Imaš još vremena, pusti ga da on sam shvati da mu je lakše u nonu nego u pelenu da kaki...probaj pred njim da prospeš sadržaj iz pelene u nošu, da vidi gde to odlazi...nekima je i to pomagalouser posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 13:05:02   
Jele
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
5.8.2010 13:24:26   
snješka
Ja ne namjeravam dijete stavljati na nošu ni na šolju dok ne napuni bar dvije godine. Kad bude pričala i znala da traži nošu i kad bude shvatala za šta ona služi onda ćemo krenuti sa navikavanjem. Sve dotada smatram da je rano.
Vidim ovdje dosta dobrih i praktičnih savjeta, pa kad krenemo sa navikavanjem iskoristićemo iskustva koja vi iznosite user posted image user posted image
Hvala vam na dijeljenju vaših iskustava...user posted image


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
18.9.2010 11:48:49   
sonja021
mi imamo 19meseci. kupila sam onaj adapter za wc solju. par puta sam ga stavila  da sedi na njemu, naravno, hteo e odmah da sidje.
kad ga pitam da li se ukakio, kaze da nije i ako jeste i ako stvarno nije.
"promasili" smo letnji period odvikavanja, nisam ga forsirala uopste. kad bude mogao da mi kaze, necu vise pelnenu, kad bude osetio da mu kaka u peleni stvarno smeta, skinucemo. kad detetu dodje "klik" u glavicu sto se pelena tice, to je gotova stvar.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here