|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:31:15   
Tea2
Već i vrapci znaju da antibiotike ne treba,,uzimati na svoju ruku" i zato ih danas nisam mogla kupiti ni u jednoj apoteci,jer su zabranili prodaju bez recepta!!
Jako me boli grlo,alergična sam na penicilin i znam da mi u ovakvom slučaju pomaže jedino Eritromicin.Zašto mi za moje pare ne daju da se izlečim?
Ovo jeste tema za diskusiju.Ali,moje pitanje je konkretno-znate li apoteku u Beogradu gde mogu kupiti antibiotik bez recepta?Suprug radi,bebanu nemam kome da ostavim,septolete mi ne pomažu....mooolim vas...pooooomoć!!!!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:33:31   
Jeca*
Ne, meni nisu dali čak ni kad sam im rekla da mi je majka lekar i htela sam da im dam njene podatke, pošto oni valjda imaju neku bazu dr...pojma nemam...nisu mi dozvolili. Ni u privatnoj apoteci. Kazu, mora bilo kakav pisani trag lekara, makar preporuka terapije, ako ne recept user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:36:42   
Olga75
antibiotici se dobijaju iskljucivo na recept
apoteke placaju velike kazne ako ih izdaju bez recepta tako da Tea moras kod dr

< Poruku je uredio Olga RR -- 11.2.2012 16:37:28 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:42:22   
Tea2
Secam se da sam Utrogestan kupovala ,,na crno"...Sigurno daju i antibiotike,samo ne znam na koja vrata da kucam.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:46:24   
malapufika
au,pa ja o tome prvi put cujem.mislim da se u Nisu prodaju,tj idu bez recepta.bas skoro mi je ginekolog rekao za doksicilin da mogu da ga kupim mm ako bude potrebe jer nije skup....sto bi znacilo da ipak mogu da se kupe.tea bas mi je zao

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 16:48:42   
Tea2
Ajte,zene sibnite mi na pp...........

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 19:40:58   
gagana83
Ja podrzavam to sto se antibiotici mogu dobiti samo uz recept.

Ljudi se zaista igraju time, cim se malo razbole kupuju eritromicine i sl. na svoju ruku, da ne pricam da je skoro moja komsinica dala detetu (2 godine) Panklav na svoju ruku, kaze isti simptomi kao prosli put kada joj je doktorka prepisala Panklav user posted image

Tea, nemoj da se ljutis, ali umesto sto si danas lutala po gradu u potrazi za apotekom koja daje antibiotik bez recepta, mogla si lepo kod lekara da odes.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:05:10   
Tea2
Uh,Gagana!!!!Pored moje zgrade ima 15 privatnih 3 drzavne apoteke...nisam lutala po gradu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:21:00   
mihi
Nema više antibiotikani u jednoj apoteci, bez recepta, Zakon o Lekovima i medicinskim sredstvima se konačno primenjuje, uskoro nećemo moći da kupimo ni masti ni kapi za oči koje sadrže antibiotik. Ovo traje od pre Nove godine.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:24:05   
mihi
Moj muž je član radne grupe Agencije za lekove i medicinska sredstva za kontrolisanu primenu antibiotika i mi kasnimo za razvijenim zemljama više od 10 godina kada je prodaja i promet antibiotika u pitanju. Jedino na ovakav način držaće se po kontrolom nastajanje rezistencije bakterija na antibiotike.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:29:00   
Anoniman
Ja jako retko pijem antibiotike, i nikad bez preporuke lekara. Posebno mi je drago što moje dete neće niko kljukati antibioticima jer naš pedijatar prvo uradi bris pa proceni da lli i koji antibiotik treba dati. A sad i većina lekara samo piše redom jer im valjda tako lakše...

Inače dr mi je rekla da NIKAD ne uzimam Dovicin jer se iz njega taloži neko s**nje u jetri a masovno ga prepisuju i koriste samo zato što je jeftin.

Inače, Tea, nemoj se ljutiti, ali iako ti "znaš" šta tebi od lekova treba, znaju nešto i lekari koji su odlučili da nigde u Evropi ti ne možeš antibiotik da kupiš bez recepta, ili misliš da su oni to samo da bi nas zeznuli...

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:34:17   
Anoniman
Mihi, već dva meseca u NS ne može da se kupi hloramfenikol bez recepta, kao ni ostale masti i kapi koje sadrže antibiotik u sebi, barem ne u te 3 apoteke u koje ja idem. I sreća da ne može - krenula sam da uzmem hloramfenikol jer je n dobio neki konjuktivitis i svakome prepišu to isto, i morala sam da odem sa njim kod dr da mu prepiše, i rekla mi je da mu ništa ne bi pomogao hloramf, pa dobio je nešto sasvim drugo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:38:59   
mihi
Čitava strategija je morala da bude napravljena, šta od antibiotika se koristi u Humanom sektoru, šta u Veterinarskom jer se preko mesa životinja u kojima se nalaze rezidue antibiotika, stvara unakrsna rezistencija kod ljudi. Tako da je ova zabrana ručne prodaje antibiotika bila neophodan korak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:39:53   
*Alexx*
Tea, a otkud znas da imas bakterije, a ne virus? Razumem ja tebe, ali moze i tm da uzme slobodno pre podne da ti odes do lekara. Jbg,svi imamo poslove, meni je prvoj frka na poslu kad se Andrej razboli. Sta cete kad se vratis na posao? Grgoljaj Tantum Verde.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:46:43   
mihi
Hloramfenikol se koristi samo za lokalnu primenu i to retko u slučajevima rezistencije bakterijana sve ostale hemioterapeutike. Zato uvek treba obaviti pregled kod dr i postupiti po njegovom savetu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:46:47   
Anoniman
E, da znam da sam nešto zaboravila da napišem u prethodnom postu.

Zanimljivo mi je kako se u Srbiji svi pale na to kako je genetski modifikovana hrana opasna po život i kako Zapad hoće da nas zatre mesom životinja kljukanih antibioticima, ali zato većina tih nema problem da guta antibiotike ko bombonice čim kine ili se nakašlja.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:47:32   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Mihi, već dva meseca u NS ne može da se kupi hloramfenikol bez recepta, kao ni ostale masti i kapi koje sadrže antibiotik u sebi, barem ne u te 3 apoteke u koje ja idem. I sreća da ne može - krenula sam da uzmem hloramfenikol jer je n dobio neki konjuktivitis i svakome prepišu to isto, i morala sam da odem sa njim kod dr da mu prepiše, i rekla mi je da mu ništa ne bi pomogao hloramf, pa dobio je nešto sasvim drugo.

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Tea, a otkud znas da imas bakterije, a ne virus? Razumem ja tebe, ali moze i tm da uzme slobodno pre podne da ti odes do lekara. Jbg,svi imamo poslove, meni je prvoj frka na poslu kad se Andrej razboli. Sta cete kad se vratis na posao? Grgoljaj Tantum Verde.


E o ovome ja pricam.
Za virus ne pomazu antibiotici, u tom slucaju bi se samo bezveze trovali antibioticima koji nisu ni malo naivni.
A druga je prica sto lekari daju antibiotike kao da su bombone.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:48:44   
mihi
Gaeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:51:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mihi

Hloramfenikol se koristi samo za lokalnu primenu i to retko u slučajevima rezistencije bakterijana sve ostale hemioterapeutike. Zato uvek treba obaviti pregled kod dr i postupiti po njegovom savetu.


Eh, sad znam, ali tada, da sam imala mogućnost da kupim, ja bih kupila. Tako da pozdravljam ovaj zakonuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:56:37   
*Alexx*
Jos samo kad bismo mogli kod lekara opste prakse, a da nam ne ode ceo dan na to.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 21:58:36   
Anoniman
Čuj, ceo dan - ja sam zakazala u četvrtak za ponedeljak. Kad odem, ne čekam ni minut, ali mi zakazuju nekoliko dana unapred, što mi je ok u ovom slučaju, ali tako je uvek.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:01:12   
mihi
To da li lekari preteruju sa upotrebomantibiotika ili ne procenjuju, stručne komisiji na osnovu mnogobrojnih parametara, svaki lekar radi u skladu sa svojim znanjem, iskustvom i odredbama Hipokratove zakletve koju je položio, to ostavljamo njima na stručnost i savest, naše je da antibiotike ne zloupotrebljavama na drugi način.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:01:23   
Ana RR
Mojoj mami su pre neki dan negde prodali antibiotik. Mene nervira što tako na svoju ruku pije ali ne mogu ja njoj soliti pamet, sve to ona zna ali nema vremena da se posveti sebi i svom zdravlju. Na žalost.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:02:40   
indy_25
Ovdje dobijes antibiotic tek kad ti se sve zagnoji i kad vise ne mozes kad skoro pa umires od muke i treba proci najmanje 5 dana od bolesti ako prestane za otprilike toliko dana super a ako ne onda ti ali mozda ukljuci antibiotic,sto znaci u najgorem slucaju. Ni ja ni moja djeca evo sad ce 3 g nismo popili antibiotic onako zbog grla itd. Jedino sam ja pila eritromicin kad sam imala upalu mokrcnih kanala u trudnoci. Ovdje je glavni lijek za sve paracetamol. Meni se isto svidja taj zakon jer znam da kod nas i pri blagoj upali prepisuju antibiotice iako nisu potrebni.

< Poruku je uredio indy_25 -- 11.2.2012 22:04:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:04:01   
Anoniman
I meni moja zakaže, ne čekam ni minut, još ona radi od 7 a ja od 8 pa stignem i na posao...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here