|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 13:15:55   
Anoniman
Sada mi drugarica šalje sms kaže da je jutros na TV Avali gledala emisiju u kojoj je bilo reči o tome da se autizam kod dece javlja zbog vakcina, pod izgovorom da nije normalno da svakom detetu odgovara ista vakcina.

Šta vi o tome mislite?

Mene to redovno vakcinisanje sada već ozbiljno brine, jer, bilo je već reči i o ukidanju MPR vakcine u Hrvatskoj KLIK, pa sada ovo...
Luka je završio sa vakcinama do škole, pa sada šta je tu je, ali šta ako uskoro rodim drugo dete, šta ću sa njim? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 15:07:23   
mihi
Ja samo pročitala da su u Engleskoj pre dve godine posumnjali u to, mene brine ta MMR vakcina jer Miloš tek ima 5 meseci i to ga čeka a Luka stariji sin je bez problema to podneo. Ali je zato od moje koleginice sa fakultete dete posle te vakcine dobilo konvulzije (blaži epi napad i dugo je bila na fenobarbitonu (lek koji se koristi kod epilepsije). Sve je moguće. Ne znam ko pravi tu vakcinu MMR? Takođe dok sam bila u Americi videla sam da tamo decu vakcinišu protiv ovčijih boginja. Pitala sam pedijatra da nabavim on nije bio za to. A ja mislim da to nije loše jer i virus koji izaziva ovčije boginje iz porodice je Herpes virusa (Variccela zoster) ostaje doživotno u post ganglijskim neuronima i zato se kod nekih stresnih situacija ili hroničnih bolesti javlja  kod ljudi koji su preboleli ovčije boginje. tzv Zoster. Šta Vi mislite o tome.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 15:16:16   
Anoniman
Joj mihi ne znam.

Videla si temu o MMR? (gore sam navela link)

Moj Luka je imao ovčije boginje, i ja sam srećna što je to prošlo. I ja sam ih imala. Međutim užasan haose je bio kada je Luka dobio, jer moj brat nije preležao, a ni muževljeva braća. A ovčije boginje su opasne za muškarce. Pisala sam o tome u temi Ovčije boginje (varicella). Ipak, nisam za vakcinisanje protiv ovčijih boginja.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 15:33:51   
mihi
Videću još, moj stariji sin je imao ukupno 20 boginja ali je imao na sluzokoži želuca boginje  i dosta je povraćao. Ako neko još nešto zna nek piše. Hvala Tašauser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 15:43:56   
Verus
To su sumnjali zbog dodatka vakcinama (konzervansa da tako kazem koja ih ocuvava) koji se zovem timersol (valjda tako i na srpskom ne znam)...uglavno, to se vise ne stavlja u vakcine, pa su sada, kazu, bezbede...eto to je sto ja znam...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 15:48:53   
Anoniman
Pojedini smatraju da autizam, pored ostalog, izazivaju lekovi koji sadrže živu, ali se mnogi ne slažu sa time. Jednog sparnog letnjeg dana u američkoj prestonici Vašingtonu, roditelji autistične dece su se okupili da protestuju zbog daljeg korišćenja žive u lekovima. Oni su uvereni da je živa uzrok autizma kod njihove dece. Na mitingu je govorio i kongresmen Den Barton iz Indijane.

“Za mene tu uopšte nema dileme - posle četvorogodišnjih pretresa u Kongresu - da je živa u vakcinama glavni uzročnik epidemije autizma u ovoj zemlji... U to uopšte nema sumnje”, rekao je kongresmen.

Međutim, na konferenciji za novinare, lekarka Džuli Gerberding iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti, nije se složila sa tim.

“Za roditelje koji razmišljaju o vakcinaciji svoje dece, najveći deo današnjih dokaza ne ukazuje da je timerasol opasan”, kaže ona.

Timerasol je sastojak na bazi žive, koji je do nedavno korišćen kao konzervans u brojnim dečijim vakcinama u Sjedinjenim Državama. On i dalje može da se nađe u nekim lekovima, kao što su sprejovi za grlo i kapi za oči. Posle mitinga, svoj pogled na globalni uticaj dalje upotrebe timerasola, izneo je i lekar Alen Klark.

“U Kini danas ima milion i po autistične dece. Kina nije znala za autizam dok nije počela da koristi naše vakcine”, kaže Klark.

Mnogi u medicinskom svetu ne misle da timerasol izaziva autizam i ističu da se stopa obolevanja nije smanjila, bez obzira što se timerasol više ne stavlja u većinu američkih vakcina. Protivnici kažu da je za takvo zaključivanje prerano. Pojedini naučnici iz Kalifornije veruju da je rešenje zagonetke autizma u ljudskom telu. Zahvaljujući najnovijoj tehnologiji, oni su napravili uređaj za analizovanje genetskog koda gotovo 1500 porodica sa autističnom decom. Uređaj je nazvan “genski čip”.
Izvor: domaci.de

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 18:11:18   
Koka Loka
Ja sam odbila MMR vakcinu i u ćerkinom zdravstvenom kartonu je navedeno da roditelji odbijaju vakcinaciju, odbijaju, zabranjuju, nisu saglasni, nisam sigurna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 18:23:48   
sonja999s
joj ne mogu sad i o tome da razmisljam i da se nerviram unapred. od interneta cu vec poludeti, cega se nisam nacitala i nagledala, poludecu! mleko mi je stalno skoro na 2dana od nerviranja da li cu imati mleka ili necu, svasta sam procitala

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 18:39:33   
Verus
Sonja, upamti jednu stvari-internet ce ti uvek pisati o najgorim slucajevima i nece navesti one koji su dobro prosli!  S' toga nemoj se opterecivati jer vidis kako lose utice na tebe, prestani da citas i razmisljaj pozitivno!!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 19:18:45   
Anoniman
Joj sonja, ne smeš da dozvoliš da internet tako utiče na tebe - u pravu je Verus. Sve će biti ok.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
25.2.2009 21:02:23   
sonja999s
znam da pise o najgorim slucajevima. bilo koja rasprava da se vodi, uvek ima primera i iskustava i za ovo i za ono (najbolja vestacka hrana, saveti mama - a svakoj bebi ne  prijaju iste stvari, pa dojenje - ima dovoljno mleka ili ga nema) pa sam se ja istripovala da ga nemam i stvarno ga nije bilo dovoljno pa sam morala Alexa da dohranjujem na flasicu. srecom danas je bolja situacija, ali Alex se razmazio pa kad mleko curi, hoce da sisa, cim prestane on u plac. iscedim mleko u flasicu pa mu to dam, sta cu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
5.10.2009 14:54:56   
Verus
Jutros na vestima novi anketa dala rezultate da sada 1 u 91 dece ima autizam, blazi ili gori oblik.  Vise decaci nego devojcice (1 u 58 od tih su decaci).  user posted image

Kada dodje vreme za to, trazicu da se da MMR ali odvojeno, ne u kombinaciji....

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
5.10.2009 14:57:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR


Kada dodje vreme za to, trazicu da se da MMR ali odvojeno, ne u kombinaciji....


Odvojeno od čega?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
5.10.2009 17:33:20   
Verus
Da mi daju posebno za measles posebno za mumps posebno za rubellu....Kao sto smo mi dobijali kao deca...sada ih strpaju sve zajedno u tu jednu sto je veliki sok za imuni sistem....nisam pametna, citam jos uvek istrazivanja o svemu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
5.10.2009 18:11:51   
Anoniman
Aha... user posted image

A mi smo dobijali odvojeno? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
5.10.2009 19:42:59   
Verus
 mi smo kao deca dobija samo za german measles (ili ti nemacke boginjice ili kao ih mi zovemo??).  Ja sam imala zauske (mumps), a rubelu nisam prelezala niti sam vakcinisana, ali imam antitela na tu bolest...mama je imala rubelu kada sam imala 2 godine, i bila je oko mene da bi prelezala a nisam nikada dobila.  Pedijatar joj je tada rekao da je moguce da imam prirodno imunitet-sad su me proveravali u trudnoci i stvaro ga imam. 

Naci cu kako se preporucuju davati te vakcine pa cu postaviti to ovde i u vakcinacije....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 13:08:10   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: mihi

Ja samo pročitala da su u Engleskoj pre dve godine posumnjali u to, mene brine ta MMR vakcina .... od moje koleginice sa fakultete dete posle te vakcine dobilo konvulzije ....Takođe dok sam bila u Americi videla sam da tamo decu vakcinišu protiv ovčijih boginja. Pitala sam pedijatra da nabavim on nije bio za to. A ja mislim da to nije loše jer i virus koji izaziva ovčije boginje iz porodice je Herpes virusa (Variccela zoster) ostaje doživotno u post ganglijskim neuronima i zato se kod nekih stresnih situacija ili hroničnih bolesti javlja  kod ljudi koji su preboleli ovčije boginje. tzv Zoster...


IZVORNA PORUKA: mihi

Još nešto moram Leki 77 da ti napišem, videla sam dete koje je sa 3 godine dobilo variccelu i posle toga kao posledica virusne infekcije pojavio se Nefrotski sindrom, teško i komplikovano oboljenje bubrega trigerovano virusom, a da je dete vakcinisano? Prema tome ne znam zašto misliš da sa tri godine postoji manja opasnost nego sa 1,5 ili 2 godine? Moj sin još uvek nije vakcinisan MMR zbog toga što je primio Prevenar 7 valentnu protiv streptokoka i meningokoka.


Evo ovde da odgovorim (malo sam samo skratila prvi tvoj post, nadam se da je to ok, posto je citirano, mislim da je sustina ostala)....
Dakle, ja mislim kao sto si ti mislila 25.02.2009. Smatram da TREBA da znam koji se adjuvansi nalaze u vakcinama, da li ima booster-a itd. Meni te informacije znace. Ne panicim zbog njih, nego se raspitam kod lekara (posto ja o tome nemam nikakva predznanja, kao sto ih ti imas, ja jednostavno verujem lekarima koje poznejem). Misljenje nekoliko lekara sa kojima sam pricala je da je sasvim korektno vakcinisati dete u trecoj godini zivota, pogotovo ako ne ide u obdaniste. Sustina je da akumuliranje svih stetnih sastojaka koje vakcina (kao i svaki lek) jednostavno mora da sadrzi, osetljivijem organizmu moze nastetiti, a ja mislim da je manji rizik da primi vakcinu kasnije.
Primer koji si navela u drugom postu mi ne govori nista. Prvo, ja sam prelezala ovcije boginje i nemam posledice. Milioni ljudi su prelezali te boginje potpuno bez posledica. Naravno, milioni dece prime sve vakcine i sve prodje bez ikakvih problema. Mozda bi to dete lose odreagovalo i na vakcinu? Te stvari jednostavno ne mozemo znati. Ja sam u potpunosti pristalica vakcinacije, a ovom odlukom mislim da cu svome detetu naneti manju potencijalnu stetu. Nikako ga necu slati u kolektiv bez vakcine, a najradije bi da primi sve te vakcine odvojeno, a to koliko shvatam kod nas ne moze.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 13:19:03   
Dora
Da li je Pentaxim vakcina bolji izbor? Ja sam deci kupovala pentaxim, nisu imali nikakvih problema, temperature, bolove...ali ne znam da li je sastav sličan ili je možda bezbednija od drugih vakcina, ovih tzv. živih? Zna li ko?

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 14:25:11   
Anoniman
Znate li koliko dece ima problema zbog najobičnije BCG vakcine? Pa svaka vakcina, svaki lek ima neželjena dejstva.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 15:12:47   
Verus
Slazem se sa Leki77.  Ovde (SAD) se detetu PO RODJENJU daje vakcina za Hepatitis B. Kao prvo, zdravstveni radnici su pod rizikom (ja sam se vakcinisala ali sa 25 godina), prenosi se se seksualno, transfuzije itd.  Ne pada mi na pamet da detetu koje ni nema imunitet dajem vakcine po rodjenju!  Mozda ce dobiti ali tek kasnije. Nisam ni ja kad sam se rodila pa mi nista ne fali. MMR cu davati ali odvojeno, i verovano malo kasnije. Dete mi nece pre prve godine u jaslice, pa cu tako i da radim....Previse se vakcina daje u kratkim periodima, i niko ne moze znati kako ce jedno telo odreagovati na sve te dodatke (za koje JA licno mislim da nisu bas toliko naivni).  Ja sam od onih koji slepo ne veruju lekarima.  Sorry.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 17:09:35   
mihi
Verus sada se sve vakcine daju ranije jer nova istraživanja u imunologiji su pokazala da je bolje dati vakcine ranije pre nego što se imunološki sitem deteta potpuno razvije jer su manja ne željena dejstva i nema burnih imunološkoh reakcija. I drugo mnogo se toga promenilo u tehnologiji proizvodnje vakcina od živih vakcina do danas vakcina na bazi monoklonskih antitel koje su daleko bezbednije.


Leki htela sam da kažem da je tačno da svako dete različito reaguje na vakcinu ali da od mrtve ili atenuirane vakcine protiv variccele sigurno dete ne bi dobilo nefrotski sindrom to može samo živi virus da napravi....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 17:27:40   
marince1
Ja va ama bas nista ne razumem user posted image

Pricate nekim stranim jezikom.
Ja tebam u ponedeljak da vodim Davida na vakcinu (ima mesec dana) i frcim se da to nije tamo gde se vakcinisu protiv gripa.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 17:30:54   
sephora
ja jednostavno verujem u vakcine, mislim da je pored otkrića antibiotika otkriće vakcine najznačajnije za zdravlje ljudi na ovoj planeti i da će se ljudskoj vrsti na neki način vakcinacijom obezbediti opstanak...
bilo je na TV-u da su se neki roditelji u Evropi "opustili" i nisu vodili decu na radovnu vakcinaciju, pa su zdravstvena udruženja apelovala da se vakcinacija nikako ne izbegava jer bi se mogle ponovo među nama pojaviti sve one bolesti za koje se veruje da su "iskorenjene"...i uopšte generacije i generacije ljudi su uništene i izbrisane sa lica ove zemlje zbog raznoraznih bolesti na koje mi danas i ne mislimo...a zašto-zbog vakcina...
zadatak onih koji ih prave jeste da one budu bezbedne i ne verujem da postoji neka zavera u vezi sa tim (da baš neko želi da nas ugrozi to bi moglo i kroz obične lekove i inekcije)...zadatak naših institucija koje se bave virusologijom i vakcinama jeste da ih kontrolišu itd. itd...
garantujem da će se po završetku ovogodišnje epidemije (pandemije) novog gripa strasti smiriti i da niko više neće spominjati "štetnost" vakcine a sledećih godina ljudi će sasvim normalno uzimati ovu vakcinu...
takođe, po meni nije loše vakcinisati se protiv varičela-što da ne...
razmisliću kada sve ovo prođe možda i ja vakcinišem klinca protiv varičele...videću već sa pedijatrom...
svaka vakcina može da ima (a uglavnom nema) sporedne pojave to je jasno, ali ne mislim da je sama bolest manje opasna i da je preležati bolest manji rizik...


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 17:37:06   
Verus
mihi, puno izvora ovde govori drugacije.....ja se jednostavn one slazem sa nekim od tih "striktnih" pravila.  Mislim, koja je glupost davati detetu starom 2 sata Hepatitis B vakicnu????  Pa, tako sto ce moje zdravstveno osiguranje to da plati debelo i bolnica ce staviti vise novca u dzep. 
Kad smo mi bili deca, dete je u proseku do polaska u skolu primilo oko 9 vakcina.  Danasnja deca (podatak je americki, moram ga naci), prime oko 53.  Meni to ne zvuci kao nesto preterano zdravo, bazirano samo na stvarima koje se znaju o nekim od tih dodataka (squalene npr) koji jasno izazivaju autoimune probleme i hronicna oboljenja kasnije u zivotu. 
IZVORNA PORUKA: mihi

Verus sada se sve vakcine daju ranije jer nova istraživanja u imunologiji su pokazala da je bolje dati vakcine ranije pre nego što se imunološki sitem deteta potpuno razvije jer su manja ne željena dejstva i nema burnih imunološkoh reakcija. I drugo mnogo se toga promenilo u tehnologiji proizvodnje vakcina od živih vakcina do danas vakcina na bazi monoklonskih antitel koje su daleko bezbednije.


Leki htela sam da kažem da je tačno da svako dete različito reaguje na vakcinu ali da od mrtve ili atenuirane vakcine protiv variccele sigurno dete ne bi dobilo nefrotski sindrom to može samo živi virus da napravi....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
11.11.2009 18:27:04   
mihi
Verus draga i kod nas je sada tako, čak prime dve  odmah po rođenju BCG koja se u Americi ne daje (protiv tuberkuloze) i Enjerix B (protiv Hb) kad se Miloš rodio nisu imali Enjerix u bolnici pa je dobio sa mesec dana u D Zdravlja. Ni sama ne znam šta da mislim veruj mi, što više razmišljam sve me više boli glava, Miloš je do sada dobio BCG, Enjerix 3X, Pentaxim 3X, Prevenar (mislim da je daju u Americi, protiv menigokoka, S pneumoniae.... 7 valentna) ona nije obavezna ali sam ja kupila košta oko 70 evra,  i treba da primi još jednom za 6 nedelja. I sada ovo protiv gripa sestra će mi kupiti u Švajcarskoj tu Sanofi Paster dečiju split vakcinu pa ću mu dati. Nije primio samo MMR to odlažemo za kasnije. Joj ne znam baš sam sluđenauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here