|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 11:27:50   
Vučko.ba.
Postavila sam pitanje u temi "bojkot vakcinacije" pa da ovdje ponovim i nadam se da će mi neko odgovoriti, naročito neko ko ima veze sa medicinom

da li je istina da se nakon sumameda ne smije popiti niti jedan antibiotik narednih 6 mjeseci???

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 11:33:42   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: mihi

EVo da ne brzam pre Olge, kod nas je taj isti lek u opticaju a zove se Hemomicin. Koliko ja znam to nije tačno e sad Olga će to bolje od mene znati. Znam samo da se pije na prazan stomak i posle njega sta vremena ništa sem voda.


ma kod nas taj lijek prepisuju najnormalnije, pije se 3 dana po 5 ml i ima produženo djelovanje
moj pedijatar kaže da je to šuplja priča, mada mlađi pedijatri govore da se ne smije nakon 6 mjeseci piti niti jedan drugi antibiotik

e da otvorila sam temu posebno pa nek neko od moderatora prenese ovo tamo


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
25.1.2011 11:39:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 11:56:24   
mihi
Moje dete je dva puta za tri meseca pilo Hemomicin, te prosto mislim da to nije tačno, poznajući delimično farmakokinetiku antibiotika to mi deluje ne moguće.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:00:34   
Vučko.ba.
pa i ja kontam...nema mi logike

a i nekako je jednostavniji za davanje 1x u toku 24h 3 dana i završi, a produženo djelovanje u smislu zadržava se u organizmu još 7-10 dana odnosno djeluje

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:01:32   
Ana RR
Jel se uz njih beše ne smeju uzimati mlečni proizvodi? Jel to taj lek?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:07:20   
Olga75
Evo me i na ovoj temi. Aritriomicin je ab koji lako prodire u sva tkiva osim u cerebrospinalno tecnost (likvor).Eliminacija je 2 - 4 casa i omogucije primenu samo jenom dnevno pa se trajanje th . moze znatno smanjiti .
Sumamed je Plivin lek i on je azitromicin tj . predstavlja podgrupu makrolidnih antibiotika - azalida i sprecava sintezu bakterijskih proteina tj. bakteriostatik je . Postize visoku koncentraciju u plazmi i njegovo dejstvo traje jos pet do sedam dana nakon prestanka uzimanja leka .
Koristi se u th. :
faringitisa
tonzilitisa
otitis mediae ( upale srednjeg uha )
bronhitisa
pneumoniae
lajmske bolesti ...


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:08:34   
Olga75
e da , zaboravila sam da napisem ali hrana otezava njegovu resorpciju pa se savetuje uzimanje leka sat do dva pre obroka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:10:14   
Olga75
 i da , jos jedna informacija , moze koristiti u th. gastritisa uzrokovanog helyco bacterom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:10:33   
Vučko.ba.
Olga moje pitanje se odnosilo da li je istina da se poslije njegove primjene ne smije piti drugi antibiotik narednih 6 mjeseci????


da uzima se ili sat prije jela i li 2 poslije jela
a to za mlijeko i sumamed ne znam  

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 12:22:59   
mihi
Ništa se pije i ne jede sat nakon uzimanja azitromicina. Mleko, jogurt, hrana remete njegovu resorpciju i smanjuju bioraspoloživost.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Azitromicin/Sumamed
25.1.2011 13:01:08   
Olga75
Vucko , ne znam za razlog izbegavanja drugog antibiotika do pola godine nakon aplikacije sumameda user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Azitromicin/Sumamed
11.2.2011 12:51:12   
bebać
Meni pedijatrica ništa nije rekla...i još mi je dodala da PROSPAN mogu davati mu u kombinaciji sa SUMAMEDOM(jer sam to mu davala i prije sumameda)...

lijek se daje sat PRIJE jela ILI 2 sata POSLE jelauser posted image

p.s. izgleda da je nama baš bio djelotvoran,a tek smo popili jednu dozu

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Azitromicin/Sumamed
14.12.2017 23:13:32   
Rosita
Da pitam ovde, Anci pratis temu i pili ste hemomicin, pa nadam se znas odgovor. Pulmolog je nama dao hemomicin 3 dana po 5 ml. Pedijatar kaze dala bi jos dva dana po 2.5. Ja bih poslusala pulmologa, iako mi 3 dana zvuce malo. Sta mislis?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Azitromicin/Sumamed
14.12.2017 23:20:02   
medamisko
Mi smo pili bas kao sto su ti rekli. Zadnja dva po 2.5ml.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Azitromicin/Sumamed
14.12.2017 23:26:50   
Rosita
Medo, 3 po 5 i 2 po 2.5? Ukupno 5user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Azitromicin/Sumamed
15.12.2017 0:13:03   
Maslacak15
azitromicin kao makrolitik ima poluzivot u cirkulaciji i do 96h, znaci tri dana pokrivaju vise nego nedelju dana. Meni je pola doze nelogicno, zato sto ako je koncentracija neadekvanta to samo pospesuje javljanje rezistencije. Ja bih poslusala pulmologa. Pozzuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Azitromicin/Sumamed
15.12.2017 7:37:50   
Rosita
Hvala puno :*.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Azitromicin/Sumamed
15.12.2017 22:27:33   
Sarav
Obično pedijatri propisuju 10mg/kg prvog dana, od drugog dana 5mg/kg jednom dnevno 5 dana.
Ja bih se držala saveta pulmologa,ako je već on ordinirao terapiju.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here