|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:17:26   
lola78
Da li i koliko mogu da se cuvaju spremljene domace kasice od na pr. jabuke, kruske, ili od sargarepe, tikvice, i slicno, i na koji nacin ih cuvate, ako vam ostane, ili ih spremite unaprijed? I koliko kupovne otvorene mogu da stoje u frizideru?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:23:56   
gagana83
Na svim kupovnim pise koliko dugo mogu da stoje u frizideru nakon otvaranja,neke mogu dan,neke dva,neke tri dana.Ovo vazi ako deo kasice koju ce beba pojesti prerucis u drugu posudu i iz nje hranis dete.Ako je beba jela direktno iz teglice ostatak se mora baciti.

A sto se tice domacih,ja ih spremam dan za dan,retko se desi da joj dam sutradan.Nekako ni ja ne volim dva dana da jedem isto jelo pa i njoj ne dajem.Narocito ako ima krompira u njima a ja krompir skoro u sve slane kasice stavljam.I ovde isto vazi da hranu koju planiras da das detetu tog dana da pojede presipas u drugu posudu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:45:58   
lola78
Ja sam bila skuvala jabuku, dala joj je juce, i ono sto je ostalo stavila u frizider, i dala joj sjutradan. To dodje otprilike 24 h da je stajala, dobro zatvorena u teglici.

Inace ne znam kad se sprema tako povrce, i krompir, koliko najranije moze da spremi obrok, prije nego sto ga beba pojede? Na pr, ja bih da mi je spreman pire od tikvica i krompira, ali hocemo da idemo napolje, i kad se vratim da je to spremno, jel moze to da stoji na primjer 2-4 sata dok joj ga ne dam?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:49:52   
magde
pa ja sam ovako radila.Skuvala sam jabuke na primer ili zargarepe ili bilo sta za najvise 2-3 dana i stavljala u tri razlicite teglice od hipp one kupeece i kad je kasa gotova sipam kad je vrucaa najvise i odmah sam je zatvarala i imalo je vakum i trajalo je super mnogo sam dobivaja u vremenu tako i radila sam nekoliko razlicitih jela da imam u toku dana.posle stavljam ih u frizider kad se ohlade.Kad otvorim sutra dan slusase onaj zvuk od vakup i hrana je super zacuvana

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:50:02   
gagana83
Moze naravno.
Ako stoji krace sat,dva na primer ja ostavim na sobnoj temperaturi,samo pokrijem krpom ili folijom.Ako spremim dosta ranije onda stavim u frizider.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
18.4.2010 23:53:48   
magde
1 saar je ok.ja nisam bas za dugo vreme a kod mene na primer Niki jede samo topla hrana a na primer krompir ne sme da se prigrijava pusta toksini ja sam da stavljas u frizider bilo sta ali krumpir ne stoji dugo da znas to sam procitala i iznenadila sam sta i kakve toksine pustaju.Znaci ne samo da ostaje hrana na dnevnu temperaturu nego i koja hrana

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.4.2010 0:00:22   
gagana83
Ovo za krompir nisam cula.Kazu da i spanac ne valja da se podgreva.
Kad smo vec kod ovoga,da li podgrevate bebama kupovne kasice koje su stojale na sobnoj temperaturi?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.4.2010 0:03:24   
magde
gagana ja ako su dugo stajale na dnevnu temperaturu nisam ih grejala ili mozda malo sam ih stavljala u sad sa toplu vodu nisam imala potreba pnogo da ih grejem ali u frizider je drugo vec.A za ono da i spanac ne sme tacno je

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.4.2010 8:24:57   
*Alexx*
Podgrevanje kupovnih kašica - uglavnom ne.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.4.2010 10:47:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ovo za krompir nisam cula.Kazu da i spanac ne valja da se podgreva.
Kad smo vec kod ovoga,da li podgrevate bebama kupovne kasice koje su stojale na sobnoj temperaturi?


Krompir kažu da ne valja da stoji.
Španać ne valja da stoji samo u smislu da podgrevanjem gubi sve hranljivo, ali ne dobija ništa štetno.
Ja sam slane kašice (kupovne) podgrevala... pa fuj su i kada su tople a kamoli hladne. user posted image

Sve kašice koje sam kod kuće spremala sam koristila samo taj dan.
Kupovne kašice sam možda koristila taj i sledeći. Otvorene kašice sam držala u frižideru, dobro zatvorene. Neotvorene kašice su stajale u kuhinjskom elementu.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.4.2010 10:48:20 >

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.4.2010 19:19:14   
Dora
Sve što sam spremala za bebu bacala sam šta ostane, isto to radim i za nas, ništa ne volim da podgrevam ili zamrzavam. Jednostavno ne volim.
Što se kupovnih kašica tiče, van frižidera kad su zatvorene, kad otvorim i šta ostane- isto sam bacala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.10.2010 14:19:36   
Verus
Kupovne nekad grejem nekad ne, zavisi.  Moje dete nije probirljivo kada dodje do temperature hrane ili mleka.  Sada obicno pojede celu teglicu ili 2, ali ako joj dajem veliku teglicu-odvojim koliko ce jesti, ostalo stavim u frizider.  Na kupovnoj hrani pise da se moze drzati do 72 sata u frizideru kada se otvori. 

Hranu koju ja pravim napravim dovoljno za 2-3 dana, i odlozim u staklene teglice (ove od kupovnih koje sacuvam) i to drzim u frizideru.  Naravno te podgrejem...Kupovne teglice ne otvorene drzi u kuhinjskom elementu, to se ne mora drzati u frizideru. 

U nasoj kuci se hrana nikada ne baca.  Smatram to grehom.  Ili pojedemo mi ili se da psu.  Srce bi me bolelo da bacam a po svetu deca gladuju.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.10.2010 14:22:19   
gagana83
Joj Verus,pa ja kad bi pojela svu hranu sto spremim bila bih k'o bumbar......mada ni sad nisam daleko od togauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.10.2010 14:26:17   
Verus
Skuvam dovoljno za nas dvoje ili troje...npr. nakuvam rucak da imamo za 2 dana, i to drzim u frizideru.  Tako ne moram da kuvam svaki dan.  A za veceru uvek spremim nesto sveze.  Tako nema bacanja, a ako ostane nesto od vecere: nosi se sutra dan na posao za rucak, podgreje i gotovo.  Reeeetko kad nesto bacim, ako bas ostane u frizideru iza i zaboravi se.  Dobro, da nemam psa mozda bi i cesce morala da bacim.  Ali da npr. nakuvam nesto i ne pojede se danas i bacim!? Sacuvaj boze.  Ne znam ko ima dovoljno para da radi tako nesto....

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.10.2010 14:30:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kupovne nekad grejem nekad ne, zavisi.  Moje dete nije probirljivo kada dodje do temperature hrane ili mleka.  Sada obicno pojede celu teglicu ili 2, ali ako joj dajem veliku teglicu-odvojim koliko ce jesti, ostalo stavim u frizider.  Na kupovnoj hrani pise da se moze drzati do 72 sata u frizideru kada se otvori. 

Hranu koju ja pravim napravim dovoljno za 2-3 dana, i odlozim u staklene teglice (ove od kupovnih koje sacuvam) i to drzim u frizideru.  Naravno te podgrejem...Kupovne teglice ne otvorene drzi u kuhinjskom elementu, to se ne mora drzati u frizideru. 

U nasoj kuci se hrana nikada ne baca.  Smatram to grehom.  Ili pojedemo mi ili se da psu.  Srce bi me bolelo da bacam a po svetu deca gladuju.


takođe, znam da je to greh i samo pomislim da je neko, negde, gladan....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
19.10.2010 14:51:01   
liliana
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kupovne nekad grejem nekad ne, zavisi.  Moje dete nije probirljivo kada dodje do temperature hrane ili mleka.  Sada obicno pojede celu teglicu ili 2, ali ako joj dajem veliku teglicu-odvojim koliko ce jesti, ostalo stavim u frizider.  Na kupovnoj hrani pise da se moze drzati do 72 sata u frizideru kada se otvori. 

Hranu koju ja pravim napravim dovoljno za 2-3 dana, i odlozim u staklene teglice (ove od kupovnih koje sacuvam) i to drzim u frizideru.  Naravno te podgrejem...Kupovne teglice ne otvorene drzi u kuhinjskom elementu, to se ne mora drzati u frizideru. 

U nasoj kuci se hrana nikada ne baca.  Smatram to grehom.  Ili pojedemo mi ili se da psu.  Srce bi me bolelo da bacam a po svetu deca gladuju.


takođe, znam da je to greh i samo pomislim da je neko, negde, gladan....


Isto.

Ja joj domaće kašice spremam sad za sad i nikad ih ne podgrevam. Ono što ona neče, pojedem ja ili  (zavisi što je) dodam u nešto što kuvam nama za ručak, aako može ilipojede naš pas.
A često mi dođe da plačem od muke kad neče nešto da jede, a toliko dece ima koja nemaju što jesti ili nema ko da im spremi...user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
20.10.2010 20:19:02   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Verus RR



Hranu koju ja pravim napravim dovoljno za 2-3 dana, i odlozim u staklene teglice (ove od kupovnih koje sacuvam) i to drzim u frizideru.  Naravno te podgrejem...Kupovne teglice ne otvorene drzi u kuhinjskom elementu, to se ne mora drzati u frizideru. 


Isto tako, sacuvam teglice pa posle kad skuvam lepo u njih  ( neke odlozim u frizider) a i lakse mi bude da znam koliko je pojela kolicinski!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
2.1.2011 13:06:43   
goda
Uglavnom spremam svaki dan jer sam kući pa mogu a ako znam da sutra necu imati vremena jer nešto planiram naravno da napravim za 2 dana i zatvorim u teglice i stavim u frižider.
Takođe bacanje hrane smatram grehom a posebno bacanje HLEBA i ako je star,jednostavno napravim prezlu svakako je trošim u velikim količinama.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
11.5.2012 1:23:00   
Anoniman
koliko dugo vam te domace stoje u frizu?

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
11.5.2012 13:39:39   
nenja22
misliš frižider, ili friz, kao zamrzivač? ja ne zamravala, a kad spremim one slane, mesne za ručak više, ne dajem duže, nego sutradan i to stoji u frižideru u teglici, od onih kupovnih...voćne nikad ne ostavljam za kasnije, šta ga znam nešto računam, tu su vitamini baš termolabilini, pa šta će da ostane posle prokuvavanja, pa još podgrevanja...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
11.5.2012 15:54:37   
Anoniman
ne, bas frizider. skuvala sam tikvicu sa sargarepom, pa jos onako vrelu presula u teglu i utoplila, pa posle u frizider. koliko takve mogu da stoje u frizideru?

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.11.2012 21:59:09   
pandina
Drage, ja spremam domace kasice. Nekad cak napravim vecu kolicinu, kad je skuvano, ispasiram i stavim u zamrzivac u onim posudicama iz apoteke u kojima sam cuvala i mleko. Ne praktikujem to cesto.
Sinoc nisam imala u kuci te posudice i zamrzla sam u staklenim teglicama od kupovnih kasica. Sad razmisljam da li sam pogresila? Da li smem da zamrzavam u staklenim posudama?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 13:40:11   
soni
i mene je interesovalo ovo cuvanje hrane..pocecu da radim pa sam mislila da napravim za par dana i ostavim muzu posto ce je on cuvati...

znaci krompir se ne sme ostaviti u frizider???zasto???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 14:12:18   
nenja22
mislim da nije stvar u "ne sme" nego nije baš lepo...hoću reći, podgrejan krompir, bezveznjikav je, zar ne? :) e sad, ako ti kašica ima malo krompira u sebi, mislim da nije toliki problem, ali ako je više, onda prosto veurjem da je dosta neukusnije kad se podgreje...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 15:50:13   
Torbica
Krompir je brasnjav, njega nikad ne zamrzavam, ali supicu sa mesom, sargarepicom, persunom, tikvicom, karfiolom, brokolijem, da. Voce, iskljucivo sveze, nikad se ne cuva za sutra. Izgubi svu hranljivost.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here