|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 0:54:36   
Tatamata

Dečaci počinju da se interesuju za automobile, a devojčice za lutke od momenta kada počnu da puze, navodi se u naučnom istraživanju čije zaključke prenosi Bi-Bi-Si. Naučnici su ispred 90 dece uzrasta od devet do 36 meseci poređali razne igračke i beležili kojima od njih su se deca igrala i koliko dugo. Dečaci su mnogo više vremena provodili uz automobile i lopte, dok su devojčice bile najviše zainteresovane za lutke. Stručnjaci su zaključili da kod dece postoji urođena sklonost ka igračkama tipičnim za njihov pol.

Pročitajte ceo tekst...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:42:19   
*Alexx*
Andrej obožava one bebe lutke. Samo im kopa oči user posted image I obožava ona kolica za bebe jer mu je zgodno da ih gura. Ništa drugo mu nije tako slatko da gura osim tih kolica. Da nisu baš za devojčice i da nisu sva roza, kupila bih mu. Ovako se svađa sa devojčicama po parku (jedna je dreknula na njega, on se uplašio i rasplakao).
Ali, počeo je da se interesuje i za autiće, ima tri komada, i jednom u tri dana ih provoza po stanu celih 5 minuta.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:44:24   
Anoniman
Isto je bilo sa Lukom. Samo nikada nije postao auto-fanatik. Nakon baby kolica je prešao na vozove, ima i tema o tome, nešto tipa, sve ređa u voz, ili tako nekako. Posle vozova je stigao Ben 10, pa Gormiti. I dalje nije lud za autićima. 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:47:37   
Anoniman
Mi imamo autice koje Stefan po ceo dan voza,a ako mu to nije pri ruci uzme bilo sta da gura dok puze user posted image !A kad smo napolju obavezno uperi prstom u svaki auto i moram da mu kazem koji je!On onda ponavlja zamnom,naravno na Kineskom user posted image user posted image user posted image !Njega na primer jako zanimaju slova,obozava kad mu govorim koje je koje slovo,imamo ih zalepljene na njegov orman,one male drvene.Puca od smeha kad mu pokazujem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:49:21   
Anoniman
Možda Luka nije voleo autiće jer nije puzao. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:53:55   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash

Možda Luka nije voleo autiće jer nije puzao. user posted image


Andrej je prohodao, pa je tek onda počeo da gura autiće dok puzi user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:56:28   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej obožava one bebe lutke. Samo im kopa oči user posted image I obožava ona kolica za bebe jer mu je zgodno da ih gura. Ništa drugo mu nije tako slatko da gura osim tih kolica. Da nisu baš za devojčice i da nisu sva roza, kupila bih mu. Ovako se svađa sa devojčicama po parku (jedna je dreknula na njega, on se uplašio i rasplakao).
Ali, počeo je da se interesuje i za autiće, ima tri komada, i jednom u tri dana ih provoza po stanu celih 5 minuta.




moja drugarica je morala da kupi sinu ta kolica jer je urlao za njimauser posted image ali ih koriste samo kod kuce,na ulicu se ne usudjuje da i to nosi,kaze blam joj jeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 9:59:19   
lanajelena
Ja sam volela klikere user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 10:03:35   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: red sonia
moja drugarica je morala da kupi sinu ta kolica jer je urlao za njimauser posted image ali ih koriste samo kod kuce,na ulicu se ne usudjuje da i to nosi,kaze blam joj jeuser posted image


Nešto mislim da ću tako i ja user posted image Najcrnje od svega je to što ima već guralicu, sa 5-6 nekih zezalica, ali ne, to ga ne zanima. Iznesemo napolje, i druga deca u parku se sita izigraju.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 11:07:40   
vila 07
Nemam dete, ali mogu da kažem da sam se ja kao mala igrala prvo sa automobilima. A kad mi je baba došla u posetu, imala sam 4 godine, vodila me u robnu kući da mi kupi šta god poželim, e pa ja sam htela pušku i ništa drugo. Naravno, kasnije sam se mnogo više igrala sa lutkama.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 11:28:46   
liliana
Moja beba-seka obožava lopte. Pre neki dan moj brat joj je dao lutku-ona se rasplakala! Pokušao je kasnije sa drugom-još gore!!!user posted image Ali zato kad na ulici vidi kamion, cisternu, traktor, autobus-to je opšta radost!!!A tek motore... Ima par bajkera koji sprolaze tu kod nas i znaju da ona voli motore i redovno joj sviraju i mašu kad je vani, a ona-veče radosti nema!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vila 07)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 11:31:23   
smeško
Ja sam volela lutke, ali samo dok ih ne skinemuser posted image ! Mnogo su mi se svidjale njihove haljinice, koje su ranije bile fenomenalne! Volela sam sve da ih skupim i onda da gledam kako su skrojene, pokusavala sam da napravim garderober za jednu lutku, pa da je presvlacim. Nerviralo me je samo to sto nisu sve iste velicineuser posted image !
Ali, igrala sam se i auticima, jer imam starijeg brata. Takodje, igrala sam se Partizana i Nemaca i sl.
Ukratko: uzivala sam.

(odgovor članu vila 07)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 16:00:17   
liliana
Ma, moje dete je 100% na mene-ni ja se nisam družila sa devojčicama kad sam bila dete, igrala sam fudbala i rata sa dečacima, a sve lutke su mi ostale čitave!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
30.8.2010 23:38:49   
sneza24
David se bas i ne igra igrackama ima par vozica,traktora i tako nesto ali uopste mu nisu interesantni,ustvari ni jedna igracka ga ne zanima.Ali zato kad na ulici vidi traktor ili kamion stane i prati ih pogledom dok moze.Autombile i ne voli bas.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 8:12:16   
Lu
Moj voli autiće, vozi ih po ovim klupicama ispred prozora i tu ih parkira.
Ima ih jako puno i nekad se zaigra pa onda dugo ne.
Trenutno voli da boksa vreću u garažiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 8:15:05   
Lu
A za koga su tipične kućice na drvetuuser posted image
Sad mu je sinula i ta ideja i već je našao mjesto na jednoj jabuci i stalno mi govori da uzmem cigle i napravim kućicu na drvetu...rekla sam da će tata kad dođe, ja ne znam zidatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 10:12:30   
*Alexx*
Mislim da su kućice na drvetu univerzalne user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 10:17:31   
Anoniman
Ja sam volela da pravim kućice - šatore od ćebadi i jorgana po stanu user posted image - ono , da ih razapnem između dve stolice , pa svuda zagradim ostalim ćebićima , pa se uvučem unutra i igram se . user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 10:19:33   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Tatamata


Dečaci počinju da se interesuju za automobile, a devojčice za lutke od momenta kada počnu da puze,


blago rečeno al opet lažu user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 11:01:54   
Anoniman
Neša ima onu veliku ćelavu bebu od koje se ne odvaja. Obožava je, i ona, sa još par ogromnih igračaka, spava sa njim u krevetu. U početku sam se borila protiv toga (kreten), al onda sam ukapirala da je to sve normalno. Inače, igračke ga ne zanimaju preteranu, vucara ih po kući, pravi nered, ali se ne igra, ni sa autićima, ni sa lutkama, ni sa čim. Jedino mu je lopta zanimljiva, i to kratko.

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 11:04:51   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Lu RR


stalno mi govori da uzmem cigle i napravim kućicu na drvetu...rekla sam da će tata kad dođe, ja ne znam zidatiuser posted image


Nemoguće da ti ne znaš da zidaš user posted image   Ako ćete s ciglama, morate i temelj podići user posted image

< Poruku je uredio LillyT -- 31.8.2010 11:08:37 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 11:04:59   
*Alexx*
Znači, moram Andreju da kupim ćelavu bebu, pod hitno! Pa da uči gde je nos, gde su oči, a ne da mene grebe user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 11:12:52   
Anoniman
Znaš kako Alexx, Neša i jeste na njoj sve to naučio. To su one matore bebe, ova je stara 30 godina, kad je polegneš, ona zatvori oči, a kad je uspraviš otvori, pa on kaže "psssssssssss, beba pava" kad su zatvorene očiuser posted image Bolje da maltretira lutku nego mamuuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 15:45:13   
JaSam
Sita se ismejah ovde user posted image . Moj sin ne podnosi lutke, cesto se desavalo da se i rasplace kad neku vidi u gostima. Ja sam mu davno dala moju celavu lutku, ali ju je potpuno ignorisao, a ako je slucajno i okrzne pogledom, samo joj nabije prst u oko i nastavi dalje. Tako da sam je sklonila u nadi da cu dobiti i devojcicu jednog dana user posted image . Najvise voli kockice, lopte, autice i druga prevozna sredstva, pogotovo motore i traktore.  Voli i svoju plisanu igracku sa kojom spava od rodjenja maltene, ostale plisane igracke samo voli da pobaca.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dečaci vole autiće, devojčice lutke
31.8.2010 16:01:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Lu RR


stalno mi govori da uzmem cigle i napravim kućicu na drvetu...rekla sam da će tata kad dođe, ja ne znam zidatiuser posted image


Nemoguće da ti ne znaš da zidaš user posted image   Ako ćete s ciglama, morate i temelj podići user posted image

Pokušala sam da mu objasnim da cigle ne idu na drvo ali njemu je u glavi priča o tri praščića i vuk će otpuhati svaku kućicu koja nije od cigle...user posted image
Uglavnom ozbiljno razmišljam o ovoj ideji ali na proljeće, da mu sklepamo nešto da se može popeti gore,nisu visoke jabukeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here