|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečija sreća vs veroispovest
3.12.2008 8:50:31   
Anoniman
Deda Mraz proteran iz sarajevskih vrtića
 
Uvođenje islamske veronauke u dečjim vrtićima Sarajeva i istovremeno "proterivanje" iz njih dečje nove godine sa Deda Mrazom izaziva lavinu kritika na forumima internet portala u Bosni i Hercegovini.
DETALJNIJE

Želim prvo da kažem da poštujem sve vere, i sve običaje. Znači, ova tema nije napad ni na čiju veroispovest, i molim da ne bude tako shvaćena, ali morala sam ovo da copy - paste, jer mi je mnogo tužno. Tužno mi je što je u zabavištima ukinut Deda Mraz. Akcenat stavljam na UKINUT, jer je najteže onima koji su do sada slavili sa Deda Mrazom, a sada... kako im objasniti da Deda Mraz neće doći? Oni koji nisu ni "upoznali" Deda Mraza - njih nema šta da "boli".

U krajnoj liniji, i pravoslavci bi trebali čekati Novu godinu 13.1., pa ipak je to 13og uglavnom samo simbolično, jer se 14og već radi, a Doček "obavimo" 31.12. na 1.1.

Ne znam, samo sam htela da vam kažem da je meni to tužno, i da se ne slažem sa tim.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
3.12.2008 10:04:43   
guppy RR
Stvarno tužno...
ne razumem zašto se moramo deliti po verama i zbog toga svime zabraniti određeni običaj. Bolje bi bilo da se ispoštuje više običaja svih veroispovesti, pa nek se u vrtiću decu nauči kako muslimani šta slave, kako katolici a kako pravoslavci. E TO bi bila prava vrednost obrazovanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
3.12.2008 10:43:11   
Anoniman
Tačno to je bila i moja poenta...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
3.12.2008 16:44:38   
kumara

IZVORNA PORUKA: guppy

Bolje bi bilo da se ispoštuje više običaja svih veroispovesti, pa nek se u vrtiću decu nauči kako muslimani šta slave, kako katolici a kako pravoslavci. E TO bi bila prava vrednost obrazovanja.



To bi bilo super! Ali mislim da se nikada tako nesto nece desiti. Ljudi previse vole da prave razdor medju drugim ljudima.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
3.12.2008 23:04:04   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
4.12.2008 11:49:59   
Lu
Još jedan primjer kako glupost odraslih može da unesreći djecu.
Zabraniti djetetu znanje(u ovom slučaju djeda mraza),za mene je kršenje osnovnih dječijih prava,
pa će fino dijete kad bude imalo PETNAEST GODINA pitati jel postoji djed mraz,božičnjak ili bata.
Ma divnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
4.12.2008 11:55:43   
Anoniman
Ma žalosno! Neke stvari se po meni uče nevezano za veroispovest, pa šta treba, da ne znaju deca ko je čika sa dugom belom bradom u crvenom odelu u Koka kolinoj reklami??? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:14:51   
Makili
Najveci broblem cele ove price nije samo u Deda Mrazu on je najbezbolniji,mnogo je gore to sto iza svega toga stoji jedna sasvim druga poenta a to je da se deca od malena uce da treba da budu razlicita od drugih i to je ono sto i dovodi ovaj svet do ovog ludila u kom zivimo,umesto da pustimo decu da uzivaju u detinjstvu i da se igraju i normalno razvijaju i mi sami ih verovatno nesvesno upucujemo u odredjene pravce ali valjda je to cena savremenog zivota jer stalno moras da se uklapas u neke seme a u stvari te niko ni ne pita sta zelis ili ne zelis.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:19:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Makili

mnogo je gore to sto iza svega toga stoji jedna sasvim druga poenta a to je da se deca od malena uce da treba da budu razlicita od drugih i to je ono sto i dovodi ovaj svet do ovog ludila u kom zivimo


Svaka čast! user posted image

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:29:21   
Lu
Makili cijeli ti je post za desetku,
po svemu sudeći akteri ove gluposti razmišljaju na način da djecu treba uokviriti i nedati im da gledaju ni lijevo ni desno,od malena dok još nisu ni svjesni svijeta oko sebe i svih različitih kultura,koje oni netrebaju ni upoznati.
Sad je red na roditeljima dali će dozvoliti da im to rade djeci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:33:46   
Anoniman
Mnogo bi bilo jednostavnije da postoji jedna vera, jedni običaji... sve u jednini... ali onda bi verovatno postojao neki drugi osnov za svađe, razlike, ratove... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:47:27   
Lu
Nije Tasha u tome rješenje,rješnje je u odgoju,pa pogledaj koliko različitih naroda i kultura živi u Americi?
Ne kažem ni da je kod njih sve ok,ali kod nas je rat napravio veliku mržnju i sve dok neshvate ljudi da se sa mržnjom nemože živjeti biće ovako kako je.
Treba se uzdignuti iznad toga i živjeti život punim plućima što se kaže,neosvrćući se unatrag,jer to nam ništa dobroga neće donijeti.
Jao što nevolim ove teme,ražaloste me a ja neželim da sam žalosna,hoću da se smijem i budem vesela i kao takva primjer svom sinuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:51:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Ne kažem ni da je kod njih sve ok,ali kod nas je rat napravio veliku mržnju i sve dok neshvate ljudi da se sa mržnjom nemože živjeti biće ovako kako je.


To jeste, ali nisam to htela da kažem. Htedoh da kažem da je sada radt napravio sra**, i sada se ljudi kod nas većinom mrze na verskoj osnovi (nacionalnoj), ali da ne postoji ta nacionalna i verska razlika, postojalo bi nešto drugo... Ja ne mislim da u Americi cvetaju ruže, mislim da je tek tamo ludnica. Pa koliko su oni očajni kada im je Crnac predsednik? Da ne budem krivo shvaćena, ja nemam ništa protiv crnaca, ali njihova istorija (američka, ako se to uopšte može nazvati istorijom)... ne znam kako to da je crnac predsednik...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:55:46   
Lu
Ali Amerikanci će nastaviti da žive normalno sa predsjednikom crncem,a zamisli da u Bih predsjednik bude recimo židov?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 12:59:36   
Anoniman
Ne mogu da zamislim.

Ajde draga da se manemo ove teme... Nađimo neku veseliju.

U svakom slučaju smo zaključile da je bolesno što deci ukidaju Deda mraza i što ih uče verskim razlikama kada su tako mali, umesto da ih puste da uživaju u igri i detinjstvu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 13:03:51   
Lu
Nešto dobro izađe iz ovoga,
guppy otvori temu jevrejski(židovski)običaji

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 13:16:29   
gracija
E joj gdje me nadjoste sa ovom temom...Ma moram ja napisati ono sto mislim pa nek ide zivot.Posto ja zivim u sarajevskoj regiji,ja sam malo bolje upoznata o desavanjima...Treba da vam bude jasno,da vecina u Bosni pokusava da napravi "Tursku u malom" .Ove godine smeta im Deda Mraz,sljedece ce im smetati jelka ispred katolicke kuce,pa onda ce im smetati Badnjak ispred srpske kuce....user posted image user posted image user posted image
Ma idem ja sa ove teme,ja se ne smijem nervirati....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 13:20:41   
Anoniman
gracija user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 13:23:10   
Lu
Ajde ti gracija nama piši na temi sex,da vidimo kako trudnice stoje po tom pitanjuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dečija sreća vs veroispovest
10.12.2008 13:24:36   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here