|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dete češće piški
10.1.2009 15:07:23   
Anoniman
Danas prepodne je Luka u nekih 1,5h piškio 4 puta! Baš sam se zabrinula. Jeste popio puno, ali dešavalo mu se da pije toliko i pre pa nije toliko često piškio. Sve sam ga zapitkivala jel ga pecka kad piški, jel ga boli - kaž da ne. A onda posle razmišljam, da nosi pelenu kao većina njegovih vršnjaka, ne bih ni znala da je toliko put piškio.

Sada nevezano na to njegovo današnje često piškenje, jel to inače ume da bude neki pokazatelj prehlade ili nešto slično? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dete češće piški
11.1.2009 13:38:53   
guppy RR
Šta god bilo... ne zapitkuj ga toliko, misliće i on da nešto nije u redu sa pišom...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dete češće piški
11.1.2009 19:10:57   
Anoniman
Pa nisam ga baš davila dal ga boli, ali sam pitala par puta.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 17:13:04   
degu
Ja imam problem sa Teodorom. Kad sam se porodila ona je pocela toliko cesto da piski da skoro jije silazila s nose. Uvece nije mogla zaspati jer bi sisla s nose, legla i rekla opet piski mi se i tako satima. Na kraju smo joj bili vratili nocnu pelenu i za mesec dana je proslo. Ni jednomnije pidkila u tu pelenu, samo joj je psihicki nesto znacila. E sad s vremena na vreme nju opet uhvati ludilo da piski po 4 puta za sat vremena, nocu ustaje vec redovno od 2-4 puta da piski. Mi ne znamo za noc da je dete leglo,prespavalo bez pisanja. Danju je haos, ne mogu ni izbrojati koliko puta pisa, 30 sigurno. Ne pije mnogo, cak i malo po meni. Mleko pred spavanje nikad nije ni imala. Popije za veceru mozda pola solje jogurta. Urin je dobar, u urinolulturi se s vremena na vreme pojavi pomalo bakterija. Vec drugi put pije antibiotik iako nalaz uopste nije za terapiju, ali ona ne prestaje. Probali smo i da pije caj od brusnice,da gricka, urobibi prasak,caj nece da pije. Ja sam ubedjena da je psihicki, da je ona opterecena time,al ne znam kako da joj pomognem. Vaspitacica kaze da ne obracamo paznju ali stvarno dovodi do ludila, ne mozemo napolje izaci, do grada obavljati sta imamo od njenog piskanja,a da ne spominjem da bih volela da ne ustaje 4 puta nocu. Probala sam da joj objasnim da ne misli o tome,ali ona kaze da ne misli ali joj ipak dolazi piskica user posted image
Mene zanima da li je iko imao takav problem? Dete ima 3 i po gofine,mozda ce nekad nekom znaciti da procita ovo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:04:13   
Sanjica26 RR
Degu, a da je vodis na bris vulve. Ne oseti dete kad se uzima bris. Mozes u najblizu laboratoriju. Meni je suludo da pije AB a nalaz je ok.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:13:20   
lesica
Degu, nekada se dešavaju virusni cistitisi, mada što kažeš ovo pre deluje kao neka reakcija na promenu situacije.

Glup primer al je meni L 6 meseci odbijala da piški u vrtiću, kući najnormalnije, ili kada negde idemo. Uglavnom, to je bio njen način bojkota na izmenjenu situaciju. Ja sam se tada konsultovala sa psihologom (ne baš uspešno al ajd sad) Na kraju smo uz pomoć vaspitačica rešili problem.

Ono što bih ti ja savetovala, je da tražiš uput kod specijalista i pre svega proveriš da li ima fizički/fiziološki problem pa tek nakon toga da se bakećeš rešavanjem psihološke blokade ako je ima.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:16:40   
degu
Ali ne pecka je samo joj se piski ili misli da joj se piski user posted image ne znam vise, suludo je i meni a sve mialim mozda joj i to malo bakteria smeta. Nasa dr-ka nista dalje i ne predlaze, samo urin i urinokultura i to je sve. Ja ne znam gde dalje da je vodimo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:18:03   
isidora88
Degu prekontrolisite secer i kks. Ako je sa te strane sve ok, vidi sa dr mozda kod psihologa da odete, mozda je neki vid privlacenja paznje zbog bate.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:20:06   
lesica
Degu, nefrologu vodite šmizi.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:24:47   
degu
Ja sam ubedjena da je problem psiholoski. Ona je osetljivo dete koje bas i ne pokazuje emocije, ona nikad nije plakala kad je ostavljamo u vrtic, kod babe kad je spavala nije ni pitala za nas, emocije su je sastavile naknadno,kad je dosla kuci. Za gde trebam da trazim uput, za decijeg urologa, nefrologa? Mislim ne znam kako da se ponasam ako su bakterije ili virus, treba sto cesce da mokri da izmokri,al ako nisu imam utisak da joj je popustila besika od silnog pisanja da i ne moze da izdrzi, pa pokusavam da je ubedim da izdrzi bar sat vremena da se malo napuni, ali vec pisle par minuta ona kaze da ne moze da izdrzi. To su sve male kolicine mokrace. Vaspitacice su nam.isto odmahnule rukom, ono kakav deciji psiholog, nema potrebe samo da pred njom ne dajemo na znacaju. Mi se trudimo ali opet te dovede do ludila jer piski svaki cas, non stop raspasana, juri da se brat ne uvali u nosu i 100 drugih situacija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:27:27   
degu

IZVORNA PORUKA: isidora88

Degu prekontrolisite secer i kks. Ako je sa te strane sve ok, vidi sa dr mozda kod psihologa da odete, mozda je neki vid privlacenja paznje zbog bate.


Ok uradicrmo i to, iako nema druge simptome, nema pojacanu glad,zedj, gubitak kilaze i slicno.
Lesice hvala, trazicemo uput, ako nas ne posalje nigde, naci cemo nekog privatno, cisto da znam da problem nije organski, pa odmah ce mi biti lakse.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:31:56   
lesica
Degu draga, baš tako, jedno po jedno isključuj, pa će ti se i samo pokazati kuda i kako dalje.
Ovo roditeljstvo... samo da ne budemo mirni.

Rešićete vi to user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dete češće piški
29.11.2017 18:52:48   
degu
E da mi je neko pricao koliko briga ne bih verovala, ali koliko briga toliko i ljubavi user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dete češće piški
7.3.2018 11:05:31   
Dora89
Prvo proverite da li je više pilo ili jelo (pogotovu nešto jako slatko ili jako slano). Ako je to to, i sutradan normalno, onda je završena priča.
Takođe, ako je nahladilo stomačić, ili je prehlađeno, ista priča.
Ako je praćeno bolom ili peckanjem pri mokrenju ili češenjem intimnih regija, proverite urin.
A ovo posebno - ako dete mnogo jede, mnogo pije, mnogo piški, posebno noću, više dana, proverite šećer! Plus na sve ovo još ako ima simptome urinarne infekcije, proverite šećer!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here