|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 15:31:03   
Trcosava
Eh, vidim da nema ove teme, a nekom će možda i zatrebati.

Prvo da iskopiram iz julske teme pa onda da ispišem

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Trcosava

ne treba da se zove, dobila sam info - definitivno treba

sad ne mogu da nađem neki primer jer sam ja to davno pisala


ja sam mislila da ako jedan roditelj vodi dete van granica ne treba saglasnost drugog (jer mi se nekako podrazumevalo da su u braku pa saglasnost nije potrebna za razliku od razvedenih roditelja gde je saglasnost potrebna), juče sam čula da treba u oba slučakja.


Ma ja za IZ srbije sam mislila da treba, ali danas saznadoh da ne treba ako dete ima biometrijski pasoš. Dobila sam mail od borderpolice.rs jer sam njima pisala mail, ali nisam dobro formulisala pitanje te tako ne dobih ni adekvatan odgovor. Dakle, da rezimiramo da znate za ubuduće, citiram: ''Са аспекта надлежности Управе граничне полиције нема сметњи да дете које поседује биометријску путну исправу Р. Србије путује у иностранство са једним родитељем без сагласности другог родитеља.''
Ovo se odnosi samo na roditelje, u slučaju da dete putuje sa babom i dedom, tetkom i sl - TREBA saglsasnost. Hm, pitam se da li imamo temu o ovome?

A za nas koji ulazimo u Srbiju TREBA. Overeno ili u sudu ili u opštini. To je svejedno.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 15:39:07   
Trcosava
E da sad ja objasnim koji je problem nastao.
Dakle, ja ima srpski pasoš, muž i dete slovenački.
Danas muž zove opšinu i MUP Slovenije - kažu ne treba saglasnost roditelja kada napušta Sloveniju.

Ja zovem ambasadu Srbije da vidim da li mi treba saglsnost da uđem u Srbiju - kažu treba. Na kraju je muž zvao ambasadu Slovenije u Beogradu i oni isto kažu da treba.

Pre toga sam ja pisala na borderpolice@mup.gov.rs sa pitanjem da li mi treba saglasnost supružnika kada napuštam državu, na šta su oni odgovorili da ako dete ima biometrijski pasoš - ne treba saglasnost u slučaju da putuje sa jednim roditeljem. Podrazumeva se očigledno da oba roditelja i dete imaju pasoš Republike Srbije.
Ovo se sve odnosi samo na supružnike, sva ostala rodbina, kao i vapsitačice, učiteljice i sl - POTREBNA JE SAGLASNOST.

Sad za nas u dijaspori - za Srbiju POTREBNA JE SAGLASNOST u slučaju da ili majka ili otac ima pasoš R. Srbije, a dete pasoš druge države.


Još jedan podatak koji dobih od moje sestre, cene overavanja saglasnosti se razlikuju od opštine do opštine i suda. Ona overava u opšitni Čukarica koja već ima odštampan neki vid obrasca koji vi samo popunite - overa u toj opštini košta 1000 din. Overa u Sudu (koji nema neki svoj interni obrazac, već vi sami kcate, pišete) košta 200 din.

< Poruku je uredio Trcosava -- 2.7.2013 15:40:22 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 16:31:42   
Sanchy
Ja sam pre mesec dana putovala u CG avionom sama sa bebcem...imala sam saglasnost mm-a jer mi je prilikom kupovine karte sluzbenik Montenegro airlines rekao da ne bi bilo lose da to imam kod sebe...overili u opstini Novi Beograd,platili oko 600,00...Beba ima biometrijski pasos,na pasoskoj kontroli policajac je pogledao i saglasnost ,stajala je u pasosu,e sad da li bi mi i trazio da nije bila tu to ne znam..u svakom slucaju posto u nasoj zemlji sve zavisi od raspolozenja sluzbenika kojekakvih nije zgoreg izvaditi tu saglasnost..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 17:59:06   
dijana1*
Ako jedan roditelj putuje sa detetom potrebna je saglasnost drugog roditelja. A ako dete putuje sa nekim trecim licem potrebna je saglasnost oba roditelja.
Ja sam prosle godine isla sama sa detetom iz RS preko HR za SR i niko mi nije trazio saglasnost, doduse nisam je ni imala isla sam na blef. To ti je cista sreca na koga ces da naletis i da li je carinik raspolozen. Ali naravno da je bolje imati saglasnost, putujes opusteno i ne razmisljas.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 2.7.2013 18:00:47 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 18:17:07   
Trcosava
Ma ja sad u stvari prelazim samo jednu granicu. Tj ne razumem tačno kako je sada između Slo i Hr. Nešto mi u glavi da carine nema, ali da ostaje policija. Još koliko vremena, to ne znam. Sutra muž ide da overu i opštinu i mirna sam. Mi smo jednom granicu prelazili na blef kad sam ja izvadila novi pasoš, a potvrda za slovniju mi ostala na devojčako prezime. Komotno su mogli da me vrate. Onda smo se poslužili malo lukavstvom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 18:36:23   
Olga75
prosle godine kad smo izlazili iz Sr i ulazili u BIH nas carinik je pitao cije je dete , mi se razlicito prezivamo
tako da mislim da je dobro imati saglasnost

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 18:47:08   
Figaro88
Jel treba ova potvrda i za Cg?Brat je razveden,a Vukic ide sa njim na more,moram da mu kazem da izvadi,skroz bi zaboraviliuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 19:01:40   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Jel treba ova potvrda i za Cg?Brat je razveden,a Vukic ide sa njim na more,moram da mu kazem da izvadi,skroz bi zaboraviliuser posted image


Pa ja kako skapirah, treba. Sestrići su išli sa babom i dedom - pisali su saglasnost. Fora je u sledećem - navodno pri izlasku iz Srbije ne bi trebalo niko da traži, ali na ulazu u tu drugu državu je pitanje. Dakle, najbolje pozvati konzulat te države u Bg i lepo pitati.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 19:25:19   
Figaro88
Rekla sam mu da izvadi.Idemo svi zajedno,deca prave haos u kolima,jos nam samo fali da se zbog toga zadrzavamo na granici.Inace ja sam isla u BIH,nisam vadila ovo,niko me nije ni pitao.Znala sam da se vadi,ali nismo planirali da idemo,pa nisam ni uzimali....

< Poruku je uredio Figaro88 -- 2.7.2013 19:26:02 >


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 20:22:59   
zeksi
Ja sam pre mesec dana putovala sa sinom u Grcku i imala sam saglasnost, ali niko nije trazio....a cak smo i razvedeni.....sve zavisi....... ali bolje je imati.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 20:28:37   
dijana1*
Figaro trebalo bi da ima, a carinik ako je neraspolozen i nadrndan moze da ti pravi problem. Ili na blef kao ja user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 21:37:51   
Lu
Ja nisam ni znala da to treba, išli smo nas dvoje u HR i RS iz BiH, zadji put je imao biometrijski a prije toga ne.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
2.7.2013 21:38:35   
Bebilina
Ja sam od kad mi je cerka rodjena putovala sa njom bez saglasnosti i nikad mi je niko nije trazio... Imamo isto prezime, a koristile smo biometrijske pasose razlicitih drzava i u Srbiji, Makedoniji, Grckoj to nije bio problem. Na ostala mesta smo isle sa mm-ok tako da ne znam dal bi iko pravio problem da smo bile same...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 8:32:46   
Anoniman
mada nisam putovala sama sa deteom, znam da iz grcke treba obavezno saglasnost, moze se desiti da carinik zaboravi da trazi, ali ako trazi, a ne nadje kazna je 500 e, mislim. i koliko znam, poenta je u tome da se dete ne izvede iz svoje zemlje bez saglasnosti jer to moze biti smatrano otmicom

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 15:00:13   
Bebilina
Kseno jel to za grcke drzavaljane ili za sve sa prebivalistem na teritoriji Grcke? Ili mozda i za strance? Nama ko strancima nisu trazili nijednom...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 15:02:27   
Bebilina
Sad Sam guglala, kaze da zavisi od zemlje... U USA ce vam recimo uvek traziti, Mexico isto itd. Treba pozvati svoju ambasadu u zemlji u koju se putuje (i zemlje tranzita ako se preseda) i informisati se. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 15:13:52   
Anoniman
koliko znam za svu decu koja imaju grcki pasos ovo vazi.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 15:15:40   
Olga75
obzirom da nasi drzavljani retko piutuju u USa ili Meksiko mislim da im vise znace info za ulazak u EU
a eto ja neAm pojma, u hungariju sam vodila M i niko mi nista nije trazio , doduze ni ja nisam gugala al verujem da mi je neko nesto trazio da bi platila lepu kaznu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 15:17:39   
serpica

IZVORNA PORUKA: ksena

mada nisam putovala sama sa deteom, znam da iz grcke treba obavezno saglasnost, moze se desiti da carinik zaboravi da trazi, ali ako trazi, a ne nadje kazna je 500 e, mislim. i koliko znam, poenta je u tome da se dete ne izvede iz svoje zemlje bez saglasnosti jer to moze biti smatrano otmicom




Sve je tako,ja sam vise puta putovala sama sa detetom i uvek je trebala saglasnost muza da izvodim dete iz zemlje,gde ga vodim i koliko ostajem tamo. To je obavezno ma koji drzavljanin da ste,iako sam isla vise puta,samo su mi jednom trazili na granici taj papir ( overen u opstini uz prisustvo muza ) ali svakako treba cisto da budete mirne. I da placa se taksa od nekih 500 din cini mi se.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
3.7.2013 22:45:49   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Sad za nas u dijaspori - za Srbiju POTREBNA JE SAGLASNOST u slučaju da ili majka ili otac ima pasoš R. Srbije, a dete pasoš druge države.


Ako je tako zvanicno ja se na vasem mestu ne bih kockala, uzela bih sigurno.
Meni u praksi nijednom od 6-7 puta nisu trazili. Svaki put sam sama putovala sa detetom koje nema srpski pasos, a ja sam koristila svoj. I u Makedoniju, Grcku, ni na jednoj granici nam nisu trazili, a svaki put smo prelazili.
Ja licno za Sr necu uzimati jer za drzavaljane zemlje u kojoj zivimo drzava ne zahteva takav dokument. Ako njima nije potreban da zastite svoje gradjane sto bi ih stitila bilo koja druga drzava. Al za Mexico obavezno user posted image
Olga zato sam i rekla da se treba informisati kod ambasade jer mi sa EU vaze jos nemamo i malo sta je u nas ko u EU user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
4.7.2013 7:05:59   
Trcosava
Problem je što niko ne pravi pitanje da izvedeš dete iz zemlje, dakle ni u Slo, ni u Srb niko neće tražiti papir kada izvodiš dete. Ja sam imala problem da UVEDEM dete. Sumnjam i ja da će mi tražiti, ali ne pada mi na pamet da se klackam 11 sati vozom i onda da me vrate.
Uzeli smo papir.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
4.7.2013 10:03:20   
Bebilina
A to je upravo apsolutni nonsens! Ako hoces da dete kidnapujes treba te valjda tvoja drzava pri izvodjenju zaustaviti ili regulisati ko i kako ima prava da dete izvodi?! user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 4.7.2013 10:10:52 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
4.7.2013 10:19:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Bebilina

A to je upravo apsolutni nonsens! Ako hoces da dete kidnapujes treba te valjda tvoja drzava pri izvodjenju zaustaviti ili regulisati ko i kako ima prava da dete izvodi?! user posted image


yep, ali tako je kako je.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
17.7.2013 13:20:32   
Peace*
Ja već treću godinu vodim decu u Grčku bez muža i svaki put vadimo saglasnost.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
14.1.2014 19:59:17   
zeksi
Danas sam bila u agenciji da uplatim letovanje u grckoj, posto sam samohrana majka, pitala sam kakva su iskustva i dali je potrebna saglasnost oca za prelazak granice, jer je problem sto se on odselio u inostranstvo. Rekli su mi da su imali slicne situacije i da se tada ide u centrar za socijalni rad i da oni na osnovu resenja o razvodu braka, gde stoji da ja imam pravo samostalnog vrsenja roditeljskog prava, izdaju potvrdu koja je potrebna za prelazak granice.
Dali je neko cuo za ovo?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Najlepše je
Boka8

Najlepše ime

Sara (19%)

Tamara (12%)

Nevena (5%)

Emilija (13%)

Sofija (27%)

Mila (24%)


Ukupan broj glasova: 106

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here