|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 11:59:44   
bebać
Drage moje

Sad sam bila u marketu,i ispred mene je bio dječak/tinejdžer koji nema više od 14-15god.(znači još je osnovna škola).Na njemu je sve od glave do pete markirano(jeste uspjela sam snimitiuser posted image user posted image user posted image )GAS pantalone,jakna,i ADIDAS patike.I ne samo to,klinac oko vrata nosi lanac debeo kao moj prst,kraljevski rad(vidi se)srebro.Imam dobro oko,kao što vidite(nisam sitničava ili jesam).Ajde to sve,manje više neka bude ok,ali ono što me je navelo da otvorim temu je to,što je mali kupio bocu crnog vina,a napolju ga čekaju njegovi jarani(Isto djeca tinejdžeri)koji mu dovikuju da kupi i cole.Jasno je da se 'momci' spremaju da negdje malo 'ubijaju vrijeme' sa vinom,a pri tome su im ruksaci na ledjima,i sati je 11 ujutro.Nisam se zaprepastila,svega ima u današnje vrijeme...da li roditelji prave od svoje djece nesvjesno ono što ne bi trebali u svoje vrijeme da budu,sa svim tim poklonima,lijepim stvarima,velikim džeparcem??Navelo me da pomislim da u ovoj situaciji,to što mali 'ima' koristi na loš način.Jer da nema džaparac pofin,vraga bi kupovao crno vino i colu,to je prosječnom djetetu džeparac za čitavu sedmicu.Pa nije li tako?Uporedjujem svog Sergeja,i već vidim da svom djetetu kao i svaki roditelj,gledam da pružim što više,i mogu slobodno reći i da ima i šta mu ne treba.U kakvu li će osobu,sutra učenik,student,momak,muž da izraste moje dijete?Jer ga možda tim 'materijalnim' samo nesvjesno 'krnjim'.

Možda i nisam pogodila srž onog o čemu sam htjela da diskutujemo,ali vjerujem da ćete me skontat...pišite vaše mišljenje


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:09:49   
eugenija
O ovoj temi bih mogla danima... Moje iskustvo govori da je sve do roditelja, a evo i ilustrovanog primera (jednog u nizu)...

Odem na opservaciju časa biologije, 9. razred, sednem u zadnju klupu sa instrumentom.. Ispred mene učenik spava na klupi, spustio glavu ... i zzzzzzzz..
Ja ga cimnem diskretno da prati čas, on se okrenu - pogleda me,  pogled - zvezda... Pijan kao čep!! Izađem s njim iz učionice, pozovem njegovog oca na razgovor... Otac se stvori za 10 minuta u kancelariji, i skoči s vrata na mene i na direktora: "Jeste vi dali pare mom sinu da pije ili sam ja dao? Ko vama daje za pravo da ga prozivate? Sine (vadi novčanik), evo ti još 50 eura, idi u prvu kafanu sa prijateljima! Ma pi*** vam materina prosvetarska, te ovakvi ste, te onakvi...!" Direktor ustaje, ja podešavam boju glasa na najumirujuće moguće tonove, smirujemo čoveka, prvo da ga smirino, sav je crven u licu, i znojan od adrenalina, kipti.. čekamo kad će da fizički da nasrne... Kad smo uspeli da ga smirimo, tek onda smo uspeli da popričamo i da ukažemo na problem da bi nas čuo šta pričamo... Otišao je smiren, ali sa istim stavom, da ako mu on da pare, ima s tim parama da pije i tačka! Pa zaboga, NIJE NIKOME UKRAO!.......


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:15:51   
Anoniman
Za početak moram da kažem da markirana garderoba nema veze sa džeparcem, i nema veze sa opijanjem u 11h ujutru... sve je to kućno vaspitanje i osnovne karakteristike ličnosti.

Meni i mom bratu je uvek nuđeno isto. ALI ja nikada nisam nosila markiranu garderobu, i ne nosim je ni sada, jednostavno jer sam stipsa. Moj brat UVEK nosi markiranu garderobu, valjda su mu i gaće markirane. user posted image  

A opijanje u 11h ujutru... mislim da to rade deca kojima roditelji ne daju slobodu. Mislim da to nema veze sa džeparcem. Opet ću da nabacim, moj brat ima dobar džeparac, i ja sam ga imala, pa nisam pila, niti moj brat pije u 11h ujutru.
Mislim da takve stvari rade deca kojima roditelji ne dozvoljavaju izlaske uveče, kojima roditelji viču da je alkohol bauk... jednostavno, mislim da je to krivi pristup. Deci treba objasniti da alkohol ne služi da bi se napili, treba im pokazati da je alkohol normalna stvar, ali da se pije u određenim količinama i određenim trenucima. Ne znam dal me razumete. Kod mojih roditelja je normalno da se uz ručak pije vino ili pivo. Nudili su mi ga od 7og osnovne za Uskrs i Božić, a počela sam da pijem tek u 2om srednje.

Ne znam koliko ste me razumele... user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:21:00   
Anoniman
EUG, ti i ja se slažemo samo u početku postova: SVE POTIČE OD KUĆNOG VASPITANJA!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:26:47   
eugenija
Ja sam se u školi nagledala svega.. I nema veze da li roditelj ima para ili nema, fazon je kako nastupa prema svojoj deci.... I kakav stav ima o alkoholisanju maloletnika (konkretno u ovom primeru što sam dala).. Ako roditelj to opravdava, šta se tu može.. Ja o markiranoj garderobi nisam pričala, već o alkoholu u školskim klupama...
I nek se ljuti ko hoće, ali ja ovo dovodim u vezu sa stepenom obrazovanja roditelja... Ne zato što tako želim, niti imam neko mišljenje, već govorim isključivo iz profesionalnog iskustva.. Sa roditeljima čiji je stepen obrazovanja bio veći, dalo se razgovarati, oni nikada nisu psovali, niti napali upravu škole, naročito nisu fizički nasrtali na nas i vulgarno se izražavali...

< Poruku je uredio eugenija -- 7.4.2009 12:27:16 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:29:32   
Anoniman
Ja sam prodiskutovala markiranu garderobu, jer je iz početnog posta ispalo kako oni koji imaju markiranu garderobu, onu imaju i dobar džeparac, pa i piju, a ja mislim da nije related. Samo sam zato komentarisala.

A za obrazovanje roditelja se potpuno slažem. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.4.2009 12:32:02 >

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:35:01   
eugenija
Ja to isto ne dovodim u vezu...

Zato sam pričala o jednom, ti o drugom.. U suštini, dve odvojene teme..

Pročitala sma tvoj post... Razumela!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:38:13   
bebać
a sam prodiskutovala markiranu garderobu

                                                                                         
Tasho slažem se,ali sa markiranom garderobom samo sam htjela istaći da dijete odnosno njegovi roditelji imaju love,mislim da nemaju ko bi danas dao 50eura za GAS farke,kad je prosečna plata u Bosni 200-250eura....razumiješ,šta sam htjela da kažem?Naravno da ne mora da znači ako se ima i da se pije,i kupuju gluposti nekog tipa....ali dijete koje ima sedmični džeparac tamo neki minimum sigurno neće razmišljati o vinu(većina djeve neće,a ima i izuzetaka).Pa molim vas,sjetite se samo tatinih sinova)U svakom gradu su najgori(većina)malo ko od njih je iskoristio to što tata ima,pa da to usmjeri u pravom pravcu,većina ih je paraziti koji ubijaju Bogu dane,naravno,da to nije samo povezano sa lovom,ima još tona faktora,ali oduvijek a pogotovo u današnje vrijeme lova 'kroji' mnogo toga


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:41:35   
eugenija
Ne slažem se Bebać...
Nije nužno ako dečak/devojčica imaju veći džeparac da će ga i potrošiti na markirane stvari i alkohol...
Znam decu koja su štekala sebi od džeparca da skupe za ekskurziju, iako su mama i tata lovarni, na taj način uče kako sami da upravljaju novcem na najbolji mogući način. I sve je ovo do roditelja, jer ih oni tome uče!



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:44:56   
maša
Mislim da na ponašanje naše dece ne utiče to koliko smo im pružili u materijalnom, nego koliko smo vremena i truda uložili u njihovu socijalizaciju. Počinje se kroz igru, nastavi pokazujući kroz sopstveni primer pa sve tako redom, ali poenta je da dete pokupi model ponašanja iz sopstvene kuće.Mada, na žalost, ima i primera da od istih roditelja, iz iste kuće izađu dva različita deteta. I to mislim u smislu da jedno bude čak i delikventno...Eto, zapravo, i nema nekog pravila...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 12:58:04   
bebać
Eto, zapravo, i nema nekog pravila...


S ovim bi se mogla složiti.A i dodala bih da nisu ista vremena koja su bila prije,a i danas...ovo vrijeme je sve gore i gore!I teško je ostati normalan,i gajiti neka moralna načela koja su nekad itekako bila važna,Pa tako i u odgoju djce.

P.S. Imam osjećaj da se nisam dobra izrazila u postu(nisam ubola srž) pa me niste dobro skontale.A htjela sam reći da djeca koja imaju više pra,imaju više i mogućnosti,a time i liših.Sad do djeteta je šta će odabrati(faktor osobe.uticaj roditelja,kućni odgoj,vaspitanje itd....)a oni koji nemaju puno,nekako su skučeni u svemu(nemaju velike izbore dobre/LOŠE)ali opet je to individualno....nekako mislim da je najbolja zlatna sredina u svemu


< Poruku je uredio bebać -- 7.4.2009 13:02:31 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 13:01:38   
Anoniman
Ja znam decu koja nemaju para, ali neće jesti samo da bi kupila GAS farmerke! BTW, imitacije su postale savršene!

Lovarni roditelji, markirana garderoba, veći džeparac i lakohol ne moraju biti povezani.

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 22:14:40   
mihi
Nagledala sanm se u mnogo slučajeva gde se deci daje puno para da tu ima svega i ne samo alkohola nego i droge i dekadencije, nisam se dobro izrazila tamo gde se deci daje više nego što im je potrebno, šta će mom Luki koji ima 12 god  Replay farmerke od 15.000 ili telefon od 400 -500 evra. U Redu je nek roditelji imaju novac ali moje dete ne može da ima skuplji telefon od mene (može kada poraste i zaradi ga sam). Mislim da mi sami guramo decu u to kupujući im markina stvari telefone, konzole itd..... Za mnogo toga ne bi uopšte znali. Evo primera moj suprug je Luki pre tri godine kupio Sony play station konzolu za igrice koja u Americi nije tako skupa a ovde je tada bila 400 evra plus svaka igrica, Naravno on je to izgustiro za 6 meseci, čuo da izlazi Sony 3 koja je koštala 800 evra i on mi kaže u Americi je 500 dolara da mu kupim  ja se pobunim i kažem NE, ovde jedna igrica za taj Sony 3 košta 6000 ima i malo jeftinijih pa dokle tako šta je sledeće što treba da mu kupim on ima samo 12 godina......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 22:29:26   
afrodita
Na decu naj vise utice drustvo,
a roditelji su ti koji  treba to da primete...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 23:10:10   
Verus
user posted image user posted image totalan sok....ja bih neke ljude ustrojila pa da nikada nemaju decu, eto kako se odgoje oni mali, nadrkani mafijasi koji ne staju na crveno svetlo, ne ustaju starijima i trudnicama u autobusu, ne umeju da se kulturno jave, deru se u sred noci po hodnicima, i nemaju APSOLUTNO nikakvo postovanje ni prema drugima, ni prema sebi ni prema zivotu!!!Aaaaaaaaaaaa poludim odmah!
IZVORNA PORUKA: eugenija

O ovoj temi bih mogla danima... Moje iskustvo govori da je sve do roditelja, a evo i ilustrovanog primera (jednog u nizu)...

Odem na opservaciju časa biologije, 9. razred, sednem u zadnju klupu sa instrumentom.. Ispred mene učenik spava na klupi, spustio glavu ... i zzzzzzzz..
Ja ga cimnem diskretno da prati čas, on se okrenu - pogleda me,  pogled - zvezda... Pijan kao čep!! Izađem s njim iz učionice, pozovem njegovog oca na razgovor... Otac se stvori za 10 minuta u kancelariji, i skoči s vrata na mene i na direktora: "Jeste vi dali pare mom sinu da pije ili sam ja dao? Ko vama daje za pravo da ga prozivate? Sine (vadi novčanik), evo ti još 50 eura, idi u prvu kafanu sa prijateljima! Ma pi*** vam materina prosvetarska, te ovakvi ste, te onakvi...!" Direktor ustaje, ja podešavam boju glasa na najumirujuće moguće tonove, smirujemo čoveka, prvo da ga smirino, sav je crven u licu, i znojan od adrenalina, kipti.. čekamo kad će da fizički da nasrne... Kad smo uspeli da ga smirimo, tek onda smo uspeli da popričamo i da ukažemo na problem da bi nas čuo šta pričamo... Otišao je smiren, ali sa istim stavom, da ako mu on da pare, ima s tim parama da pije i tačka! Pa zaboga, NIJE NIKOME UKRAO!.......


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
7.4.2009 23:38:04   
Verus
user posted image bravo mihi, ne bih se mogla vise sloziti.  Ja mislim da je to sve jedno veliko proseravanje da prostite-sta ce klincima od godinu dana nike patike???Neki od njih ne mogu ni da hodaju a mama i tata kupuju takve gluposti-ja to gledam ovako:  Kompleksi nizih vrednosti i jednostavno pacenje da se pokazes da imas i ko si i sta si.  Ja sam u zivotu i imala svasta, pa nisam nista imala, pa sam opet imala, i bas me briga ko sta misli o meni, ako me volis za ono sto jesam volis me, ako ces prvo da me pogledas od glave do pete da vidis koju marku cega nosim, pa onda nisi ni dovoljno pametan, obrazovan a ni produhovljen da budes u mom drustvu.  E sad, ja bih dala novac za neke dobre ciciban cipele da mi dete hoda pravilno i da ima kvalitetnu obucu, a ne nesto sto je "moderno" a apsolutno ne potrebno malom detetu.  Slazem se da je to odgoj, naucicu svoju decu da su vrednosti u zivotu beyond novca i materijalnog.  Tuzna je ona dusa koja misli da su stvari najbitnije i jos gore-da ih stvari cine srecnim...
IZVORNA PORUKA: mihi

Nagledala sanm se u mnogo slučajeva gde se deci daje puno para da tu ima svega i ne samo alkohola nego i droge i dekadencije, nisam se dobro izrazila tamo gde se deci daje više nego što im je potrebno, šta će mom Luki koji ima 12 god  Replay farmerke od 15.000 ili telefon od 400 -500 evra. U Redu je nek roditelji imaju novac ali moje dete ne može da ima skuplji telefon od mene (može kada poraste i zaradi ga sam). Mislim da mi sami guramo decu u to kupujući im markina stvari telefone, konzole itd..... Za mnogo toga ne bi uopšte znali. Evo primera moj suprug je Luki pre tri godine kupio Sony play station konzolu za igrice koja u Americi nije tako skupa a ovde je tada bila 400 evra plus svaka igrica, Naravno on je to izgustiro za 6 meseci, čuo da izlazi Sony 3 koja je koštala 800 evra i on mi kaže u Americi je 500 dolara da mu kupim  ja se pobunim i kažem NE, ovde jedna igrica za taj Sony 3 košta 6000 ima i malo jeftinijih pa dokle tako šta je sledeće što treba da mu kupim on ima samo 12 godina......

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 7:15:57   
Lu
Mislim da smo mi roditelji prvenstveno odgovorni za odgoj svoje djece,moramo dobro procijeniti koliko materijalnog treba našem djetetu a nije to nimalo lako.
Mislim da Nike patike(koje ja smatram kvalitetnije a ne skuplje i modernije za moje dijete kao i ciciban cipelice)nemaju veze sa odgojem.
Ja ću se truditi da moje dijete uvijek ima kvalitetnu obuću jer to smatram potrebnim ali markiranje i foliranje sa skupim naočalama i mobitelima ne toleriram!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 7:20:00   
Anoniman
I dalje mislim da je to povezano sa odgajanjem i sa karakterom deteta.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:11:43   
mihi
Dobro Vaša su deca još mala videćete kad porastu  ja sam svoje dete sama navukla na Geox patike i sad kad je veći to se podrazumeva samo što one sada koštaju 9000 dinara za 6 meseci do promene broja tako i sa Nike koje Vi kupujete koje sada koštaju 3000 din. Oni neće gledati neke druge patike kad porastu malo nego baš te a za dete od 12 god ima Nike od 12000 pa sad nisu naša deca loša zbog toga al navikla na skupe patike ja kažem mi smo sami odgovorni za to tako je i sa telefonima, garderobom, itd..........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:27:33   
Anoniman
Ma slažem se donekle. Nego mislim na ono što sam pisala da se isto nudilo i meni i mom bratu, pa ja nisam htela markirano, a on ga nosi, ja nisam patila za nabudženim telefonima, a on ih obožava... To je karakteristika pojedinca... kakav je.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:35:08   
mihi
Jeste u pravu si Tasha ali i moja pa i tvoja generacija su drugačije vaspitavane, razumnije odgovornije, sistem vrednosti je bio drugačiji, estetika, pogledaj već tvog brata on je malo stariji od mog Luke (1997) sve se promenilo, stil, govor, estetika, i mm i ja se trudimo da Luka čita knjige ide u pozorište bioskop, pa ga ja opet čujem kako kaže, brate smara me itd, tad ja počnem da vičem na njega ali džaba uticaj okoline je katastrofalan a današnja deca su po meni polu pismena, ne obrazovana, retka su deca koja sopstvenom voljom odudaraju od klišea.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:39:27   
Anoniman
I sa tim se slažem, zato moj brat ima jako malo slobodnog vremena. user posted image  Dok odradi školu (sa skroz odličnim uspehom), pa engleski, pa nemački, pa tenis, pa pripreme iz mate i srpskog za prijemni... ne znam kada stigne da spava. user posted image  Šalim se, naravno da i njega "smara" svašta... ali znaš kako, "smaralo" je i mene, pa je prošlo.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:41:49   
mihi
Tačno je da imaju više obaveza, ali jesi li ti smela mami i tati da kažeš u lice SMARAŠ ja nisam a mislila sam u sebi da smaraju tj da su dosadniuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:41:58   
Anoniman
mogla bih o ovome cijeli ćitab napisati ...ali mihi u pravu si sistem vrijednosti je bio drugaciji... i to je sto posto tacno...danas je sramota otici u pozoriste... o drugim stvarima da i ne govorim

IZVORNA PORUKA: mihi

Jeste u pravu si Tasha ali i moja pa i tvoja generacija su drugačije vaspitavane, razumnije odgovornije, sistem vrednosti je bio drugačiji, estetika, pogledaj već tvog brata on je malo stariji od mog Luke (1997) sve se promenilo, stil, govor, estetika, i mm i ja se trudimo da Luka čita knjige ide u pozorište bioskop, pa ga ja opet čujem kako kaže, brate smara me itd, tad ja počnem da vičem na njega ali džaba uticaj okoline je katastrofalan a današnja deca su po meni polu pismena, ne obrazovana, retka su deca koja sopstvenom voljom odudaraju od klišea.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Djeca koja imaju sve,a i više od toga!
8.4.2009 14:47:22   
mihi
Mom sinu jedan mali iz razreda rekao da je štreber jer ima sve 5. Ljudi to je 5. razred pa šta treba da ima sve jedinice a da ne pričam za druge stvari....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here