|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ekološka akcija
28.3.2009 13:04:50   
Anoniman
U okviru akcije "Sat za našu planetu" danas će, od 20.30 do 21.30 sati, u 2.848 gradova u 83 države u svetu, biti isključena svetla, kao doprinos borbi protiv klimatskih promena.
Izvor. blic.rs

Imate mišljenje o ovome? Da li zaista doprinosi borbi protiv klimatskih promena?


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ekološka akcija
28.3.2009 14:33:19   
Lilly*
bice ugasena svetla, a struja se trosi na milion drugih mesta, a i proizvodnja elektricne energije i nije tako velik ekoloski problem, ali dobro, mozda nas ili bar neke od nas podstakne na razmisljanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ekološka akcija
28.3.2009 19:15:56   
maša
Ja sam za...evo i ja ću da pogasim  svetla( osim u jednoj sobi zbog bebe)...jedino tako, malim koracima, možemo doći do velikog cilja...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ekološka akcija
28.3.2009 21:37:15   
Anoniman
Ja mislim da od toga svega nema vajde...user posted image

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:34:24   
Anoniman
Danas u prodavnici... vidim neke dnevne novine, na naslovnoj dve slike:

Sve sija u 20:29h
Mrak u 20.31h

...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:39:56   
Lilly*
hajde sada onako iskreno, da mi ovde na forumu napisemo, da li se neka od nas zamislila o klimatskim promenama a da je potaknuta tim gasenjem svetla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:42:34   
Anoniman
Ja ne razmišljam o klimatskim promenama - sram me bilo, mislim da sam sitna riba u moru plavom. Ako žele da ugasim svetlo (štedim struju) moraće da uvedu restrikcije. Posebno od pola 9 - pola 10 se ne setim toga jer tada hranim i kupam dete...

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:50:48   
Verus
Ja sam licno jako svesna otiska koji ostavljamo na planetu.  Iako vam izgledalo da ono sto vi cinite je jako malo, i nedovoljno da pomogne, setite se da kad se to 'malo" pomnozi sa milion, bilion, moze da ostavi veliki otisak.  Neka vam NIKAD ne gore svetla u sobama gde nikoga nema, pa zasto bi?  Sta god mozete korisitite vise puta (re-use), nemojte bacati ako je jos upotrebljivo....sve u svemu ne treba biti rasipljiv u zivotu, ima njih toliko mnogo koji su puno manje srecniji od nas, bez obzira koliko neki malo imali, uvek je vise od mnogih na ovoj planeti.  Nekada sam previse ukljucena u sve to i cesto zaplacem kada citam ili vidim emisije o tome koliko se ljudi na ovoj planeti pati, i koliko ima dece koje nemaju ni sta jesti, a neki roditelji ne mogu odluciti da li ce ove ili one patike detetu, sve je to strasno....
Poenta iskljucivanja svetala jeste to da svaka sijalica jako greje, sto opet puta bilion, trilion doprinosi zagrevanju planete i "zelenom efetku" gasova, ako se to tako zove na nasem...Eh sad, velike firme  i kompanije moraju prve da doprinesu smanjenju zagadjenja, jer bez toga, trud gradjana nece mnogo pomoci....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:52:07   
Ptičica
Ja sam ugasila sinoć svetlo!!! user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 22:54:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

Iako vam izgledalo da ono sto vi cinite je jako malo, i nedovoljno da pomogne, setite se da kad se to 'malo" pomnozi sa milion, bilion, moze da ostavi veliki otisak. 



Problem je mico u tome što to niko ne poštuje. Radi se na velikim objektima na kojima vlasti gase svetla, jer to tako MORA. Mali potrošači to ne poštuju.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:00:12   
Verus
Koliko jedna zemlja napreduje u ekoloskom pogledu zavisi i od statusa gradjana-cista logika, ako ti ne mozes da zadovoljis osnovne zivotne potrebe, ili se mucis na neki drugi nacin, naravno da cete bas biti briga za planetu, kada moras da mislis na to kako i sta da stavis detetu na sto da pojede.....a ja mislim da takvih prica ima jos uvek jako puno po Srbiji, a i u ostalim delovima sveta....Ne znam, ja se osecam bolje ako znam da cinim ono sto je dobro, da eto, danas-sutra i to moje dete sto ga jos nemam, i sva druga deca odrastaju u zdravoj sredini...zao mi je sto zivim u gradu gde moram voziti jer im nije nesto razvijen javni sistem prevoza....najradje bih sela u bus i spavala do posla, a ovako moram da budem 100% budna !user posted image

A i moj tata je dok sam odrastala uvek govorio ako ostavim svelo a nisam u sobi: "nije ovo Obrenovac pa da gore sva ta  svetla!".  Ajme, to mi ostalo i uvek gasim za sobom, cim nisam u nekoj sobi....

A ni mm nije nista bolji, uvek me grdi ako negde ostavim svetlo, makar se vracala nazad u tu sobu posle 5 min.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:04:01   
Anoniman
Ma ni meni ne gore svetla po kući nikada. Gori u dečijoj sobi ako je tamo, i gori neonka u kuhinji. user posted image  

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:08:00   
Verus
te neonke su  smatraju "dobrim" za okolinu jer se ne greju, a kaze mm da nema gorih za oci....a te su svuda, u bolnicama, kancelarijama, e sad ne znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:13:03   
Anoniman
Ma, inače gori ona u aspiratosr, ali je pregorela. Najradije bih plakala kada u pola nći ustanem da dospem u Lukinu flašicu uz neonku...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:17:59   
Verus
user posted image izbise oci!  Nadji ona mala svetla sto gore samo nocu, night light, te jedva da i vuku struju, a najbolje su ako LED lampe te traju jaaako dugo, ne greju uopste, i super su, ne znam dal se prodaju tamo...ja imam par tih nocnih, ali mm ih vise ne stavlja, kaze ne treba nam to u sred noci kad ne ustajemo user posted image moram ih naci gde su pa ti doneti kad dolazim!!!
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma, inače gori ona u aspiratosr, ali je pregorela. Najradije bih plakala kada u pola nći ustanem da dospem u Lukinu flašicu uz neonku...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:20:34   
Anoniman
user posted image Ma ja sam ti slepac... i bolje da gori neonka... 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:21:59   
Verus
user posted image ej imam ideju-kad napravis one naocare sa dioptrijom za sunce, ti lepo njih stavi, pa po Lukinu bocicu!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ekološka akcija
29.3.2009 23:25:38   
Anoniman
Znaš kako ja to radim?

Odvrnem flašicu, oči ne otvaram uopšte, odvrnem sok, odvrnem vodu, turim prst U flašicu, sipam malo soka, da se čuje dva puta ono buć-buć, uzmem vodu i sipam dok mi ne stigne do prsta. Zatvorenih očiju sve pozatvaram, i u spavaćoj sobi, i dalje zatvorenih očiju, otprilike iznad Luke protresem flašicu, da se čuje da bućkam tečnost, i on uzme flašicu. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ekološka akcija
31.3.2009 2:48:53   
Verus
user posted image bravo Tasha!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ekološka akcija
2.4.2009 18:56:46   
Lilly*
28. su nam na sat vremena iskljucili svetiljke, kao doprinos borbi protiv globalnog zagrevanja, a danas kada sam prosla parkom, usred dana gore svi oni podni reflektori.. Svaka cast! user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here