|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
24.12.2008 20:01:37   
imismotu
OVO NIJE NISTA NEOBICNO, JER, DESAVA SE U SRBIJI

Kada smo pre godinu dana seli i prionuli na posao oko stvaranja TV serijala za decu i osobe ometene u razvoju, nismo ni sanjali da cemo naici na sve probleme sa kojima se svakodnevno srecemo. Nisu problem deca, roditelji ili vaspitaci. Naprotiv oni su divni i sa njima imamo sjajnu saradnju. Problem su celnici tzv. velikih televizija. FOX, PINK i B92 su ladno odbili ovu emisiju, AVALA je u svojinskoj transformaciji (kupio ih je ih RTL) pa ne smeju nista da diraju. Ostale su jos KOSAVA i HAPPY.

Ono sto je zaprepascujuce je da Medijiski javni servis Srbije, ili ti RTS, iako je u obavezi da, ne samo emituje vec i, proizvodi ovakav program, jedva pristao da prikaze cetiri epizode i kraj. Ja, kao autor, na to ne pristajem, jer ideja ovog jedinstvenog serijala je da traje, da pruzi potrebne sadrzaje deci, njihovim roditeljima, struci, a, pre svega svima nama da pomogne da ih bolje upoznamo. Kada bi ih dobro znali, sigurno bi ih razumeli, srusili tabue i prihvatili. Oni ne traze mnogo: lepa rec, prijateljsko prihvatanje i ravnopravan odnos. To puno znaci i nama, a kamoli njima. Ima na temu emitera i dobrih vesti. Javilo se cetrdesetak lokalnih televizija koje su spremne da emituju ove emisije. Bijeljinska BN TV ce, takodje, pustiti emisiju na svom satelitskom kanalu koji se moze putem kabla gledati i u Srbiji, ali i, sto je posebno vazno, u celom svetu.

Zasto onda nema emisije? Nema je sto jos nismo obezbedili reklame od kojih bi se ovaj projekt finansirao. Tesko je nase privrednike, banke i ostale privoleti da malo marketinskih sredstava preusmere u ovakav serijal. No o tome neki drugi put. Svi zainteresovani mogu da pogledaju ove linkove i bice sve mnogo jasnije

http://www.youtube.com/watch?v=Od-Rpi1d9KI
http://www.youtube.com/watch?v=I03foNYzapw
http://www.youtube.com/watch?v=LKjQdUDb1JA
http://www.youtube.com/watch?v=IqcqkRsAPXM
http://www.youtube.com/watch?v=FPXdTGUinQs
http://www.youtube.com/watch?v=6bf0V9f7Uq0

Za sve informacije vazi mail: imismotu@gmail.com
Pozdravljaju vas Jelena i Pedja Mihajlovic
autori projekta

< Poruku je uredio guppy -- 24.12.2008 20:13:23 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
24.12.2008 20:10:55   
guppy RR
Poštovani Jelena i Pedja,   Možete li mi detaljnjije reći šta tačno tražite? Sredstva? Vidim da pričate o TV serijalu za decu ali linkovi na youtube su mišljenja o tom serijalu i projektu, a ne serijal sam? Kako bi mogla videti sadržaj emisije koju spremate?   Molim vas, javite mi detalje.

< Poruku je uredio guppy -- 24.12.2008 20:13:11 >

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
24.12.2008 20:15:42   
guppy RR
Lepo rečeno...
"ti jesi slep, ali vidiš više nego svi oko mene"
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
12.1.2009 15:55:15   
imismotu
Pre svega, tim TV serijala I MI SMO TU želi Vam sve najbolje u novoj 2009. godini.

E sada, pošto se, iz objektivnih razloga, nismo oglašavali predhodnih petnaestak dana, želimo da Vam saopštimo šta ima novo u vezi emisije. Pare za realizaciju još uvek NISMO PRONAŠLI. Ne znamo u čemu je problem. Svim potencijalnim sponzorima kojima smo pisali, predočili smo da će imati reklamu u emisiji. Većina nas nije ni udostojila odgovora, a u malobrojnim dopisima koji su stigli, nabrojane su, uglavnom, lepe želje.
Šta nam je sada činiti?
Nastavljamo dalje. Ne odustajemo. Pišemo, zovemo...
Svaka pomoć je dobrodošla. Ukoliko imate bilo kakvu ideju, kako bi smo i gde mogli da pronadjemo neophodan novac za početak realizacije, molimo Vas da nas kontaktirate.


Jelena i Pedja
imismotu@gmail.com


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
4.2.2009 22:40:00   
imismotu
E, pa dobro. proslo je dosta vremena, a mi ne uradismo nista po pitanju marketinga. Poslali smo vise od 1.000 poruka najuspesnijim firmama u Srbiji. Dobili, za sada, desetak odgovora. Negativnih. Naravno. Nastavljamo dalje.
PLANIRAMO VELIKU INTERNET PETICIJU.
Detalji uskoro.
HVALA
Jelena i Pedja
PS na youtube postavljen je i klip br.7. Ukucati i mi smo tu 7

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
11.2.2009 20:58:07   
Modessty
Sad videh ovu temu.
Da li ste pisali ProCredit banci?
Čini mi se da oni prilično učestvuju u svim dobrotvornim akcijama, a naročito za decu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
24.2.2009 0:18:56   
imismotu
NEKO NEGDE STVARI RESAVA OVAKO:

KLIK

napominjem da je za gledanje ovog klipa potrebna brza konekcija (najmanje 512 mb)
poz.
I MI SMO TU

< Poruku je uredio Jeca RR -- 24.2.2009 9:10:37 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
13.3.2009 17:26:17   
sestrica
Procitala sam vasu pricu i vrlo sam potresena, narocito zato sto licno dozivljavam ovakve stvari....
Zelim vam svu srecu, a ja cu se potruditi da kao buduci novinar sto vise promovisem ovaj problem.....mediji su kljucna stvar, mora se cuti o ovome na sto vise strana...

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 8
   I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
23.3.2009 0:46:52   
imismotu
Postovani prijatelji,
Zadovoljstvo nam je sto mozemo da saopstimo da je za projekt I MI SMO TU, Svajcarska kancelarija za Saradnju i Razvoj u Beogradu (Swiss Agency for Development and Cooperation), odobrila sredstva za snimanje prvih pet epizoda naseg serijla. VELIKO HVALA!
Vec za nekoliko dana pocinjemo snimanja. ukoliko imate neku ideju, primer ili predlog, javite nam.
imismotu@gmail.com ili 011/3545279, 064/3476224.
Pozdrav
Jelena i Pedja


(odgovor članu sestrica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
23.3.2009 11:19:44   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
27.3.2009 19:31:50   
sestrica
Супер!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
11.4.2009 23:36:56   
imismotu
DRUGARI,
Počeli smo snimanja rubrika za I MI SMO TU. Piloti će biti gotovi do početka maja, a sve, tuto finito, do sredine juna.
HVALA VAM NA PODRŠCI.
Nadamo se da ćemo uspeti da nadjemo sponzore za nastavak rada na ovom projektu. Prve četiri epizode pomogla Swiss Agency for Development and Cooperation.
OTVORENI SMO, I DALJE, ZA SVE PREDLOGE I SUGESTIJE
P.S. O svemu ćemo redovno obaveštavati. Planiramo veliku konferenciju za novinare sredinom maja.


(odgovor članu sestrica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
28.7.2009 1:12:37   
imismotu
P I L O T................................................

KLIK


Pozdrav
Jelena i Pedja

< Poruku je uredio Jeca RR -- 28.7.2009 1:16:41 >

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
28.5.2012 16:15:47   
vukosava
IZVORNA PORUKA: vukosava

Samo za one sa debelim zivcima, ja slucajno na ovo juce nabasah. Izvestaj kako se u institucijama u Srbiji ophodi prema deci sa specijalnim potrebama koja su stacionirana u nekim drzavnim ustanovama.

Dark Side of Serbian Mental Institutions




IZVORNA PORUKA: vukosava

Nasla sam negde podatke. U Srbiji je 1200 dece sa posebnim potrebama smesteno u 5 ovakvih institucija. Bugarska je zemlja sa najvecim brojem dece u institucijama.

Nasla sam i izvestaj na 76 strana o zivotu ove nase dece u Srbiji:

klikni


Meni ne izlaze iz glave. Gledala sam film o Bugarskim ustanovama juce, snimljeno je mnogo vise toga ali mi lici na ovo iz snimka iz nase zemlje. Ko zeli da pogleda Bulgaria''''s Abandoned Children

Neka su ostavljena zbog toga sto ne cuju, neka sto ne vide, neka zbog cerebralne paralize, neka zbog Daunovog sindroma, neka zbog autizma. Strasno stvarno...

Znam neke porodice sa decom sa specijalnim potrebama i znam da se one totalno drugacije odnose. Tek pre neku godinu sam cula da devojka koju poznajem ceo svoj zivot (od 27 godina) ima jos jednu sestru koja nigde ne izlazi iz kuce i za koju slabo zna. Bila sam blago reci sokirana. Moja drugarica ima brata sa posebnim potrebama i znam da su ih stalno nagovarali da ga smestre u neku ustanovu a sto oni stalno odbijaju. Znam za jos porodica sa autisticnom decom koju roditelji cuvaju uz svu paznju ovog sveta. Imam druga i drugaricu iz detinjstva koji su sa posebnim potrebama, u mojoj glavi oni su moji poznanici kao svi ostali. On je isao u posebno odeljenje u mojoj srednjoj skoli (sa odlicnim uspehom) i puno puta sam se svadjala sa ucenicima koji su ga nesto prozivali i zezali. Puno, puno puta. On danas svira bubnjeve po svadbama i zivi od toga. Sestra, takodje sa posebnim potrebama ima vec dvoje dece.

< Poruku je uredio vukosava -- 28.5.2012 16:17:49 >

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: I MI SMO TU - deca sa posebnim potrebama
30.3.2017 11:20:50   
stefanon
Stvarno odlična tema. Imao sam prilike skoro da pročitam knjigu Dete sa posebnim potrebama. Mislim da je jedna od boljih koja pokriva ovu temu. Ima nekoliko veoma korisnih saveta.

(odgovor članu imismotu)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here