|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Iz ugla poslodavca
22.4.2009 13:05:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Nego meni treba vas savet. Danas sam dobila spisak za odmor mojih radnica, dve vrlo bitne radnice idu na godisnji od polovine maja do polovine juna, tada im je jevtinije, a ja nemam prava da njih ugrozavam zbog moje VTO, a definitivno moram da radim i da ih menjam dok nisu tu. danas sam se isplakala ne znam sta da radim, moj muz kaze da ako smo 12g cekali da pomerimo za mesec kasnije, a ovog meseca probamo insemenaciju, posto je njegov spermogram odlican ali jako vodnjikav, pa dr. misli da to meni iscuri. Sta sada da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zaposli dve radnice na probni rad na mesec dana, posle mesec dana im se zahvali i reci da nisi zadovoljna. To u NS stalno rade. Radnici na probnom radu se ne prijavljuju, tako da vlasnici lokala samo menjaju radnike kako im istekne probni rad. A svi radnici na probnom radu se trude da bi dobili posao. Surovo, ali jbg.


IZVORNA PORUKA: Ana80

Jacika, ti posle VTO moraš strogo da miruješ prvih 15 dana, a ako to nećeš moći bolje sačekaj tih mesec dana!
Ili da se skupimo mi RR devojke da dođemo u pomoć user posted image


IZVORNA PORUKA: Ana80

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zaposli dve radnice na probni rad na mesec dana, posle mesec dana im se zahvali i reci da nisi zadovoljna. To u NS stalno rade. Radnici na probnom radu se ne prijavljuju, tako da vlasnici lokala samo menjaju radnike kako im istekne probni rad. A svi radnici na probnom radu se trude da bi dobili posao. Surovo, ali jbg.



To je baš bezveze, ja ne bih volela da na taj način krenem u trudnoću, sa grižom savesti...
To i kod nas rade, masovno, ali ipak...



IZVORNA PORUKA: Sneža

Jaco,a da neka drugarica pritekne u pomoć,a i ćerka?Jer nema šanse da ćeš ti moći raditi,kada ti budu vadili folikule(znači tri dana pred oplodnju,od bolova nećeš moći ni makac)pa još 14 dana posle oplodnjeuser posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da ... i te dve ribe što idu na GO su pune griže savesti što Jaca odlaže VTO. Mislim da u današnjem svetu slabo ima griže savesti za takve stvari. Jako je to jednostavno: Jaca hoće bebu, ima zakazan VTO za koji je toliko forsirala da bude što pre, ima kafić koji mora da radi mimo nje, jer joj to donosi hleba, a mora da miruje zbog VTO. Uostalom, neće te nove radnice raditi džabe, biće plaćene.


IZVORNA PORUKA: Jacaca

Ma nije Taso problem kafic, to ce muz, nego salon, njih mogu samo ja da menjam, jer je maistora svoga zanata malo one to znaju pa ucenjuju.


IZVORNA PORUKA: Jacaca

Pa ne mogu, meni trebaju profesionalci sa iskustvom, kozmeticarka i sekretarica, treba mi godinu dana da obucim novu sekretaricu koja organizuje musterije kod dvadeset radnica.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

aaaaaaaa... da, to retko ko zna valjano da radi... user posted image


IZVORNA PORUKA: Ana80

E jbg... ne znam šta da ti kažem... 


IZVORNA PORUKA: Sneža

E pa onda za njih nema odmora tada,pa valjda znaju koliko se godina patiš sa trudnoćom,daj im koji dinar više na plati,pa neka idu na odmor u sezoni!


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Sneža

E pa onda za njih nema odmora tada,pa valjda znaju koliko se godina patiš sa trudnoćom,daj im koji dinar više na plati,pa neka idu na odmor u sezoni!


Vidiš, zaista bi mogla da vidiš koja je razlika u ceni u maju i kasnije, pa da im uplatiš razliku u ceni i da ostanu.


IZVORNA PORUKA: Jacaca

Evo sada sam sa sekretaricom pola sata pricala o odmoru, prosle godine smo isti problem imale, uzela je isto ovo vreme za odmor, meni je taj period veliki problem jer su mi mature od 20.maja do 10.juna sve maturantkinje se kod nas spremaju i tada sam je ja menjala ali smo bili u kolapsu jer ja radim i svoj posao. Tada sam je zamolila da me vise ne pita za taj period jer realno cela firma je u problemu. Ove godine ista stvar samo sto pride i ja imam VTO. Njen odgovor je ja nemam 1000e da idem na more u sezoni, a sta bi vi radili da sam ja na bolovanju bas tada, trudnickom ili da polomim nogu.....bla bla, i sta da joj ja kazem a zna da ne mogu tako brzo da je zamenim radi 8 godina kod mene i zna posao. UUUUUUUUUUUUUFFFFFFFFFFFFFF popizdela sam skroz majke mi, ne verujem da su ljudi takvi, pogotovu kada se trudim svima da im izadjem u susret. Uzas, pustila sam je jer mi je dala da vidim vaucer, vec je uplatila, a nije se ni dogovorila za godisnji, svrsen cin .


IZVORNA PORUKA: Ana80

Pa zato je to i uradila, znala je da ćeš je pustiti! Malo bezobrazno...


IZVORNA PORUKA: Jacaca

IZVORNA PORUKA: Ana80

Pa zato je to i uradila, znala je da ćeš je pustiti! Malo bezobrazno...



Naravno da je znala da cu je pustiti, cak kao i ako joj ne dam godisnji tada ona ide na more pa ne mora ni da radi, sigurna sam da nije tako jer njena smena je  pet ipo sati radno mesto fenomenalno, uzivanje ali necu da rizikujem danas je stvarno tesko naci odgovorne radnike a i ne volim da menjam osoblje klijenti se naviknu na njih, tako da moze jos gori neko da mi dodje, kazem ja vama privatnicima nije ni malo lako, jedino onima koji su strogi njih svi slusaju i cute, jbg ja nisam takva, i kada izgrdim zaboravim i oprostim za 5min.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Iz ugla poslodavca
22.4.2009 13:29:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jacaca

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da ... i te dve ribe što idu na GO su pune griže savesti što Jaca odlaže VTO. Mislim da u današnjem svetu slabo ima griže savesti za takve stvari. Jako je to jednostavno: Jaca hoće bebu, ima zakazan VTO za koji je toliko forsirala da bude što pre, ima kafić koji mora da radi mimo nje, jer joj to donosi hleba, a mora da miruje zbog VTO. Uostalom, neće te nove radnice raditi džabe, biće plaćene.



Skroz si u pravu, njih tri posto ne zanimaju drugi svaka samo na sebe misli. Mene isto ne pitaju kako se osecam kada dodju zaposle se u kaficu da prezime zimu pa kada grane leto svi daju otkaz i idu da rade na moru, a ja ih slepala cvelu zimu, boli ih uvo, zive od danas do sutra.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Iz ugla poslodavca
22.4.2009 13:32:22   
Sneža
user posted image user posted image user posted image Tasho,vrednice naša,ajde privatnice,raspišite se!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Iz ugla poslodavca
22.4.2009 13:37:33   
Anoniman
Razmišljam Jaco, šta bi tvoja sekretarica rekla da si joj rekla da može da ide u maju - junu na G.O. ali da onda ne mora ni da se vraća. Jbg, kada već odlažeš VTO, onda uhvati neku mladu koja hoće da radi i obuči je, bar da znaš da te neće ta ista sekretarica, koju ti plaćaš, zajeb***** i sledeće godine.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Iz ugla poslodavca
4.5.2009 17:25:04   
afrodita
Jeste da je iz ugla poslodavca a gledam sebe kao
radnika u ovom slucaju, da mi je Jacaca sefica i da
mi kaze da bez mene nece moci mesec dana sve bih
otkazala i radila bih i pored kupljene karte, cenila bih
to sto mi neko kaze da mu vredim jer cele godine tu hleb
i ja zaradjujem, i da mi se deca rasplacu sto nece na more
ja bih im objasnila da mora da bude odlozeno ili otkazano
na drugi nacin bi se vratilo. Tri godine svoj godisnji sam koristila
dan po dan za lekare, svadbe, slave.. Nikad nisam smela zatraziti
slobodan dan.
Mene je moja sefica izbacila iz radnje u afektu da bi mi posle
rekla nije tako mislila i ne bi mi dala otkaz... nikad reci
pohvale uvek samo kritike. Kako dva dobra nikad ne mogu
da se sastanu Juser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:24:54   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Razmišljam Jaco, šta bi tvoja sekretarica rekla da si joj rekla da može da ide u maju - junu na G.O. ali da onda ne mora ni da se vraća. Jbg, kada već odlažeš VTO, onda uhvati neku mladu koja hoće da radi i obuči je, bar da znaš da te neće ta ista sekretarica, koju ti plaćaš, zajeb***** i sledeće godine.



Draga Taso ja mislim da nove generacije koje nam stizu nisu bas tako vredne, bojim se da ne bude gora od ove, nemam poima zasto su svi tako ne zainteresovani za posao, mislim da ni novcem vise ne moze da se stimulise niko, bas me cude ove situacije, nikome da posla nije stalo kao da se na sve strane nudi, a da ne pricam o onome, moli te neka majka mesecima da joj zaposlis dete, kao sirotinja......... naucim to dete da radi placam sve vreme dok uci, totalno ne rentabilno a ona cim nauci kao ide preko puta u stanu da radi na crno za SEBE, ne razumem to za sebe kod mene dobijaju 40% od bruto i prijavu svi. Verovano sam ja budala, tamo gde je vlasnik strog tamo su svi kao bubice, moji se setaju po gradu kada nemaju posla, po prodavnicama, sede kod mene pored u kaficu rade sest sati i opet imam osecaj da smatraju da su zvezde i nijem im stalo narocito da li ce dobiti otkaz.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:27:11   
Ana RR
Evo Jaco ja bih rado da mi ti budeš šefica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:28:54   
Anoniman
Ne znam Jacke, ja imam malo čudno mišljenje u tim poslovnim odnosima, posebno ako je privatna firma a ja vlasnik. Nije situacija, ali kada bi bilo, mislim da bih bila prilično oštra, ipak sam ja šef, a oni rade.

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:35:11   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: afrodita

Jeste da je iz ugla poslodavca a gledam sebe kao
radnika u ovom slucaju, da mi je Jacaca sefica i da
mi kaze da bez mene nece moci mesec dana sve bih
otkazala i radila bih i pored kupljene karte, cenila bih
to sto mi neko kaze da mu vredim jer cele godine tu hleb
i ja zaradjujem, i da mi se deca rasplacu sto nece na more
ja bih im objasnila da mora da bude odlozeno ili otkazano
na drugi nacin bi se vratilo. Tri godine svoj godisnji sam koristila
dan po dan za lekare, svadbe, slave.. Nikad nisam smela zatraziti
slobodan dan.
Mene je moja sefica izbacila iz radnje u afektu da bi mi posle
rekla nije tako mislila i ne bi mi dala otkaz... nikad reci
pohvale uvek samo kritike. Kako dva dobra nikad ne mogu
da se sastanu Juser posted image




Ja znam za puno takvih slucajeva Afro, cak mi i neke moje drugarice privatnice kazu tipa ma ja bih njoj........ ja nisam takva ( popizdim po nekada ali se brzo smirim i nikoga ne vredjam) ali majke mi zao mi je moje kod mene zive kao bubrezi u loju, ja stvarno ne mogu da verujem da su ljudi toliko ne zahvalni. NIKADA IM NI DAN NIJE ZAKASNILA PLATA, ako nemam ja pozajmim i njima dam. Znaju oni to i kazu nije da ne kazu ali kada oni nesto trebaju da izadju meni u susret nema sanse. Evo jednog primera, u svome salonu ja svaku svoju frizuru masazu...... placam njihov deo, ne zelim da ih maltretiram nego da znaju da cu im platiti kao svaka druga musterija, iskrsne mi nesto slucajno a one su zakazane pa bi 15min morala da ostane duze zbog mene. Nema sanse ona kaze jao Jaco dolazi mi momak po mene, ja pala u nesvest! Garantujem vam da sam ja zasluzila da ona zbog mene dodje u 23h nocu ako mi je hitno jer ja to stvarno ne koristim ako nije hitno i jako, jako retko. Sta da ja na to odgovorim kada sam popizdela i rekla to, njoj je bilo krivo i priznala je da sam u pravu, ali ja ne zelim da to trebam da kazem nego da sama zna. Naravno da puno zaposlenih predivnoh ljudi poznajem koji rade na nekom drugom mestu, za ove moje sam ja kriva sto su takvi jer ih verovatno ja razmazim.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:52:06   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne znam Jacke, ja imam malo čudno mišljenje u tim poslovnim odnosima, posebno ako je privatna firma a ja vlasnik. Nije situacija, ali kada bi bilo, mislim da bih bila prilično oštra, ipak sam ja šef, a oni rade.



Taso meni to sve moje drugarice isto kazu, a ja ne mogu da imam taj odnos vi radite a ja sam vlasnik zato sto i ja sa njima radim i uvek postavim drugarski odnos, izgleda da to ne moze tako. Oni rade za svoju platu ne za mene, jer rekoh od bruto 40% plus prijava, od ostatka ja placam sav materijal, grejanje, sekretarice, struju, porez tako da meni tek ostane od njih tek oko 5% ali imam ih puno pa to bude dobro ali gledano pojedinacno vise ide njima nego meni a ja bih volela da one to znaju, medjutim one vide bruto pazar ne razumem kako ne umeju i o troskovima da razmisle, kada samo za struju stigne 150 000 din gde je sve ostalo, to kada neko kaze radim za nju ja popizdim, za sebe ja radim, plus sam za njih sagradila predivno radno mesto gde lepo mogu da zarade.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:54:35   
Jacaca
Jos nesto, nju sam naravno pustila, ali ja nisam otkazala VTO nema sanse da jos jedan mesec pijem stediril, nego ce posao da trpi sto nije ni za mene ni za radnike dobro, sto znaci ugrozila je vise ljudi jer oni su procentualci i njima plata zavisi od pazara. JBG ne mogu da otkazujem jedva sam docekala. Nego cemo da hramljemouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Iz ugla poslodavca
18.5.2009 11:56:05   
Anoniman
Jaco...imash pp user posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:00:28   
Dora
Jacaco, i ja sam privatnik i slična sam tebi po razmišljanju, mm je još gori, ali ipak kad su ovakve stvari u pitanju tvoja treba da bude poslednja! Jednostavno, može ti se, pa to iskoristi bez griže savesti. Dete ti je ipak najbitnije, zar ne? Daj im to do znanja i nek rade. Surovo, ali tako je. Imaš jak razlog za to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:26:10   
prase
Čekaj bre polako, meni ovde od početka nije jasna jedna stvar: kako to oni mogu da spoje po mesec dana odmora (od pola maja do pola juna)? Kod mene u firmi samo "zmajevi" smeju da spoje 3 nedelje, i to ako odrade posao unapred pa projekti ne trpe. Što im ne daš po 2 nedelje, ne moraju valjda da idu zajedno na more? Kod nas i bez obzira na staž, godine, decu - svi imaju po 20 radnih dana odmora i 5 slobodnih dana godišnje. Zaposleni ne može da ode na odmor bez rešenja o godišnjem odmoru, a kod nas je procedura takva da se rešenje dobija samo ako se potpiše papir na kojem piše na koji broj mogu da te zovu ako nešto treba i da ćeš doći ako treba u roku od 24h... Mnogo si ih bre razmazila. Tek kada čujem za ono 40% bruto, jasno mi je samo da si ti u krvnom srodstvu sa Majkom Terezom.

Ne znam. Ti si očigledno već odlučila, tako da nema nazad. Ako ništa drugo, eto nama si se iskukala pa sad - šta je, tu je.

Ujedno znaj, što si bolja prema zaposlenima, oni će biti gori prema tebi. Zarad svojeg budućeg mira, moraš bar malo da pokažeš zube. Ne moraš nikoga da vređaš, niti da vičeš, niti da psuješ. Samo uz kafu sa nekim od zaposlenih prokomentariši kako je eto struja poskupela 3%, pa SEKA, pa DEKA, pa ako još ljudi počnu manje da troše na ulepšavanje - to je sve istina i sve rizik koji ti snosiš, ali neka znaju. Da vidiš kako će da se trkaju ko će da dođe ranije na posao, a ko će da ostane kasnije. U mojoj struci ima krš firmi koje su srezale plate, samo zato što im se može. Svi posluju u evrima, nama plate ugovorene u evrima, ali oni vezali za dinar kada je euro bio 80 i prave se ludi... a sada još na to - smanjuju. SEKA i DEKA su najbolji drugari gramzivih privatnika. Ako samo umisle da ti tu nalaziš i sebe, svi tvoji problemi su rešeni. Pri tom ne treba da lažeš, nego da kažeš kako jeste, samo će njihov pogled malo da se promeni, što jeste cilj igre - zar ne?

E sad, ako može nekako da se uskoči u pomoć... ti viči... valjda ćemo nešto zajedno da smislimo user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:31:35   
Anoniman
Prase, i kod mene u banci se ide na 3 nedelje na GO u cugu. Samo moraš da se uskladiš sa ostalima iz svog odeljenja. Meni to ne odgovara, meni ne trebaju 3 nedelje u cugu, ja uvek pišem 3 nedelje, a odem na 2, pa onih nedelju dana što mi ostanu koristim drugom prilikom, ali na papiru (na rešenju) mora da stoji 3 nedelje odjednom.

Takođe, pre nekih mesec i po - dva smo predali tačno kada idemo na GO.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:32:30   
sneza24
Pa kakva ti je to firma ako si na godisnjem i oni te zovu i ti  moras da dodjes za 24 h.Ne,hvala ali ja kad sam na godisnjem onda sam na godisnjem.Sta ce ti godisnji ako moras da dodjes na posao kad te zovu.Ja kad sam bila na godisnjem ja otisla za Hrvatsku pa vi zovite koliko hocete ja nisam tu.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:36:43   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: prase

Čekaj bre polako, meni ovde od početka nije jasna jedna stvar: kako to oni mogu da spoje po mesec dana odmora (od pola maja do pola juna)? Kod mene u firmi samo "zmajevi" smeju da spoje 3 nedelje, i to ako odrade posao unapred pa projekti ne trpe. Što im ne daš po 2 nedelje, ne moraju valjda da idu zajedno na more? Kod nas i bez obzira na staž, godine, decu - svi imaju po 20 radnih dana odmora i 5 slobodnih dana godišnje. Zaposleni ne može da ode na odmor bez rešenja o godišnjem odmoru, a kod nas je procedura takva da se rešenje dobija samo ako se potpiše papir na kojem piše na koji broj mogu da te zovu ako nešto treba i da ćeš doći ako treba u roku od 24h... Mnogo si ih bre razmazila. Tek kada čujem za ono 40% bruto, jasno mi je samo da si ti u krvnom srodstvu sa Majkom Terezom.

Ne znam. Ti si očigledno već odlučila, tako da nema nazad. Ako ništa drugo, eto nama si se iskukala pa sad - šta je, tu je.

Ujedno znaj, što si bolja prema zaposlenima, oni će biti gori prema tebi. Zarad svojeg budućeg mira, moraš bar malo da pokažeš zube. Ne moraš nikoga da vređaš, niti da vičeš, niti da psuješ. Samo uz kafu sa nekim od zaposlenih prokomentariši kako je eto struja poskupela 3%, pa SEKA, pa DEKA, pa ako još ljudi počnu manje da troše na ulepšavanje - to je sve istina i sve rizik koji ti snosiš, ali neka znaju. Da vidiš kako će da se trkaju ko će da dođe ranije na posao, a ko će da ostane kasnije. U mojoj struci ima krš firmi koje su srezale plate, samo zato što im se može. Svi posluju u evrima, nama plate ugovorene u evrima, ali oni vezali za dinar kada je euro bio 80 i prave se ludi... a sada još na to - smanjuju. SEKA i DEKA su najbolji drugari gramzivih privatnika. Ako samo umisle da ti tu nalaziš i sebe, svi tvoji problemi su rešeni. Pri tom ne treba da lažeš, nego da kažeš kako jeste, samo će njihov pogled malo da se promeni, što jeste cilj igre - zar ne?

E sad, ako može nekako da se uskoči u pomoć... ti viči... valjda ćemo nešto zajedno da smislimo user posted image


ne da se slažem, nego sam ostala bez texta!!! nemam sta da dodam, ali stvarno. Očigledno prase i ja radimo u vrlo vrlo sličnim firmama, pošto i kod nas možeš da dubiš na glavi i nećeš dobiti više od 2 nedelje odmora. Drugo, odmor moramo da najavimo ihaha unapred. Evo mm (radimo u istoj firmi) je pre mesec dana potpisao zahtev za odmor koji je od 10.08.-20.08. Znam ja da je lakše sprovesti takav red u ogromnoj firmi, nego u manjoj, ali zakon tebe štiti jednako kao i mog direktora, pa ako može on, možeš i ti.
Žao mi je što su te tako ispalile. Što kaže prase, ti si u krvnom srodstvu sa Majkom Terezom....ali, i moji roditelji su privatnici, i oni isto imaju takve probleme, pa te u potpunosti razumem.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:38:56   
prase
Do sada nikoga nisu zvali, tj. niko se nije vratio sa odmora na posao... Firma je malo neobična, mi bismo mogli otprilike od kuće da radimo kada bi nam bilo dozvoljeno, tj. kada bi naš hefe to dozvolio. Što se tiče klijenata, njih baš briga, bitno je da posao bude gotov onda kada smo se dogovorili. Ja mogu da završim mnogo toga sa bilo koje tačke na planeti, npr. iz internet kafe-a ili sa notebook-a iz svoje sobe u hotelu ako imam wireless. Nije tako strašno kao izgleda i, ovaj, khm, neki od nas "zmajeva" su za to lepo plaćeni user posted image

Hoću da kažem, sve može da izgleda i ovako kao u mojoj firmi, a da bude skroz po Zakonu. Mene niko nije terao da potpišem ugovor o radu, a drugo je šta sam ja mislila ili zamišljala kada sam ga potpisivala. U početku je bilo teško, ali kasnije možeš da se izboriš za neke stvari...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:42:53   
Jacaca
Jeco, Prase vidim vas nepisite nesto u temi druzenje MAJuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Iz ugla poslodavca
30.5.2009 22:46:24   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Dora

Jacaco, i ja sam privatnik i slična sam tebi po razmišljanju, mm je još gori, ali ipak kad su ovakve stvari u pitanju tvoja treba da bude poslednja! Jednostavno, može ti se, pa to iskoristi bez griže savesti. Dete ti je ipak najbitnije, zar ne? Daj im to do znanja i nek rade. Surovo, ali tako je. Imaš jak razlog za to.


Nije bas tako ja je pustila i sada radim kao konj, trcim na bocke, oticem i muka mi je ali izguracu ja to nekako ali sledece godine cu sigurno drugacije.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  to uvek kazem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Iz ugla poslodavca
21.7.2019 10:14:03   
MimaKos
Ima ljudi koji jednostavno ne zele da radi i tu treba ostro. Kao i kada su godisnji u pitanju, ne mogu svi u isto vreme i cao, imas pravo da mu pomeris odmor, ne mora da ide kada trazi


(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here