|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:19:08   
Anoniman
Izvor BLIC

Skracena verzija:

1. uzmite slobodne dane (trebace i vama ali pre svega vasoj zeni treba pomoc)
2. pocistite posle slavlja
3. budite tacni (nemojte da dozvolite da vas novopecena majka sa bebom ceka u porodlistu)
4. ponesite stvari potrebne za otpust
5. sredite kola a ako nemate kola, pobrinite se da vas saceka taksi
6. objasnite rodbini da vam treba malo mira i da ne dolaze u prvim nedeljama
7. obavestite sve (rodbinu i prijatelje da ste dobili bebu)
8. organizujte se (kucna dostava hrane,
9. pokazite razumevanje (vaza zena ce biti osetljiva kao na pocetku trudnoce)
10.razmazite je (kupite joj poklon i cvece, govorite joj da je volite
11. uzivajte u prvim danima vase bebe...oni su neprocenjivi
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:20:48   
gagana83
user posted image user posted image user posted image
Ajde buduce mamike.odstampajte ovo i dajte muzicima!!!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:23:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

user posted image user posted image user posted image
Ajde buduce mamike.odstampajte ovo i dajte muzicima!!!



i podvucite i dodajte na spisak
- KUPI POKLONE kretenu
- KUPI POKLONE kretenu
- RAZMAZI ME

user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:31:59   
gagana83
Dabome!

Ja mm nisam dala ovaj spisak,i bez njega je sve to uradiouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:43:43   
LillyT
Hm, pre neki dan sam rekla da mi stvarno ne treba poklon, ne znam zasto, ali sada nemam ideju sta bih zelela. Za ostalo se ne brinem, znam da ce sve biti pod konac kada se vratim, ne da mi sada ni da kuvam (pa da zamrznem) jer mi je rekao "gde da jedes iz zamrzivaca". Samo sam mu rekla da pazi sta oblaci za slavlje, ako uzmu da ga cepaju, da ne obuce dugacke gace.....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 11:57:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Hm, pre neki dan sam rekla da mi stvarno ne treba poklon, ne znam zasto, ali sada nemam ideju sta bih zelela. Za ostalo se ne brinem, znam da ce sve biti pod konac kada se vratim, ne da mi sada ni da kuvam (pa da zamrznem) jer mi je rekao "gde da jedes iz zamrzivaca". Samo sam mu rekla da pazi sta oblaci za slavlje, ako uzmu da ga cepaju, da ne obuce dugacke gace.....


ma naravno lillyt...
ni ja ne ocekujem niti zelim neki poklon..sad kad bi me pitao sta zelim rekla bih mu da nam kupi onu resetku za susenje vesa...eto to nam treba...verovatno bi umro od smeha da mu to trazim...
kakvi pokloni...izadji mala vise...lako cemo za poklone kad krene prolece...
i kad se smislim da ustedim neke pare...



(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 12:03:55   
Unica
zene, jel ovde rec kako se docekuju zene ili bebe user posted image vidim neki pokloni za mame se spominju user posted image

ja sam rekla i kevi i mm da zelim samo 2 stvari kad budemo dosle kuci- skuvan rucak i da mi obezbede da popijem kafu... ama bas nista mi vise ne treba...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 12:11:54   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

ma naravno lillyt...
ni ja ne ocekujem niti zelim neki poklon..sad kad bi me pitao sta zelim rekla bih mu da nam kupi onu resetku za susenje vesa...eto to nam treba...verovatno bi umro od smeha da mu to trazim...
kakvi pokloni...izadji mala vise...lako cemo za poklone kad krene prolece...
i kad se smislim da ustedim neke pare...




I ja bih nesto prakticno za poklon. A ovo za stednju, to smo obecale da cemo nesto da ustedimo ove godine (ona tema obecavam da cu u 2010), ja pocela, nisam losa (za sada).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 12:13:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

zene, jel ovde rec kako se docekuju zene ili bebe user posted image vidim neki pokloni za mame se spominju user posted image

ja sam rekla i kevi i mm da zelim samo 2 stvari kad budemo dosle kuci- skuvan rucak i da mi obezbede da popijem kafu... ama bas nista mi vise ne treba...



Da, i ja hocu da imam kAFU da popijem kao covek...

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 12:55:00   
Anoniman
Ja MRZIM ove glupe spiskove kao u prvom postu!

Samo želim da me sačeka MOJ MUŽ, onakav kakav je. Ako sam se udala za aljkavog čoveka, neka me takav i dočeka, jer ga ja takvog volim! (ovim nisam htela reći da mi je muž aljkav... ko je razumeo - razumeo)

Ovakvi spiskovi meni izgledaju kao da mužu kažete "Dušo, ti si kreten, pa ću ti ja sve nacrtati!", i meni je to grozno.

O poklonu sam već iznela svoj stav, ne vidim zašto bih dobila poklon, pa nisam ja samo njemu rodila dete, nego i sebi, tako da sam već dobila poklon.

Sorry ako sam vam sada uništila temu, ali zaista smatram ovo skroz bzvz.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 13:20:57   
Unica
tasho, mislim da ima muzeva kojima treba mala pomoc oko organizacije. ili mi (ne sve zene) podcenjujemo muzeve pa mislimo da im sve treba nacrtati.
ja sam bila u fazonu da mu napisem spisak sta treba, da skuvam klopu i stavim u zamrzivac, da mi ,boze moj, ne umre muz od gladi dok sam ja u porodilistu,... brdo nekih gluposti.
i sad sam digla ruke... vidim da se i sam polako organizuje i breeee ima majku, sestru, moje pa nek se konsultuje...

a za poklon... nemam misljenje, nikad mi to nije palo na pamet... najveca sreca ce mi taj dan biti sama cinjenica da dolazimo kuci.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 13:34:18   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja MRZIM ove glupe spiskove kao u prvom postu!

Samo želim da me sačeka MOJ MUŽ, onakav kakav je. Ako sam se udala za aljkavog čoveka, neka me takav i dočeka, jer ga ja takvog volim! (ovim nisam htela reći da mi je muž aljkav... ko je razumeo - razumeo)

Ovakvi spiskovi meni izgledaju kao da mužu kažete "Dušo, ti si kreten, pa ću ti ja sve nacrtati!", i meni je to grozno.

O poklonu sam već iznela svoj stav, ne vidim zašto bih dobila poklon, pa nisam ja samo njemu rodila dete, nego i sebi, tako da sam već dobila poklon.

Sorry ako sam vam sada uništila temu, ali zaista smatram ovo skroz bzvz.

user posted image



Ako sam se udala za kretena, onda mu je potreban spisak user posted image   (lepo je istrgnuti iz kontexta)

Meni spisak nije potreban i drago mi je sto nisam jedna od onih ogorcenih zena sto stalno kukaju na svoje muzeve i teskobe oko porodjaja, ali.... Citajuci ovde probleme nekih, stice se zakljucak da je pojedinima spisak potreban. Zato podrzavam one koje to ostave, a to sto meni ne treba je samo moja stvar.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 17:11:43   
Anoniman
Ma, nisam ja rekla da vi ne ostavljate spisak, samo je to MENI bzvz. Jer, šta onda na dalje? Za sve što se tiče deteta ću da mu ostavljam spisak? Pa ja to ne želim. Ni ja nisam rođena da sam majka, i neka se i muškarac SAM navikne na ulogu oca. Mislim prosto da time žene ne čine sebi uslugu već kontrauslugu.

Ima svoju mamu, ima moju mamu - nek jede. Ako nema ko da mu kuva, nije frka, otaviću smrznute ručkove, nisam na to mislila. Ali valjda je normalno da muškarac pospremi za sobom ili slavljem, da izvetri, da stigne na vreme u porodilište (uvek ima onaj 1% na koji ne utičemo mi, nego neke druge stvari).

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.3.2010 17:13:28 >

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 18:16:28   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

Izvor BLIC

Skracena verzija:

1. uzmite slobodne dane (trebace i vama ali pre svega vasoj zeni treba pomoc)
2. pocistite posle slavlja
3. budite tacni (nemojte da dozvolite da vas novopecena majka sa bebom ceka u porodlistu)
4. ponesite stvari potrebne za otpust
5. sredite kola a ako nemate kola, pobrinite se da vas saceka taksi
6. objasnite rodbini da vam treba malo mira i da ne dolaze u prvim nedeljama
7. obavestite sve (rodbinu i prijatelje da ste dobili bebu)
8. organizujte se (kucna dostava hrane,
9. pokazite razumevanje (vaza zena ce biti osetljiva kao na pocetku trudnoce)
10.razmazite je (kupite joj poklon i cvece, govorite joj da je volite
11. uzivajte u prvim danima vase bebe...oni su neprocenjivi


6. za ovo bih ga udavila! Pored mm i dece, jednako mi trebaju i sve drage i bliske osobe, i to odmah! Volim kad gledam kako se oduševljavaju bebici i kako me gledaju kao herojauser posted image user posted image user posted image

10. to obavezno. A kako me razmazio još na početku, sad više nema kud. Ja sam već razmažena a on je navikao da mi ugađauser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 18:27:32   
Dora
inače, slažem se sa Tašom (za divno čudo) user posted image ...Mislim da me mm dobro zna, zna moje navike, potrebe, očekivanja... zna svoje obaveze i odgovornost i nema potrebe da mu pišem spiskove. Uostalom, probala sam sa spiskovima za prodavnicu, nekako nam spiskovi ne idu od rukeuser posted image
Tu je uvek telefon da se dogovorimo šta i kako. Telefon ne štedimouser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 20:55:06   
Anoniman
Ovaj spisak je Blic namenio tatama...mame nisu ukljucene ni u jednom momentu...
I ja sam ga prepisala i stavila u tatin forum...
Posle je naravno krenula zaje'ancija na temu...

Tatama kojima treba moze da posluzi...
Mm se setio stvari kojih ni ja nisam.user posted image user posted image




< Poruku je uredio OTI -- 7.3.2010 20:56:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 21:59:35   
choopa choops
user posted image   user posted image

Kad smo dosle kuci prvo nas je cekao natpis (cestitka meni i dobrodoslica njoj) koji me rasplakao, a pored je bila malena kutijica sa srernim lancicem i priveskom u obliku slova L user posted image user posted image Nije neki veliki poklon, ali meni najljepsi user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 22:00:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

user posted image   user posted image

Kad smo dosle kuci prvo nas je cekao natpis (cestitka meni i dobrodoslica njoj) koji me rasplakao, a pored je bila malena kutijica sa srernim lancicem i priveskom u obliku slova L user posted image user posted image Nije neki veliki poklon, ali meni najljepsi user posted image



Kako nije?user posted image
Od srca je !   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako tata docekuje bebu
7.3.2010 22:09:47   
Anoniman
Pa eto ja sam nenadano dobila poklone za taj jedinstveni dan kada sam donela na svet jednu divnu bebu!Od muza sam dobila ogrlicu i narukvicu i predivan buket u korpi,a od mame ogrlicu i privezak user posted image ...nije da mi nije prijalo user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako tata docekuje bebu
8.3.2010 1:45:27   
Verus
MM i ja nemamo ovde nikoga ko ce nas docekati ruckom, kafom itd.  Malo vam zavidim sto imate taj luksuz, blizinu njegove mame, vase mame ili koga vec.  Pitala sam ga jedino da li hoce da nakuvam nesto hrane i zamrznem, pa da imamo nesto toplo pojesti prvu nedelju kada dodjemo kuci (lakse je podgrejati nego kuvati celo jelo).  On je rekao da nema potrebe da se maltretiram, skuvace on, ili ce pokupiti nesto u radnji ili restoranu.

Za bebu sam sve ja spremila, on je okrecio sobu, sklopio namestaj, kolica, ogradicu....ja sam oprala odecu, ispeglala, slozila, kupila sve sto treba za pocetak, preko pelena, kozmetike, kadice....Tako da je za bebu sve spremno.  Ako se porodim vaginalno, idem kuci za 2 dana, ako CR za 4 dana.  MM ce verovatno spavati kuci zbog psa, a ako ostane sa mnom u bolnici da spava, zamolicemo drugaricu da pusti psa napolje i nahrani ga.  Znaci, briga o ljubimcima nam je jedina na pameti pored bebe (naravno, pas i macka su nam bile prve bebeuser posted image ).

Poklon mi ne treba-ne razumem, sta ce da mi kupuje poklonuser posted image   Pa rodila sam NASU bebu koju smo oboje hteli, nije me niko terao pa sad da mi daje nagradu!

Ostace kuci sa nama prvu nedelju da mi pomogne dok se malo fizicki ne oporavim.  Zurku smo pravili prosle subote-bilo je oko 50tak ljudi, jelo se pilo se, proslavilo se, on i jedna drugarica su sve pocistili, nije mu palo na pamet da trazi od mene bilo kakvu pomoc, ovako trudna i jos treba sto vise da mirujem...

Ocistio je i moj i njegov auto, juce i danas, jer ce sediste ici u moj auto, pa da to bude sve spremno-sediste ce ugraditi ovih dana...

Ovo da me razmazi...pa daje mi ljubav, i nek mi pomogne oko bebe to je dovoljno....Mene iskreno nervira kada mi neko previse tepa ili se ponasa na odredjen nacin-uvek je bolje da mi pokaze ljubav i nadje se tu kad zatreba, nego da me obasipa slatkim recima....

Mislim da sam sve pokrila?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako tata docekuje bebu
8.3.2010 9:22:51   
Anoniman
Verus user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako tata docekuje bebu
16.3.2010 12:16:00   
Tata_Miki
Kao prvo cao svima

Nov sam ovde na forumu, a termin skoro pred vratima. Mislim da imamo skoro sve sto nam treba za bebu, pa tako skupljam informacije o "FAZI 2" (kako docekati bebu).

Mislim da je mnogo bitnije od poklona da muz podrzi zenu u svemu, i sve sto ucini da to radi za dobro njegove bebe i zene, a ne za bilo koju pohvalu ili sto ima utisak da MORA nesto da joj kupi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako tata docekuje bebu
8.1.2011 17:22:55   
smeško
Svaka čast ! Potpuno tačan spisak!!!!
user posted image user posted image
Da dodam:
pitaj kuma za ime
kupi mcrveni končić za bebu
ponesi i9 mfo9toaparat!!!


< Poruku je uredio branki RR -- 31.1.2016 5:25:40 >

(odgovor članu Tata_Miki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako tata docekuje bebu
8.1.2011 17:25:30   
smeško
Pardon. Greške pri kucanju.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako tata docekuje bebu
8.1.2011 18:42:31   
Maryna1
Spisak je superuser posted image user posted image user posted image , moram da pokazem nega svom muzu, zato sto prosli put nije nista uradio tako kako treba!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here