|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kamencici u zucnoj kesi
26.9.2012 17:33:42   
jovana13
u ponedeljak ujutru je poceo da me boli stomak, mislila sam da je zeludac u pitanju,jer sam i 2 puta povracala. Trpela sam bolove 5h i na kraju otisla u hitnu gde su mi dali infuziju i rekli da je u pitanju zucna kesa. Otisla sam kod gastrologa koji je potvrdio da je zucna upaljena i puna kamencica i taloga i rekao da je jako cesta pojava da se zucna kesa upali nakon porodjaja. Danas sam bila na hirurgiji jer bolovi ne prestaju, smem da jedem samo caj i keks i to u maloj kolicini zbog povracanja, tako da je mleka sve manje. Ukljucili su mi longacef max dnevnu dozu koju primam u bolnici pa dodjem kuci, problem je sto ne moze laparoskopski da se operise dok upala ne prodje. Takodje su mi rekli da ne smem da dojim bebu zbog longacefa,jedino nakon 24h od terapije da mu dam da sisa pa da idem za novu dozu leka, da ne bi prekinula dojenje. Da li je imao neko slicne probleme,sta vam je najvise pomoglo? I da li stvarno ne sme beba da sisa zbog longacefa?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
27.9.2012 22:30:53   
jovana13
ja i dalje primam terapiju ukljucen mi je jos 1 antibiotik. Smirili se bolovi pa cemo sacekati da bekac poraste pa onda operacija.mada sam cula za neki melem koji je odlican pa cu pokusati to prvo ako nista onda operacija kao krajnje resenje. On ne sisa vec 2 dana bas mi je krivo nadam se samo da ne izgubim mleko dok ovo prodje..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
3.10.2012 20:49:30   
jovana13
kuckam sama sa sobom u ovoj temi,al nema veze,mozda zatreba nekom ne daj Boze. Dr je izbegavao da me operise jer sam mlada,hteo je da se to antibioticima smiri sto ja podrzavam. Medjutim ipak je morala operacija. Od nedelje sam u bolnici u ponedeljak sam operisana laparoskopski, bila je mnogo jaka upala doktor je nadrljao dok je zavrsio operaciju koja je malo duze trajala. Izvadjena su mi 10kamena kao perlice su. Zucna je bila gangrenozna jos uvek sam u bolnici jer mi jos stoji dren ima iscedak jos uvek. Kad vidite da vas boli zucna par dana ne prestaje odmah vadite. Ja sam nedelju dana trpela bolove i na kraju eto ona u ocajnom stanju. Ne plasite se operacije to je nista u odnosu na one bolove!

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
27.11.2012 19:43:07   
mlada_mama
jovana , ja imam iskustva sa kamenom u zuci, saznala sam za to nakon 8mj trudnoce i stalno me bolio zeludac, povracala sam...u 9mj mi kazu da imam 5-6 kamencica promjera 0.5cm, i da drzim dijetu dok se ne porodim, u 9mj sam imala 10 napada zuci, bila na infuziji, patila se... Porodila sam se prije mjesec dana, i sad se trudim sto duze da izdrzim da ne idem na operaciju, da mogu da dojim bebu. Cula sam da laparoskopska operacija je puno laksa od obicne i da se brzo ide kuci, da je malo komplikacija... nadam se da cu bar jos 5mj izdrzati jer ako me zaboli i ne bude prolazilo ja cu morati ici jer postoji mogucnost da se pokrenu i zavrse u kanalu user posted image

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
27.11.2012 20:36:15   
isidora88
Kakvi su oziljci od operacije? Ja mrzim oziljke. Nadam se da ce proci sami od sebe, inace pre par meseci su mi nasli kamencice, dr mi je samo rekla da ako me zaboli odmah idem na hirurgiju. Ja sam bolove dugo trpela,mislila da je zeludac a na kraju mi dr rrce da imam neki problem sa dvanaestopalacnim crevom i kamencice, uzas, imam vise dijagnoza nego staracki dom

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
27.11.2012 21:01:25   
bojanica7
jovana, zao mi je sto nisam ranije videla, bas to bih ti rekla, da sto pre operises. ja sam sa 19 godina dobila starvicne bolove u stomaku i hitno sam otisla u bolnicu (neizdrzivi, i takodje povracanje) ustanovili da imam jedan veliki bodljikavi kamen i jaku upalu i savetovali laporoskopsku operaciju, medjutim jedan porodicni prijatelj hirurg mi je preporucio da me on operise, ali klasicno. i tako je i biilo. imam oziljak, ali mi ne smeta nimalo. treba se toga resiti sto pre. ja sam imala eto smao taj jedna napad, operisala sam se posle nekolio dana, ali i dlaje pamtim te bolove (dok sam recimo porodjajne skoro zaboravila)

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
27.11.2012 21:31:11   
jovana13
oziljci od laparoskopske su 4 reza od po 1cm otprilike. Ja imam 5, zadnji je oko 3cm jer nije mogao dr da izvadi zucnu jer je bila bas nikakva pa je morao i taj peti rez. Ali ne vidi se puno. Na tom najvecem rezu nisam ni imala konce jer je odmah ispod onog gde ubacuju gas kod pupka pa je dr to nekako prilepio. Stomak mi je dugo bio naduven od gasa. U sustini,da se ne lazemo operacija je operacija bila klasicna ili ne bolova ima. Posle lap. bole i ramena i ceo stomak naravno zbog gasa. Ali nakljukaju te cim izadjes iz sale. U svakom slucaju posle 7 dana kao da operacija nije ni bila. E imam pitanje da li ste vi koje ste operisane imale posle probleme sa varenjem u vidu proliva? Ja od operacije imam proliv cim jedem,pa dodju danu kad imam zatvor,pa opet proliv i tako u krug. Jel vam se to desavalo?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
28.11.2012 15:20:31   
bojanica7
ja ne mogu da se setim. zaista. znam da ima povremene zatvore kao i pre, ali ne secam se proliva...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.12.2012 9:50:58   
mlada_mama
e ovako, u 9mj trudnoce sam saznala da imam kamen u zuci, savjetovali su mi dijetu i da izdrzim sto duze jer je trudnoca velika da bi se radila bilo kakva operacija. Imala sam (vise ne znam ni koliko) napada, zavrsavala na hirurgiji, davali su mi infuzije, ljekove protiv bolova a ja se sve vise patila. Na kraju mi je i porodjaj krenuo zbog napada zuci, poslije primanja infuzije pukao mi je vodenjak i zavrsila sam u porodjajnoj sali i nakon 21 sat prirodno se porodila. Poslije porodjaja imala sam 5-6 napada, i kad se desio zadnji ja odlucim da odem i da se raspitam o laparoskopskoj operaciji zucne kese, receno mi je da cu biti kuci odmah sutra sto mi je bilo najbitnije zbog bebe. Operisana sam prekljuce, laparoskopski, operacija ko operacija, imala sam prije 3 godine operaciju obicnu tako da vidim razliku, dosta je laksi oporavak, mene je najvise zezala anestezija, tesko je podnosim, povracam, manta mi se, a ostalo je sve ok. Juce sam izasla, jutros nastavila da dojim, ne pijem nikakve lijekove, imam 4 rupice, jedna kod pupka, jedna iznad, i druge dve sa strana, sve ukupno 5 savova. Nemam problema sa stolicom, imala sam normalnu stolicu juce. Jos malo bole rane al nista naspram onih bolova prije.

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.12.2012 11:19:23   
jovana13
drago mi je sto je sve proslo kako treba! Ja sam jos 14dana posle operacije pila antibiotike i bila 4dana u bolnici. Super sto ste nastavili dojenje! user posted image user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
8.12.2012 18:36:22   
bojanica7
da, mlada mamo, i meni je drago da ste sve to super izgurali i nastavili s dojenjem... inace, kao neko ko je operisao i izvadio kesu pre desset godina mogu d avam kazem da apsolutno nista drukcije niej nego kad imate. user posted image jos ste laksi za koji gram user posted image sve jedem, pijem, nemam nikakvih tegoba, prosto telo moze bez zucne kese bez ikakvih problema i dijeta.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
8.12.2012 19:58:29   
jovana13
jedem i ja sve, 2n od operacije mi je dr reko da vracam sve polako u ishranu,ali cim pojedem nesto sto mi ne odgovara odmah imam proliv, a jednom sam cak i povracala. Tad sam videla razliku. Izvinjavam se na detaljnom objasnjenju ali nije isto u smislu da kad povracas ne bude bas gusto zbog zuci skladistene u z.kesi a kad je nema to je gusto ne daj boze jedva sam se ispovracala mislila sam da cu da se ugusim. Odvratan osecaj. Moze da se zivi bez z.kese ali cim postoji u telu i ima funkciju znaci da treba organizmu za normalan rad.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
8.12.2012 21:52:16   
MarijaBg
mlada mama user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
9.12.2012 9:57:11   
bojanica7
jovana, naravno da ne bi postojala u telu da nicemu ne sluzi, ali meni nista nije drukcije nego s njom. ja i kadpovracam, povracam kao ranije, dakle nista nije gusce. mozda je tebi tako jerti je bila skorije operacija.

i kul je sto smo mlade operisale, meni je hirurg koji me je operiosao rekao da se onda organizam bolej navikne bez nje i sve funkcionise besprekorno. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
9.12.2012 10:04:10   
jovana13
bojanice,moguce da je zbog toga. Verovatno ce vremenom biti bolje,ali me nervira proliv nekada i 5-6 puta dnevno moracu do gastrologa.. U svakom slucaju kad z.kesa vise skodi nego sto koristi,naravno da treba da se izvadi.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.12.2012 11:45:19   
Rosita
E nadjoh se i ja ovde. Ja isto imam jedan kamen i hvala Bogu ne smeta mi i zasad ne pravi probleme i daj bože da tako i ostane što duže, mada svesna sam da to nikud neće ispariti i da se mora vaditi. E sad, recite mi iz iskutva, da li to može da bude prepreka prirodnom porođaju?

Bojanice, drago mi je da te vidim i ovde, osećaj je kao kad sretneš neočekivano nekog svog user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.12.2012 12:54:59   
bojanica7
rositauser posted image znam osecajuser posted image user posted image

ako samo imas kamen, ne bi trebalo da ti smeta pri prirodnom porodjaju... ne vidim neku vezu. samo bi bilo jako dobro ako bi nekako mogla da ga smaknes kad se porodis. laporoskopski. kao mlada mama. raspitaj se. jer je rizicno kad imas taj kamen, moze da proradi svaki cas, da se upali kesa i da moras hitno na operaciju. naravno, nemoj s ebojati niceg, to je najgori scenario, koji takodje nije nista strasno, ali zbog dojenja i bebe uopste kontam da je bolje da stvar uzmes u svoje ruke. bice to sve u redu.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.12.2012 13:31:04   
Rosita
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.12.2012 15:00:10   
jovana13
i moja preporuka je da ga izvadis dok ne pororadi, namucices se, a ipak ces morati na operaciju. Mada evo moja tetka ga ima vise od 20god,imala je 1 napad tad je i saznala da ga ima, i vise je nikad nije zabolelo..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
28.12.2012 22:00:33   
bebironic
Nekako je lakse kad covjek zna da nije jedini. Mene je 4 nedelje nakon porodjaja, zabolio sromak, gore visoko, povracala, boljelo me 3 sata. Odem kod interniste, dosta pjeska u zuci, nalazi alt, ast i oszalo grozni, 10 puta vise nego dopusteno. Antibiotici, infuzija, i smiri se to nakon par dana. Hirurg hoce da me odmah operise, odem kod drugog, on kaze nije to hitnoca, moze ti se desiti svasta nesto, al ljidi cekaju godinama da se operisu
Ja bih cekala bar 6 mjrseci, jer dojim i zao mi je da prekidam. Pazim sta jedem i o tada je proslo 15 dana i nije me zaboljelo, al stalno sam u strahu, zbog raznih komplikacija kojih sam se nwcitala preko interneta. Inace u 6 mjesecu trudnoce su mi otkrili kamenje u bubregu, tri sam izmokrila. Bas sam lose srece.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 1:04:06   
jovana13
ja bih da sam na tvom mestu izvadila, i ja sam tako pa na kraju jaka upala gangrenozna zucna kesa,i 2,5h operacija. Komentarisali su posle operacije Dobro si se izvukla, ali me nije zanimalo sta im to znaci. Ja na to gledam kao na tempiranu bombu koju nosis u sebi, ne znas kad ce da proradi.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu bebironic)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 8:55:21   
bojanica7
ja se slazem s jovanom. i meni je to temprirana bomba. moja tetka vec deset godina vuce i nije jos operisala, al moze da ti se bvze iskomplikuje za dva dana. a ako odes planski na operaciju, bebi ostavis svog mleka, i nsastavljas najnormalnije da je dojis... i necu ni ja sad da te plasim ili nesto, ali nije to neka velika operacija, to je rutinska, i posle ste svi mirni user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 11:19:12   
Rosita
Hvala vam ! Ne plašim se ja operacije, ja sam veteran u tome, nažalost, nego te razdvojenosti, nastavka dojenja i td. Svakako ću se posavetovati sa "nadležnima" posle porođaja, kada je najzgodnije i sl. user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 13:58:56   
mlada_mama
zao mi je sto vas je sve vise na ovoj temi, ja sam u trudnoci imala taj problem i mislila ajde izvadicu kad prestanem dojiti, medjutim mnogo je bolje da beba ostane bez vas na dva dana nego da se iskomlikuje. Ipak je sad sve super, i moram da priznam jedem SVE! Al bukvalno, ne pazim uopste i hB nemam problema.

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 16:19:31   
Mishica 77
Koliko god vama to smetalo i imale tegobe, a znam da može biti nesnosno, niko vam bez preke potrebe neće operisati ili izvaditi žučku.
Tegobe moraju biti intenzivnije ili mora postojati mogućnost neke ozbiljne komplikacije ili izričita indikacija pa da se radi op.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here