|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Knjige za osnovce
21.8.2014 9:27:09   
Peace*
Juče saznah od komšinice da je Luka na raspustu trebao da pročita jednu knjigu. A pitala sam ga jer mi je to bilo tooooliko logično, i on je bio u fazonu NEEEEEEEEEE!

MM je smislio da Luka pročita Malog princa, a ja mislim da on to nije u stanju, niti ima vremena da to uradi.

Predlozi? Planiram da odem da kupim neku knjigicu. Računamo da do škole ima još 10ak dana, i da mislim da nema potrebe da čita više od stranu dnevno, tako da, ako ima i slika, recimo da bi knjigica od 20 str bila ok.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 9:31:57   
lesica
Meni uvek padne na pamet knjiga "Pun džep klikera" Gradimira Đurovića, bar kad se pomenu dečkići. Probajte da je nađete, moj bata ju je obožavao.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 9:33:16   
Olga75
ja sam stara zena i ne pratim jos te knjige
ali koliko se secam svog detinjstva ( davno proslo vreme )
mozda da procita "Orlovi rano lete "
jeste duza mnogo od " Malog princa "ali mozda ce mu biti zanimljivo , ono skola , bezanje , organizovanje
nemam pojma
to mi je prvo palo na pamet

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 9:47:28   
Peace*
Mislim da je to too much za njega.

Potražiću Lesice.

Našla sam na netu neke stvari koje mi se ovako (preko neta) čine možda zanimljivim:
Čarna i Nesvet - Uglješa Šajtinac
Pas Špijun - Endru Koup
Nevidljiva ptica - Ljubivoje Ršumović

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 10:07:42   
Leana
Nemam školarca, ali knjige su moja omiljena temauser posted image
Moj predlog je Začarana učionica od Ivone Bžezinove. Može i edicija Ne bi voleo da... od Kreativnog centra, ako dolaze u obzir takve knjige.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 10:35:44   
Peace*
Začarana učionica
- broj strana 100 - za 10 dana - teško. user posted image Ali definitivno u jednom momentu. Sada sam prosto ograničena vremenom, i svesna njegovih sposobnosti. user posted image

A Ne bih voleo da... je na latinici. Iako poznaje latinicu, nisu je još učili u školi i volela bih da knjiga bude na ćirilici.

Komšinica reče da njena ćerka čita Gospođicu špagetu, pa sam potražila da imam neki reper, šta je otprilike to što bi trebalo.

Nađoh ovako:
Vrlo retka pripovetka - Brana Cvetković (Kreat.centar)
Lov na lisicu - Sven Nurdkvist (Kreat.centar)
Priča o valjušku - Brana Cvetković (Kreat.centar)
Priča iz mravljeg sveta - Dobrica Erić (Kreat.centar)
Ikar dečak koji je leteo - Bari Vejd (Pčelica)
Sinbad i kit - Martin Vodel (Pčelica)
Džek ubica diva - Malaki Dojl (Pčelica)

Sve mi se čini ok, samo mislim da bi bilo poželjno da bude domaći autor, ili mi to nije bitno? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 10:46:46   
branki*
zasto mora da bude domaci autor?mislim da je akcenat na citanju i razvijanju ljubavi prema knjizi i bogacenju recnika i vezbanju citanja.uciteljica ce biti zadovoljna kako god.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 10:59:43   
Leana
Previdela sam broj strana user posted image
Od ovih sa spiska, Priča o valjušku je super, jedino što je više slikovnica, ne znam jel vam to odgovara?
Ikara iz Pčelice imam, to je adaptiran mit o Ikaru pa će mu ako ga ta tema interesuje verovatno biti potrebna dodatna objašnjenja.
A nešto ovako ? Ali i to ima dosta strana...
Da li bi moglo ovo ?

< Poruku je uredio Leana -- 21.8.2014 11:03:01 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 11:31:42   
Peace*
Nemam pojma Branki. Prosto mi je proletelo kroz glavu. Učiteljica dosta forsira da se zna i autor. čak su na završnom kontrolnom imali citat iz neke priče i zadatak je bio da napišu naziv priče i autora. Ja sam malo ostala zatečena, al on je napisao. Pa sam pomislila, hoće li mu biti jednostavnije da zapamti naše ima nego strano. Šta znam.. user posted image

Ja sam sve ove knjigice što sam ispisala našla na netu. Nisam ih držala u rukama, i nemam pojma koliko od 30 str su ustvari slike. Planiram posle do knjižare pa da vidim kakve su one ustvari.
Mislim da svakako treba da ima slika, inače će biti kompletno demotivisan. Oni su srpski radili po knjigama KC gde je realno slova bilo najmanje. user posted image No, ne bih baš slikovnicu, ipak mislim da treba da bude malko ozbiljnije.

Dragulj u snegu ću dodati na spisak. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 11:44:12   
Peace*
Sad mi koleginica kaže da Laguna ima "Korak po korak" serial.
Crvenim su označene knjigice za prvkae (prvi korak), plavim drugi korak...

Elelm, evo recimo Pustolovine Sinbada Moreplovca

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 12:01:46   
Olga75
a da odete u biblioteku pa da oni preporuce nesto sto je "moderno "sada
ja se setih jos : Drube Pere Kvrzice "pa "Lazes Melita "i tako te knjizice , secate se sigurno te edicije sto je Svjetlost iz Sarajeva stampala , biblioteka Vjeverica
znam da nije moderno al eto palo mi na pamet pa da podelim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 12:09:00   
Peace*
Nisi me razumela, nije bitno da je moderno već da je za njegov uzrast.
Ja ne volim biblioteke, linčujte me, al ja nikad nisam ušla u gradsku biblioteku, a u školsku svega par puta, kada knjigu nisam imala kod kuće ili da pozajmim od nekoga. Večito sam u paranoji da ću ošteti knjigu, izgubiti... Ma, jeftinije mi da je kupim.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 12:13:24   
Olga75
mi smo u osnovnoj imali posete pisaca pa smo kupovali te knjige , pregledaj svoju biblioteku , mozda imas nesto iz te edicije
kapiram da nije bitno da je moderno
nego ja ne pratim jos uvek literaturu za "starjie "user posted image

a glupavo je da ti preporucim "Vile duginih boja "jer je to sad moderno u mojoj kuci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 12:22:24   
Leana
Ove Priče o zmajevima što sam ti negde iznad ostavila link su baš iz Korak po korak, ali tu je "problem" što sve imaju 50-60 stranauser posted image


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Knjige za osnovce
21.8.2014 13:05:41   
Peace*
Jeste, da, u pravu si, ali sam tek posle videl ono "Pročitaj odlomak" (plavuša user posted image ) i konstatovala da je to ipak smešnih 50-60 strana, mislim, više slika nego texta, i to bi mogao pročitati.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Knjige za osnovce
22.8.2014 8:22:58   
Peace*
Pregledala sam juče ove knjigice, i najviše mi se dopao Lagunin serial.

Kupila sam Pustolovine Sinbada Moreplovca i Priče o gusarima.

Luka je seo za Sinbada, prvo otplakao što treba da čita, a onda krenuo i u dahu pročitao dva poglavlja! user posted image
Dopada mu se. Ume da prepriča šta je pročitao - dakle, pun pogodak!
Planiram da nastavim da mu kupujem te knjigice, jednu mesečno mislim da je dovoljno, a ako vidim da mu se dopada, kupovaćemo i više. Bila bih mnogo srećna da zavoli čitanje. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Knjige za osnovce
5.9.2014 14:25:51   
Peace*
Pročitasmo još jednu mnogo dobru, Luki zanimljiva tematika trenutno:
Džejkova velika utakmica - Ken Spilman

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Knjige za osnovce
28.10.2014 18:29:03   
choopa choops
Evo malo sam istraživala i vidjela da je kod nas sledeća lektira po razredim:
I - Crvenkapa, Vuk i sedam jarića
II - Čarobnjak iz oza, Pipi duga čarapa, Pinokio
III - Petar Pan, Doktor joj-boli, Vini pu, Mališa i Karlson s krova
IV - Alisa u zemlji čuda, Bajke (Puškin-O ribaru i ribici, i Caru Sultanu), Hrabri dječak dronjo, Doživljaju mačka Toše, Bajke i basne naroda svijeta

i td.

Pa i ne čini se toliko loše za početak...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Knjige za osnovce
29.10.2014 8:35:41   
Peace*
Baš mi se dopada.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Knjige za osnovce
29.10.2014 10:39:11   
choopa choops
Pa i meni user posted image Nama je bila drugačija, čini mi se da mi se možda dopalo 5-7 knjiga iz lektire user posted image

Sad ću da nađem pa da ispišem koje su još knjige do 9-og razreda user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Knjige za osnovce
29.10.2014 11:02:52   
choopa choops
V-Balšine pjesme, Svemoćno oko, Igralište u parku, Priče iz davnina, Mala sirena, Meri popins
VI-Robinzon Kruso, razgovori uz oganj, Hajduci, Emil i detektivi, Crnogorske narodne bajke-Vatra samotvora, Rat svijetova
VII-Orlovi rano lete, Knjiga o džungli, Tom Sojer, Zov divljine, Pričice (O.Vajld), Dječaci Pavlove ulice, Hari Poter-Kamen mudrosti, Saga o Nilu Holgersonu, Arturovo ostrvo
VIII-Crni tulipan, Dnevnik Ane Frank, Priče sa sjevera i juga, Petnaestogodišnji kapetan, Glasam za ljubav, Gospodar prstenova-Družina prstena
IX- Galeb Džonatan Livingston, Gradinar, Glad i kamenje, Neke stvari i ostalo, Rani jadi, Mali princ.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Knjige za osnovce
24.11.2014 12:02:49   
Peace*
Lep serijal (pisan žargonski, na žalost). Pročitali smo Blizanačke muke, poučno i zanimljivo. Kupićemo i ostale sigurno. user posted image

KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Knjige za osnovce
22.12.2014 14:27:01   
Peace*
Luka za raspust treba da pročita knjigu po izboru. Sam je sa police izvukao knjigu, latinično pismo, i guta je. user posted image

Viking Mrljan

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Knjige za osnovce
7.6.2017 12:55:50   
Sanjica26 RR
Izgleda da sve unapred gledamuser posted image Ono sto sam nasla,a to je ova lektira za prvi razred KLIK

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.6.2017 12:58:38 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Knjige za osnovce
7.6.2017 13:55:48   
IvanaSK RR
Sanjice, mi smo sada narucili lektire zajedno sa knjigama. Svake godine je problem oko lektira jer ih nema dovoljno u biblioteci pa se desava i da ih ne procita.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here