|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:10:54   
Ana RR
Ovo sam napisala u Dve crtice pa rekoh da otvorim kao novu temu!

Koliko verujete lekarima?

Mama bratovljeve devojke, zena koja ima oko 45 godina, vec je pocela da ulazi u menopauzu, primetila da joj stomak otice. Od jednog lekara do drugog, hiljade analiza, snimanja, zenu ubedise da ima rak! I dalje po lekarima, svaki dan neke analize, dok se nije nasao neki pametan lekar koji je video da je zena u 5om mesecu trudnoce!!!!

Prvo mi je bilo cudno da ona sama nije znala sta je u pitanju, vec ima troje dece, ali posto joj je ciklus vec bio neredovan, ona mislila da je u klimaksu i nije joj trudnoca pala na pamet. I evo sad zena sa 45 godina lepo ceka bebu!

Kakvi su to lekari koji rade ultrazvuk a ne vide da je zena trudna? Strasno! 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:12:42   
Modessty
Draga Ana meni je jedna doktorka rekla da dr na ultrazvuku vidi onoliko koliko traži i koliko zna!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:14:49   
Ana RR
Ali peti mesec je ipak peti mesec! Prosto mi je neverovatno da niko nije primetio!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:15:30   
eugenija
Verovatno su joj radili uz gornjeg abdomena, pa zato nisu videli...

Baš neobična priča, uh, uh..

Ja verujem lekarima, ne slepo i po svaku cenu, ali lakše mi verovati nego sumnjati u sve..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:16:06   
Modessty
Zato ja uvek tražim bar još jedno mišljenje. Ja sam imala jako loše iskustvo. Zato sad verujem samo sebi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:17:20   
Anoniman
U pravu je Mod... nisu gledali. Verovatno zbog godina.

Ja u principu verujem lekarima, ustvari - imam svoje lekare kojima verujem, i nerado menjam lekara. Kada je izašao onaj zakon da ginekolozi ne mogu da rade i privatno i državno . nisam išla kod ginekologa, jer mi se dr povukla u Betaniju. Sada polako se sve vraća u normalu, i jedva čekam da odem kod nje sledeće nedelje.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:18:44   
deka
Drage moje, uvek tražite još jedno mišljenje drugog lekara, ovo vam govorim iz iskustva i vodite računa o intuiciji ako je neko ima izraženu kao ja, ona me vodi tamo gde drugi ništa ne predlažu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:18:47   
Ana RR
Ne znam, ja sam se sokirala. Mada mislim da je i ona trebala otici prvo kod ginekologa, ali zena nije ni pomisljala na trudnocu. Eto, kad se hoce...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:18:56   
Anastazija
Na žalost, ja sam zbog (ne)iskustva lekara u gradskoj bolnici pre 10-tak godina, skoro išla na operaciju bubne opne. Usled jače prehlade oslabio mi je sluh, odnosno nisam čula gotovo ništa. Otišla lekaru, naravno, dobila uput za bolnicu gde sam čula različite dijagnoze svog stanja - od oslabljenog sluha do urođenog problema koji, eto, nisam do sada primetila!!! Posle mesec dana cimanja i pregleda po svim odeljenjima bolnice zakazali su mi operaciju, ali je neki gostujući doktor odlucio da ipak prođem još jedan krug ispitivanja. Nakon toga otišla sam u jednu privatnu kliniku gde su me pregledali za sve pare, ustanovili da se bubna opna od silnog kijanja "uvukla" malo, te me uz nekoliko "produvavanja" i malo više pažnje pri prehladama s moje strane, izlečili! U bolnicu više nisam išla.. Niti ću..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:20:22   
Anastazija
Izvinjavam se što moja priča o bubnoj opni nema veze sa trudnoćom.. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:22:40   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

U bolnicu više nisam išla.. Niti ću..


user posted image to sam i ja posle svog iskustva rekla
a sutra ipak idem u GAK na pregled user posted image
proučavaće me moj dr i neka njegova kolegica
pa videćemo!
ja ću i tu njihovu dijagnozu sigurno da proverim user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:25:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Izvinjavam se što moja priča o bubnoj opni nema veze sa trudnoćom.. user posted image


Mislim da nije bitno da se radi o trudnoći... user posted image

I mislim da ovoj temi nije ovde mesto pa ću da je prebacim u Porodično zdravlje. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 13:26:50   
Ana RR
Strasno! Ne zele uopste da se muce oko bilo koga.

Ja sam imala bas lose iskustvo sa lekarima u domu zdravlja, njih boli uvo za sve. Prvi gin. pregled mi je bio uzasan, i nikada vise nisam otisla kod njih.

Nasla sam odlicne lekare, imam obavezu da neke preglede radim dva puta godisnje i ne brinem. Ali zato ratujem sa roditeljima moga muza koji su zdravstveni radnici u penziji, i njima reci da se lecis kod privatnog lekara, pa to je da poludis! A njih dvoje kao da su sisli sa neke planine, toliko su zatucani user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko verujete lekarima?
23.3.2009 18:50:35   
prase
Ja sam odlučila da verujem lekarima do kojih dođem sama, tj. po preporuci, a da uključim sve senzore za budalaštine kada idem "regularnim putem". Evo samo šta se meni izdogađalo dok nije bilo privatnih lekara pa sam bila osuđena na to gde me pošalje uput...

Jedan hirurg je mi je zakazao operaciju kako bi odstranio zalutali krvni sud koji je dva dana pre zakazane operacije sam otpao bez posledica. Valjda čovek voli da secka, zato je hirurg. Što bi rekla moja svekrva: "Nikada ne reci hirurgu da te nešto boli, jer će ti to odseći" user posted image

Drugi hirurg nije hteo da mi zakrpi rascvetano koleno, sa rečima da ću imati baš lep ožiljak na tom mestu (prethodno je bio odlučio da još malo raseče tamo gde se samo nije rascvetalo da bi šavovi "bolje držali" - medicinska sestra ga jedva odgovorila od toga). Rekao je ako budem manekenka da odem kod kolege plastičara da mi pokrije ožiljak?! Rana je pucala i nakon par nedelja, jadna majka mi je sipala antibiotike da se ne inficira... Zašto? Zato što bi kako god okreneš opet stigla na sto istom onom hirurgu...

Razni dermatolozi su na meni mesecima isprobavali svoje kortizonske kreme, zbog kojih sam dobila strije po bokovima sa 12 godina i zbog kojih idem na depilaciju svake 3 nedelje. Problem je rešen bornom kremom sa AD kapima (o ovome sam već pisala negde, pa ne bih da dužim priču o tome koliko je ceo taj period bio grozan za mene). Mamu su proglasili ludakom što je povezala strije sa tim kremama, danas je to opštepoznato da se one mogu pojaviti kao posledica... i na sve to, ako mi je koža takva - što onda nemam ni jednu strijicu kao posledicu trudnoće na abdomenu i leđima?

Čuveni stomatolog je hteo da mi izvadi "dvojke" u gornjoj vilici, kako bi lakše zubi došli na svoje mesto uz pomoć protezice na skidanje - jedva smo pobegli, a i dan danas razmišljam kako bi mi zubi izgledali da imam "1" pa "3"...

Na sve pristajem, ali da se vratim u ta "daj šta daš" vremena bez privatnih lekara nikako. Nikada neću zaboraviti scenu iz Instituta za majku i dete... Mama i ja smo čekale u redu da predamo knjižicu, valjda su mi vadili neke konce tada. Ispred nas žena sa detetom od jedno 2-3 godine. U nekom momentu, žena skida detetu kapicu a ispod kape... komadi stakla štrče detetu iz glave!!! Mama poludela, počela da viče, kako može ta žena tako smireno da čeka sa detetom u tom stanju i onda je čula priču... Vaspitačica je otvarala prozor u zabavištu i on se razbio, staklo palo detetu na glavu. Hitna pomoć nije htela da dođe, rekoše neka roditelji odvedu dete negde. Zvali su kući i tamo se čuli sa babom koja je zvala majku na posao. Majka je stigla sa drugog kraja grada posle ne-znam-ni-ja-koliko i uzela dete. Ne sećam se gde je prvo otišla, tamo joj rekoše da ne može bez uputa. Vratila se kod pedijatra i odčekala ceo red - niko nije hteo da je pusti preko reda. Uzela uput i došla u IMD (nakon 10-ak sati od trenutka padanja stakla detetu na glavu). Ni tu nisu hteli da je puste preko reda, ni da saslušaju zašto bi trebalo, a ona više jednostavno nije imala snage... Onda je mama uzela dete, prošla pored šaltera i pravo kod hirurga, tamo je urlala dok dete nije zbrinuto. Žena je bila toliko izgubljena da je nastavila da stoji u redu...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko verujete lekarima?
28.3.2009 20:01:34   
tanjicak
Evo i ja da se pridruzim ovoj temi.

ja pokusavam da ostanem trudna vec dve godine. Za te dve godine jedno 20 puta sam bila kod razlicitih ginekologa. zadnje sto mi je receno je da imam neke cistice na levom jajniku ali da to nije nikakav problem vec da je sa mnom sve u redu a ako nista ne bude u sledecih par meseci a idem na HSG laparoskopiju i ostale invazivne metode. MM je u redu. Inace svi lekari su bili preko preporuke.


na kraju ocajna jer ne zelim da mi jos uvek prckaju po stomaku odem kod 5og ginekologa - jedinog pametnog koji mi rece da odem kod endokrinologa. Endokrinolog kad me je video sa vrata je postavio dijagnozu PCOS i smanjeni progesteron sa insulinskom rezistencijom a sto su dalje analize i potvrdile . NIKO OD VAJNIH GINEKOLOGA se nije setio da mi kaze da uradim progesteron za dve godine.
Sad cekam da dobijem terapiju jer moram da uradim progesteron do kraja ciklusa jos par puta a onda cu nadam se da otpocnem i lecenje.
Ali sam dve godine izgubila jer da sam uradila progesteron tada do sada bih verovatno dete dala u vrtic.
To je moje iskustvo mozda i gresim sto krivim lekare ali tek sada posle dve godine neko mi je konkretno rekao u cemu je problem. Do sada su to bile price cekaj videcemo , budi strpljiva i sl.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko verujete lekarima?
28.3.2009 20:41:33   
Verus
Potpisujem draga MOdessty, uzasno iskustvo, znaci zivot mi promenilo zbog ne paznje lekara tokom operacije, tako da dugo sebi nisam mogla da oprostim sto sam operisala koleno, iako u stvari, nisam ja kriva, htela sam sebi samo najbolje...jbg.  POmalo sada zazirem od njih, ali od sada trazim vise od ne jednog, nego dva misljenja!
IZVORNA PORUKA: Modessty

Zato ja uvek tražim bar još jedno mišljenje. Ja sam imala jako loše iskustvo. Zato sad verujem samo sebi!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko verujete lekarima?
4.11.2023 13:57:52   
flamingos
Verujem lekarima,ali sam uvek i za drugo mišljenje.Tek tada vidim kakva je situacija i gledam šta mi je činiti.To u slučaju nečeg zabrinjavajućeg.Inače,svojoj doktorki verujem neizmeno.Dobar čovek,odličan stručnjak.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko verujete lekarima?
6.11.2023 11:48:38   
Srecko47E
Ne mogu reci da ne verujem,jer je ruzno generalizovati.
No,uvek potrazim jos necije misljenje,ako mi lekar ne odaje utisak da je u pravu.
Primera radim,trenutno sam cula tri misljenja za dete, ni jedno od njih nije reklo isto.

I to je sasvim ok,ne znaci da ne verujem,vec se tako zalomilo.
U smislu,druga smena,drugaciji pristup-isti problem doduse.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here