|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kortikosteroidi u lečenju deteta
11.4.2009 1:08:23   
Anoniman
Luka je kao mali dobio više puta kreme sa kortikosteroidima... za mazanje obraza, za mazanje predela ispod pelene (uz naglasak: ni slučajno na jajca!)... Uvek je bilo naloženo da maže svega par dana (3-5).
Nije mi se to tada sviđalo, ali nisam imala izbora.

Šta vi mislite o tome?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
11.4.2009 1:13:11   
mihi
Svi ti kortiko preparati istanjuju kožu zato se koriste kratko i kad se mažu na otkriveni deo tela nema sunčanja jer ostaju bele fleke!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
11.4.2009 1:21:01   
Anoniman
Da to znam, čak su mi dali i nešto za ujede, ne bih sada da lupim, bila je nestašica Fenergana, pa su mi dali nešto, mislim Synopen... i kada se njime maže ne sme se na sunce. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
22.6.2010 0:51:57   
Mishica 77
Meni uopšte nije jasno zašto svi lekari kažu da je Elocom blag i da ga zato mogu koristiti deca i trudnice. user posted image
I ja sam ga koristila ali on uopšte nije blag, naprotiv.... spada u kortikosteroide jakog dejstva. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
22.6.2010 11:21:48   
mihi
Ne znam šta misliš kada kažeš jak. Ali Elokom ima najmanje neželjenih dejstava u odnosu na druge kortiko kreme. Šering je napravio preparat za koji kažu da stvarno ima najmanje nuz efekata .

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
22.6.2010 11:25:14   
lanajelena
Dusan ima sitne bubuljice po licu i jetrva mi kaze da mazem elokom njima se odmah povuklo,odem u apoteku i zena me ubedi da to nije nimalo naivno i da ako dodje do nekih ne zeljenih efekata nece mi biti prijatno kad bi ga odvela u dz,nesme doci u kontakt sa ocima,ustima,tako da sam od toga odmah odustala

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
22.6.2010 11:32:39   
ivak
Moja Ivana ima ekcem od rodjenjai kad se to prosiri moram da joj koristim kortiko kreme i koristimo Elocom,od svih kortiko na trzistu on ima najmanje nuspojava ali ako nemora netreba ga mazati na lice ili to raditi uvece u tankom sloju .

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
22.6.2010 11:38:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Ne znam šta misliš kada kažeš jak. Ali Elokom ima najmanje neželjenih dejstava u odnosu na druge kortiko kreme.


To je i meni dermatolog rekao kada mi je prepisao za lice u trudnoći.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
23.6.2010 15:09:15   
Mishica 77
Možda ima manje nuz efekata ali je i dalje jak, a šta mislim pod tim? Pa kortikosteroidi za lok. upotrebu se dele u četiri grupe prema stepenu jačine, a Elocom spada u III grupu tj. kortikosteroide jakog dejstva.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
7.3.2018 13:51:02   
Dora89
Da, ali neželjeni efekti su manje izraženi što je manja površina kože na koju se daje, i manje su izraženi nego kad se daju tablete ili injekcije.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
7.3.2018 13:54:25   
mama Jo
A sta moze da se desi kozi ako se koriste kreme sa kortikosteroidima?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
7.3.2018 13:56:20   
Mala Elena
Mi smo bili na pulmikortu...
Mama jo, ne znam tacno ali znam da ne sme...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kortikosteroidi u lečenju deteta
7.3.2018 13:59:07   
mama Jo
Znam da istanjuje kozu, mogu da ostanu neke fleke na kozi...
Iz kojih razloga ste vi koristili ME?
Mi smo sa J.jedva izbegli, iako je imala ozbiljan ekcem pri rodjenju...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here