|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Limfangiom-hematom
7.2.2012 14:08:53   
Wanja
Zanima me da li ima neka mama cije dete ima limfangiom? Da li se mozda operisao? Na kom je mestu,i sve o tome ako moze..svako iskustvo ce pomoci..hvala i poz svima!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Limfangiom-hematom
6.3.2012 10:52:10   
Wanja
Niko nista user posted image a je l' znate djecijeg plasticnog hirurga u Beogradu,da mi preporucite...

(odgovor članu Wanja)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Limfangiom-hematom
3.11.2012 22:27:43   
daliborko
Ja sam tek danas slucajno ukucavala dijagnozu limfangiom, posto je moj sin imao tu dijagnozu i vidim tvoje pitanje.Mozda si ti do sada vec nesto preduzela po pitanju lijecenja djeteta, jer pitanje datira od marta ove godine.Mom djetetu su sa godin dana dijagnosticirali limfangiom lijeve nadkoljenice.Operisan je na Institutu majka i dijete u Beogradu prije 10 godina, na odjeljenju za plasticnu hirirgiju, hemangiome i limfangiome, mislim da je to na 11 ili 12 spratu, kada je imao dvije godine.Tada su radili dr.Aleklsandar Kravljanac i nacelnik odjeljenja Simic, koliko se sjecam. Naredne godine je uradjena jos jedna operacija, posto tada nisu uspjeli sve sanirati. To je jako tesko i bolno iskustvo za svaku majku, kada dijete mora da ide na operaciju bilo koje vrste. Tada su mi rekli da sve ponovo moze da se obnovi u nekim slucajevima. Hvala bogu, od tada je proslo 12 godina, za sada je dobro.Ne znam na kom dijelu tijela je kod tvog djeteta limfangiom.To je inace benigni tumor. Negdje sam citala da sada na pomenutom Institut imaju savremenije metode lijecenja, da ne rade hirurski.Nadam se da ces procitati i da ce ti ovo pomoci da nadjes put za lijecenje djeteta, ako vec mozda i nisi......Poz.......................

(odgovor članu Wanja)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Limfangiom-hematom
21.4.2016 13:53:16   
Micaprica
Drage mame, kad mi je cerkica imala 6 meseci ispod desne lopatice, kod pazuha, primetila sam kvrzicu koja je malo modra. Vise lekara, opstamedi ina, radiolog, deciji hirurg, su nam rekli da je hemangiom. Posto se povecalo opet smo je odveli kod decijeg hirurga. Imamo 9,5 meseci.On nam je sada spomenuo da.je mozda limfangiom. Ali prvo da.uradimo UZ. Zanima me ako je neko imao slicna iskustva da nam preporuci hirurga iz Beograda. Ako je limfangiom, nazalost, mora hirurski da se izvadi. Hvala unapred

(odgovor članu daliborko)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Limfangiom-hematom
21.4.2016 22:24:39   
lesica
Draga Micaprica,

Ja imam indirektno iskustvo. Mog muža sestričina ima problem, i sada je u fazi terapije.

Što se tiče lekara, u bgd-u je preporuka za dr Radoja Simića na IMD, plastični hirurg.
Može da se kontaktira i privatno.
Što se tiče UZ, najbolje bi bilo da ga odradi dr Željko Smoljanić, radilog iz Tiršove.

E sad u slučaju da jeste limfangiom, tj. limfatična malforacija, kako se stručno zove, nije nužna operacija. Postoji mogućnost da se tretira lekovima, najbolje je konsultovati dr Simića. Lekovi koji se koriste za to su bleomicin i ok-432. U zavisnosti od promene.

Ukoliko vam budu trebale još neke informacije tu sam, možete mi slobodno pisati i u privatnoj poruci.





_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Micaprica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Limfangiom-hematom
12.5.2016 15:04:44   
Micaprica
Uradili smo UZ, ipak je hemangion, dobili smo kremicu koju mazemo. Smanjuje se polako, nadam se da ce se.povuci. Malo nas je taj hirurg uplasio. Pratimo sada situaciju. Hvala vam u svakom slucaju

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here