|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lose vezivno tkivo kod dece
24.2.2013 13:59:32   
boba 11
Elem imam sina od 7 godina koji je pre tri godine zaglavio u bolnici jer mu se izlila tecnost u kuku zbog bakterijske infekcije koju sumnjam da je dobio pri opreaciji krajnika.To je sanirano i isli smo na kontrole redovno a pre dva meseca je poceo da krcka zglobove i to tako sto zabaci glavu da bas pukne u vratu ili sutne desnu nogu takodje da mu kvrcne.to radi jer mu kaze skripi i dok ne pukne ne smiri se..Odvela sam ga kod imunologa da proverimo sve i dobili smo da snimamo vrat ,uz kukova ,pregled ortopeda ,uz abdomena i kks i neke reumatske faktore i crp.Sve smo odradili i ispostavilo se da ima blago povisene dve analize koje ukazuju da mu je vezivno tkivo slabo.Dobili smo uput za endokrinologa i fizioterapeutai terapiju brufen 10ml na 8h mesec dana .Endokrinolog je u decijoj bolnici bila jako prijatna rekla je da treba da se bavi sportom ali oprezno i dala mu da pije nutricel kapsule ,vitamin c 500mg,komb Ca i Mg kaps,i vigantol kapi,sve 1x1 na dan 6 meseci i nakon toga da dodjemo sa uz srca tj ehokardiogram kod prof,Katanica koji je strucnjak za tu oblast.Kaze da je moguce dda srcani zalisci pri slabom vezivnom tkivu mogu da flisuju pa da kontrolisemo i to.Kod fizijatra smo ustanovili da mu je karlica malo pomerena i tako mu je leva noga duza od desne za 1 cm sto nikad nisam ni primetila.Odnosno merila mu je duzinu od kuka do unutrasnjeg zgloba i od pupka do zgloba pa je ustanovila da je od kuka izta duzina a od pupka je leva duza noga.Dala nam je da se javimo za vezbe jer ima pocetak skolioze u vratnom delu i to sam zakazala.
Evo ovu temu sam otvorila cisto da imate neki uvid u ove stvari a i ako neko ima nesto da doda ili posavetuje slobodno

< Poruku je uredio boba 11 -- 24.2.2013 14:01:15 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lose vezivno tkivo kod dece
19.4.2013 11:29:01   
jovana j
Bobo zdravo,

Ja sam razmisljala prvo da li cu da otvorim novu temu i kako bi je nazvala, mozda cu to i da uradim, ali prvo da ti napisem nesto. Moj sincic ima 19meseci i sa nekih 10 meseci mu je ustanovljena upala vezivnog tkiva i to u celom telu. Dijagnoza ''fashit'' (tako to ovde zovu, ali to mi je prijateljica koja je lekar objasnila da su te fashije omotaci misica) je donesena i krenuli smo sa terapijom kortisonom i jos nekim inekcijama koje dobija jednom nedeljno jos od tada...
Zeznuto je, nisam znala da moze i da oslabi vezno tkivo kao sto je kod tvog deteta slucaj. Ovo nase je bas zeznuto jer se upala nije otkrila na vreme pa su njemu svi ( ne bas svi) misici skraceni. Tako da evo jos uvek ne mozemo da ispruzimo nogice (zbog butina od pozadi, istezemo i tamo), stopalca i sakice su nam tvrde i tako... Trebace nam habilitacije i vezbica jako dugo da nam dete stane jednog dana na nogice...
Eto, ne znam da li je slicno iskustvo, ali rekla bih da je kod tvog sina ovo ipak na vreme otkriveno, a i on je veliki u smislu da je sve ok, nece mu trebati ko zna sta, osim mozda posle nekih vezbica, bazencica i sl.
Nadam se da ce se mozda jos koja mama javiti sa temom vezivnog tkiva pa da mozemo da cujemo jos iskustava.

Puno pozdrava! user posted image

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here