|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mobilni ipak opasan za decu
22.11.2009 18:58:52   
Tatamata
Mobilni telefoni mogu da oštete dečji mozak jer je njihova lobanja veoma tanka zbog čega upijaju mnogo više radijacije, poručuju Američki stručnjaci. Sem toga ćelije mozga kod dece se razmnožavaju izuzetno brzo, zbog čega se i eventualna oštećenja replikuju istom brzinom.

Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
22.11.2009 19:05:19   
Lu
A najzahvaćenija su deca uzrasta od jedne do dve godine.
Imajte na umu i da bežični alarmi za bebe, igračke i telefoni izlažu decu radijaciji tokom čitavog dana

Hm,kod mene je u dječijoj sobi uvijek upaljen bebi phoneuser posted image
A mobitel...pa neće ga još dugo koristiti.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
7.5.2014 16:06:45   
dunja RR
Da li se slažete sa Džejmi Oliverom?

Džejmi Oliver ima ćerke na pragu puberteta i ne dozvoljava im da imaju mobilne telefone i naloge na društvenim mrežama. „Moja deca ne smeju da imaju mobilni. Najstarije ćerke, koje imaju 11 i 10 godina, jedine su u svom razredu koje nemaju telefone“ kaže Džejmi. Džejmiju se ne sviđa to što su društvene mreže i mobilni telefoni kanali koje roditelji teško mogu da nadziru, i odakle klince vrebaju razne opasnosti.

PROČITAJ VIŠE --->>> KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.5.2014 16:11:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
7.5.2014 16:14:26   
Torbica
Ja se slazem. I briga me kako ceo svet radi, ja znam kako cu ja...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
7.5.2014 16:15:59   
dunja RR
Torbi, meni se tekst dopao, i ja bih tako user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
7.5.2014 16:24:22   
Sanjica26 RR
Ja se grozim kad vidim prvaka kako surfuje po facebooku. I danas svako dete ima android mobilni. Ne znam kako cu kad moje devojcice, ali cu da ih ucim da ne moraju sve da imaju sto druga deca imaju. Bolje da se bave sportom nego da budu u virtualnom svetu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 0:02:55   
dijana1*
Smatram da je mobilni zlo za malu decuuser posted image
Moje dete se jedno vreme da naglasim kratko navuklo na tel i tablet tj. stalno sam morala kriti od njega i uvek smo se ubedjivali i raspravljali da je mali i da to nije za njega. Hvala Bogu brzo je shavtio i sada mi tel stoji normalno na stolu a on ga ne uzima u ruke.
Ali dete mojih prijatelja je zarazeno mobilnim telefonom, televizorom i igricama. Sa tri godine je savrseno igrao igrice na telefonu. Roditelji mu pricaju ijekavicu a on cisto ekavicu i engleski a tek u aprilu puni 6 godina. Mnogo je hiperaktivan, uopste ne zna da se igra samo trazi telefon da bi igrao igrice. Sam skida igrice sa neta i igra ih. Nista zivo ga ne zanima. Starije od sebe ne postuje niti i ih slusa kada mu nesto govore. Zivi dete svoj svet tj. svet igrica i crtanih filmova. user posted image
Toliko se cudno ponasa da se i moje dete umiri u njegovom prisustvu i gleda ga cudno. O tikovima bolje da i ne pisem koliko ih ima.user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 7:44:59   
serpica
i ja smatram da mobilni nije za decu. Moja starija cerka ima ali ga koristi samo kad izadje vani da mi se javi gde je i s kim je. U skoli ga ne nosi iako ga sve njene drugarice nose,to smo resili odmah i ne trazi. U kuci takodje ne koristi mobilni. Nadam se da cu sto duze da istrajem u tome i da ga ne koristi dok zaista nema potrebu za tim. Mladju i ne intresuje to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 8:39:28   
choopa choops
Moji uzmu tu i tamo naše telefone. Obično da slikavaju. Nekad bi poigrali i po neku igricu, alli smo ih izbrisali i MM i ja sa telefona, pa im nije interesantno. Nisu puno zainteresovani...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 10:05:24   
Torbica
Ja istrajavam u svome, mada maleni su jos. Dete mi je predskolac, nikad nikakvu igricu, kakav tablet, telefon... Moji citaju knjige, igraju se u dvoristu... TV mi je u prizemlju u gostinjskoj sobi, pustim im crtace sa compa, kontrolisano. I nista im ne fali. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 13:27:43   
veselicaa
Muz planira da kupi mobilni A.kada zavrsi treci razred.Meni se bas i ne svidja ideja,ali vidim da je njoj potpuno svejedno da li ce ga dobiti ili ne.Znam da joj nece biti preterano zanimljiv jer je inace ne zanimaju nasi telefoni.S.je potpuno druga prica,trenutno nam je u gostima zaovin sin i njegov telefon je nonstop kod nje.Inace i ja mislim da telefoni nisu za malu decu,ja sam prvi telefon dobila u osmom razredu i to da bih se javljala kada sam negde van kuce.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 13:34:42   
emicaa
Od zaove mali ima četri i po godine i potpuno je zaludjen telefonom,zna apsolutno sve na njemu.Dora je još mala ali svejedno telefon uopšte ne uzima u ruke,ne dam joj,pjesmice joj puštam na tv-u i to je to.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
14.2.2015 18:08:21   
Figaro88
Andrea ima mobilni,kod kuce ga uopste ne uzima,na njemu nema igrica,ali kad ide negde bez mene obavezno ga nosi.Ima hipoglikemiju,i ja se ovako osecam sigurnije,nosice ga i u skolu.Tablet nemamo i ako kuka za njim vec neko vreme,nece ga ni dobiti.Trazila mi je i da joj napravim profil na fb zato sto njene drugarice imaju,objasnila sam joj da je ona premala za to,i ako bas hoce neku od tih igrica moze da igra na mom,i vise ga ne trazi.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mobilni ipak opasan za decu
20.2.2015 17:13:39   
mila83
Moji klinci ponekad uzmu mobilni,uglavnom da slikaju.Igrice nemam na telefonu.sve sam obrisala niti ih ja volim igrati,kao ni na kompu.Ali dobra je stvar ponekad, pogotovo ako je dete bolesno,kao kod Figaro88... Naravno da je neuporedivo bolje da dete cita, crta, igra se kako i dolikuje njegovom uzrastu...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here