|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:03:14   
jovicaa
imam veliku dilemu ovih dana...
aleks je postao nekako intezivno ljubomoran na maksima.. stalno se dzapaju.. a ni maksim nije naivan, nekako mu uvek treba nesto sto je kod aleksa..
e sad me zanima kako se postavljate, da li su sve igracke zajednicke, ili postoji nesto sto je samo od jednog deteta?
posto mi stalno ponavljamo aleksu da je sve NASE, osim pojedinih igracaka, koje su bas njegove. i on sad stalno govori nije NASE, to je MOJE!
bojim se da ne napravim problem, a ne znam kako da se postavim a da ne ostetim ni jednu stranu..
kako vi resavate ovu situaciju?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:09:35   
Peace*
Uf, teško je.
Ono što je po meni bitno je da rečenica "Daj mu, on je mali" nije dobra! Dakle, to Aleksu ne bi trebala govoriti (ja bar tako mislim).

Od početka sam forsirala i kod Marka i kod Luke "Nije tvoje, to je zajedničko, on je prvi uzeo. Kada mu dosadi daće ti (ili: malo se ti poigraj pa daj i bratu)".

Kod nas je veća razlika pa se ustvari ne hvataju toliko često za iste igračke. No, pre neki dan sam im objasnila da e-pad nije NAŠ već MOJ! user posted image user posted image

Takođe, postoje stvari koje kupujem duplo, jer su zanimljive obojici: npr mačevi.

Ipak smatram da treba objasniti da su određene stvari lična stvar.

Lukina školska torba je Lukina! I nema šta Marko da čačka po njoj. Dakle, treba raspoznavati i šta je bitno: Lukine školske sveske su bitne i ne može Marko da crta po njima! ALI: dva identična notesa koji je jedan Lukin a drugi Markov, a služe da se iz njih kidaju papiri i crta se po njima, tu nije bitno koji je čiji - dok u nekom ima papira, kidaće se i crtaće se. Kad se potroše oba, kupićemo nove.

< Poruku je uredio Peace* -- 26.12.2013 13:10:44 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:12:13   
jovicaa
Od početka sam forsirala i kod Marka i kod Luke "Nije tvoje, to je zajedničko, on je prvi uzeo. Kada mu dosadi daće ti (ili: malo se ti poigraj pa daj i bratu)".

i mi isto ovako...
bas identicno.. ali problem je sto aleks odmah histerise i zeli bas to sto je beba uzela... i onda ako otmem aleksu i vratim bebi, to sto mu je oteo, pretvara se u sve opstu histerijuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:14:53   
Peace*
Ima tu još jedna caka (M mora još malo da ti poraste): Ako se ne dogovorite, uzeću i neće dobiti ni jedan.

Na Aleksu već možeš da primeniš: "M je prvi uzeo, malo će se igrati i daće ti. Ako mu otmeš, ja ću uzeti i skloniti i nećeš se time igrati ni sada a ni posle", a za histeriju pošalji ga u sobu i nek izađe kada se smiri.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:17:42   
Peace*
I ne brini, još malo M da poraste, pa ćeš kidati kosu što se tuku oko nečega, jer, neće ni M uvek puštati da mu A uzme. I to će tako trajati dok A ne shvati da ga brat neizmerno voli, i da ako ga zagrli, izljubi i lepo zamoli, da će mu ovaj mali blesavi sve dati. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:18:25   
pocahontas
super tema!
mene ovo ceka i bas me zanimaju iskustva..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:24:01   
jovicaa
bas je nezgodno jaaako..
peace sve to primenjujem ali onda mi je nekako zao aleksa... zato sto su te situacije preceste i ne znam kako na njega to uticeuser posted image
ispada kao da se ceo dan derem i teram ga u sobu.. a lepo ne vredi..

< Poruku je uredio jovicaa -- 26.12.2013 13:26:32 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:30:26   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Peace*

Ipak smatram da treba objasniti da su određene stvari lična stvar.

Lukina školska torba je Lukina! I nema šta Marko da čačka po njoj. Dakle, treba raspoznavati i šta je bitno: Lukine školske sveske su bitne i ne može Marko da crta po njima! ALI: dva identična notesa koji je jedan Lukin a drugi Markov, a služe da se iz njih kidaju papiri i crta se po njima, tu nije bitno koji je čiji - dok u nekom ima papira, kidaće se i crtaće se. Kad se potroše oba, kupićemo nove.

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ima tu još jedna caka (M mora još malo da ti poraste): Ako se ne dogovorite, uzeću i neće dobiti ni jedan.

Na Aleksu već možeš da primeniš: "M je prvi uzeo, malo će se igrati i daće ti. Ako mu otmeš, ja ću uzeti i skloniti i nećeš se time igrati ni sada a ni posle", a za histeriju pošalji ga u sobu i nek izađe kada se smiri.

IZVORNA PORUKA: Peace*

I ne brini, još malo M da poraste, pa ćeš kidati kosu što se tuku oko nečega, jer, neće ni M uvek puštati da mu A uzme. I to će tako trajati dok A ne shvati da ga brat neizmerno voli, i da ako ga zagrli, izljubi i lepo zamoli, da će mu ovaj mali blesavi sve dati. user posted image

Ne bih ništa dodavala. I ja ovako radim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 13:39:15   
Peace*
ispada kao da se ceo dan derem i teram ga u sobu.. a lepo ne vredi..


Da, trenutno tako osećaš. Još malo M da poraste pa ćeš i njega terati u sobu i onda će stvari leći na svoje mesto. Postoje stvari koje moraš da učiš dete od 3g, i učila bi ga i da nema M. Postoje stvari koje A ne može da razume ali mora da ih usvoji. I ja nekada mislim da nisam fer prema Luki, ali jednostavno neke stvari sa 7g mora da naučio, dopalo mu se ili ne.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Moje, tvoje NASE
26.12.2013 19:51:51   
Didy
Meni je u početku bilo lepo jer je Stefan hteo sve da da Sofiji, ali bukvalno sve. Ona uzme, pogleda i vrati mu, nema drame, nema otimanja. E, sad je on počeo njoj da otima ili je zagovori da mu nešto donese, a on sakrije igračku s kojom se ona igrala. I sad su postali oboje tvrdogalvi, nijedno ne popušta. Ako mi se ne igraju na očima i ne vidim tačno šta se desilo, uopšte ne presuđujem, već sklonim tu igračku po principu - Ako se ne dogovorite, neće se niko igrati. I kod nas je još uvek sve zajedničko, čak i ono što neko dobije za rođendan i tačno se zna da je njegovo. I nema tih fora - Ona je mal,a pusti je. Ali isto tako ni njemu ne dam da njoj govori - Ti si još mala, to je za velike. Jer čak i one igre "za velike" prilagodimo i uprostimo da može i ona ako želi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 8:55:43   
Peace*
E, Jovice, setila sam te se sinoć.
Prvo je bilo expresno skidanje "Ko će prvi ući u kadu" i već se svađaju "Ko će prvi izaći" user posted image , Marko ulazi prvi, i uzima četvororukog (Ben 10), Luka ulazi, seda pored i ulizuje se Marku "Hoćeš mi dati?", ovaj negoduje, na kraju mu Marko daje "Samo da vidi nešto", onda traži nazad, Luka ne da i viče "Ali dao mi je..."... igračka je završila kod mene. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 9:58:46   
jovicaa
hahah... kod nas kako koji dan ustanu... juce i danas je horor film, aleks je za divno cudo ok, ali maksim samo vristi ceo dan ga nosam, odlepicu.
i onda taman kada se malo smiri aleks mu nesto otme i onda sve ispocetkauser posted image
imam osecaj kao da ce sva kosa sa glave da mi otpadne od sve te drekeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 15:32:38   
lanajelena
Jovice ako ti je bar malo lakse i kod nas je tako po ceo dan user posted image ,samo sto sam ja vec negde oguglala ali zato mm kad dodje sa posla odlepi i jos kaze kako mozes da budes tako smirena user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 20:41:51   
jovicaa
malo je reci da sam dobila upalu misica, sad kad nemam predavanja i kad je aleksu raspust, pa sam sama vecinu dana sa obojicom u kombinacijiuser posted image
o neee lanajelena zar to ne prestaje ni kad malo porastu???user posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.12.2013 20:42:16 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 20:50:54   
Cvrčko
Pa i moji se čupaju oko igračaka. M je uvek u fazonu da N otme ono čega se ona dohvatila, a ona odma u ciku, prođe je pa urniše neke baš kvalitetne njegove igračke.... Pošto je M veliki dečko i neke njegove igračke su dosta ozbiljnije, a nju opet zvečke baš ne zanimaju, ali ako se dohvati prazne kutije od čaja recimo, e njemu baš to treba tog momenta user posted image Naravno samo da joj otme, a onda je i on baca...

Ja radim ovako- ko se sa nečim prvi počeo igrati njegovo je! Onaj koji otima opomenut je. Ako ne reaguje, igračka se konfiskuje i nije više NIČIJA! user posted image

Dakle, tako su oboje kažnjeni što ne umeju da podele igru... Pun mi je špajz zaplenjenih drangulija user posted image Uvek sačekam nekih 10-ak dana, pa onda igračku vratim u kutiju sa ostalim igračkama dok spavaju...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 21:47:46   
Moiraina
Moji su počeli zadnjih par dana da se zajedno igraju user posted image A toliko sam kukala kako Đ ljubomoriše, kako otima sve igračke, da bi sada situacija bila ovakva: Đ iznese npr. autiće i jedan da bratu, onda vozaju zajedno, pa kad malom to dosadi (što bude u roku od 5 minuta u najboljem slučaju), onda Đ donese nešto drugo i da mu... Verujem da je i to samo faza i da će se uskoro vratiti na staro, ali uživam dok traje user posted image Kad su tako dobri i kada se slažu, čak mi je lakše kada su obojica kući nego kada sam sama sa jednim od njih. Joj kad bi ovakvo stanje potrajalo bar dok ne prođu praznici...

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 21:59:29   
jovicaa
ali meni nekako ne deluje fer da recimo ako maksim nesto uzme da se igra i aleksandar mu to otme, ja to sklonimuser posted image
onda su kaznjeni obojica, iako je jedan ni kriv ni duzan...
moiraina ima toga i kod nas ali redje..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Moje, tvoje NASE
27.12.2013 22:09:56   
Cvrčko
E jovo... Nas je bilo mnogo kad smo bili mali i to je bila ubedljivo najdelotvornija kazna... Dobro Maksim i moja N su još mali, ali brzo će povezati- ko god da napravi grešku svi ispaštaju i videćeš kad još malo porastu počeće da se međusobno opominju samo da ne bi bili kažnjeni... A mislim da je to ipak najpravednije, jer recimo kad sam ja u kuhinji a oni se igraju u sobi, počne vriska, ja ne znam ko je počeo... Ovako kad su oboje kažnjeni sigurno sam bar 50% upravu user posted image I budi sigurna da nije uvek jedan kriv...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Moje, tvoje NASE
28.12.2013 8:40:43   
jovicaa
hahahaha user posted image
znam nego mene je to uvek jako nerviralo kada sam bila mala... delovalo mi je nepravedno, znam da je to cesto jedini nacin. ali recimo ako bih videla ko je otimac, samo bi on bio kaznjen..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here