|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Niski leukociti
9.11.2011 15:33:05   
Tea2
Imate li iskustva sa snizenim brojem leukocita kod male dece?Pisala sam u temi o temperaturi da su mojoj bebani u ponedeljak bili 2.8.Leukopenija?Sta sve ovo moze da znaci?Koliko je opasno?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 19:41:10   
Tea2
Niko?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 22:00:49   
Olga75
bez leukocitarne formlue  tj diferencijalne ks da se vidi na racun kojih su snizeni je tesko bilo sta reci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 22:22:06   
Tea2
Rezultat nam je ostao kod pedijatra,nesto sam postala nepoverljiva prema toj nasoj doktorki.Rekla nam je da je odvedemo u petak ponovoPre odlaska hocu da uradimo ks privatno.Olga,koliko brzo se takva stanja menjaju,da li mogu da ocekujem neki pomak posto doktorka kaze da je virus?Koliko se nacudila tim niskim leukocitima,nije ni cudo sto mi se svasta mota po glavi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 22:39:54   
madre
tea, ja stvarno ne znam nista o niskim leukocitima, verujem da to stvarno nije nista ozbiljno, ! i izvinjavam se sto cu ovde udenuti svoje pitanje za, recimo, olguuser posted image

da li znas nesto o visokim leukocitima? meni je konstatno uvecan broj, znaci kad god sam radila ks, pre trudnoce, u trudnoci (cak su mi cesto ponavljali analize zbog velikog broja), posle trudnoce? i konstantno, mi je uvecana limfna zlezda u desnoj pazusnoj jami. znam da je to pokazatelj neke upale, infekcije... ali ja nisam upaljenauser posted image

evo mi poslednjih rezultata kad sam radila ogtt test, pa rekoh da uradim i ostale analize. znaci nisam bila ni prehladjena ni bilo sta slicno i najbolji su do sada : leukociti :12.2 (ref. vred. 4.0-10.6) znas li nesto o tomeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 22:45:12   
Tea2
Otvoricemo temu Pitajte Olgu!!user posted image Olga,sta sve da radim u okviru te krvne slike,totalni sam laik.Crp,leukocitarna formula...radi li se to na zahtev,treba naglasiti...???Licim sebi na nekog ko je cuo za strane reci pa ih baca na sve strane...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Niski leukociti
9.11.2011 23:03:40   
Olga75
prvo , nikako ne otvarajte temu pitajte olgu , stvarno nemam vremena da je opsuizujem
tea , ako su tako niski leukociti dr ce napisati na uput da treba i difeencijalna ks , ovde je obicno urade kad se radi kks
Madre , poviseni leukociti obicno pokazuju neku infekciju



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Niski leukociti
10.11.2011 9:02:09   
Tea2
Olga,ovo je bila sala za otvaranje teme kao odgovor na post o visokim leukocitima u okviru teme o niskim....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Niski leukociti
10.11.2011 9:04:57   
Olga75
znam ali za svaki slucaj da kazem user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Niski leukociti
10.11.2011 16:19:14   
Tea2
Krenulo je u utorak sa gustim sekretom iz nosa,pa temperatura od petka 37.6,od nedelje konstantno prelazila 38,dosla i do 39.5.,KS ukazuje na niske leukocite-jaka virusna infekcija.Danas je cetvrtak,nocas nije imala povisenu temperaturu.Rekao bi covek da je proslo.Malo crvenilo ispod ociju-mozda je trljala oci.Crvenilo se siri,ispod kapaka javlja se otok,osip je i po telu.Jurim u Dz/kaze doktorka da je to normalna reakcija.Da li je ovo zaista kraj?Dajem joj Imuno sirup,Apetito,cedila cveklu sa jabukom i sargarepom-silom jer nece hranu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Niski leukociti
11.11.2011 10:25:41   
Tea2
Jako sam se sekirala poslednjih dana,a nigde da procitam nesto o ovome,sve suva teorija-niko nije pisao iz licnog iskustva.Zato se samosopisujem ovde.Danas se osip smanjio,juce je spavala dosta,iscrpljen joj je organizam.Bleda je.Juce je imala dve prolivaste stolice.Danas opet,nadam se da ih nece biti vise.Dajem joj Liobif probiotik.Imala sam nameru da pije Probiokid imuno ,ali mnogo je to tecnosti , i nemoguce je da i ovo pije na silu.Uveli smo Imuno sirup.Uspela sam da joj uvalim skoro celu vocnu kasicu.Nadam se da ce danas nesto jesti.

< Poruku je uredio Tea2 -- 11.11.2011 10:26:18 >

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Niski leukociti
11.11.2011 10:33:34   
mihi
Tea drago mi je da ste bolje pisala sam u temi i sirup i temperatura, moj sin je imao 3,8 Le u jednoj virusnoj infekciji.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Niski leukociti
11.11.2011 10:49:49   
Tea2
Hvala,mihi.Imala sam nameru da sve ovo sakupim ovde da majke koje se nađu u slicnoj situaciji -procitaju kako je tekla jedna virusna infekcija.Leukocite cemo raditi sledece nedelje i nadam se da ce se popraviti i da je rec samo o virusnoj infekciji.Kada nedelju dana samo snižavate povisenu temperaturu,shvatite koliko je lakse imati bakterijsku infekciju jer tad znate sa cime se borite i dajete antibiotik.A ovo...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Niski leukociti
11.11.2011 11:16:42   
mama76
Tea desavalo su mi se ovakve situacije sa mojom kcerkom gdje je virusna infekcija trajala i po pet dana,na kraju joj je tako opadao imunitet pa bipokupila i neku bakterijsku infekciju.Tako ako primjetis da malenoj opet pocne rasti temp.provjeri da nije se nastavila bakterijska infekcija

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Niski leukociti
11.11.2011 11:26:05   
Tea2
mama76,sjajan savet.Hvala.

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Niski leukociti
12.11.2011 16:32:57   
Tea2
Iscrpljenost orgnizma ili nesto drugo?Vec tri dana bebana spava mnogo vise nego inace,po dva puta dnevno..Da li je to dobro,ili je to opet simptom neceg...????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Niski leukociti
16.11.2011 11:05:34   
Olga75
Tea , jeste li uradili leukocitarnu formulu ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Niski leukociti
16.11.2011 11:34:03   
Tea2
Draga,hvala ti sto mislis o nama.Malena se,Bogu hvala,oporavila.Pocela je i da jede...Da nije vreme virusnih infekcija-vodila bih je po Domu zdravlja i laboratorijama.Bas sam htela da cujem tvoje misljenje kada da jpj proverim ks.I ceka nas i MMr vakcina,koliko treba da se oporavlja da bi mogla da je primi?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Niski leukociti
16.11.2011 12:11:04   
Olga75
mozda bi trebalo za svaki slucaj da vidite kako stoje leukociti jer je 2,8 nisko
kad idete na MMr ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Niski leukociti
16.11.2011 14:22:30   
Tea2
Vodicu je u toku nedelje u privatnu laboratoriju.Sta sve da trazim da urade?MMr je trbalo krajem oktobra,ali ga nije bilo u Dz,sada su dobili...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Niski leukociti
20.11.2011 14:18:44   
Tea2
Sutra idemo na bockanje,da prekontrolisem ks.Ona je sada ok,hvala Bogu..ali....

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Niski leukociti
6.3.2012 23:41:55   
Ivanka 75
Danas smo bili u savetovalištu, radili KS i leukociti su joj 4000user posted image
Dr kaže virusno, ja kažem ona kine 1 dnevno, ostalo je zdrava.Kako sad to?
Nema terpaije, samo da pojačamo ishranu.
Inače, trebalo je da primi MMR ali nam je dr odložila do jula.
Nije rekla ni da dođemo za nekoliko nedelja na kontrolu KS zbog tih leukocita.
Raspada mi se glava od razmišljanja: Zar mi je dete bilo bolesno (ili je bolesno) a ja nisam primetila?user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Niski leukociti
7.3.2012 0:00:43   
minavb
Vanja je do sada tri puta bio bolestan, nista ozbiljno, samo blaza virusna infekcija grla i nosa, i svaki put je imao niske leukocite.
Kad sam imala 9 godina, imala sam gadnu anginu, posle toga virusnu upalu pluca i ujeo me neki zarazen krpelj. Sve to se spakovalo jedno za drugim, dobijala svakakve terapije, pa sam iz nepoznatih razloga imala neku hemofilicnu krizu na koju se nadovezala leukopenija. Imala sam 2,1 Le i oko te cifre sam se vrtela skoro tri godine. Ne secam se terapije. Znam samo da sam se napila surutke, da sam leto provodila u Ivanjici, i da su mi usta stalno bila puna afti.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Niski leukociti
7.3.2012 0:07:31   
Ivanka 75
Zato moja mama i kaže dovedi ti meni dete na Zlatiboruser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Niski leukociti
15.12.2013 17:41:59   
2002m
Nas je isto zakacio virus,krenulo od nosica 4 dana pa 3 dana temp. i crveno grlo.Ped. predlozio da 5 dan uradimo urin i kks posto nekad virusna inffekcija moze da predje u bakterijsku.
Urin OK a KKS isto dobar sem snizenih leukocita, u lab. su mi rekli da je to znak virusne infekcije sto je i pedijatar potvrdio,kaze to je hteo da vidi i da budemo bez brige.


< Poruku je uredio Ana RR -- 15.12.2013 18:08:09 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here