|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Petogodišnji dečak umro od meningokokne sepse
30.10.2009 14:14:11   
mihi
Evo na žalost još jedan danak tome što PREVENAR i PNEUMO 23 nisu uvrštene u redovan program vakcinacije.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:16:35   
Anoniman
Pa gde je mihi?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:18:53   
Anoniman
Osečina - Petogodišnji dečak L. M. iz Osečine preminuo je u utorak od meningokokne sepse u Institutu za majku i dete „Dr Vukan Čupić“ u Beogradu, nepuna 24 sata pošto je u vrtiću „Lane“ u Osečini dobio visoku temperaturu.

Dečak je preminuo oko devet časova, tri sata nakon što je prebačen iz valjevske bolnice. Lekari su konstatovali da je dete stiglo u Beograd sa dijagnozom i da je kod njega otkrivena bakterija meningnokok. Ostali mališani iz vrtića „Lane“ koji su bili u kontaktu s njim primili su zaštitnu terapiju, a u obdaništu u Osečini naložene su pojačane higijenske mere kako ne bi došlo do opasne zaraze koja dovodi od bolesti, kod koje se smrtnost u svetu kreće od 15 do 20 odsto.
- Dečak je iz Osečine na Institut primljen u šest časova ujutro u teškom stanju. Kompletno je klinički zbrinut, ali je već imao simptome meningokokne sepse. Ti simptomi su najčešće otkazivanje kardiovaskularnog sistema, respiratornog sistema, pa i mozga. Nažalost, pacijent je doživeo endotoksični šok, odnosno trovanje krvi i preminuo je oko devet sati - priča za „Blic“ dr Dragutin Tričković, direktor Instituta za majku i dete.
On kaže da je reč o bolesti koja je teško izlečiva, zbog koje smrtni ishod nastupa u roku od 24 sata, i gde je stepen smrtnosti u svetu i do 20 odsto.
- Pogotovu se teško leče slučajevi kod pacijenata kojima je oslabljen imunitet, ili koji su preležali respiratornu infekciju - dodaje dr Tričković.
I sagovornik „Blica“ iz valjevskog Zdravstvenog centra upućen u prirodu ovog oboljenja, kaže da meningokokna bakterija nije nešto „ni neobično ni vanredno“, ali da do tragičnih posledica dolazi samo u slučajevima imunološkog deficita kod kliconoše koji može biti urođen ili stečen najčešće zbog učestalih drugih infekcija.
- Verovatno je ovo poslednje u pitanju kod preminulog dečaka, čim je reakcija bila tako burna. Takav slučaj imali smo i pre nekoliko godina kada je na oko potpuno zdrava dvadesetogodišnjakinja iz Lajkovca dobila visoku temperaturu i preminula za manje od 24 sata“, kaže naš sagovornik.
U Domu zdravlja u Osečini kažu da je odmah nakon toga 15 mališana iz vrtića „Lane“ koji su bili u kontaktu sa L. M. primilo zaštitnu terapiju, kao i vaspitačice i roditelji preminulog dečaka. Lekari iz Osečine kažu da od ponedeljka u tom Domu zdravlja nije bilo dolaska pacijenata sa simptomima koji bi mogli da ukažu na zarazu bakterijom meningokok. Načelnica Sanitarne inspekcije za Kolubarski okrug dr Branka Miholjčić kaže da je naložila sprovođenje pojačanih higijenskih mera u obdaništu i kuhinji u kojoj se sprema hrana za 113 mališana koji pohađaju vrtić u Osečini.
Obdanište „Lane“ nije zatvoreno, ali je direktorka Suzana Pavlović izjavila novinarima da je smanjen broj dece koja dolaze u vrtić.
- U našoj ustanovi je upisano 113 mališana, ali u poslednja dva dana tek po njih dvadesetak dnevno boravi u vrtiću. Roditelji su verovatno u strahu, ali nemaju razloga za brigu, jer smo mi preduzeli sve mere koje nam je naložila sanitarna inspekcija, a koje se tiču veće predostrožnosti, bolje trijaže prilikom prijema dece, češćeg provetravanja prostoriji i bolje higijene u vrtić - rekla je ona.
Meningokok se, po rečima medicinskih stručnjaka, javlja u ždrelu obolelog, a bakterija dovodi do ozbiljnih komplikacija ukoliko je imunitet deteta slab. Kao preventivu da se bolest ne raširi, lekari osobama koje su bile u kontaktu sa obolelim dva dana daju antibiotike. Prema rečima dr Tričkovića, meningokog se prenosi direktnim kontaktom ili respiratornim putem.

Sahranjen dečak
Na groblju u Osečini juče je sahranjen petogodišnji L. M. a žitelji Podgorine koji poznaju njegovu porodicu duboko su potreseni ovom tragedijom.
- To su divni, vredni mladi ljudi, otac radnik u „Krušiku“, a majka u Domu zdravlja, koji imaju i mlađu ćerkicu. Niko ne može da veruje da ih je zadesila ovakva tragedija, da dečak koji je bio živahan, veseo i zdrav ode tako brzo iako su lekari preduzeli sve što je u njihovoj moći - kaže jedan od prijatelja porodice dečaka.



IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:21:16   
mihi
Dečak dobio temperaturu i umro za 24 časa
Autor: P. Vujanac, P. Z. Veličković | Foto:M.Ilić | 30.10.2009. - 05:00 user posted image

Osečina - Petogodišnji dečak L. M. iz Osečine preminuo je u utorak od meningokokne sepse u Institutu za majku i dete „Dr Vukan Čupić" u Beogradu, nepuna 24 sata pošto je u vrtiću „Lane" u Osečini dobio visoku temperaturu.

Dečak je preminuo oko devet časova, tri sata nakon što je prebačen iz valjevske bolnice. Lekari su konstatovali da je dete stiglo u Beograd sa dijagnozom i da je kod njega otkrivena bakterija meningnokok. Ostali mališani iz vrtića „Lane" koji su bili u kontaktu s njim primili su zaštitnu terapiju, a u obdaništu u Osečini naložene su pojačane higijenske mere kako ne bi došlo do opasne zaraze koja dovodi od bolesti, kod koje se smrtnost u svetu kreće od 15 do 20 odsto.
- Dečak je iz Osečine na Institut primljen u šest časova ujutro u teškom stanju. Kompletno je klinički zbrinut, ali je već imao simptome meningokokne sepse. Ti simptomi su najčešće otkazivanje kardiovaskularnog sistema, respiratornog sistema, pa i mozga. Nažalost, pacijent je doživeo endotoksični šok, odnosno trovanje krvi i preminuo je oko devet sati - priča za „Blic" dr Dragutin Tričković, direktor Instituta za majku i dete.
On kaže da je reč o bolesti koja je teško izlečiva, zbog koje smrtni ishod nastupa u roku od 24 sata, i gde je stepen smrtnosti u svetu i do 20 odsto.
- Pogotovu se teško leče slučajevi kod pacijenata kojima je oslabljen imunitet, ili koji su preležali respiratornu infekciju - dodaje dr Tričković.
I sagovornik „Blica" iz valjevskog Zdravstvenog centra upućen u prirodu ovog oboljenja, kaže da meningokokna bakterija nije nešto „ni neobično ni vanredno", ali da do tragičnih posledica dolazi samo u slučajevima imunološkog deficita kod kliconoše koji može biti urođen ili stečen najčešće zbog učestalih drugih infekcija.
- Verovatno je ovo poslednje u pitanju kod preminulog dečaka, čim je reakcija bila tako burna. Takav slučaj imali smo i pre nekoliko godina kada je na oko potpuno zdrava dvadesetogodišnjakinja iz Lajkovca dobila visoku temperaturu i preminula za manje od 24 sata", kaže naš sagovornik.
U Domu zdravlja u Osečini kažu da je odmah nakon toga 15 mališana iz vrtića „Lane" koji su bili u kontaktu sa L. M. primilo zaštitnu terapiju, kao i vaspitačice i roditelji preminulog dečaka. Lekari iz Osečine kažu da od ponedeljka u tom Domu zdravlja nije bilo dolaska pacijenata sa simptomima koji bi mogli da ukažu na zarazu bakterijom meningokok. Načelnica Sanitarne inspekcije za Kolubarski okrug dr Branka Miholjčić kaže da je naložila sprovođenje pojačanih higijenskih mera u obdaništu i kuhinji u kojoj se sprema hrana za 113 mališana koji pohađaju vrtić u Osečini.
Obdanište „Lane" nije zatvoreno, ali je direktorka Suzana Pavlović izjavila novinarima da je smanjen broj dece koja dolaze u vrtić.
- U našoj ustanovi je upisano 113 mališana, ali u poslednja dva dana tek po njih dvadesetak dnevno boravi u vrtiću. Roditelji su verovatno u strahu, ali nemaju razloga za brigu, jer smo mi preduzeli sve mere koje nam je naložila sanitarna inspekcija, a koje se tiču veće predostrožnosti, bolje trijaže prilikom prijema dece, češćeg provetravanja prostoriji i bolje higijene u vrtić - rekla je ona.
Meningokok se, po rečima medicinskih stručnjaka, javlja u ždrelu obolelog, a bakterija dovodi do ozbiljnih komplikacija ukoliko je imunitet deteta slab. Kao preventivu da se bolest ne raširi, lekari osobama koje su bile u kontaktu sa obolelim dva dana daju antibiotike. Prema rečima dr Tričkovića, meningokog se prenosi direktnim kontaktom ili respiratornim putem.

Izvor blic.co.rs




Sahranjen dečak
Na groblju u Osečini juče je sahranjen petogodišnji L. M. a žitelji Podgorine koji poznaju njegovu porodicu duboko su potreseni ovom tragedijom.
- To su divni, vredni mladi ljudi, otac radnik u „Krušiku", a majka u Domu zdravlja, koji imaju i mlađu ćerkicu. Niko ne može da veruje da ih je zadesila ovakva tragedija, da dečak koji je bio živahan, veseo i zdrav ode tako brzo iako su lekari preduzeli sve što je u njihovoj moći - kaže jedan od prijatelja porodice dečaka.

< Poruku je uredio mihi -- 30.10.2009 14:22:00 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:21:27   
Kleopatra
O Boze jadno dete,sva sam se najezila

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:23:29   
Anoniman
Ja sam izgleda glupa, ali mi nije jasno, šta si mihi htela da kažeš? Zar te dve vakcine ne štite baš od ovoga? Kako je onda ovo razlog zašto nisu uvrštene u redovnu vakcinaciju?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:24:57   
kackica
Gospode Boze, strasno

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:31:56   
indy_25
Moj sin je imao meningitis i meningokoknu sepsu sa 6 mjeseci. Dobio je visoku temperaturu odjednom 40 i nije mogla nikako da spadne i pao je u nesvjest i pojavile su mu se neke tackice na tjelu odmah je prebacen na infektivnu kliniku i tamo su mu radili punkciju i poceli davati terapije. Rekli su mu da ce tesko ostati ziv i da se bore da prezivi ja sam bila u soku i ne sjecam se dobro te noci jer sam bila pod sedativima. Sreca moj malisa je prezivio. Isto tako su mi rekli da ce imati neke posljedice ili da ne vidi ili da ne cuje dobro itd. i vodila sam ga poslije toga 2 godine na kontrole da bi se utvrdilo imali nekih posljedica sreca nije imao nijednu posljedicu poslije toga i sve je proslo dobro u mom slucaju. doktori se cude kako je uopste prezivio jer mali broj prezivi i kako je uopste ostao bez posljedica. Nije isto tako smio da primi nijednu vakcinu poslije bolesti 3 godine.

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:32:23   
mihi
Tasha, napisala sa evo još jedan danak tome što Prevnar nije uvršten u redovni program.......... Čitala si brzo pa nisi razumela. A ministar tvrdi da to nije potrebno jer oboli sa ovakvim ishodom manje od 0,1% dece, šta to vredi roditeljima koji izgube dete.user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:37:52   
Jeca*
ja sam dobila savet, ne mogu da pisem od koga, ali osoba je koju treba poslusati, bar ja tako mislim, da ne dajem svom detetu Prevenar jer nije čista i nije dovoljno ispitana kod nas, pa ove koje sad imaju na zalihama savetuju da se daju samo deci koja moraju da prime, a zna se koja su to dece...nesto mi pomenuse tipa deca koja npr nemaju slezinu iz nekog razloga i sl...ne znam, nisam pametna user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:40:21   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: mihi

Evo na žalost još jedan danak tome što PREVENAR i PNEUMO 23 nisu uvrštene u redovan program vakcinacije.


ja ne znam jel jesu ili nisu uvrštene, ali koliko razumem NISU uvrštene, nije rekla razlog već danak, tj eto šta se desilo kad nisu uvrstili PREVENAR i PNEUMO 23 u redovan program vakcijancije.

tuga i žalost za roditelje user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:42:01   
Anoniman
danak.

Ja sam pročitala Evo još jedan članak o tome zašto... user posted image  Sorry

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:46:54   
indy_25
Mozeli jedno pitanje ako se ko razumije u ovo. Napisala sam vec da je moj sin bolovao meningitis i meningokoknu sepsu i proslo je dobro, e sada kad smo dosli u holandiju morala sam poslati njihovom zdravstvu koje je vakcine sve primio. I oni su mi onda poslali pismom da treba da primi jos neke tri vakcine za njegovu dob, medju te tri je i vakcina protiv meningitisa ne znam tacno kako se zove. E sada moje pitanje je dali neko zna jel on tu vakcinu uopste treba da primi s tim da je bolovao tu bolest. Pitacu svakako doktoricu ali eto da pitam i vas ako neko zna?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:53:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: indy_25

Moj sin je imao meningitis i meningokoknu sepsu sa 6 mjeseci. Dobio je visoku temperaturu odjednom 40 i nije mogla nikako da spadne i pao je u nesvjest i pojavile su mu se neke tackice na tjelu odmah je prebacen na infektivnu kliniku i tamo su mu radili punkciju i poceli davati terapije. Rekli su mu da ce tesko ostati ziv i da se bore da prezivi ja sam bila u soku i ne sjecam se dobro te noci jer sam bila pod sedativima. Sreca moj malisa je prezivio. Isto tako su mi rekli da ce imati neke posljedice ili da ne vidi ili da ne cuje dobro itd. i vodila sam ga poslije toga 2 godine na kontrole da bi se utvrdilo imali nekih posljedica sreca nije imao nijednu posljedicu poslije toga i sve je proslo dobro u mom slucaju. doktori se cude kako je uopste prezivio jer mali broj prezivi i kako je uopste ostao bez posljedica. Nije isto tako smio da primi nijednu vakcinu poslije bolesti 3 godine.


Ja sam isto prezivela...i isto su rekli da tju imati posledice.... nisam ih dugo imala...tek krajem osnovne shkole i u srednjoj primetjujem da slabije chujem...tako da kontrolishi ga i dalje...moj ti je savet user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:56:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam dobila savet, ne mogu da pisem od koga, ali osoba je koju treba poslusati, bar ja tako mislim, da ne dajem svom detetu Prevenar jer nije čista i nije dovoljno ispitana kod nas, pa ove koje sad imaju na zalihama savetuju da se daju samo deci koja moraju da prime, a zna se koja su to dece...nesto mi pomenuse tipa deca koja npr nemaju slezinu iz nekog razloga i sl...ne znam, nisam pametna user posted image


Pa koja to deca moraju da prime....ajde...ko zna unapred da kaze....i moze da bude siguran...e on netje imati meningitis.... ne moze niko da zna...vidite koliko sluchajeva ZDRAVE dece na brzinu oboljevaju i umiru....
Ja tju moje dete vakcinisati....bar znam da sam uchinila sve shto sam mogla....

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 14:58:14   
Anoniman
Indy....mojoj mami su rekli da ne treba da primim inekciju...jer sam prelezala meningitis.... al to je bilo pre 15 godina... neznam kakva im je sad politika....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:01:41   
Mari86
user posted image user posted image user posted image jadni roditelji i malisan..tuzno!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:03:34   
Anoniman
Bože dragi ovo je grozno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:05:25   
indy_25
E hvala ti smeshkice moracu im reci kad odem. Pa ono kad ga vodim doktoru uvjek napomenem da je imao meningokoknu sepsu i uvjek ga detaljno provjeravaju nego inace drugu djecu i redovno ga vodim na kontrole vida i cula cisto onako da sam mirna.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:06:11   
NadaR
user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:06:43   
2002m
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Bože dragi ovo je grozno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image strasno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:08:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: indy_25

E hvala ti smeshkice moracu im reci kad odem. Pa ono kad ga vodim doktoru uvjek napomenem da je imao meningokoknu sepsu i uvjek ga detaljno provjeravaju nego inace drugu djecu i redovno ga vodim na kontrole vida i cula cisto onako da sam mirna.


Tako i treba...ja sam sa 7 godina prelezala....ali kazem...tek 7-8 godina kasnije su mi se pokazale prve posledice....nadam se i jedine...

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 15:12:18   
Anoniman
nemam reči.. ne smem ni da zamislim kako je tim jadnim roditeljima......

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 16:40:07   
mihi
Razumela sam šta je Jeca napisala, misli se na decu koja nisu imunokomptentna, nedostatak slezine je jedan od razloga a ima ih gomila, dijabet, Hronična opstruktivna bolest....... Ne znam Jeco sada si i mene pokolebala ali da ide u vrtić dala bih mu sigurno. Ta priča sa perakutnim tokom to često nešto,  devojčica letos, ovaj mali...... Joj sluđena sam skroz, najviše me frka od ovog gripa.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Petogodišnji dečak umro od meningokokne s...
30.10.2009 19:43:19   
MERYEN
 Jao Boze strasnouser posted image user posted image user posted image ,uzas...

Moja drugarica je boravila kod majke u Parizu gde je inace zivela do pre dve godine i gde planira da se vrati da zivi,ima devojcicu koja puni 7.11.1.godinu,njoj su letos kad su bili tamo dali detetu prevenar vakcinu,kod njih je to obavezno ma nisu je ni pitali jel hoce to je kaznjivo kod njih ako detetu ne das tu vakcinu,treba sad da primi drugu, i trecu 2010.
Samo se kod nas to smatra opasnim stetnim i ko zna sta jos...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here