|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:12:08   
jovicaa
pronasla sam ovaj clanak KLIK i KLIK
sta vi znate o celoj prici?
ja sam cula da ce biti jako tesko prikupiti svu potrebnu dokumentaciju?
i zanima me da li to vazi samo za opremu koja ce biti kupljena nakon sto zakon stupi na snagu, ili i ranije?

_____________________________

don't shit where you eat :))
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:20:47   
Anoniman
Bojim se da je ovo samo šarena laža :( I mene jako zanima kako bi ovo trebalo da funkcioniše.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:23:28   
jovicaa
i ja imam isti osecaj, ali hajde videcemo. samo da ne zakomplikuju sa tom dokumentacijom...
ali bas me zanima da li to vazi tek od 1. januara 2013. ili ce moci da se koriste i racuni od ranije? valjda ce neko imati odgovor...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:26:13   
Anoniman
Ne verujem da tako nešto može da važi retroaktivno, dakle tek ono što se kupi posle stupanja na snagu... Ako neko zna nešto više neka javi...

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:38:39   
Anoniman
Nisam bas razumela deo u clanku koji pominje drugo dete ... Nece moci da se radi povracaj ako je za drugo dete? Jesam oblesavila?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:40:22   
jovicaa
ja nisam videla da to pise, u prvom ili u drugom?
pa to nije humano ako je tako...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:48:39   
Sanchy
Zakon u principu ne deluje retroaktivno sto znaci da ce vaziti samo od dana stupanja na snagu a ne i za ono sto je ranije kupljeno...inace ja sam tu vest cula na dnevniku i jedino sto sam zapamtila jeste da ce trebati poveca dokumentacija tako da sam u startu odustala sto je ,ocigledno,doticnima i bio cilj..user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:55:18   
Ana RR
Ne znam da li to piše u člancima, nemam vremena da ih čitam, ali ako vam je plata tj. ako je ukupan prihod veći od (čini mi se) 80 hiljada onda nemate prava na povraćaj pdv-a. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:57:53   
lesica
Tj ukupan prihod svih clanova prijavljenih na istoj adresi. A ne samo mama,tata,dete.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 22:59:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne znam da li to piše u člancima, nemam vremena da ih čitam, ali ako vam je plata tj. ako je ukupan prihod veći od (čini mi se) 80 hiljada onda nemate prava na povraćaj pdv-a. 


Ukupan prihod u domaćinstvu???

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:01:50   
Anoniman
Bezobrazluk!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:02:42   
Ana RR
Eto reče i Lesica. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:06:02   
Anoniman
Što će reći, onaj ko nema pare da se odvoji od roditelja no živi u zajednici ga je ugasio odmah s vrata... Jao bolje da nisam čitala sve ovo, stvarno sam se iznervirala a već mi je dosta i previše loših vesti...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:24:48   
jovicaa
a pazi tek koja je glupost da vazi samo za prvo dete... ne znam koja je tu logika...

Roditelji neće biti kuriri

Ona naglašava da su predstavnici Udruženja zahtevali da procedura podnošenja zahteva za povraćaj bude maksimalno pojednostavljena.

- Roditelji ne smeju da budu kuriri koji će obilaziti deset__ine ustanova i prikupljati svu moguću i nemoguću dokumentaciju. Obećano nam je da će Poreska uprava sama prikupljati dokumentaciju koja je u njihovom domenu, a da će od roditelja tražiti minimum - kaže Soćanin.


da vidimo i to cudo..

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.10.2012 23:28:47 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:29:15   
Anoniman
nije za drugo dete (sad sam pazljivije citala) nego do druge godine detetovog zivota. a sta posle? nije vise dete?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:31:10   
Anoniman
to ti verovatno znaci da ti necee trebati 88 papira nego 87.
onaj jedan se kod njih dobija.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.10.2012 23:32:16   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

nije za drugo dete (sad sam pazljivije citala) nego do druge godine detetovog zivota. a sta posle? nije vise dete?

a posle saku kikirikija i na put, pa neka se snalazi sam...
ma totalna glupost... pa deci sve vise i vise treba, sto su stariji.. ma maksimalno su bezobrazni. da su stvarno zeleli da nesto promene ukinuli bi pdv na decju opremu, a ne ovo cimanje i glupost...
i to jos koliko sam ja cula trebace ti vise para da prikupis tu silnu dokumentaciju koja ce biti potrebna..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.1.2013 18:02:43   
jovicaa
ovaj zakon je usvojen. skupljajte racuneuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.1.2013 18:06:54   
Modessty
Ma baš su nam učinili! Nema šta! Pored svega ostalog treba još i da sakupljaš račune, koji inače nakon nekog vremena izblede. I šta onda?
Mislim da su ga napravili dovoljno komplikovano da mnogi odustanu u startu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.1.2013 20:45:05   
boba 11
Pa kopirate racuneuser posted image Smesno u svakom slucaju kao i svi zakoni ovde

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.1.2013 21:07:45   
Modessty
reče mi drugarica da je najbolje da se fiskalni računi čuvaju u crnoj kesi - onojza djubre. Kaže duže traju. Sve to komplikuje život koji je i ovako dovoljno komplikovan.
Ma smešno stvarno

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
16.1.2013 11:09:32   
Mizzy
A sta tacno spada u "bebi opremu"? Da li i obuca ulazi u ovu kategoriju?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
22.1.2013 22:04:19   
matli
ja sam ukapirala da kolica,cipelice i garderoba ne ulaze u tu pricu

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
28.1.2013 18:57:43   
Shishica
"Povraćaj PDV-a će važiti za neke od proizvoda, a trošak se može umanjiti za oko petinu. Koliko god da roditelj novca potroši za svoju bebu, od PDV-a će mu maksimalno biti vraćeno 70.000 dinara. Prve godine odrastanja bebe 40.000, a druge 30.000. Vraćanje novca od PDV-a važiće samo za kupovinu krevetca, kolica, auto-sedišta, stolice za hranjenje, pelena i bebi hrane."

"Na povraćaj novca od PDV-a za bebi opremu mogu da računaju samo porodice čija su mesečna primanja do 80.000 dinara i ako vrednost njihove imovine ne prelazi 200.000 evra."

"Prve zahteve za povraćaj PDV-a Poreska uprava primaće od 1. do 15. jula sledeće godine, i to za sve kupovine u prvoj polovini 2013. Procedura neće biti komplikovana. Sve potrebne informacije proveravaće poreska uprava. Dragan Agatunović iz Poreske uprava kaže da se u zahtev podnose fiskalni isečci, fotokopije fiskalnih isečaka i spisak brojeva tih fiskalnih isečaka. "Niakve druge potvrde nadležnih organa nisu potrebne izuzev kod staratelja, odnosno usvojilaca koji moraju podneti fotokopiju nadležnog državnog organa o usvajanjku odnosno stavljanju pod starateljstvo", rekao je Agatunović. Država bi novac roditeljima uplaćivala u roku od 45 dana od dana podnošenja zahteva za povraćaj PDV-a. U poreskoj upravi obećavaju da te isplate neće kasniti."

E sad... nisu mi bas jasni sa tim spiskom stvari za vracanje pdv-a.. samo to? I sta spada u kasice? Samo stolica za hranjenje? Pa onda bi trebalo i za ljulje, lezaljke, nosiljke.. i za jos mnogo toga. Sprdnja...

I sta onda mi skupljamo za prvu polovinu godine pa posle opet za drugu polovinu i tako?

(odgovor članu matli)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
28.1.2013 19:01:53   
Shishica
"Roditelj koji ostvaruje pravo na refundaciju PDV-a na bebi opremu treba samo da popuni zahtev i dostavi fiskalne isečke koji pokazuju visinu PDV-a koja treba da mu se vrati.

Jedini podatak koji roditelj u zahtevu za refundaciju upisuje jeste svoj JMBG, JMBG supružnika i JMBG deteta, iz kojih se mogu dobiti sve potrebne informacije (o državljanstvu, visini prihoda, roditeljstvu), tako da nema potrebe da se dostavljaju posebni dokumenti i dokazi.
Staratelj koji ostvaruje pravo na refundaciju mora dostaviti i dokaz o starateljstvu.

Kako je rečeno, samo pri prvom podnošenju zahteva za refundaciju PDV-a potrebno je doneti dokumentaciju, dok se kasnije prilažu samo fiskalni isečci."

Kakvu dokumentaciju pri prvom podnosenju zahteva kad kazu da dokumenti ne trebaju sem tog zahteva koji ne znam gde podnosis i tamo valjda dobijes da popunis nesto ..

< Poruku je uredio Shishica -- 28.1.2013 19:07:56 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here