|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Primolut Nor
28.7.2009 12:28:50   
Anoniman
ŠTA JE Primolut Nor® I ČEMU JE NAMENJEN?
Primolut Nor tableta sadrži 5 mg noretisteronacetata, kao aktivnu supstancu. Primolut Nor je progestagen, hormonski preparat sličan prirodnom ženskom hormonu progesteronu. Koristi se za odlaganje menstrualnog krvavljenja i lečenje: poremećaja mesečnih krvavljenja (primarne i sekundarne amenoreje), premenstrualnih tegoba (premenstrualnog sindroma), tegoba s dojkama pred mesečni ciklus (ciklične mastopatije) i endometrioze (oboljenja kod kojeg materična sluzokoža raste izvan materice i izaziva tegobe, a upotreba Primolut Nor-a dovodi do njegovog povlačenja).

KAKO Primolut Nor® DELUJE?
Noretisteron je snažan progestagen. Kod žena kojima je endometrijum prethodno pripremljen oralno datim estrogenom, postiže se potpuna transformacija endometrijuma od proliferativne do sekretorne faze, dozom od 100-150 mg noretisterona po ciklusu. Progestageno dejstvo noretisterona na endometrijum je osnova lečenja disfunkcionalnih krvavljenja, primarne i sekundame amenoreje, i endometrioze Primolut Nor-om.
Inhibicija sekrecije gonadotropina i sprečavanje ovulacije se postiže dozom od 5 mg noretisterona na dan. Pozitivan uticaj Primolut Nor-a na premenstrualne simptome se može pripisati supresiji funkcije jajnika. Zahvaljujući dejstvu noretisterona na stabilizaciju endometrijuma, Primolut Nor se koristi i za odlaganje menstruacije.
Kao i progesteron, noretisteron ima uticaja na telesnu temperaturu i dovodi do blagih promena bazalne temperature.

KADA SE Primolut Nor® UPOTREBLJAVA?
Primolut Nor se koristi za odlaganje menstrualnog krvavljenja i lečenje: poremećaja mesečnih krvavljenja (disfunkcionalna krvavljenja), izostanka menstrualnog krvavljenja (primarna i sekundama amenoreja), premenstrualnih tegoba (premenstrualnog sindroma), tegoba s dojkama pred mesečni ciklus (ciklična mastopatija) i endometrioze (oboljenja kod kojeg materična sluzokofa raste izvan materice i izaziva tegobe, a upotreba Primolut Nor-a dovodi do njegovog povlačenja).

SASTAV
Farmaceutski oblik i sadržaj:
Tablete, jedna tableta sadrži 5 mg noretisteronacetata

Izvor: bayerhealthcare.rs

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.7.2009 12:29:35 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Primolut Nor
28.7.2009 12:32:59   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tashke
eto moj prof.dr. preporučio te ...navodno za žene koje ne koriste antibebi pilule inače

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Primolut Nor
20.8.2009 9:10:03   
Lu
Svaka čast za tableticeuser posted image
Isprobano,bez ikakvih simptoma,na moru sam uživala u raznim aktivnostimauser posted image
Nakon 2 dana neuzimanja tableta sam dobila sasvim normalnu mjesečnicu.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Primolut Nor
20.8.2009 9:11:56   
Anoniman
drago mi je draga ...naročito radi brojnih aktivnosti, tipa sunčanja, kupanja, i hopa cupa user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Primolut Nor
20.8.2009 9:14:30   
dunja RR
Ne mogu da verujem , ladno pise da deluje cak i na povlacenja endometrioze, meni to nikada niko od dr-a nije spomenuo...uvek su govorili da nema nikakvog leka za moj problem...moracu da pitam...

...ja sam cak mislila da su te tablete stetne i da potpomazu razvoj endometrioze...

hvala Tashke za temu...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Primolut Nor
20.8.2009 12:03:06   
Anoniman
user posted image lu

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Primolut Nor
1.9.2009 11:20:15   
Modessty
Ja tek sad spazila ovu temu.
Moram da kažem da je PrimolutNor lek sa kojim se ne treba šaliti. I NIKAKO ga ne uzimati na svoju ruku.
Ja sam ga pila jednom pre de godine da bi izazvala menstruaciju koja je kasnila 20 dana! Bio je u pitanju neki poremećaj pa je dr rekla da uzmem ovaj lek i pijem ga 5 dana (valjda tako beše). Nisam imala tegobe sve do poslednje tablete. Kako sam popila poslednju tableticu počela je mučnina pa aritmija pa gušenje. To mi se desilo na poslu. Sva sreća da je mm bio u blizini pa su me on i koleginica odneli u hitnu. Tamo su mi rekli da je to od Primoluta i da ga više ne koristim jer moj organizam burno reaguje na njega. Nešto su mi dali, neku bocku, pojma nemam šta.
Ja ga više nikada neću koristiti.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Primolut Nor
22.1.2010 22:43:26   
Anoniman
Dobila sam terapiju ovim lekom, posle neuspele terapije orgametrilom i metilergometrinom, zbog konstantnog krvarenja.
Treba da ga pijem tri meseca, od 15-25 dana ciklusa, da bi mi menstruacija stigla negde 28-29. Pocela sam juce i, kao i orgametril, koji ima istu svrhu, jako mi tesko pada. Materica me jako boli, muka mi je, non stop sam gladna, i pomalo slaba. Bljakuser posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Primolut Nor
23.1.2010 7:10:13   
Lu
Svaki lijek ima nuspojave,ako se ne osjećaš dobro prekini sa uzimanjem tableta i javi se doktoru i reci da ti ne odgovaraju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Primolut Nor
23.1.2010 9:42:28   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Nedja

Dobila sam terapiju ovim lekom, posle neuspele terapije orgametrilom i metilergometrinom, zbog konstantnog krvarenja.
Treba da ga pijem tri meseca, od 15-25 dana ciklusa, da bi mi menstruacija stigla negde 28-29. Pocela sam juce i, kao i orgametril, koji ima istu svrhu, jako mi tesko pada. Materica me jako boli, muka mi je, non stop sam gladna, i pomalo slaba. Bljakuser posted image



JA sam imala gušenje i nesvesticu od primoluta. Odmah se javi lekaru. Očigledno da ti lek više smeta nego što korisiti!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Primolut Nor
23.1.2010 10:32:47   
Anoniman
Draga, mene je lekar na to upozorio,i tacno se osecam kako mi je rekao da ce biti, zbog razloga iz kog pijem taj lek, a i  jednostavno tako reagujem na tu vrstu lekova, danas mi je vec bolje. Hvala sto brineteuser posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Primolut Nor
8.2.2010 22:35:43   
ema88
hey,zamina me nesto oko ovi piluli...danas mi je ginekolog dao ali ga nisam dobro razumela....kako da prodozim posle prve terapije?nakon prva terapija , razumela sam da trebam dobiti menstruaciju u rok od 2-4 dana i posle toga,posle koji dan da produzim da ih pijem..pls help me :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:12:10   
little_one
Pozdrav dragim forumasima! Iako je ovo moj prvi post, citam vas redovno, a pogotovo od kad mm i ja radimo na bebici. Imam 28 godina i evo sta je moj problem. Prije 4 godine mi je dijagnoza bila amenorea sec, i dr mi je prepisao Yasmin koji sam koristila do pocetka novembra 2009. Nakon toga prestala, dobila i zatrudnila. Sreca ipak nije dugo trajala jer se trudnoca prekinula sama (nn razlog), i sada vec 2 sedmice nakon saznanja nisam dobila. Dr mi prepisao Primolut nor 2 x 1 sedam dana za izazivanje menstruacije. Pitanje, koliko ce se stvarno moci regulisati ciklus ovim tableticama ako to nije uspio Yasmin. Nadam se da ce neko ko je imao slicno iskustvo da ga podijeli samnom jer me je jako strah da li cemo mm i ja moci ostati trudni ponovo. user posted image

P.S. Nadam se da ovo pitanje moze ovdje a ako ne, molim mod-a da ga premjesti.

(odgovor članu ema88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:26:10   
Anoniman
Nisam shvatila, 2 nedelje nakon spontanog nisi dobila? Ili...?

To ne mora značiti da Yasmin nije regulisao ciklus. Kakav je bio ciklus kada si prestala da ga piješ i pre nego što si ostala trudna? Možda je ovaj izostanak menstruacije odgovor tvog tela na spontani.

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:35:06   
little_one
Prvo hvala na brzom odgovoru. Nakon pilule, dobila sam redovno ali nisam nastavila da pijem pilule. Do pocetka januara uopste nisam dobila pa sam otisla dr koji je zakljucio da je u pitanju rana trudnoca. Oko prvog feb odem ponovo na pregled, od trudnoce nista, od menstr nista. Tako da menstruaciju nisam dobila od novembra, tj u medjuvremenu nije bilo nikakvog krvarenja. Ne znam za tacan momenat spontanog. Dr mi opet hoce regulisati ciklus da bi mi mogao odrediti vrijeme ovulacije i da mi tako pomogne da zatrudnim. Mozda, vjerovatno panicim prije vremena, ali eto...jednostavno moram da cujem neko slicno iskustvo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:39:51   
Anoniman
Ja nisam još čula da postoji spontani bez krvarenja??? Pa nekuda se mora izbaciti plod i zadebljani zid materice. Nisam stručna, nemam iskustva, ali mi zdrav razum tako nalaže. To ne može da se resorbuje u materici. user posted image

A šta je video to u januaru kada je bila jako rana trudnoća? Jel bio siguran da je trudnoća? Jesi radila test? Betu?

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:49:35   
little_one
Nisam radila betu, samo UZV vag sonda, vidio se mjesak i tad je samo rekao da je rana trudnoca i da dodjem za dve sedmice ponovo. Kada sam dosla opet na pregled, rekao je da trudnoce nema i da kiretaza nije potrebna vec da sacekam menstruacijua ako je ne bude 14 dana da dodjem ponovo na pregled. Nisam imala nikakvih tegoba. Radila sam redovan nalaz krvi neposredno pred taj odlazak na UZV i nije bilo nista neobicno na rezultatima. Urinokultura ostala takodje sterilna. Tako odusevljena urednim nalazima, odem kod dr i on mi kaze nema nista od bebe :( Tako da od te trudnoce imam samo snimak UZV na kome pise suspektan mjesak promjera 8,2 mm. To je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Primolut Nor
19.2.2010 23:53:28   
Anoniman
"Suspektan mešak". To je pisalo i na mom prvom UZ-u, i tada mi je dr rekla da dođem za 7 dana, ali da se ne iznenadim ako dobijem, jer suspektan mešak znači da se nešto jako sitno vidi u materici ali se ne zna hoće li to zaista biti trudnoća ili ne.

Ne znam da ti dam odgovore na pitanja vezana za Primolut.

Ali, ja bih na tvom mestu uradila Beta Hcg iz krvi, a možda potražila i savet drugog lekara.

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 0:00:22   
little_one
Tasha RR, hvala sto si tako brzo dala odgovore. Poslusacu tvoje savjete. Javicu se nadam se ponovo ali na podforumu trudnoca :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 0:03:55   
Anoniman
Piskaraj sa nama i pre toga! Ima puno neutralnih tema, koje nisu vezane ni za zatrudnjivanje, ni za trudnoću. user posted image

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 11:58:45   
Anoniman
Ja ti mogu samo odgovoriti na pitanje vezano za Primolut i Yasmin-Yasmin je za kontracepciju, on regulise cikluse na jedan nacin, a primolut nor je lek kom je najveca namena da odlozi menstruaciju-dakle, zaustavlja sva krvarenja, i onda, nakon prestanka terapije, obavezno prokrvaris, ako je sa organizmom sve u redu. I on ne moze da se korisati na duge staze, kao jasmin, nego kao neko hitnije resenje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 18:36:42   
Anoniman
Ja nisam ni shvatila da joj je Primolut dat na duge staze. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 18:38:10   
Anoniman
Neeee, ja sam samo objasnjavala zasto joj je dat primolut kad yasmin nije uspeo da "odradi posao", dakle, razliku izmedju ta dva lekauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Primolut Nor
20.2.2010 18:55:50   
Anoniman
Par stvari meni ovde ne štima.

1. Yasmin nije odradio posao... Ne može odraditi posao za mesec dana korišćenja, i uostalom, ni ne zna se dal je odradio posao, jer je ona njega pila jedan mesec, onda ostala trudna, trudnoća viđena, pa za dve nedelje trudnoće nema, a krvarenja nije bilo. Da bi Yasmin sredio ciklus mora se piti bar 3-6 meseci, koliko sam upućena. Pitanje je dal je izostana menstruacije nakon što trudnoće nema odgovor organizma na tu trudnoću ili zaista Yasmin nije odradio posao?

2. Jel moguće da trudnoća, koja je viđena u materici, za 2 nedelje nestane, a da krvarenja nije bilo? Gde je nestao plod i zadebljana materica? Jel moguće imati spontani bez krvarenja?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Primolut Nor
27.2.2010 13:32:56   
little_one
Nisam bila prisutna neko vrijeme, a vidim da je bilo jos poruka na ovu temu. Posto vidim da je bilo nekih nejasnoca evo da ponovo obrazlozim svoj slucaj. Prije 4 (cetiri) godine mi je prvi put ustanovljena amenoreja, i nakon izazivanja menstruacije, doktor je rekao da cu morati koristiti yasmin. Yasmin sam koristila 4 godine bez prekida, do novembra 2009 godine. Popila zadnju tablu, dobila i nisam nastavljala sa yasminom. U medjuvremenu, nemam pojma kad, sam zatrudnila a doktor je vidio trudnocu, rekao da je jako mala trudnoca. Napominjem da menstruaciju nisam imala od novembra, a s obzirom da je trudnoca bila mala, moguce je da je menst izostala, a da sam ja ipak ostala trudna. Nakon dve sedmice otkad sam saznala da sam trudna, otisla sam opet na pregled i doktor je rekao da trudnoce vise nema. Doktor kaze da to nije nista neobicno. Evo juce sam popila poslednju tableticu primolut nor, i sad cekam user posted image . Dobila sam savjet od doktora da dodjem kad dobijem, jer ce mi prepisati novu kontracepciju narednih nekoliko mjeseci cisto da mozemo da odredimo vrijeme ovulacije. Tako da prije maja nema nista od planiranja bebice. Kako ce sve to da ide dalje jos uvijek ne znam, javim vam.

Uglavnom, mogu misliti koliko je svima vama ovo konfuzno, kad se meni od svega ovoga vrti u glavi.
Pozdrav i hvala sto pratite ovu temu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here