|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa menopauzom
7.3.2016 22:08:45   
Sladja 29
Volela bih da čujem i druga mišljenja što se tiče menopauze. Jer mi žene srednjih godina imamo velikih problema kod menopauze. Kod mene lično simptomi kod menopauze su valunzi, užasna nervoza,visok krvni pritisak ali i način života...zatim od količine stresa. Pokušala sam sa nekim tabletama da makar malo ublažim sve te simptome ali ne vredi....user posted image
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa menopauzom
12.3.2016 22:51:29   
Garava
Sladjo sto se tice menopauze isto je i kod mene kao i kod tebe,naleti vrucine kao sto bi rekli valunzi,strasno se preznojavam ali to ne traje dugo,isla sam i kod ginekologa kaze da je sve ok.Nikakve tablete nisam dobila,rekla je da pustimo da ide sve svojim tokom,nadam se da ovo nece dugo potrajati jer nije nimalo prijatno.

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa menopauzom
12.3.2016 22:56:29   
Sladja 29

IZVORNA PORUKA: Garava

Sladjo sto se tice menopauze isto je i kod mene kao i kod tebe,naleti vrucine kao sto bi rekli valunzi,strasno se preznojavam ali to ne traje dugo,isla sam i kod ginekologa kaze da je sve ok.Nikakve tablete nisam dobila,rekla je da pustimo da ide sve svojim tokom,nadam se da ovo nece dugo potrajati jer nije nimalo prijatno.

Verujem da ce se veoma brzo stanje normalizovati jer sam veruj mi sama sebi dosadna ...pa mogu da zamislim kako je mojim ukucanima....A tablete sam kupila na biljnoj bazi po preporuci doktorke ali mi ni to nije pomoglo...bacene su pare user posted image

(odgovor članu Garava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa menopauzom
12.3.2016 23:05:39   
vikiveki
uh i mene ova muka čeka za koju godinu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa menopauzom
12.3.2016 23:08:52   
Sladja 29

IZVORNA PORUKA: vikiveki

uh i mene ova muka čeka za koju godinu

Nekoga i zaobidje nije kod svakog isto... moja prijateljica nije osetila nista pa me zato nije uopste razumela o cemu joj pricam....user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa menopauzom
13.3.2016 17:46:03   
Ivanka 75
Sladjo, probaj kapi zutog nocurka, one bi trebalo malo da ti ublaze simptome.

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa menopauzom
14.3.2016 10:39:27   
Sladja 29

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sladjo, probaj kapi zutog nocurka, one bi trebalo malo da ti ublaze simptome.

hvala Ivanka bas cu da probam pa javljam da li je kod mene delovalo ili ne.....jer sam probala svasta....user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa menopauzom
16.3.2016 22:23:13   
Garava
Mislim da ce i nocurak ublaziti malo tegobe ali sve zavisi od zene do zene,stvarno su promene u organizmu velike,meni se javljaju ucestale glavobolje pracene mucninom,vrucina i znojenje ma sta da kazem stvarno je neprijatnouser posted image

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa menopauzom
17.3.2016 8:50:55   
Ivanka 75
Ja trenutno pijem nocurak i Oestrofakt E kapsule jer sam u perimenopauzi. Svaki dan pijem po 2 solje caja od virka i hajducke trave.
Nemam vise onih promena raspolozenja koje sam imala pre nekoliko meseci, to je bilo uzasno... to nisam bila ja....

(odgovor članu Garava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa menopauzom
17.3.2016 9:07:22   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja trenutno pijem nocurak i Oestrofakt E kapsule jer sam u perimenopauzi. Svaki dan pijem po 2 solje caja od virka i hajducke trave.
Nemam vise onih promena raspolozenja koje sam imala pre nekoliko meseci, to je bilo uzasno... to nisam bila ja....

user posted image kako bre u menopauzi?????

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa menopauzom
17.3.2016 17:09:45   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja trenutno pijem nocurak i Oestrofakt E kapsule jer sam u perimenopauzi. Svaki dan pijem po 2 solje caja od virka i hajducke trave.
Nemam vise onih promena raspolozenja koje sam imala pre nekoliko meseci, to je bilo uzasno... to nisam bila ja....

user posted image kako bre u menopauzi?????



Pa šta misliš što sam flipnula user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa menopauzom
17.3.2016 17:30:52   
Trcosava
Ma meni je to sve promaklo, uletela sam u temu kad sam videla da ti pišeš i sve se mislim šta ona piše, kad rade na bebi user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa menopauzom
17.3.2016 22:45:33   
Ivanka 75
Moze da se desi i beba, ali..... Pijem svasta bi odlozila pocetak menopauze jos koju godinu, bice valjda i bebe :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 18:43:16   
daca77
Da li još neka rr-ka muči muku sa valunzima? Jula i avgusta prošle god.su baš bili izraženi, pa su se izgubili i evo poslednja 2meseca me ubiše...samo da napomenem da ciklus nemam već više od godinu i par meseci. Odjednom je prestao.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 18:46:52   
Ivanka 75
Daco, ja nem ciklus vec 19 meseci i jos uvek nem valunge. Desilo mi se pre mesec dana jednom ili dva puta, da mi na minut dva bude bas toplo. 


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 18:56:07   
daca77
Blago tebi, draga...prošlog leta je znalo da bude baš žestoko-kapljice znoja su se pojavljivale na nausnici. Sada se obično javljaju noću, kao i u popodnevnim satima.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 19:16:46   
mati
Daco??? Sta ces ti u ovoj temi???
Jos i Ivancica???
Pa ste i mene navukle user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 19:55:19   
daca77
Mati, a šta ćeš ti ovde?😀


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 20:03:12   
mati
Pa zbog tebe... user posted image
Skoro je moja jedna koleginica pricala o tome, i kaze kako je bas mucilo, ali tad je imala 55god cini mi se da rece.
Pricala je kako to zna ponekad da se oduzi, pa dolazi u nekoliko naleta, ali i ne mora, i kao da je mnogo bolje da sve prodje odjednom... To ja kao slusalac prenosim... Ako gresim negde oprostite

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa menopauzom
27.3.2020 20:24:59   
daca77
Ranije je školski bilo da menopauza kreće oko 45.god., a sada se to pomerilo na 40god., tako rekoše dr.Moja sestra je imala histerektomiju  u 45.god., sada ima 48 god.i talasi je ubijaju...nemaju u planu da puste.
Inače drugih tegoba nemam, sem talasa i pojačanog apetita.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Problemi sa menopauzom
28.3.2020 9:06:57   
nata11
Daco a jel nema nekih lekova, inekcija. Nesto da olaksa simptone. Mislim da je bilo u emisiji ordinacija na rts-u. U fazonu zene odbjjaju hormone a nema razloga jer su veoma blagi i bas pomazu. 



_____________________________





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Problemi sa menopauzom
28.3.2020 16:01:37   
daca77
Nato11, ne smem ja hormone, jer mi je mama operisala hormonski zavistan karcinom dojke.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Problemi sa menopauzom
28.3.2020 22:08:15   
flamingos
Meni dr.prepisala terapiju-kaže da produžimo ciklus bar do 50-e godine😁.Bez veze mi je od tih lekova,mučnina utd.ali pomažu tako da nastavljam i dalje.


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 7:56:13   
Peace*
Možda bi bilo dobro da napišete koliko imate godina kada pišete na ovoj temi, meni bi recimo baš značilo da sam imala te info kada sam počela da čitam vaša iskustva.
Ove godine u aprilu sam napunila 40.

Kada sam 2020. bila na redovnoj kontroli, rekla sam dr da mi se skratio ciklus sa 28 na 24-25 dana, rekla je da je to normalno.

Umeđuvremeno, od početka godine su počeli da "divljaju" ciklusi. Mnogo su obilniji i duži, nekada su odlivi i po 10 dana. Dešavalo se da 10 dana imam pa 10 dana nemam, pa 10 dana imam, pa 30 dana nemam. Onda su počele promene raspoloženja, zaboravnost, neki osećaj da sam sita svega, da mozak ne prima informacije, zaboravljam, svako malo plačem, svaki problem mi je kao slon velik, želja za sexom se drastično smanjila, a onda je krenula depresija. Razmišljala sam da idem kod psihića da tražim antidepresive, i tada sam otišla na sistematski preko firme, štitna uvećana, ciste, ali hormoni štitne u normali. Krenuli valunzi noću, totalno maltretiranje, ustajala sam mrtva umorna. Otišla sam na redovnu kontrolu kod dr, na osnovu simptoma, dr je rekla "Možda perimenopauza". Malo sam se smorila moram reći, jer kažu da perimenopauza traje 4 god pre menopauze, i da kod većine žena perimenopauza počinje oko 46te, kako bi menopauza nastupila oko 50te. A ovo što se meni dešava objašnjava se kao preuranjena menopauza, i pišu da ona dovodi do kardio-vaskularnih problema. Pitala sam dr šta može da se uradi, kaže, može hormonima da se reguliše ali ja to ne smem (2x operisala dojku, fibroadenomi što je tada povezano sa upotrebom antibebi pilula). Slegla ramenima, rekla da se ne razume u biljna rešenja i kao "To ti je što ti je".

Ja baš i nisam u tom fazonu.

Odlučila sam da potražim drugo mišljenje.

Drugi dr mi je rekao da uradim ponovo hormone štitne, Ogt test i insulin i antimilerov hormon, pa da dođem.
Možda neka kraća upotreba hormona, pa pauza, pa opet hormoni može da reši a da ne pravi druge probleme. Ne znam, ja sam ekonomista...

Pa, javiću vam šta sam saznala...

< Poruku je uredio Peace* -- 15.9.2021 7:58:54 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:14:55   
flamingos
Peace,19.septembra punim 48 godina.Probleme sa ciklusom imam od pre dve godine.Dobijem,ali ne na vreme.I po dva meseca ne dobijam.Probsla sam svašta,ali...Evo ovog meseca mi je ciklis trajao samo 1 dan.Ne znam šta da ti kažem.Odi kod jiš nekog doktora da čuješ i drugo mišljenje.Ja prepuštam prirodi i to je to.Majka mi je sa 46 godina već bila u menopauzi,tako da je možda i genetika.Pozdravljam te i želim ti svako dobro.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here