|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Puzzle
2.3.2009 11:07:10   
Anoniman
Iz teme o knjigicama...

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

...
slike su izjedna na levoj i desnoj stranici - znači velike slike, i ispod text, a desne stranice knjige su puzle. Za sada mu još nisam pokazala da su to puzle i da to može da se vadi odatle, čisto da ih ne bi pogubio...


IZVORNA PORUKA: Maya21

...
A mislim da nije rano da mu pokazes puzzle jer su to veliki delovi, mislim da ih ima 12user posted image mi imamo isti knjigu sa morskim i sumskim zivotinjama i poceli smo da se igramo otprilike sa 2,5-3 godine


< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.3.2009 14:08:15 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Puzzle
2.3.2009 11:09:43   
Anoniman
Nema živaca. Mnogo je nestrpljiv. Davala sam mu neke... jao ne znam šta su to... kao od sunđera, ali ne mekanog... ne znam od čega su... znate ona slova i bojevi. U obliku kvadrata, ali recimo broj možeš da izvadiš. Na kvadratu ostane rupa, pa broj treba da ubaciš.
Jednostvano, odbija da koristi mozak. user posted image  Ima dana kada besprekorno slaže, ali većinu dana još uvek ne.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Puzzle
2.3.2009 11:12:15   
Sneža
Jao kako ja volim puzzle,obožavam da sastavljam naročito one velike,to mi je kao bensedin.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Puzzle
2.3.2009 11:13:02   
Anoniman
Ja ga mrzim. Odlepim... user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Puzzle
2.3.2009 12:16:09   
Maya21
Polako Tasho, njemu jednostavno to nije zanimljivo, nisu sva deca ista. A ti nemoj odustajati user posted image
Inace moja sestra obozava puzzle, nikad nemam dileme sta da joj poklonim za rodjendan user posted image Doneo joj mm iz Rima neke puzzle sa temom SIKSTINSKE KAPELE 5000 kom i ona sastavila za mislim 5 dana... Mene to zivcira, pogotovo kad ih je toliko a detalja malih milion user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Puzzle
2.3.2009 12:18:02   
Modessty
poklonite meniiii puzzle!! ja to obožavam! što komplikovanije to bolje!!!user posted image

smiruje živce!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Puzzle
2.3.2009 12:43:22   
Lu
Tasha nemoj da brineš ostavi mu te spužvaste sa brojevima negdje na vidiku ali nemoj da ga nutkaš snjima nego čekaj da se sam zainteresira.
Tako i moj Roko kad se ja trudim da mu nešto objasnim nisam ni počela a on već viče nemoj,nemoj ko da ću da ga koljem a kad ga pustim na miru onda sam traži da mu pokažem.
Ja sam svom prve kupila one drvene životinje, povrće i voće i to se naučio slagati i onda jedan autić iz 9 djelova i ima te spužvaste nismo ni mi ništa više probali a trebali biuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 13:28:25   
Anoniman
Ali to nije puzzle, nego slagalice, jel? Da promenim naziv teme, pa da ovde pišem onda i dalje:

Ja sam kupila one kocke što sa svake strane imaju deo druge slike. Koliko strana kocke toliko i slika - tj. 6, ali to ja slažem, a on MOŽDA ima mira da odgleda. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 13:31:19   
Lu
Pa puzzle se slažuuser posted image
Ma meni je to isto samo treba uzimati za njihov uzrast a ne opteretiti dijete pa ga to više neće zanimatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 13:45:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Pa puzzle se slažuuser posted image  



Da ali se zna šta su puzzle a šta te drvene što si ti uzela. Nemam pojma, meni to nije isto. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 13:50:05   
Modessty
A puzzle is a problem or enigma that tests the ingenuity of the solver. In a basic puzzle one is intended to piece together objects (puzzle pieces) in a logical way in order to come up with the desired shape, picture or solution. Puzzles are often contrived as a form of entertainment, but they can also stem from serious mathematical or logistical problems — in such cases, their successful resolution can be a significant contribution to mathematical research [1].

Solutions to puzzles may require recognizing patterns and creating a particular order. People with a high inductive reasoning aptitude may be better at solving these puzzles than others. Puzzles based on the process of inquiry and discovery to complete may be solved faster by those with good deduction skills.

The large number of puzzles that have been created can be divided into categories, for example a maze is a type of tour puzzle. Other categories include construction puzzles, stick puzzles, tiling puzzles, transport puzzles, disentanglement puzzles, jigsaw puzzles, lock puzzles, folding puzzles, combination puzzles and mechanical puzzles.

A meta-puzzle is a puzzle which unites or incorporates elements of other puzzles. It is often found in puzzlehunts.
Logic puzzles using a chess board, such as Knight's Tour and Eight queens.
Mathematical problems such as the missing square puzzle. Many of these are "impossible puzzles", such as the Seven Bridges of Königsberg, Water, gas, and electricity and Three cups problem. See List of impossible puzzles.
Picture puzzles, such as sliding puzzles like the fifteen puzzle; jigsaws and variants such as Puzz-3D.
Word puzzles, including anagrams, crosswords and ciphers.
Connect the dots
Nonograms (Gridders, Paint by numbers, Hanjie, etc.)
Peg solitaire
Rubik's Cube
Sangaku
Sokoban
Soma cube
Spot the difference
Tangram
Tower of Hanoi


Wikipedia

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 13:50:27   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Puzzle i druge slagalice
2.3.2009 14:07:02   
Lu
Eto ti sad Tasha Modessty ti je sve lijepo objasnilauser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Puzzle
2.3.2009 14:08:00   
Anoniman
evoooooooo user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Puzzle
2.3.2009 14:50:22   
Modessty
i mene je interesovalo šta sve spada u puzzle user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Puzzle
3.3.2009 16:48:33   
eugenija
Tasho, vidim forsiraš Luku da krene aktivnije sa motoričkim radnjama.. U slaganju puzli, iako je aktivna kognicija, ipak je to motorička radnja (nešto slaže, koristi se rukicama, sklapa), živa reč je tu nepotrebna.. A on voli da priča i nalazi se u verbalnoj fazi ekspanzije govora..
I mi odrasli nemamo afinitete prema nečemu.. Recimo džaba me forsirati da crtam, kada ne umem i ne interesuje me.. Pustite me da pevam...user posted image user posted image user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Puzzle
3.3.2009 17:05:55   
sneza24
Mislim da dete ne treba forsirati kad ono bude htelo onda.Jednom kad sam cuvala decu mog brata njih dvoje su se posvadjali ko ce koji crtani film da gleda i sad ja neznam sta cu.Kazem devojcici (tada je imala 4 god) hajde da ja i ti slazdemo ovu slagalicu i ona nece.Obatim se decaku (2,5 god je imao) hajde ti .I on je odmah ustao i slagali smo do besvesti.Meni je vec dosadilo koliko puta smo je slozili a njemu je to bilo jako zanimljivo.Sve zavisi od deteta do deteta ne treba ih prisiljavati.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Puzzle
9.9.2014 9:39:17   
New Mom
Meni zao sto nisam mozda vise forsirala Kacu da slaze slagalice. Vidim da njeni drugari u grupi bas dobro time barataju.
Al iskreno, izludjivala me jer za 2 dana pogubi i razbaca delove po stanu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Puzzle
9.9.2014 10:01:22   
Žapkić
Tina obozava puzle. Počela se interesovati za njih sa nekih godinu i po dana. Već tada je odlično baratala njima, a sad ja , ako smem da kažem, ne mogu ni da je pratim u pakovanju!user posted image user posted image user posted image Prvo smo kupovali one sa manje delova, a kasnije one koje imaju baš dosta delova. Igra i na računaru one kompjuterske igrice puzle koje su za daleko starie uzraste od nje.
Pre smo u "Maxiju" našli neke plastične puzle, kao kockice, od kojih se može svašta nešto napraviti.
OK-da ih ima svugde po kući-ima ih. Ali, njeno zadovoljstvo dok ih pakuje nemerljivo je bilo kakvom haosu po kući.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Puzzle
9.9.2014 10:46:11   
big mum
Moja Sofi obožava da slaže puzzle i druge uklapalice.
Sa nepune 3 je slagala od 9 i 12 dijelova.Uvjek sam joj kupovala one sa oznakama koje prelaze njene godine i super ih je sastavljala.
Ovo je slika koju je sastavila kad je imala nepune 4 .Od 1000 djelova ona je sama sastavila cca 700kom za 7 dana

user posted image

i gotove

user posted image


Ona baš uživa u tome dok Strahinja ne on više voli da sluša muziku i ples.

Na testiranju za školu su mi rekli da će biti dobar matematičar jer voli igre logike puzzle,memory, tangrame.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Puzzle
9.9.2014 10:47:29   
branki*
svaka cast za sofiuser posted image ovo ni ja ne bih mogla,zavrti mi se u glavi kad samo vidim koliko ima delica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Puzzle
9.9.2014 10:49:25   
Modessty
I danilo voli puzzle i sve logičke igre. Baš mi je drago ako to znači da će biti dobar matematičar! Znači da neće biti na mamu user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Puzzle
9.9.2014 11:00:13   
big mum
Hvala Branki user posted image ni meni nije jasno kako joj to uspjeva.Ali sam skontala da kad god slaže bilo koje puzzle ili uklapalice uopšteno ne gleda sliku koju treba složiti već jednostavno uklapa oblike.Gleda probava gdje šta paše,i naravno uspješno obavi zadatak.

Mod samo ti njemu kupuj te logičke igre nek slaže koliko može.Da i u školi su mi rekli da je njen svjet satkan od logike.Tako njen mozak funkcioniše ,ona neće uraditi ništa ako ne vidi logiku u tome.A to je odlika matematičara.

Ali zato nije nimalo kreativna i nezna lijepo da crta -e tu se ubacila na meneuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Puzzle
9.9.2014 11:03:35   
Modessty
jao ko da pričaš o mom detetu! Njega crtanje uopšte ne zanima. Crta on, ali po malo i sve nešto što meni bar nema smisla.
Ali zato ako dohavti neki dečiji časopis ili kad sedne za komp sve igra logičke igrice. I kako kapira to je čudo! A nezna da čita uputstva! Takođe ga slova ne zanimaju previše. Vše voli brojeve
Puzzle rešava, samo što mislim da je još mali za one sa sitnim delovima. Obično voli da neko slaže zajedno sa njim kad je nova slagalica. Posle sve radi sam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Puzzle
9.9.2014 11:09:17   
Sanjica26 RR
Ovo moje starije dete uopste nije na mene. Vec vidim u najavi da ce za nju da bude lako resavanje matematickih zadataka.. Voli te logicke zadatke. Stalno trazi da nesto novo ucimo.
Puzle obozava. Skoro nije slagala sad se koncentrisala da oblaci bebu i da je hrani.user posted image
Mod slobodno mu daj puzle sa sitnim delovima. Nama je T trazila njih i super se,snasla. Verujem da ce i Danilo. Ipak je on stariji od njr.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.11.2017 9:35:43 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here