|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalno presvlačenje
11.9.2009 20:53:47   
Anoniman
Kada decu učiti da se samostalno skidaju i oblače? Kako? Kojim redosledom? 
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:19:14   
mihi
Moj Luka je sa četiri godine znao da obuče čarape, pantalone i majicu ali nikako nije umeo da skine majicu preko glaveuser posted image . Pertle je naučio  da vezuje sa 8 godina (sve radila umesto njega žena koja ga je čuvala).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:27:15   
Lu
Roko zna sam skinuti čarape i cipele-patike koje su naravno na čičak.
Zna svući duks naopačke i ništa više.
Pošto je tek prije mjesec i pol skinuo pempu još uvijek ga ja skidam kad piški i kaki.
Teta u vrtiću prvi dan mislila da se zna sam obući i čekala ga pred wc-om,poslije nekih sat vremena joj se žalio da ga nešto žulja a on jadan gaćice navukao preko pola piše i guze user posted image
Mama je kriva,zaboravila reći teti da ne zna još samuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:29:09   
Anoniman
Dobro, pertle... to je visoka matematika, ja se sećam kada sam učila da ih vežem - znači bila sam velika! user posted image

Drugaricin mali koji je 11 dana stariji od mog Luke, već zna (duže vrem)e da se sam presvuče. Naučile su ga tete u jaslicama. Ne poredim svoje dete sa njenim, al eto, razmišljala sam o tome.

BTW, mali majcu skida tako što ruke prebaci iznad ramena na leđa, uhvati majcu i povuče preko glave. Tako ih uče u jaslicama.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:30:30   
Anoniman
I Luka zna čarape, cipele, pantaloe i gaće - da skine, ali ne i da obuče. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:30:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


BTW, mali majcu skida tako što ruke prebaci iznad ramena na leđa, uhvati majcu i povuče preko glave. Tako ih uče u jaslicama.



Zgodnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:32:51   
Anoniman
Lazar ima 3,5 godine i zna da skine carape, gace, pantalone i ponekad majicu, ako se potrudi, a zna sam da obuce gace i pantalone, i patike na cicak.
Nista ga od toga nisam ja ucila, uglavnom ga je ucio deda i vaspitacice

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:35:25   
mihi
Ma te jaslice su super stvar. A meni sve žao, svašta oni tamo nauče, stalno sam govorila da ću mlađe dete dati u jaslice a sad mi nešto mali ali sa dve sigurno kreće (sorry Tasha off topic po malo).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:37:45   
Anoniman
Fora je što Luka ne spava u vrtiću pa ga vaspitačice ne mogu to naučiti. Mogu cipele jer idu napolje.

A kako to radite? Jel se vaša deca raduju kada se skidaju sama? Jel to radite svako veče?

Rekla sam Luki večeras da sam skine patike pantalone i gaće, a ja ću majcu i potkošulju, upao je  totalnu histeriju, jer je hteo prvo da skine gaće. Koliko god da sam objašnjavala da mora prvo cipele pa pantalone pa tek onda gaće, on je sve više upadao u histeriju, i naravno, zbog takvog svog stanja, cipele nisu htela da siđu (inače ih skida 100 puta na dan).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:39:45   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:42:21   
Anoniman
Tashauser posted image
Tako i Laza pada u histeriju kad ne moze prvo gace da skine, a on je tako smislio da treba. Jako su smesni
Ja Lazu hvalim kako je pametan i dobar i ko zna sta jos i kad skine samo patike, pa se on stalno trudi
Pred kupanje se skine dole sam, a ja mu skidam majicu. Insistirala bih i na majici ali Laza nosi naocare pa me je strah da ce zaboraviti da ih skine i ogrebati seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:42:43   
Anoniman
Joj meni nije bilo smešno, bila sam užasno besna. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:45:18   
Anoniman
Ma, i ja ga inače hvalim za sve.

Posvađali smo se do kraja baš gadno jer je počeo da viče na mene kako on hoće da ga ja skinem, a ja sam rekla da neću tako da pričam, i da ja znam da zna da se skine, jer to radi često (naravno onda kada kažem NEMOJ)... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Samostalno presvlačenje
11.9.2009 21:52:16   
Anoniman
Takvih ja situacija imam svaki dan. Ovo je off topic ali moram da napisem. Mi se i dan danas borimo sa duvanjem nosa. On zna lepo da izduva nos ali nece, vristi i dere se kad uzmem maramicu u ruke i krenem ka njegovom nosu. Jedno jutro ga ja odvela u zabaviste i presvlacim mu patike, kad nam pridje vaspitacica i da mu maramicu jer mu curi nos. On uzme sam maramicu u svoje ruke i izduva najnormalnije. Onda mu je rekla da sedne na stolicu i obuje se sam. I on dete to uradi bez pogovora. Ja sam ostala bez teksta! nisam mogla da verujem da on te dve stvari sam hoce i moze da uradi bez po muke. A kad ga ja zamolim za to on pada u trans!


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 9:28:42   
Anoniman
JA NE MOGU VIŠEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 9:30:18   
mamanp
user posted image user posted image user posted image  Sto???

off..Nek si vratila ovu staru slicicu...najbolja ti je.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 9:48:55   
Anoniman
On neće ni da proba... zapadne u totalnu histeriju što ne zna ruke da izvuče iz rukava... user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 9:51:54   
mamanp
Ja se uopste oko tih stvari ne uzbudjujem. Dunuce im u glavu jednog dana da sami probaju kako se i sta radi...ne nerviraj se oko toga.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 9:55:25   
Anoniman
Ma, znaš, shvatila sam da ne znam kako ću za koji mesec postizati sve, i da bi možda bilo zgodno da zna makar nekoliko stvari. Makar da se skine ako ne i obuče, makar da jede sam, makar da odbije iz mog kreveta (posle zimovanja se sve poremetilo, opet hoće da spava sa nama i boji se mraka)... makar nešto da zna SAM! Ali neće... 

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 10:02:32   
mamanp
Ma polako, sve ce doci na svoje mesto.
Sa prvim je obicno tako, sve sto bi zelela ne mozes da ostvaris. Moj nije umeo nista samostalno da uradi ja mislim tamo negde do cetvrte-pete godine, cak bi mu dok sam ja na poslu, svekrva donosila nosu u krevet da piski, pa eto, opet je sve OK. A ovo malo hoce nesto, a ne ume, ja hocu da joj pokazem i objasnim kako treba, pa opet nastane problem, ona TO hoce da uradi po njenom...

nemoj me pecnuti..drago mi je zbog trudnoceuser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 10:07:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp


nemoj me pecnuti..drago mi je zbog trudnoceuser posted image user posted image


user posted image

Ma rekla sam, drugom ću dozvoliti sve što prvom nisam. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 10:11:21   
mamanp
Na prvom se ucis, pa onda kod drugog ispravljas greske koje si pravila, a kad dodje trece...cetvrto...mislim da tad vec oguglas na sveuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 13:53:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

... zapadne u totalnu histeriju što ne zna ruke da izvuče iz rukava... user posted image

Isto,jer su nestrpljivi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Samostalno presvlačenje
16.1.2010 14:14:20   
simke
Sinisa sam skida carape,duks uz moju malu pomoc(ja mu izvucem ruku iz jednog rukava),nekad sam skine pelenuuser posted image Kad mu kazem daj da obujemo carape,on ih uzme i stavi ih na nogeuser posted image ,cipele isto takouser posted image Problem je sto se skida i kad treba i kad ne trebauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Samostalno presvlačenje
20.6.2010 22:51:20   
Anoniman
Luka sam skida pantalone, gaće, čarape, patike (i dalje), i sada već i majcu, ako mu povučem malo samo gore. Sam oblači gaće i pantalone, majcu i dalje ne. Patike ne ume da obuje i dalje, ali crocs-e da (kada su nameštene za sandale, jer papuče nije neko umeće obuti). user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here