|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:19:29   
Anoniman
Luki već duže vreme dajem Sanostol sirup. U pitanju je komplex vitamina. Do sada sam kupovala neko pakovanje na kom je pisalo da i deca i odrasli piju po kašičicu dnevno (10ml). Danas sam otišla u apoteku da kupim pošto smo prethodni potrošili, i nema više tog, daju mi neki drugi.

Na kutiji piše na srpskom "Za decu iznad 3 godine". Deca od 3-6 god piju 5ml, a deca iznad 6god i odrasli po 10ml dnevno.

user posted image

Otvorim kutiju, izvadim staklenu bočicu, i na njoj piše: "Kinder ab 6 Jahren" (Za decu iznad 6 godina - koliko ja razumem nemački).
Takođe piše: "Kinder ab 6 Jahren erhalten taglich 10 ml die gleiche Dosierung gilt fur Jugendliche und Erwachesene."

user posted image


Na srpskom piše za sastav:
vit. A, vit. D, vit. E, vit. C, vit B1, vit. B6, nikotinamid, pantoteinska kiselina, gvožđe (II)-glukonat, voda, sorbitol, koncentrat soka pomorandže, ekstrakt slada (iz ječma), koncentrat soka od grejpfruta, ksantan, limunska kiselina, ulje pomorandže, ulje suncokreta, natrijum-benzonat, dekspantenol, emulgator polisorbat 80.

Upravo uđoh na njihov sajt i shvatih da postoji i za decu od 1 godine, i za decu od 3 godine, i za decu od 6 godina. Onda mi sine ideja, i povučem nalepnicu sa kutije, i nećete verovati, ispod nalepnice na srpskom na kojoj piše da je za decu od 3 god, na kutiji je štampano da je za decu od 6 godina.

user posted image

JAO SUTRA KADA ODEM U APOTEKU!!!!!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:23:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


JAO SUTRA KADA ODEM U APOTEKU!!!!!



user posted image jao....neko tje nadrljati.... user posted image

Shalu na stranu....to je jako ozbiljan prekrsaj....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:27:07   
Trcosava
Bože me sačuvaj i sakloni!!!!
Sve im po spisku sutra!!!!!! Eeee majko Srbijo - nigde nije kao u Srbiji

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:29:14   
mihi
Tasho a da nije to sve jedno samo zavisi koliko ml ko pije?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:31:53   
Anoniman
Vidi draga na njihovom sajtu, ima različite ambalaže za različit uzrast:
- za decu od 1 god
- za decu od 3 god
- za decu od 6 god

www.sanostol.de

Sem ako oni nisu preračunali da je u ambalaži za decu od 3god 1 kašičica = pola kašičice u ambalaži od 6 god. user posted image



(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:33:55   
mihi
E onda moraju da imaju za svaki uzrast. Idi  ih ispreslisaj sutra.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:40:06   
Anoniman
Sanostol 1

user posted image


Sanostol 3

user posted image


Sanostol 4

user posted image


Sanostol 6

user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.9.2009 22:53:34   
Anoniman
Ah da, i na deklaraciji na kutiji ne piše ko je uvoznik. Stoji samo "uvoznik:" i prazno iza. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 7:16:20   
Anoniman
U svakom sluchaju ne smeju na takav nachin da prodaju.... verovatno postoje neki razlozi zashto sanostol nije u istoj bochici za sve uzraste....uz razlichito doziranje...nego je u razlichitim bochicama...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:22:36   
mamanp
I ja sam maloj davala bas taj (ali bez gvozdja) sto na njemu stoji nalepnica za decu od 3 godine. Nije mi palo na pamet da povlacim nalepnicu, ali sam joj davala po 5ml. Pitala sam dr o tome dal sme ona to da pije jer je za stariju decu, ona mi je rekla da nema problema da pije i dete od 2 godine samo da joj dajem po 5ml. Inace, kod nas u apotekama ima samo taj za decu od 6 godina. Drugi ne postoje (bar sto se tice apoteka u mom gradu) 
Sreca te sad koristim Pikovit

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:26:40   
guppy RR
Jao Tasho, tukla bi ih.

Ali, uzmi u obzir, da određene države imaju drugačije preporuke oko ishrane. Negde klima i ishrana naroda određuje to, šta su potrebni vitamini za dohranu. Tako recimo u Europi i Americi imaju potpuno drugačije standarde o tome.

(eto samo uzmi u obzir pre nego što napadneš nekoga)
user posted image

cmoka!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:30:33   
Anoniman
Znam guppyka, ali teta u apoteci ima jezik. (ako joj ga ja danas ne isčupam iz usta)

Valjda može da bekne o tome! Ili je ona samo dekoracija u toj apoteci i nema pojma o tome?

Sada ću da prošetam po ovim lokalnim apotekama oko posla, baš me zanima šta će da mi kažu!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:36:24   
mamanp
U apoteci to sigurno nisu uradili jer vidis Taso da sam i ja isti takav sirup kupovala, bas sa takvom nalepnicom...to negde dolazi iz veleprodaje tako upakovano. Sigurna sam u to.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:39:09   
Anoniman
Ma ni ne mislim ja da su to oni u apoteci nalepili, ali, ja sam krajnji korisnik, a teta u apoteci posrednik između mene i veleprodaje. Ona je tu da meni kao krajnjem korisniku, laiku objasni da su oni to preračunali, i da im ja onda kažem "Hvala, neću! Računajte vi to za svoju decu, a meni dajte nešto nepreračunato, gde na samoj ambalaži originalno piše da je za uzrast mog deteta!"

Ne znam dal me razumeš šta hoću da kažem?

Znači ti si davala devojčici ovaj za decu od 6god, samo pola kašičice kada je imala 2god?

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:42:11   
mamanp
Ma tacno te razumem o cemu pricas. Davala sam joj po pola kasicice. Nekoliko meseci ga je pila, dok mi nisu rekli da s vremena na vreme treba promeniti taj vitaminski sirup. Posle Sanostola je pila Oligovit i sad pije Pikovit.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:46:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

dok mi nisu rekli da s vremena na vreme treba promeniti taj vitaminski sirup.


Meni to niko nije rekao, Luka već jače od godinu dana pije ovaj. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 8:52:45   
mamanp
Jedne prilike sam u apoteci trazila Sanostol, apotekarka mi je dobra drugarica i zna da ga koristim vec duze vreme. Rekla mi je da ga malo promenim. Ja sam je poslusala, mada ne znam je li u pravu.user posted image  
Ma u principu svi oni imaju isti sastav, samo sto je drugi proizvodjac i velika je razlika u ceni.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 10:11:46   
Anoniman
apoteka br 1: Niste mogli to pakovanje kupiti sa dodatkom Fe, jer je to pakovanje sa dodatkom Ca! - GOSPOĐO, JA UMEM DA ČITAM, TO ŠTO VI TO NEMATE, NE ZNAČI DA NE POSTOJI!

apoteka br 2: Postavljam pitanje, apotekarka u šoku počinje da čita sva sa kutije. Vidim paniku! Prilazi druga apotekarka, kaže: Da, videla sam to već. Svi ti sirupi su usklađeni da smeju da ih piju deca od tri godine, s tim da bih Vam ja savetovala da ne uzimate taj sa Fe, jer se sa Fe ne treba igrati ukoliko dete nije malokrvno. Bolje uzmite onaj sa Ca. Ma ko Vam je uopšte prodao taj sa Fe a da Vas nije pitao da li Vam je dete malokrvno?

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 10:47:01   
sephora
naši pedijatri ne preporučuju baš upotrebu vitamina osim "ako roditelji baš insistiraju" a ja sam insistirala jer mala je slabo jela...
dok je bila mala davala sam joj Sanostol i bila sam zadovoljna ali kada sam probala onaj sa Fe dobila je urtikariju (alergiju) pa sam prestala...
sada pije Pikovit i sve je OK! 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 10:50:42   
Anoniman
Luka od početka pije taj sa dodatkom Fe.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 11:52:16   
Anoniman
Razmišljam da pošaljem link na ovu temu mail-om proizvođaču Sanostola. Zanima me šta bi rekli... user posted image  (naravno, ukoliko imaju prevodioca da im prevede ovu temu)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 16:06:54   
Makili
Ja mom detetu koje sad ima tri godine dahem taj sa gvožđem i do sad nije imao problema a videla sam da na originalnoj bočici piše da je za decu od šest ali pošto mu ne dajem baš svaki dan onda sam mislila da neće da mu škodi mada mi je apotekarka rekla da ne bi trebalo da bude problema... ali ajde sad ti budi pametan u ovoj zemlji kad je sve sranje... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
22.9.2009 19:02:29   
Anoniman
Ali do sada je bio i neki Sanostol na kom nema nikakve slike.

Evo iz teme o Preparatima za jačanje imuniteta slika:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo slikice kao što sam obećala...

user posted image


(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.10.2009 10:13:17   
Anoniman
e vako juče sam kupila ovaj sanostol...kaže nema više tih od od do

elem kupila sam ovaj broj 3
Meri dajem 10 ml , a Dini 5ml , tako mi rekao pedijatar bez dodatka željeza pa ću da vidim kako to ide hoće li se projesti

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sanostol sirup PROBLEM!
21.10.2009 10:15:26   
Anoniman
Broj 3 piše na vašoj deklaraciji ili na originalnoj kutiji?

Ma vraga nema, zašto onda stoji na njihovom sajtu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here