|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skidamo pelenu II deo
3.6.2014 14:19:45   
Ana RR
Nastavak teme Skidamo pelenu

< Poruku je uredio marketing RR -- 8.6.2016 17:09:52 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2014 14:47:04   
Zemunka85
Ja odmah da se zapljunem. Mi smo skinuli pelenu pre koji dan user posted image . Lara ima 21m. Nocnu smo mogli davno, jer se dugo vec budi suva, pa piski u nosu.
Jaaaako sam srecna, nama zbog eserihije ovo mnooogo znaci. Ujedno sam prestala i profilaksu da joj daje user posted image !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2014 14:51:00   
pocahontas
bravo za Laru!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2014 15:16:41   
Torbica
Zemunka, svaka cast! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2014 16:16:16   
Azra_
Bravo!user posted image Kod vas to ima dvostruki značaj!

Nadam se da ćemo mi uspeti da ih skinemo dok se ne zatvori ovaj drugi deo teme i pređe na ˝Skidamo pelenu III˝ user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.6.2014 12:26:15   
Felina
mi smo skinuli pelene sa dve godine, ali nocu nikako da se odviknemo, a imamo 3 ipo godine user posted image
Da se bar probudi kad su upiski pa da me zove, nego jednako nastavi da spava kao top user posted image
Pokusavala sam i da je budim nocu, ona piski tad ali se cesto do jutra opet upiski, i to nekad posle sat vremena posle toga nekad 3 sata, nema pravila, nikako ne mogu da joj uhvatim neki ritam...
Preko dana kad spava jos se i probudi i trazi nosu ali nocu nikako...
Ima neko neki savet?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.6.2014 13:17:44   
Torbica
Felina, nazalost, nije zrela. I moj sin isto tako, ali isto. Ja sam mu vratila nocnu pelenu, tamo negde oko 23 kad ga dignem da piski, stavim mu. Pa kad bude zaredjao par noci da je suva, skinucu, mucila sam se 5 meseci pipkajuci ga stalno, i odustala.
Kaze urolog da dete dok ne uspostavi refleks treba da ne jede i ne pije 2 h pre spavanja, pre leganja da se ispiski, da se ne stavlja pelena i da se osluskuje jer navodno svi oni prvo nas zovu da im se piski. Nisam probala ovo.
Elem, moja cerka je sa 2 god skinula i dnevnu i nocnu i nikad problema nismo imale, a ovo..... Dok ne bude zreo, resila sam da ne forsiram.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Felina)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 15:28:18   
Azra_
Evo nas! Ne odustajemo još uvek! Ima izvesnih pomaka, ali bih zamolila ponovo mame da mi kažu da li se to nekome dešavalo.... Dete od juče prepodne sasvim svesno traži noš(pu-pu!!). Dakle, kaže da mu se piški i hoće na nošu! Sedne i jako brzo piški za razliku od onih dana kada je sedeo po pola sata i iz ko zna kog pokušaja uspeo da piški. E sad, on piški, ali po malo. Baš se vidi da se ne ispiški skroz nego za 15akmin ili pola sata ponovo traži nošu. I tako ono što bi trebao da obavi na noši kad mu se piški on ide po tri puta u roku od 45min-sat vremena. Šta mislite? Ima neko takvo iskustvo? Probala sam da mu objasnim, kažem da sedi još malo, ali nije uspevalo. Kaže da je završio i da mu se više ne piški.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 15:31:59   
Leptiric123
E evo i nas.Sa 10 meseci. :-\ ona zna da na nosi treba da piski (preko dana naravno) i uvek to uradi...bude dana kad i kaki a onda danima kaki cim joj obucem peenu...ona me zajebava :-) I probala sam i pre jela i posle jela i dok jede da uhatim momenat ali nije to nego ona nesto zeza :-\

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 15:39:18   
lesica
Leptirko polako, mala je.
Ali sjajno je to što prihvata ideju noše, ne beži i ne kuka. Navićiće se ona lagano.

I moj savet - ako idete na odmor ( promena sredine, klime...) to može da dovede do malog rasula, tada je pogotovo nemoj forsirati. Ja to iz iskustva - L je imala 14 meseci, mi otišli na odmor, da naglasim da je do tada uredno svako jutro kakila u nošu. Poremeti joj se malo ritam i cvrc tvrda stolica, ja je kao po navici stavljala na nošu, i onda je od muke krenula da beži i plače čim vidi nošu.

Uglavnom, nakon toga iako nam je noša služila za uvežbavanje i privikavanje, ja sam je sklonila pa rmeseci, i nakon toga mesec dva igre, a pred drugi rođendan je potpuno skinula pelenu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 15:47:28   
Leptiric123
Pa da zato sam ja i pocela po malo...al kapiram da me razums i onda namerno saceka i ukaki se u pelenu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 16:04:25   
lesica
Ma pazi, ko zna šta se njima mota po glavicama. Mislim pričam ti ja koja sam pljeskala i oduševljavala se na svaki uspešno odrađen zadatak.

Sve u svemo, bez nervoze, tek ste počeli, samo polako, biće to dobro.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 16:08:50   
Leptiric123
Ma znam jos je i rano... vezbamo samo...hvala u svakom slucaju da znam na moru da ne forsiram...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 17:56:18   
Anoniman
leptiric, izvini, ali ja uopste nisam pristalica tako ranog navikavanja, nekako mi se cini da su isuvise mali da bi bilo sta shvatili i znali da prenesu. Mi smo sa godinu i po to odradili i dok smo pokusavali pomalo i povremeno, nije uspevalo. kad sam je skroz razgolitila, zivce mi je pokidala, ali smo za nedelju dana sve resili (naravno, povremeno je bilo nekih nezgoda, ali ok)

(odgovor članu Leptiric123)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 20:42:31   
Torbica
Ja pre godine cerku nisam stavljala na nosu, ja radila, ona u vrticu.... E sad, misleci da sam cerku mogla i ranije odvici, sa drugim detetom (koje i dalje piski nocu) sam krenula sa godinu dana i opet je tek sa malo jace dve godinice skinuo dnevnu. Sa ovim trecim ne forsiram, stavljam ga povremeno a i on sam nekad prijavi kaka i pisa, propricao je kao mali papagaj u poslednje vreme..
Moje iskustvo - dok sami ne preseku, tesko je jako. I ne treba se nervirati, koliko god nezgoda bilo. To je igra moci sa detetom, ponekad jednostavno teraju inat jer previse znacaja pridajemo tome, nabijamo tenziju, grdimo, ucenjujemo... Ma sa ovim trecim ni u ludilu necu jednu pogresnu rec da kazem.... I on je najranije poceo sam da prijavljuje u poslednje vreme, tako da se nadam da ce proci bez mnogo buke....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 22:06:56   
Misha i Ljisha
Leptiricu vi ste i dalje u fazi privikavanja na nosu , traje to dugo heheh...Imaju oni razne faze, pa kad krenu da hodaju i ustaju sa nose, pa eto kod moje D kad se zaigra nosa je na poslednjem mestu.Zato se sva deca uglavnom i odviknu od pelena oko druge godine, jedino eto moze se mozda malo ubrzati time sto im nosu predstavimo ranije.

Moja mama kupila D gacica i gacica kaze da ih nosamo sad preko leta.Hocemo sigurno, i malo nek joj se guzica luftira, ali da li ce to rezultovati ostavljanjem pelena???Cisto sumnjam. Mada moja zna da trazi nosu, ali to je iskreno samo ujutru ahahah...Nijednom mi jos nije trazila nosu popodne.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.6.2014 22:39:07   
Torbica
Kod nas to ranije nudjenje nije pomoglo da se ranije ostave pelene ali je dete vecinu vremena iymedju prve i drugw godine bilo suvo jer sam ga stavljala posle svakog jela i spavanja. I to je super, pogotovo ako nisi trudna user posted image kao sto sam ja bila.. Celu trudnocu pamtim po tome, i nista ubrzala nisam jer on svakako nije krenuo sam da trazi.. Ovo sam ja njega uredno nahvatala, ali u medjuvremenu jela i spavanja, corak. E sad to ne radim, a bebac sam prijavi, pokazuje na predeo pelena, e to sam cekala... Ja se nadam da cemo ostaviti ovog leta i da nakon dugog niza godina kazem pelenama caaaaao! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Skidamo pelenu II deo
6.6.2014 2:20:32   
Azra_
Ja sam pokušala sa detetom kada je imao oko 1,5god. On je jako rano propričao, znao čudo stvari i mislila sam da je to znak da će i noša za nejga biti mačji kašalj. Ako je sa 1,5god.nepogrešivo znao koja je leva ruka, koja desna, zašto ne bi naučio da koristi nošu?! To je bila moja logika, ali ne i njegova. Sećam se te izbezumljene face kada sam mu obukla gaćice a on se upiškio. A tek kada se ukakio?! Drhtao je, izbezumljen, uplašen.user posted image Tada sam odustala.

Uskoro će 2,5god i od petka mu ne stavljam pelenu, osim za spavanje. Evo nedelju dana će... Prolazimo kroz razne faze. Ne znam hoćemo li biti uspešni. I piški i kaki na noši. Da piški traži sam, ali po malo ispiški, pa posle pola sata opet traži-to me malo zbunjuje, pisala sam već. Za kakanje ne traži sam, tu ga ulovim i stavim na nošu. Ali , ono što sam htela da kažem, sada i pre godinu dana, pa to je nebo i zemlja! Mnogo razumniji, svesniji. Sada i on učestvuje u ovom procesu kakav god on bio. Postavlja pitanja, traži da pohvalimo pišu i guzu ako uspešno obave zadatak, hoće sam da donese nošu, da ode do wc šolje da prospe, priča o tome.. Takvo je naše iskustvo za sada. Videćemo. Volela bih da imam više strpljenja za njega u ovom periodu.user posted image

Torbice, vama od Pampersa, da ima pravde, sleduje neka nagrada za godine odanosti!user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 6.6.2014 2:22:46 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Skidamo pelenu II deo
6.6.2014 9:02:36   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Azra_

Torbice, vama od Pampersa, da ima pravde, sleduje neka nagrada za godine odanosti!user posted image

user posted image Da znas... 6 godina covece! Pa bice mi neobicno, priznajem! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Skidamo pelenu II deo
6.6.2014 13:54:21   
Felina
Torbice 6 godina sa pelanama!!! svaka tebi cast user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Skidamo pelenu II deo
6.6.2014 19:46:22   
Torbica
user posted image da... Ali eto, prodje sve to...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Felina)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Skidamo pelenu II deo
15.6.2014 23:22:37   
tijatija
Danas nam je 5-ti dan bez pelena i mogu reci da sam vise nego zadovoljna ( pu, pu) nije se upiskio ni jednom samo se ukako u gacice user posted image Cak smo bili u gostima na rostilju ponela sam tutu i piskio je user posted image sad je problem kako u vrtic??? boginje nam prolaze za 5 dana a nece da se bakcu oko skidanja pelena sve mi se cini da nece ici jedno vreme barem dok dezurni nebude poceo raditi, jer nezelim da mi trud padne u vodu

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Skidamo pelenu II deo
15.6.2014 23:30:49   
jovicaa
nas skidanje ceka posle mora... mali sve kapira, prica, kontam da nece biti problema... mada nikad se ne zna...
jedva cekam da mi ispisa ceo stanuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Skidamo pelenu II deo
15.6.2014 23:54:51   
Azra_
Nama je prošlo dve nedelje. U principu, zadovoljna sam. Uvek kaže kada mu se piški, jedino što nema šanse da to obavi van noše, pa nam to malo otežava situaciju u šetnjama i sl.ali dobro, skapiraće vremenom. Kakanje ide, kaže kada mu se kaki ali mu treba mnogo više vremena da to obavi na noši nego što je bilo u peleni. I dok je nosio pelene kakio je svaki-svaki drugi dan, sada je proredio, alii računam da će se i ti unormaliti. Lepo prihvata celu priču, uključen je u sve, obavezno prosipa, pere nošu i hvali se ˝rezultatima˝. Iznenađena sam jer se dešava se u toku noći probudi i da kaže da mu se piški bez obzira što ima pelenu. Kad god traži ja ga stavim na nošu, pa posle nastavak spavanja. Videćemo...moramo da vežbamo još uvek, ali računam da smo sa pelenama završili, osim za spavanje, tu ne bih rizikovala.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.6.2014 16:39:25   
tijatija
Imam jedno glupo pitanje user posted image mame decaka koju ste nosu kupile za njih??? Ovaj moj mali se 70% popiski izvan tute a kad hocu da mu stavim muricu u toku pisanja u tutu vice NEEE i stane da piski i posle nekog vremena nastavlja opet. Imamo tutu neku obicnu sto su cure koristile. Videla sam da chicco ima malo duze izmedju nogu dali je neka ima od vas?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here