|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Synovitis transitoria coxae - bolni kuk kod d...
25.3.2011 10:29:41   
Podrum Š.
Evo drage moje da i ja otvorim neku temu.
Elem, Darko koji ima 8 godina posle preležanog gripa, dan kada je trebao da krene u školu mi kaže:
"Ne mogu na noge, boli me kuk"
Naravno, odmah smo otišli kod ortopeda (isto nam se desilo pre 4 godine) i dobili smo nalaz:
Synovitis transitoria coxae
Dr kaže (a tako je bilo i prošli put) to samo od sebe prolazi, terapije (osim mirovanja nema)... Stavili smo teg (vršimo ekstenziju) i trebao bi da pije nešto protiv bolova.

Prošli put ga je prošlo preko noći, a, evo ovaj put mu se vratilo posle 10 dana. Opet, dr kaže da nema bojazni i da će proći samo od sebe, i da će normalno sve funkcije moći da obavlja.
Čak i da trenira fudbal - što ga je najviše brinulo.

Našla sam na internetu o tome... manje više kao što je dr rekao. Uz to, moram da napomenem da ovo češće pogađa mušku decu i da je to relativno novija bolest.
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim?


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 13:00:58   
Verus
Podrum draga bas mi je zao-tako je zvucao kao "veliki" kad je to rekao....nadam se da ce se javiti neko ko ima iskustva, ja mogu da uradim vec sta si ti uradila da pretrazim internet.  Neka sto pre bude boljeuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 14:19:16   
Podrum Š.
Hvala draga user posted image
Ma već danas ga ne boli, ali mora strogo da miruje. Nisam napisala da je pre 10 dana imao na oba kuka "izliv"... sada kada se vratilo, desni kuk je skroz super  a na levom se povećalo.
Mene je iznerviralo to što mu se vratilo, jer je pre 4 godine prošlo bukvalno za 24h.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 14:22:19   
Verus
A sta tacno to izaziva, jel to kao bursitis, upala zglobne kese i tecnosti ili nesto drugo?  Srce malenouser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 14:24:57   
Podrum Š.
Ne znam, kaže dr a bude nakon neke preležane bolesti tipa viroza. Darkov drug iz razreda je jesenas ležao 3 nedelje zbog toga, a nije prethodno bio bolestan...
Dr (inače radi u Dečijoj bolnici) kaže da je juče imao 7 takvih pacijenata user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:01:06   
choopa choops
Prvi put cujem user posted image Cekaj to je virusno ili se i inace nalazi u organizmu a aktivira se poslije gripe i slicno? user posted image

user posted image Drz' se Darko :)


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:12:29   
Podrum Š.
Pojma nemam kako nastaje. user posted image
Mislim, da šizneš. Danas ga uopšte ne boli noga, ali ne damo mu da ustaje. Samo do wc-a. A hoda user posted image  užas.
Ma, proći će, samo mi više dosta bolesti. Već mesec dana smo kilavi.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:13:58   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:21:50   
Anoniman
Nije baš povezano ovo što ću napisati, ali me je podsetilo jer spominješ prvo gripu pa tek onda ovo sa nogom...

Kad smo bili u dečijoj bolnici, primljena je devojčica od 6 godina. Bolovi u kolenima, na smenu, malo jedno, malo drugo, ne može da ustane, a ako i ustane, šanta, tako 24h, i prođe. Primili su je na ispitivanje. Ma nema šta nisu radili da vide šta je. Mala uveče trči, legne da spava, i u ponoć počne da plače u snu, "Boli, boli", ujutru ne može da ustane, kad malo "razradi" nogu, hoda, jedva se oslanjajući na tu nogu, ne ispravlja je skroz u kolenu, i do sledećeg jutra kao da ništa nije bilo.
Doktori su sumnjali da je to reakcija kao posledica gripe, kažu, hoće to ako su bile otečene žlezde na vratu. Tad sam prvi put čula takvo što.
Do kraja se ispostavilo da mala ima mononukleozu i da je to sa kolenima posledica iste.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:51:49   
Podrum Š.
Da, čula sam za te komplikacije kod mononukleoze.
Dobro si ti rekla, dok othranim decu poješće me neka rakčina user posted image .



_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
25.3.2011 22:54:10   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Synovitis transitoria coxae - bolni kuk k...
23.7.2017 0:28:48   
mtajcica83
Evo i mi ovdje da se javimo. Imali smo sinovitis kuka. S tim sto od tog mirovanja i brufena sam se ja najvise derala da miruje no sto je mirovao. Hod mu je bio uzasan..Proslo je skoro 3 nedelje..vratili se kuci.. Krenuli sa plivanjem tako nam je i dr.rekao i juce se vracamo sa plaze kad on opet hramlje. Reko proce do jutros. Danas vise hramlje. Cula sam se sa dr. Kaxe da ne forsiram aktivnosti.. Tipa trcanje skakanje..Forsirala ja ili me..moj sin nece da miruje..skace..cima se..potrci i takl. Izludjeh vise.A da pliva moze i da ce to tako biti dok se sve ne vrati u normalu.Eto nisam vise pametna sto da cinim.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here