|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   TV u dječijoj sobi
2.10.2009 22:48:30   
Lu
Da li je to loše za dijete na bilo koji način i zaštouser posted image
Vaša mišljenja i iskustvauser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: TV u dječijoj sobi
2.10.2009 22:55:54   
2002m
user posted image
Ne unosite televizor u dečiju sobu
Ponedeljak, 7. april 2008. 11:45  
Tinejdžeri koji u svojim sobama imaju televizor obično se lošije hrane, manje su fizički aktivni i imaju lošije ocene u školi od onih koji ga nemaju, saopštili su američki istraživači.

Istraživači sa Fakulteta za javno zdravlje Univerziteta u Minesoti ispitali su 781 adolescenta starosti izmedju 15 i 18 godina, od koji je 62 odsto imalo televizor u svojoj sobi. Televizor je imalo više dečaka (68 odsto), nego devojčica (58 procenata).

Kako je i očekivano, ti tinejdžeri više i gledaju televizijske programe, provodeći pred televizorom najmanje pet sati dnevno - izmedju četiri i pet sati nedeljno više od vršnjaka koji nemaju TV u sobi.

Devojke sa televizorom u sobi su priznale da manje vežbaju - prosečno 1,8 sati nedeljno, u poredjenju sa 2,5 sati, koliko vežbama posvećuju njihove vršnjakinje bez televizora, da jedu manje povrća, više piju zasladjenih napitaka i redje jedu sa porodicom.

Dečaci su, pak, izjavili da u školi dobijaju lošije ocene od onih koji nemaju televizor u sobi, da jedu manje voća i da redje obeduju s porodicom.

"Sve to jasno pokazuje da roditelji svojoj deci ne bi trebalo da dozvole da imaju televizor u sobi", izjavila je, u intervjuu za Rojters, članica istraživačkog tima Daheja Bar-Anderson.

S ovom ocenom se slaže i Američka akademija pedijatara, koja je roditeljima poslala istu poruku - uklonite televizore iz dečjih soba.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: TV u dječijoj sobi
2.10.2009 22:57:11   
simke
Mi smo jos mali za TV,ali mislim da ga nece imati u sobi iz prostog razloga sto ja smatram da soba sluzi za odmor user posted image Kad bi imao TV u sobi odvlacio bi mu paznju,pa ne bi spavaouser posted image A i TV,kao i kompjuter, emituje elektromagnetne talase,sto nikako nije zdravo.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: TV u dječijoj sobi
2.10.2009 23:00:53   
2002m
ovo gore sam pronasla pa sam postavila.
Moje dete nema svoju sobu ali sakljuplja pare da kupi lcd tv(velikiiiiiuser posted image ) kada sledece godine zavrsimo kucu i kada bude imao  svoju sobu.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: TV u dječijoj sobi
5.10.2009 20:51:29   
Anoniman
Luka se ne skida sa našeg TV-a. Čak i ako ne gleda TV, i ako je u drugoj sobi, crtani mora da se čuje. Planiram da mu kupim TV za sobu, kupila sam mu i mali DVD player, na kome ću moći puštati i muziku. 

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
5.10.2009 21:05:25   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: TV u dječijoj sobi
5.10.2009 22:15:42   
Lilly*
Ja nisam imala tv u svojoj sobi duugoo, možda sam već krenula na fakultet user posted image Trudiću se da me ni moja deca ne ubede da im treba user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: TV u dječijoj sobi
8.10.2009 15:27:37   
Lu
Niste baš puno komentarisale,e sad ćeteuser posted image
Ja sam Roku stavila tv u sobu,mislim da je to stvar kontrole a uz to on naravno neće do dugo u noć gledati crtiće,antenu tamo ionako nema znači to je samo za dvd i crtiće.
Ja na to gledam ovako,imamo svi u kući/stanu tv pa ne dozvoljavamo djeci da vise po cijeli dan pred njim.
Danas sutra će imati i kompjuter i biće naravno u njegovoj sobi ali i to ćemo morati kontrolirati,tako da ja mislim gdje god se tv ili kompjuter nalazi potrebna je kontrola odnosno ograničeno vrijeme gledanja.
Meni je iskreno sad lakše jer kad gleda u sobi crtić ne raznosi mi igračke po cijeloj kući,što se prije dešavalo.
Doduše još uvijek zna proći i par dana da ne gleda ništa jer smo uglavnom vani iskorištavamo lijepo vrijeme,a kad dođe zima napravićemo rasporeduser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: TV u dječijoj sobi
8.10.2009 15:35:10   
Anoniman
Bravo lu! user posted image

Mi planiramo da kupimo Luki TV ovih dana.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: TV u dječijoj sobi
8.10.2009 15:52:44   
simke
Evo glavnog razloga protiv:
APARAT ZA MERENJE ELEKTROSMOGA (sa nemačkog na sprski)
Elektrosmog
posmatran objektivno

Informacije o poreklu
i merama otklanjanja



Vrlo je malo onih kontroverznih ekoloških tema o kojima se govori na način na koji se govori o ovoj temi, o delovanju električnih i magnetnih promenljivih polja visokofrekventnih zračenja na ljude. Neki govore o ovome sa dozom panike, drugi pak sve više postaju svesni njenog dejstva.

Informacije koje slede su nastale na osnovu ozbiljnih merenja čovekovog ličnog okruženja kvalifikovanim aparatima za merenje elektrosmoga.

IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: TV u dječijoj sobi
8.10.2009 16:18:24   
simke
Od televizora i pacovi beže

Zračenja u ljudskim staništima, posebno urbanim sredinama, gde je velika koncentracija elektroinstalacija, električnih mašina, opreme, aparata i saobraćajnih sredstava, uslovila su i veliki broj oboljenja. Najčešće, to su funkcionalne smetnje, (nesanica, nervoza, gubitak koncentracije, loše varenje, gubitak apetita, zamor), koje vremenom prelaze u bolesti nervnog i endokrinog sistema, do kancera. Početkom osamdesetih godina prošlog veka u Zapadnoj Evropi je utvrđeno da su zone štetnih zračenja u sedamdeset posto slučajeva uzrok hroničnih bolesti i njihovih recidiva. Svesne katastrofalnog uticaja zračenja na stanovništvo, neke države pribegavaju raznim vidovima zaštite; fabrika automobila Porche sagradila je proizvodne pogone na "zdravoj" lokaciji, na kojoj nema geopatogenih zračenja; mnoge fabrike i domaćinstva koriste razne uređaje koji isključuju električni vod ukoliko nije priključen potrošač; sve više proizvođača električnih aparata preporučuje da se, ako ne radi, aparat isključi iz utikača...

IZVOR

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: TV u dječijoj sobi
10.10.2009 10:38:44   
Urbana
Mi imamo TV u decjoj sobi i to veliki LCD. Imamo i komp, a ekran nam sluzi cak i kao digi tabla, jer na taj nacin obradjuju gradivo iz skole ( matematiku, slusaju price, a onda popunjavaju odgovore.....masa edukativnih skolskih softvera.... ) . Naravno da je kontrola neophodna, mada priznajme, nekad se mami i tati omakne user posted image .

Sve je stvar izbora, ako vam TV sluzi da ga ukljucite, da ne bi imali posla sa decom, naravno da je najgora stvar na svetu, ali uz veliku kontroli, izbor programa i doslednost, moze biti genijalna stvar.




< Poruku je uredio Urbana -- 10.10.2009 10:39:24 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: TV u dječijoj sobi
10.10.2009 22:24:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

Sve je stvar izbora, ako vam TV sluzi da ga ukljucite, da ne bi imali posla sa decom, naravno da je najgora stvar na svetu, ali uz veliku kontroli, izbor programa i doslednost, moze biti genijalna stvar.





user posted image

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: TV u dječijoj sobi
19.1.2010 13:18:49   
Anoniman
Kupili smo TV za Lukinu sobu. Idem da kupim i stalak, jer električar dolazi u 16h da sredi struju, jer nemam dovoljno struje u dečijoj sobi.

Napuštam vas. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: TV u dječijoj sobi
19.1.2010 13:24:10   
Lu
 
Super za Lukuuser posted image
A i za vas,ne morate svi u kući gledati crtićuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: TV u dječijoj sobi
19.1.2010 18:05:24   
Anoniman
Jao majke mi, više smo odlepili! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: TV u dječijoj sobi
19.1.2010 18:50:56   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Urbana

Sve je stvar izbora, ako vam TV sluzi da ga ukljucite, da ne bi imali posla sa decom, naravno da je najgora stvar na svetu, ali uz veliku kontroli, izbor programa i doslednost, moze biti genijalna stvar.





user posted image



user posted image slažem se

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: TV u dječijoj sobi
19.1.2010 18:57:30   
Verus
Slazem se. Ja sam ga dobila tek sa 15 godina.  Gledacu da dete ne gleda TV duze od nekih sat vremena na dan...naravno, ja bih tako zelela, kako ce biti na kraju ne znam, ali TV i kompjuter (pogotovo) nece imati u sobi.  Kompjuter ce stajati u odvojenoj prostoriji, gde smo svi zajedno, pa da imam uvid u to sta radi, sa kim chatuje itd.  Ma ima da je teram da trci napolje i igra se, sta ce da bulji ceo dan u TVuser posted image
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Ja nisam imala tv u svojoj sobi duugoo, možda sam već krenula na fakultet user posted image Trudiću se da me ni moja deca ne ubede da im treba user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: TV u dječijoj sobi
25.1.2010 11:05:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Luka se ne skida sa našeg TV-a. Čak i ako ne gleda TV, i ako je u drugoj sobi, crtani mora da se čuje. Planiram da mu kupim TV za sobu, kupila sam mu i mali DVD player, na kome ću moći puštati i muziku. 


identična mi je situacija a tu je još i ona igrica ...izludiću od toga , al još uvijek sam pri čvrstom stavu da neću tv u dječijoj sobi , mada mm svaki dan govori kako im treba tv valjda ga nervira sve to ...mene jok, ja svakako vrlo malo gledam tv

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: TV u dječijoj sobi
1.2.2010 10:06:35   
Trcosava

A što se tiče TV u sobi deteta... mislim da su te ankete totalna glupost, negde od 10 godine sam imala TV u sobi, jela sam uvek sa porodicom, kad je lepo vreme nikad u kući nisam bila... Kada jednog lepog dana i moje dete poraste i dobije svoju sobicu - dobiće i TV

>dopisala Tasha: Pošto je lu kopirala postove o Nasilnim crtaćima u temu o crtaćima, ovde sam ostavila samo deo tvog posta koji se odnosi na ovu temu, a ostale postove (o crtaćima) sam obrisala.<


< Poruku je uredio Tasha RR -- 1.2.2010 12:24:20 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: TV u dječijoj sobi
1.2.2010 10:08:06   
*Alexx*
Evo jedan članak sa RR: Dete i televizija
A Tasha je pisala i o ovome: Prevrće očima


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: TV u dječijoj sobi
1.2.2010 10:30:20   
Lu
O crtićima nastavite OVDJE a ja ću prekopirati postove,ovo je tema da li treba tv u dječijoj sobiuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: TV u dječijoj sobi
2.3.2010 1:23:49   
choopa choops
Mi trenutno nemamo, a i necemo ga stavljat u sobu. Zasto? Zato sto tako savjetuje supernanny user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: TV u dječijoj sobi
11.9.2014 14:55:04   
New Mom
Kaca i Kolja od aprila dele sobu. Ok, to je druga tema. Elem, kupili smo im tv za sobu pre 2 meseca. Ukljucujemo ga mi, u 2 termina. Kad dodju iz vrtica i uvece ide Pepa pred spavanje. Za sada ne gnjave da gledaju stalno.
Jbg, ja se nadala da hoce ne bi li se odlepili od nas i toga da idu za nama po stanu gde god smo. Al se ne daju.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: TV u dječijoj sobi
11.9.2014 15:00:12   
Klarita
Klara ima TV u sobi, ali vrlo retko gleda. Iako se recimo mm iz petnih zila trudi da je navuce na TV, ona nije zainteresovana. Cilj nam je bio da je maknemo iz dnevne sobe i pogledamo nesto sem mini ultra i minimaxa, jer ona ne gleda, igra se, ali mora da cuje u pozadini "njen" kanal.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here