|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tuzakanje
7.8.2013 11:05:14   
Olga75
kazu da je tuzakanje faza i borba za moc , da li ste imale to iskustvo da dete svaki cas : mama , on je ovo , mama ona je ono ?
kako se boriti sa malim tuzibabama ?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tuzakanje
7.8.2013 11:17:09   
Torbica
user posted image
Moja cera je pravi taster! Mama, Djole je uradio ovo, Djole je uradio ono.... Elem, ne treba se mesati u obicne carke, treba ih pustiti da se sami izbore. I ne naglasavati ko je u pravu, nego lepo - deco, sami cete se vi pobrinuti i resiti...bla bla, tako kaze Pozitivna disciplina. Treba se mesati jedino kad je fizicka agresija u pitanju, ali i tad razdvojiti decu sto neznije...bla bla... samo opusteno i smireno. Bez dernjave, udaranja, bilo cega.
Sa ovim principom gajite decu koja ce nauciti da se mirnim putem resavaju problemi. I pali, posle izvesnog vremena se smanji, cim se ne pridaje preveliki znacaj, bar kod mojih je tako. Uglavnom se jako lepo igraju i zabavljaju. Naravno ovo gde ima vise dece, sto kod tebe Oldzi trenutno nije slucaj. user posted image Ali navijamo da bude!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tuzakanje
7.8.2013 15:42:05   
New Mom
Kaća je neviđena tužibaba. Stalno otkucava šta je Kolja uradio.
I pokušavam da joj stavim do znanja da bolje da mu ona kaže da to ne radi (a zna vrlo dobro da to nešto se ne sme) nego što me više "mama, vidi Toju šta radi".

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tuzakanje
8.8.2013 9:11:54   
Peace*
Luka nije tužibaba, on bije Marka ako mu nešto nije po volji. user posted image Ne znam kad će shvatiti da se onda Marko inati i neće da ga posluša, a da će ga svaki put poslušati kada rečenicu umesto sa "Marko nemoj" počne sa "Marko hajde da ti i ja..."... Marko je njega mnogo željan, i uvek sve hoće kada ga Luka lepo zamoli.
Marko je pokušao da se tužaka "mama, meni Luka...", ali sam ja bila u fazonu "Idi zamoli ga, reši sam".
Naravno da nekada moram da urgiram, ali uglavnom sami rešavaju svoje probleme, i tužakanje kod mene ne pije vodu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tuzakanje
8.8.2013 9:17:42   
Trcosava
Mislim da to tužakanje dolazi malo i iz vrtića, jer vidim da Ana neće da vrati udarac nego mora da kaže vapsitačici. Čak kad joj i kažem da vrati, ona naglašava da mora da kaže Maji ili Katarini jer će onda ona da bude kažnjena...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tuzakanje
8.8.2013 10:33:33   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Torbica

Naravno ovo gde ima vise dece, sto kod tebe Oldzi trenutno nije slucaj. user posted image Ali navijamo da bude!

user posted image
Marija se ne tuzaka jer nema na koga ali sam sigurna do bi to radila sve u sesnaest user posted image
nego je Nadja pocela , seka ovo , seka ono i to meni jer zna da sam ja "zaduzena "za zver a njeni roditelji se jaaako nerviraju zbog toga , pa rekoh da vidim iskustva user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tuzakanje
8.8.2013 10:48:28   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Mislim da to tužakanje dolazi malo i iz vrtića, jer vidim da Ana neće da vrati udarac nego mora da kaže vapsitačici. Čak kad joj i kažem da vrati, ona naglašava da mora da kaže Maji ili Katarini jer će onda ona da bude kažnjena...

Identicno! Kad joj kazem, odbrani se, kaze da ne sme jer ce ici u kaznu! No, svakako agresija na agresiju nije dobra, ali moras se nekad i odbraniti, svet tako funkcionise, nazalost!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tuzakanje
8.8.2013 11:06:09   
Trcosava
Mene to užasno nervira kod nje, jer će dozvoliti da je svi mlate - a ona će da pekmezi i da kaže vaspitačici.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tuzakanje
9.8.2013 14:01:32   
Cvrčko
Moj sin je svakakav, ali nema šanse da tužaka ... Kad smo sa drugom decom, oni uvek tuže na njega šta je uradio, a on sam rešava svoje probleme user posted image
E sad, sa sekicom uvek dovikuje: mama seka je pljunula, mama seka je srušila flašicu... Ali ja to ne vidim kao tužakanje, već kao obaveštavanje user posted image jer sam ja u drugoj prostoriji

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tuzakanje
9.8.2013 22:51:41   
lanajelena
Oldzi kako si postavila temu tako moji poceli da se tuzakaju user posted image

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tuzakanje
14.8.2013 10:12:25   
Maara
moja deca izbegavaju tuzakanje bar ih tako ucim, jer ne zelim da mi dolaze za svakuglupost, bolje od maena da se uce da nije sve kao kod mame i tate :)

_____________________________

www.maara.rs

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tuzakanje
15.8.2013 9:46:45   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Mislim da to tužakanje dolazi malo i iz vrtića, jer vidim da Ana neće da vrati udarac nego mora da kaže vapsitačici.

Verovatno ima uticaja, ali eto KL ne ide u vrtić pa je to "provalila" da radi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tuzakanje
13.1.2014 11:40:34   
lesica
Ooooo da se i mi upišemo u klub tužibaba.
Počela je da se tužaka na sve i svakog ko joj u trenutku ne učini nešto, ili je iskritikuje. I baš vodimo borbu sa ovime, ali mi na momente deluje kao borba sa vertenjačama naročito što ima veliki dedin podstrek da mu se požali i na nas ako je iskritikujemo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tuzakanje
13.1.2014 12:20:27   
Klarita
K to radi do te mere da me izludjuje.Kad je neko udari, ali i ako neko kaze ruznu rec ili obori jabuku sa stola (lupam banalni primer). Razgovarala sam sa njenim vaspitacicama i one su mi potvrdile da ih zapravo one tome uce. Ja pokusavam da joj pricam jer je zaista jako razumna i obicno je pricom spremim za razlicite situacije, od praznicnih druzenja pa ne znam ni ja cega...ali brate mili, osecam da je ona najgora moguca tuzibaba, pa to je neverovatno. I znate sta, pa i neka me prijave, ali od petka je na "treninzima", do skora samo psihickim a, Boga mi sada i na fizickim, pa neka odgovara na nasilje nasiljem, ali meni se smucilo vise da gledam kako je udaraju, ona place, sutiraju, ona place, cupaju, ona place, guraju, ona place....Pa, mislim, mnogo sam popizuser posted image tokom svih ovih druzenja pocevsi od slave, preko rodjendana, NG, Bozica i necu vise to da gledam i trpim. Sad je ucim da bije i ona, pa nek me lincujuuser posted image Nagovestila sam cak i vaspitacicama...nisu mi nista rekle, sem, da one to ne smeju da rade, ali su slegle ramenima kad sam im saopstila da JA SMEM I HOCU. Pa, sta je sad manje zlo ili vece, kako hocete, da bude tuzibaba i trpi, ili da odgovori na bezobrazluk bezobrazlukom user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tuzakanje
6.3.2015 18:43:49   
mila83
Tesko je tu biti pametan.ucim svoju decu da ne vracaju udarcima ako neko krene na njih,da probaju mirno,pricom da rese stvar,ako ne pali,da se od njega odmaknu i nadju drugo drustvo.Ukoliko je to nemoguce,ide treca varijanta odnosno da kazu vaspitacici ili meni.Niko ne voli tuzibabe niti je uopste dobar takav nacin,Deca naviknu da tako privuku paznju na sebe ili postignu i dobiju sto zele.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tuzakanje
6.3.2015 19:28:02   
veselicaa
A. je u skoli naucila da ne bude tuzibaba i uvek govori kako to nije lepo,nije drugarski.Dok Stasa jedva ceka da tuzi A,kada ova nesto pogresi user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 5:19:38   
mila83
Meni je to slatko jedino kada su baaas mali, pa jos onako kroz suzice..bore se za nacinjenu nepravdu user posted image user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 9:21:30   
Didy
Jao, ja nemam problem sa svojom decom, ali me deca iz jednog razreda u školi izluđuju s tužakanjem. Kako uđem u učionicu, sjati se pola razreda oko mene i počnu uglas da se tužakaju. Jednom sam pustila sve koji su imali nešto da kažu, prošlo nam je pola časa, a sve su bile neke nebitne gluposti. Sad samo uđem u razred i kad krenu prema katedri, začepim uši i kažem - Ništa me ne zanima. Tačno me zaboli glava od njih. I to nije samo tužakanje, već bude i komentara tipa - Nastavnice, ja nemam žutu bojicu i sl.user posted image Kad neko pomene tužakanje, ja se odmah set_im tog razreda, oni su mi sinonim.

< Poruku je uredio Didy -- 7.3.2015 9:22:57 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 9:25:04   
Sosa Mena
Za sad sa tim nemamo problema. Ali sto kaze Didi u skoli me je to izludjivalo. Vise volim onog sto napravi stetu nego tuzibabu koja odmah doleti da mi kaze. Pre bih tuzibabu kaznila. Jer stvarno nekad nemaju mere za sta se tuzakaju.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 10:00:33   
mila83

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Za sad sa tim nemamo problema. Ali sto kaze Didi u skoli me je to izludjivalo. Vise volim onog sto napravi stetu nego tuzibabu koja odmah doleti da mi kaze. Pre bih tuzibabu kaznila. Jer stvarno nekad nemaju mere za sta se tuzakaju.


Isto tako,to je jako ruzno, kod velike dece pogotovo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 12:20:24   
veselicaa
Treba im objasniti da to nije drugrski,onda je sve lakse.Moja A.nikada ne bi izdala drugaricu,pogotovo u skoli uciteljici,a primecujem da ume da sakrije i kada Stasa uradi nesto ne bas tako fino

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 12:56:29   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Treba im objasniti da to nije drugrski,onda je sve lakse.Moja A.nikada ne bi izdala drugaricu,pogotovo u skoli uciteljici,a primecujem da ume da sakrije i kada Stasa uradi nesto ne bas tako fino


Tako je user posted image a i moji znaju da "pokrivaju" jedno drugo user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 12:58:02   
veselicaa
Neka ih,tako izgradjuju svoj odnos,a i znace kasnije da stite jedno drugo,mislim kada malo porastu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 13:01:06   
mila83
Nema nista lepse od toga.uUe podrsku da daju jedno drugome.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tuzakanje
7.3.2015 13:04:32   
veselicaa
Cuvaju ledja jedno drugom.Ja nemam rodjenu sestru i brata pa mi je bas drago kada vidim kako se A.i S.slazu,meni je to uvek falilo dok sam bila dete.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here