|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udžbenici
15.3.2009 12:29:55   
Anoniman
Imam brata koji je sada VIII razred. Pre neki dan smo se zgražavali nad nekom gramatikom, koja izgleda kao Lukine slikovnice. Ne razumem čemu to. U moje vreme su za 8-mi razred već bile normalne knjige u pitanju.

Jel vi mislite da je to dobro? Kakvi su udžbenici za srednje škole? Jesu li ozbiljniji? Ako jesu, neće li to biti šok, preći sa slikovnica na pravi udžbenik?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Udžbenici
15.3.2009 20:38:34   
mihi
To je ono što sam napisala za Lukine knjige Matetatika Kreativnog centra debakl, sve knjige su katastrofa čak ni zavod za udžbenike nije više što je bio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Udžbenici
22.3.2009 0:26:09   
Anoniman
Po nekada imam utisak da nemaju pojma šta rade. Hoće da ih upisujemo sa 6god u školu a da ih oni uče po knjigama koje liče na slikovnice. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Udžbenici
26.11.2010 15:11:22   
kokoloko
da li iko zna gde mogu nabaviti kontrolne zadatke iz srpskog, matematije i sveta oko nas za 2. razred izdavača eduka? nema ih u slobodnoj prodaji za fizička lica. samo za škole.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Udžbenici
26.11.2010 15:18:42   
Podrum Š.
Evo i ja se prijavljujem, trebaju mi za 1.razred. Muka mi je više od smišljanja zadataka user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Udžbenici
26.11.2010 15:27:57   
Anoniman
Kokoloko pogledaj u Decanskoj odmah pored muzicke,moguce da imaju ili u Kosovskoj..Podrum ne znam za NS 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Udžbenici
26.11.2010 15:35:51   
Capa
Drage moje, evo i ja da dam svoj komentar na ovu temu, koja mi je vrlo zanimljiva obzirom da radim u jednoj osnovnoj školi, predajem engleski jezik. 
Eto, sad malo mišljenja i iz drugog ugla: Meni je užasno teško da odaberem dobre udžbenike, a pogotovo kada treba da se dogovorim sa koleginicama koje rade po 25 godina i neće ništa da menjaju da ne bi morale da pišu nove nastavne planove i neće da menjaju ono na šta su navikle. Zavod za udžbenike se trudi sada da se popravi ( pričam pre svega za engleski ) zato što jedno vreme smo se svi prebacili na strane izdavače, jer su Zavodova izdanja stvarn bila suludo urađena.
Ono što mogu da vam kažem jeste da je kod engleskog jezika u principu peti razred ogroman skok i težak prelaz za decu, jer kreću da rade gramatiku i generalno nije dobro odrađen taj prelaz iz četvrtog u peti razred. Nažalost, te stvari određuju neki ljudi u Ministarstvukoji ili veoma dugo nisu bili na času ili ih baš briga ...  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Udžbenici
26.11.2010 15:54:21   
Podrum Š.
I još kada se na taj loš prelaz iz 4. u 5. razred doda i novi strani jezik user posted image
Nije ni čudo da im mali mozgići prokuvavaju - a bogami i mozgovi roditelja.
Moj Darko radi po programu Nove Škole i uopšte nisam zadovoljna. A, inače, te knjige su se štampale u Kini user posted image . Bliže nema dovoljno kvalitetnih štamparija ???

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Udžbenici
26.11.2010 16:03:43   
Capa
Skroz se slažem sa tobom ...
Napraviše haos ...
Znam da vam možda zvuči neverovatno, ali i ja se hvata za glavu od svih njihovih nazovi reformi, baš kao i mnoge moje kolege ...
Joj, mogla bih o ovome danima da pišemuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Udžbenici
26.11.2010 16:06:43   
Podrum Š.
Verujem.
Evo ja sedim kod kuće za računarom i svaki slobodan momenat provedem praveći zadatke iz matematike.
Ma strašno. Još uz to razredi prenatrpani decom (30), jadne učiteljice ne stižu da se posvete deci.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Udžbenici
26.11.2010 16:11:41   
mihi
Probaj u knjižari na Studentskom Trgu imaju sve.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Udžbenici
26.11.2010 16:16:59   
mihi
Podrum Š dobrodošla u klub roditelja koji ponovo idu u OŠ, moj sin je 7 razred, to je tek ludilo.....

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Udžbenici
28.11.2010 9:54:47   
Urbana
Da li je dobro ili ne ne bih mogla jasno da odgovorim, imam digitalno sve udzbenike od I-IV razreta ( Kreativni, Eduka, Klett ) a od zavoda imam softwere....sve je zaista previse sareno ( obojeno ).

Na pr. ovde su knjige ilustrovane, ali nisu toliko sarene, sve je crno-belo.....na pr. u prvom razredu su vezbanke ( one za svakodnevno popunjavanje ) izradjivane od onog loseg ( sivi u listicima ) guz papira.....jer deca to dobijaju u skoli, pa je naravno pozeljno da kosta sto manje drzavu.

Deca danas definitivno beze od gomile suvoparnog texta, vole da postoji graficka ilustracija onog sto su procitali, ali meni licno smeta kod nas sto tim sarenilom izdavacke kuce se nadmecu, a ne programom.

U knjigama ima svega. Evo na pr.

Zadatak: II razred Klett

Ivan ima 12 godina. Pre 7 godina njegov otac je bio 6 puta stariji od njega.
Koliko ce otac biti stariji od Ivana kroz 10 godina?

A moje dete kaze "isto koliko je i sad" , a druga uskace i kaze "mama sigurno si je htela pitati koliko ce otac imati godina za 10 godina" a ja kazem "pa da to sam i pitala" ( jer sam prevodila ), a vidim da nisam user posted image

Neko ce da mi kaze da je to trik pitanje, a u osnovi lezi velika glupost.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Udžbenici
29.11.2010 15:16:55   
kokoloko
Probala i Studentski trg, Kosovska i Gračanička, ali nažalost isti odgovor. nema u slobodnoj prodaji, samo školama.jedino nekako "ilegalno" da nabavim. user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Udžbenici
29.11.2010 15:46:06   
mihi
Ne znam što naša deca moraju u 7 razredu da znaju svaki potok, prolaz, moreuz, ostrvo Azije i još to moraju da ucrtaju u nemu kartu, a da ne pričam o bogatsvu kalajem, volframoma, pa sve u detalje za svaku zemlju, ovo je totalna ludost.... Zato posle na karti ne znaju gde je Šumadija (70%) testiranih osmaka neke škole nisu znali da pokažu gde je Šumadija. U osmom uče samo Srbiju.... U petak je Luka došao iz škole i kaže moram da nauučim Plavu grobnicu, ja se obradujem baš lepa pesma i ja je učila i sad znam neke strofe napamet. Reč po reč sa sinom ja vidim da on nema pojma o čemu se radi, ni ko je napisao, ni zašto se to dogodilo, nastavnica rekla naučite pesmu a nije im ništa objasnila, e da šizneš samo.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Udžbenici
30.11.2010 21:49:52   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Verujem.
Evo ja sedim kod kuće za računarom i svaki slobodan momenat provedem praveći zadatke iz matematike.
Ma strašno. Još uz to razredi prenatrpani decom (30), jadne učiteljice ne stižu da se posvete deci.


Po kom programu radite?

Imam ( digitalne ) kontrolne od Eduke za I razred i neke druge kontrolne ( srpski, matematika, svet oko nas )
Ako si zainteresovana daj neku kontakt adresu da ti posaljem.

IZVORNA PORUKA: kokoloko

Probala i Studentski trg, Kosovska i Gračanička, ali nažalost isti odgovor. nema u slobodnoj prodaji, samo školama.jedino nekako "ilegalno" da nabavim.


Eduku mislim da nemam za II razred, ali pogledacu, ali zato imam neke druge kontrolne ako te interesuju, malo je losija kopija ali da se procitati.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Udžbenici
17.1.2011 8:51:36   
zoća
o našem školstvu bih mogla romane da pišem i da ih svrstam u tragedije.Ranije su se knjige nasleđivale a između moje dece je razlika tri godine a Teodora ne može da iskoristi ni jedno slovo iz Katarinine knjige.Apsurd.Pride knjige su dobre od onog izdavača koji da više a sve se lomi na deci

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Udžbenici
19.1.2011 11:09:57   
marija32
IZVORNA PORUKA: zoća

o našem školstvu bih mogla romane da pišem i da ih svrstam u tragedije.

Upravo tako!!!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Udžbenici
20.1.2011 14:59:19   
kokoloko
hvala na odgovoru, tek sam sad videla. bio je raspust pa nisam razmišljala previše, a sada kakoje opet krenula škola, krenule su i muke. jel nisi pronašla eduku za II razred?

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Udžbenici
5.4.2011 20:43:35   
zoća
da li ste upoznati sa besplatnim udžbenicima e ako niste sada sledi priča.Svi mediji su objavili da Beograd deli besplatne udžbenike ali ne iz fizike,Engleskog,Francuskog,nešto iz Srpskog,tehničkog,zbirka iz matematike pa šta je besplatnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Udžbenici
6.4.2011 11:07:19   
Anoniman
haha pa besplatna je reklama dobrodusnika  user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Udžbenici
6.4.2011 18:28:21   
zoća
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: ribizla

haha pa besplatna je reklama dobrodusnika  user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Udžbenici
7.10.2011 10:27:06   
kokoloko
opet ja sa kontrolnim zadacima eduke. sada mi treba za III razred za srpski, matematiku i prirodu i društvo. ako neko ima i želi da pošalje na mejl, neka se javi please. naravno i ako ste pronašli na netu, molim a link. pozdrav

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Udžbenici
7.10.2011 11:34:49   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: zoća

da li ste upoznati sa besplatnim udžbenicima e ako niste sada sledi priča.Svi mediji su objavili da Beograd deli besplatne udžbenike ali ne iz fizike,Engleskog,Francuskog,nešto iz Srpskog,tehničkog,zbirka iz matematike pa šta je besplatnouser posted image user posted image user posted image

Ako sam ja dobro shvatila, besplatni su udzbenici koji se ne popunjavaju jer je plan da izdrže tri generacije. Kada se vraćaju, na kraju godine, ne sme po njima biti pisano. Ukoliko jeste, biće naplačeno. Moji prijatelji su kupovali svojoj deci udzbenike bas iz tih razloga, a i zgodno je imati kasnije knjige. Ja čuvam svoje još iz osnovne.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Udžbenici
26.1.2012 15:45:56   
kokoloko
I dalje niko nije pronašao izvor za nabaku Edukinih kontrolnih zadataka za III razred?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here