|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upala grla
13.3.2010 13:47:43   
Anoniman
Luka ima virusnu upalu grla, kaže dr, sve plikovi po grlu, i čudi se što jede. Kaže, ako ne bude hteo da jede, da ga ne teram.

Curi mu nos, kašlje jer mu se sline slivaju, T oko 38.

Za virusnu upalu grlu ne daju se antibitici, tako da nam je dr rekla:
- 3x na dan Olynt spray u nos
- 3x na dan Prospan sirup za kašalj
- Brufen za T, čak ako su visoke T, oko 39, slobodno da ga dajem na 4 sata.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Upala grla
14.3.2010 7:00:49   
Lu
Srce malo,baš mi je žaouser posted image
Kako je sad, jel bolje?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Upala grla
14.3.2010 9:26:54   
Anoniman
Jutros do dva sam mu spuštala T, do kraja je dobio krompir u čarape. user posted image
Pa ne znam dal je bolje, sinoć sam za večeru sremila supu, kao da ga ne boli kad guta, on je rekao "Mama, tri put sam danas jeo supe, aj skuvaj viršle!" user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Upala grla
14.3.2010 13:41:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jutros do dva sam mu spuštala T, do kraja je dobio krompir u čarape. user posted image
Pa ne znam dal je bolje, sinoć sam za večeru sremila supu, kao da ga ne boli kad guta, on je rekao "Mama, tri put sam danas jeo supe, aj skuvaj viršle!" user posted image



Srce malouser posted image

Kod njega je ta T baš zafrkana,meni se još nije desilo da ne spadne od ibuprofena(brufena),dobro ti to Tasho podnosišuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Upala grla
16.3.2010 13:59:08   
Anoniman
I njemu obično spadne od Brufena, desilo dva - tri puta da nije spala.
Danas idemo na kontrolu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Upala grla
19.3.2010 19:35:54   
usamljena
I nas 2 smo bolesne. Tajo nas zarazio. user posted image sinoc T bila 38,8 pa padne na 36,8 pa onda za 10 min opet 38,3- i sve tako. Sinoc sam se brinula za nju a danas i mene uhvatila hunjavica. Uzas. Dr kaze kod user posted image upala grla. Ovo je prvi put da je bolesna. Dobili neki sirup, antibiotik,  i user posted image sprej za nosic. Plakala je mnogo a i ja sa njom
Stavljam joj paracetamol cepice a danas smo na none stavili i malo senfa i to joj je skinulo T


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Upala grla
20.4.2010 18:54:40   
Anoniman
Luki curi nos i kašlje već dana. Juče je počeo baš gadno da kašlje, čak i u snu, i odlučim da odem kod dr, da ne bude da se opet spusti na pluća. Nema ništa na plućima, malko je crveno grlo, i po vrsti kašlja, saopšti mi da se kod takvog kašlja često javlja neka bakterija koja napada tirodu (joj jesam lupila, dok sam stigla kući sve sam žlezde pomešala user posted image ), uglavnom žlezdu u grlu, i onda se taj kašalj razvlači i razvlači, vraća ničim izazvan, pa nam je dala Hemomicin. 

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Upala grla
16.7.2010 9:56:52   
Rivana
Moj Luka evo za manje od mesec dana, opet ima upalu grlasinoc t 38, pa spala jutros opet 38 mi kod dr kaze upala grla, pa da izlusim vise ne znam sta da radimo prosli put se bas oduzilo i sad opet. Od cega kako ne znam. Dobio sinacilin, to je pio i prosli put, eto toliki antibiotici za manje od mesec dana user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Upala grla
19.6.2012 13:18:29   
Shishica
Najzad smo saznali sta je sa malom.. otisli smo kod naseg doktora privatno, uzeo joj je bris grla jer ima gnojne naslage user posted image Na svu srecu nije bakterijska vec virusna infekcija.
Da dajemo brufen ili Paracetamol za temperaturu i bolove.. ako nemoze da jede, kasasto da dajemo i malo hladnije, toplo joj nece prijati..

Cime jos mogu da joj pomognem? Evo i juce i danas 39,5 temperatura, boli je, vratic joj crven user posted image Sad spava.. ima da se pretvori u sirup koliko ga pije..na svakih 6. sati.. koliko mogu izbegavam, ali kad je preko 38,5 moram da joj dam.

Ima li nesto prirodno sto bi mogla da joj dam? Propolis, neki sprej, biljcice??

I samo da dodam ovde i u temi o propolisu cu isto: "● Oprez: na našem tržištu mogu da se nađu propolis kapi na kojima piše da su - za decu. To je propolis rastvoren u propilen glikolu, rastvaraču koji je u mnogim zemljama zabranjen za upotrebu sa propolisom."

< Poruku je uredio Shishica -- 19.6.2012 13:20:40 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Upala grla
18.12.2012 9:59:23   
Anck Su Nmaun
Vec sam izduvala od upala grla!

Prosle nedelje su obe bile bolesne. Hana je prestala da pije sirup pre 4 dana i evo opet iz pocetka ali sad jos gore. Celu noc bukvalno je preplakala, i juce ceo dan, bas je jadnicka boli. Cak sam joj i Febricet dala da lakse spava ali slabo joj je pomiglo.
Radila je bris grla juce, Dr.propisala drugi sirup.

A boli i mene grlo, samo sto ja nemam vremena za Dr. pa se sama lecim! A ko prebijena sam!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Upala grla
18.12.2012 10:00:54   
Snelle
Anck, Tara je operisala krajnike? Zar ne bi trebalo da je sada bolje user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Upala grla
18.12.2012 10:12:01   
Anck Su Nmaun
Da, ali samo treci, jer jos je mala za ova dva, bila je sad prehladjena zajdno sa sekom prosle nedelje ali ne strasno.

Ali sad mi je Hana opet bolesna user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Upala grla
18.12.2012 10:21:08   
Snelle
Anck, koliko vidim, gde je tvoje dece i više, tu se prehlade šetaju od jednog od drugog deteta, i tako večito u krug. Ne znam šta bih ti pametno rekla, verovatno i mene to čeka.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Upala grla
18.12.2012 10:23:22   
Anck Su Nmaun
Prosle nedelje sam prvi put dozivela da su obe u isto vreme bolesne i sa T, a ja sama sa njima, nisam znala gde udaram user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Upala grla
18.12.2012 10:32:49   
Figaro88
I mi smo se razboleli,krajnici su joj uzasni.Od kad bratov sin ide u vrtic bolesna je non stop,on svaki virus koji pokupi prenese i njoj zato sto ja ja cesto cuvam,a onda oboje budu nikakvi,Anck znam kako je,nadam se da ce te brzo ozdraviti.....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Upala grla
3.2.2013 23:52:55   
Azra_
Kako kod deteta od godinu dana da prepoznam da ga bolucka grlo? Prošli ut je sve bio lepo raspoložan, igrao se jeo, samo odjednom dobio temperaturu i 5 penicilina u guzu. Da smo otišli ranije, možda bi mogao neki sirup. Ali kako da prepoznam pre nego što se javi temperatura? Ima li veze trljanje okica? Njemu rastu zubići, stalno gura nešto po ustima, nekad je i nervozan, a ne bih da svaki čas trčkaram kod dr...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Upala grla
26.4.2014 18:00:12   
NadaR
Evo I nas prvi put sa upalom grla.
Jako ga boli, ne moze gutati I zato ne jede nista user posted image

Dobili Ospen , Brufen I neki sprejic za nos. T je isla do 39.6 . Sad je nema. Sav je iscrpljen , trenutno spava . Sta ce biti nocas , vidjecemo. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Upala grla
25.11.2014 11:35:12   
Rivana
Luka od kako je krenuo u kolektiv cesto ima upalu grla. Ne moze da spoji dve nedelje zdrav.user posted image Radili smo prolse nedelje bris grla i nosa danas idemo po rezultate.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Upala grla
6.1.2015 12:27:33   
ZoleNS
Ja bih za upalu grla preporučio srebrosept srej za grlo. Može se naći po apotekama. Sadrži koloidno srebro i etarksa ulja, potpuno je prirodan. Drugar mi ga je preporučio pre par godina i od onda ga uvek imam u kući. Bol popušta bukvaalno par minuta nakon prskanja. Kad god sam ga koristio brže ozdravim, a što se tiče smirivanja grebanja i bola je nezamenjiv.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Upala grla
4.3.2015 9:06:47   
mila83
Od svih bolesti,da tako kazem, klinci su mi najcesce ili prehladjeni ili upala grla,neke manje neke vece.Ni jedno jos nije operisalo krajnike i iskreno,nadam se da nece,jer zna se koja je njihova funkcija. Cak mi je i beba imala malu virusnu upalu grla, mi ne bi nista ni primetili,normalno se ponasala, ali joj se pojavio mali osip, koji je ustvario bio znak da je virus izasao.

Inace, pored leka za temperaturu,klinci koriste tada sprej Apis gola za grlo pharmalife ili Tantum verde, dosta caja i meda...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu ZoleNS)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Upala grla
4.3.2015 12:41:14   
veselicaa
Moja A.vec tri godine kad god se prehladi dijagnoza nam je upala grla.Toliko smo briseva odradili da to nije normalno.Nikada joj nista nisu nasli i slucajno smo otisli kod jedne starije doktorke orl koja nas je bas lepo posavetovala sta da radimo kada je grlo vec toliko boli.Kao prvo rekla nam je da ne koristimo tantum verde jer je prejak i samo dodatno nadrazi grlo(apis golu smo poceli da koristimo od skoro ali ona je bas blagog ukusa i A.kaze da joj bas prija),da ispiramo grlo zalfijom i sto vise caja od belog sleza.Med smo vec koristili i pre a ona nam je samo potvrdila da je bas od pomoci.Naravno kada je upala bas jaka mi koristimo ab ali i ovo sve pored njih i bas nam se prepolovi vreme oporavka.Sto se tice biljnih sirupa ni njih ne koristimo vec samo cajeve.Zalfija ima dejstvo kao antibiotik i bas pomaze kod upale grla,ali mi je koristimo samo za ispiranje,ne pijemo je.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Upala grla
4.3.2015 16:56:06   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Moja A.vec tri godine kad god se prehladi dijagnoza nam je upala grla.Toliko smo briseva odradili da to nije normalno.Nikada joj nista nisu nasli i slucajno smo otisli kod jedne starije doktorke orl koja nas je bas lepo posavetovala sta da radimo kada je grlo vec toliko boli.Kao prvo rekla nam je da ne koristimo tantum verde jer je prejak i samo dodatno nadrazi grlo(apis golu smo poceli da koristimo od skoro ali ona je bas blagog ukusa i A.kaze da joj bas prija),da ispiramo grlo zalfijom i sto vise caja od belog sleza.Med smo vec koristili i pre a ona nam je samo potvrdila da je bas od pomoci.Naravno kada je upala bas jaka mi koristimo ab ali i ovo sve pored njih i bas nam se prepolovi vreme oporavka.Sto se tice biljnih sirupa ni njih ne koristimo vec samo cajeve.Zalfija ima dejstvo kao antibiotik i bas pomaze kod upale grla,ali mi je koristimo samo za ispiranje,ne pijemo je.



A nama je jedna , isto starija dr rekla za tantum verde da mogu slobododno da ga dajem bebi od 5 meseci..sad nedavno smo isli kada je imala virusnu upalu grla. A Apis gola je za decu stariju od godine...
Ma zalfija je zakon za upale usne duplje bilo koje vrste ! Nju sam zaboravila da spomenem.Meni je pomogla kod strasne upale desni u trudnoci.

Treba se sto vise prirodnim lekovima leciti,nismo ni svesni moci koju priroda ima. Ako nista, bar ce se ubrzati oporavak.

Ja jos deci nisam davala nikakve septolete....vidim da ih ima na trzistu dosta.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Upala grla
4.3.2015 17:54:50   
veselicaa
Moja A. je drugaciji slucaj,a i svako dete se razlikuje.Nesto mi cudno da tantum moze da se daje tako malim bebama,a da apis gola ne moze a ima neuporedivo blazi ukus.Tantum verde je i za mene prejak,a kamoli za decu.
Septolete se daju tek posle 12 godina,ima drugih tableta za sisanje koje mogu kod manje dece npr.pantenol a ima i nekih lizalica koje sam kupovala mojoj S.samo se ne secam naziva.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Upala grla
4.3.2015 18:55:11   
mila83
Apis gola ima u svom sastavu propolis, a to bebe ne smeju da konzumiraju pre 1.rodjendana,kao ni med. Apiterapija ustvari znaci lecenje medom, otuda taj naziv tom spreju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Upala grla
4.3.2015 18:58:53   
serpica

IZVORNA PORUKA: mila83

Apis gola ima u svom sastavu propolis, a to bebe ne smeju da konzumiraju pre 1.rodjendana,kao ni med. Apiterapija ustvari znaci lecenje medom, otuda taj naziv tom spreju.




Vidis,moj bebac je prvi put bio bolestan sa nekih 7m otisli u hitnu zbog visoke temp,doktorica je pored antibiotika dala da pije Altiprim koji u sebi sadrzi med.Ne znam da li oni znaju sastav lekova ili daju napamet? Ako tako gledam onda i paracetamol koji ima ukus jagode verovatno ne bi smeo da se daje bebama,jer kako sam cula i taj ekstrat jagode moze da izazove alergiju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here