|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaskulitis kod dece
23.12.2013 22:24:40   
serpica
trazila sam ovu temu ali nisam uspela da nadjem,ako negde postoji neka modovi prebace molim vas..
Sa ovim se prvi put susrecem,evo o cemu se radi:
primetila sam kod mladje cerkice neki cudan osip,prvo po rukama vrlo malo,pa onda na vratu i po neka na licu a danas sam videla po celom stomaku,nogama i zadnjici. To izgleda kao ovcje boginje u zadnjem stadijumu,svetlo smedje/crvenkaste boje pomalo hrapavo na dodir i kao da svaka ospa ima senkuuser posted image Ona je prelezala boginje kao mala sa 4 meseca u isto vreme kad i starija.
Elem,odvedem je popodne kod pedijatra koji iz topa kaze da radimo krvnu sliku ujutru da proverimo trombocite jer ovo nisu boginje ni jedne vrste vec vaskulitis blazi oblik,ali ni on nije siguran da je to dok ne vidi rezultate krvi. bas sam se uplasila i procitala svasta na netu od toga da je to bezazlena imuna bolest koja se uspesno leci do toga da je to ozbiljna bolest koja napada krvne sudove i zavisno od toga u kom je stadijumu moze da bude fatalnauser posted image
Ni sami lekari ne znaju uzrok tome,zna se sigurno da nije zarazna bolest, da se ne prenosi i da je moguci nasledni faktor. Prosto receno to je alergija koja napada sitne krvne sudoveuser posted image
Ziva nisam do sutra dok ne dobijemo te rezultate,da li je neko imao slican problem? Bas se plasim.....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vaskulitis kod dece
23.12.2013 23:24:17   
Torbica
Serpice draga, naravno da si se uplasila, najgore je dok ne dobije dijagnozu. I ja bih se oduzela...
Postoji sijaset vaskulitisa, zaista od onih koji ne zahtevaju nikakvu terapiju pa i do tezih klinickih slika. Ne moze ti niko nista reci bez analiza sve i da ima iskustvo bas zato sto ih ima jako puno vrsta, klasifikacija na celoj strani, koliko se secam. Navijam da budete ovaj prvi, koji ne zahteva terapiju. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vaskulitis kod dece
23.12.2013 23:33:50   
g.a.g.a
serpice draga,ja nemam pojma,ali verujem da nije nista strasno,ima mnogo vrsta osipa,medicina je napredovala ,sigurno ce biti sve u redu,uz tebe samuser posted image

_____________________________

nase zlato je na putu..nasa radost,nasa suza...nase sve ..volimo te mrvice nasa

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 8:46:43   
doktorkakristal
SERPI sve si i sama procitala na netu,TORBI ti je isto lepo rekla,ima ih mali milion,veruje da je kod nje najblazi oblik,dete nema druge simptome,javi obavezno kakvi su rezultati i jos nesto probaj da ne citas dalje,jer ces naici na sve i svasta , a pritom nista ne mozes da promenis

(odgovor članu g.a.g.a)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 13:48:18   
serpica
Uzela sam rezultate,leukociti uvecani,limfociti takodje i to dosta, eritrociti dobri hemoglobin takodje a i trombociti su mirni,malo mi je lakse,ali me brinu ovo leukociti i limfociti.
videcu danas u 17h nosim rezultate dr pa javljam sta je rekao,nadam se da nije nista ozbiljno,hvala na podrsci..
i da dodam da je Tara bila pravi heroj nije ni zucnula dok su joj vadili krv..srce moje

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 13:55:02   
doktorkakristal
koliki su leukociti?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 19:25:03   
serpica
Bila sam kod dr kaze da rezutati nisu toliko losi,da postoji neka upala i da je verovatno nesto protrcalo kroz organizam i da je tako odreagovala,dobro je da su trombociti mirni. Dobili smo terapiju Erijus 1x dnevno, riblje perlice i vitamin C svakog dana naredne 3,4 nedelje i onda na kontrolu.ja sam se bas uplasila ali sad mi je vec lakse,inace leukociti su 12 a limfociti 5,6

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 21:58:26   
doktorkakristal
zato sam te i pitala za vrednosti,ali dr ti je ec rekla,virusi hoce da daju takve promene,u svakom slucaju dobro je user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vaskulitis kod dece
24.12.2013 22:35:39   
Torbica
user posted image user posted image user posted image Jeeee, bas mi je drago!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vaskulitis kod dece
19.1.2014 23:11:01   
serpica
Nas vaskulitis ako je uopste to traje jos uvek evo skoro mesec dana,popila je 2 bocice erijusa stare prolaze u vidu blagih mrlja a izlaze nove,vece i tamnije tackice i to svuda.Sutra idem po uput za kozno a trazicu i uput za imunologa,jer stvarno je nespecificno,nema pratecih simptoma a dete svo istackano.Ni pedijatar ne zna sta je.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vaskulitis kod dece
19.1.2014 23:13:54   
Torbica
Imunolog bi trebao da zna, u svakom slucaju! Navijam da sve bude ok!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vaskulitis kod dece
19.1.2014 23:20:51   
serpica
torbice hvala draga,i ja se nadam da cemo na kraju da saznamo sta je u pitanju

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vaskulitis kod dece
19.1.2014 23:28:57   
Klarita
Ufffff, imunolozi sto znaju...odmah poprave ishranu, izbace mleko, dodaju imuno sirup, izderu se majkama sto deci daju slatkise i to ti jeuser posted image Bar ovi niski imunolozi. Eventualno ti daju uput za UZ kod decijeg gastrologa, da se vidi da nije losom hranom kojom majka nutkala dete ostetila i unutrasnje organe...
Serpice, poludela sam prosle godine i predprosle, prosla sam kroz sve stadijume, od imunologa preko alergologa, pa i do gastrologa...dok ih sve obidjojh, hvala Bogu, detetu se tackice povukose. Ona je jos imala plikove tu i tamo....
Kamenov je izuzetan strucnjak, ali od njegove antimilk terapije mi se vec smucilo. Od 10 deteta koja znam da su bila njegovi pacijenti, svo deset_oro je alergicno na mleko, a mi majke smo nepismene jer smo detetu davale vocni jogurt koji im je unistio crevni epitel, a, ne daj Boze puding...a, jos sto je moja mala isla u vrtic, pa ja sam totalna nemajka. Svaka njemu cas_t, ali brate... Tvoja smizla je velika devojka, ne plasi se nista, samo i tamo kad odes opusteno.
Mozda da slikas, da vidimo??? Nisam dermatolog, ali sam sa K prosla cudo sa tim koznim promenama.
user posted image

Ni dan danas ne znam sta joj je bilo,ali je proslo sve hvala Bogu i ne ponovilo se...neka i tvojoj lepotici prodje kao rukom odneseno, da je bar ne kljukaju kortikopreparatima,mastima na bazi kortiko i dr....

< Poruku je uredio Klarita -- 19.1.2014 23:31:34 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vaskulitis kod dece
20.1.2014 19:24:02   
serpica
Evo kako stoje stvari:
otisli kod koznog,zena gleda,cudi se kaze na kraju ne znam sta je ovo!user posted image bem ti lekara kad ne zna sta je.
Vratim se kod pedijatra sa izvestajem "ne znam sta je" kaze pedijatar: "pravo da ti kazem ni ja ne znam sta je"user posted image poslace me kod Kamenova ali tek februara tad pocinje da radi a do tad da pije imuno cink sirup,omega 3 kapi 3x30kapi svakog dana,da izbacim mleko i gluten pa ako nema bolje idemo sistemom eiminacijeuser posted image Klarita znaci ista stvar.ona ide u vrtic kako li cu to da izvedem sa ishranom tamon pojma nemam.Sutra opet dajemo krv pa javljam kakvi su rezutati...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vaskulitis kod dece
29.1.2014 10:02:38   
Klarita
Serpice, kako ste?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vaskulitis kod dece
29.1.2014 11:31:34   
serpica
Ih Klarita hvala na pitanju,isto smo.user posted image Opste stanje joj je dobro,a za lekare to ne valja jer da ima pratece simptome znali bi da postave dijagnozu,ovako samo pijemo lekove za imunitet i pratim kako se dalje odvija situacija.Jos joj izlaze nove a stare ostvljaju tragove.Cekam 1.feb.da je vodim i kod Kamenova a onda cu privatno da cekam nekog dr iz Bg-a koji dolazi jednom mesecno u neku kliniku privatnu kazu da je super pa da je pogleda.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vaskulitis kod dece
29.1.2014 11:47:17   
Klarita
Kamenov jeste strucnjak i postujem ga, ali se uhvatio kao "pijan za plot" za losu ishranu i antimilk terapijuuser posted image

Mozda je glupo pitanje, ne znam kako izgleda i ima li neke veze, ali da li si promenila prasak i sapun/gel za kupanjeuser posted image
Mislim, vidim da te i oni setkaju na tamo na vamo, je l'su u nivou koze ili ne? Kad se setim kako je meni bilo, razumem te u potpunosti user posted image
user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vaskulitis kod dece
29.1.2014 11:57:52   
serpica
Nisam menjala nista od praskova,sad sam iskljucila sve,izbacila konzervanse i aditive iz ishrane,jedemo samo kukuruzni hleb,ne pije mleko,i pije sirup za imunitet,ne znam sta vise da uradim,one izlaze i izlaze.Ni koznjaci ne znaju sta je,kao alergija kao nije.Nemam pojma sta joj je,nesto joj smeta ali ne znam sta.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vaskulitis kod dece
29.1.2014 17:39:58   
azdajica75
Šerpice,mislim da treba da nađeš dobrog dermatologa,da ti da pravu dijagnozu.Moja mlađa ćerka je ,kada je imala 19 meseci,imala osip po celom telu koji se konstantno širio.Ličilo je na boginje,a na vrhu je bila kao skrama. Nedeljama smo se vukli po raznim lekarima,ista priča, alergija,ekcem,infekcija,tristo čuda,imali smo pet dijagnoza i deset različitih terapija.Na kraju mi je pukao film,otišla sam privatno kod jednog našeg poznatog dermatologa koji je poznat u oblasti pedijatrijske dermatologije,koji joj je bukvalno na prvi pogled postavio dijagnozu i odredio terapiju.Cena je bila prava sitnica,ali meni je bilo dosta svega.Sve se sredilo u vrlo kratkom roku.Ona je inače sve vreme bila skroz zdrava,krvna slika perfektna,nikakve prateće tegobe nije imala.Radilo se o dosta retkoj kožnoj bolesti,nepoznatog uzroka,potpuno nevezano za ishranu,spoljne uticaje tipa prašak,garderoba i ili bilo šta slično,jednostavno imunološki poremećaj sa kožnim manifestacijama.Tako da ne treba da brineš unapred,verovatno nije ništa ozbiljno,samo treba da dobiješ pravu dijagnozu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vaskulitis kod dece
30.1.2014 17:04:29   
serpica
Azdajice hvala ti puno i ja isto mislim,vodicu je privatno samo da ulovim dr kad dolazi iz bg-a,i njeno opste stanje je dobro to me jedino tesi..evo danas su joj izasle po vratu jos par njih,velike...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here