|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zamena uloga
30.1.2009 11:50:54   
Anoniman
 
Da li bi trebalo da se žalimo na to što se u poslednje vreme sve više primećuje kako očevi s vremenom sve više gube svoju tradicionalnu ulogu muškarca - hranitelja porodice? Čak i kada se uporede materijalna primanja, koja su jednaka primanjima slabijeg pola ili čak i veća od njih. Odgovor na ovo pitanje je odričan. Bez obzira na sve novonastale okolnosti, nijednom muškarcu se ne može zameriti što pokušava da dobije na vrednosti tako što će se aktivnije brinuti o deci. Gledano s te strane, nije greška ako kažemo da su deca, a ne novac, u današnjem svetu izvor borbe za moć među polovima.
Poslovni muškarci, koji su ujedno i očevi, žele da nastave uspešnu poslovnu karijeru, ali isto tako žele i da postanu roditelj broj jedan. Razlog tome leži u činjenici da mnogi od nas shvataju da ni posao, ni odnos s partnerkom ne moraju biti zauvek, ali da su deca za ceo život. Da li je pogrešno želeti da se napravi investicija na pravom mestu? Ako su žene ranije bile te koje su izražavale potrebu za fleksibilnim ili skraćenim radnim vremenom, to danas više nije slučaj. Danas to rade i muškarci s ciljem da dobiju više vremena koje bi mogli da posvete deci. Nema razloga da se to uzme za zlo. Očevi žele da budu i u tome ravnopravni s majkama. Međutim, ako ste se pitali da li se muškarci brinu o svojoj deci na isti način kao i žene, odgovor je sigurno ne.
Poslovi oko dece koji uključuju, na primer, pranje i peglanje njihovog veša ili čišćenje podova na kojima se deca igraju spadaju u red onoga što muškarci češće vole da zaobiđu, i to u širokom luku. Svoju ulogu tate najčešće ostvaruju kroz provođenje vremena isključivo s detetom, kroz igru i razgovor. A "prljave sitnice", one bez kojih se roditeljstvo ipak ne da zamisliti, i dalje su uglavnom na plećima roditeljske konkurencije poznatije pod imenom mama.
Izvor: krstarica.com

< Poruku je uredio Tasha -- 30.1.2009 11:51:52 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zamena uloga
30.1.2009 12:30:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha


Međutim, ako ste se pitali da li se muškarci brinu o svojoj deci na isti način kao i žene, odgovor je sigurno ne.
Poslovi oko dece koji uključuju, na primer, pranje i peglanje njihovog veša ili čišćenje podova na kojima se deca igraju spadaju u red onoga što muškarci češće vole da zaobiđu, i to u širokom luku. Svoju ulogu tate najčešće ostvaruju kroz provođenje vremena isključivo s detetom, kroz igru i razgovor. A "prljave sitnice", one bez kojih se roditeljstvo ipak ne da zamisliti, i dalje su uglavnom na plećima roditeljske konkurencije poznatije pod imenom mama.
Izvor: krstarica.com

I gdje je tu njihova želja za ravnopravnošćuuser posted image
Ja ću da ga okupam,nahranim,uspavam,operem pod,suđe...a tata će da se igra s njim i da razgovara,to je to.
Moj m je tipični balkanac u negativnom smislu,doduše nemogu svu krivicu da svalim na njega jer živimo u takvom svijetu da mora biti odsutan i zarađivati novac,nažalost u našoj okolini je tako,1% ljudi živi na način da muž i žena rade i da su naveče u kući sa svojom djecom,to je za nas fantazija.
Ponekad se osjećam kao samohrana majka,doduše primam alimentacijuuser posted image  eto moram se i našaliti u svoj muci.
Uglavnom ja se brinem o djetetu,kući,da su računi plaćeni,kupovini,ukratko svemu a on dođe nekad vikendom,nekad mjesečno igra se s malim i kaže kako imamo krasnog sina i neshvaća zašto sam ja u momentima ljuta,tužna,pa pobogu imam sve!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zamena uloga
30.1.2009 12:32:45   
Anoniman
Nemam odgovarajućeg smajlija... Koji bi se samo kiselo nasmejao, trepnuo očima i rekao "mhm". user posted image

Meni dođe muž kući uveče oko 21h... dete ode da spava oko 22h. Ništa više neću napisati.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zamena uloga
31.1.2009 0:21:27   
prase
Može i gore, verujte mi... MM radi kao konj i neće da napusti posao, a kada se meni završi porodiljsko - dete će da čuva dadilja koju ćemo (ako se ništa ne promeni) plaćati otprilike toliko koliko on zarađuje. Razumem ja da bi svi oni da su pater famillias, ali ako je sudbina htela da neko vreme mater famillias može da se pobrine finansijski za porodicu, zašto ne bi bilo tako?! Mi se načelno dogovorismo da se SVI poslovi u kući (ja sastavljam spisak) dele na pola kada oboje budemo radili, a ako tako ne bude neka nađe još jedan posao i ženu koja će da radi kućne poslove kojoj će da daje tu drugu platu user posted image Vremenom će valjda ukapirati da mu je jednostavnije da ostane kod kuće...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zamena uloga
31.1.2009 0:25:35   
Anoniman
pater i mater famillias... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zamena uloga
31.1.2009 23:17:02   
maša
KAKO GOD UČESTVOVAO U BRIZI O DETETU- VAŽNO JE DA UČESTVUJE!
MM ZNA SVE OKO BEBE. DA NAPRAVI DOHRANU, NAHRANI, PROMENI PELENE ITD.MA BAŠ SVE. I, UGLAVNOM, NIJE MU TEŠKO.
VEĆ JE OBAVLJANJE KUĆANSKIH POSLOVA DRUGA PRIČA...MADA, ISTINI ZA VOLJU, DOK JA NJEMU OPIŠEM KOJI PRAŠAK ZA KOJI VEŠ, KOJI DETRDŽENT ZA OVO ILI ONO- BRŽE MI JE I LAKŠE DA TO SAMA URADIM.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zamena uloga
1.2.2009 2:02:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maša

VEĆ JE OBAVLJANJE KUĆANSKIH POSLOVA DRUGA PRIČA...MADA, ISTINI ZA VOLJU, DOK JA NJEMU OPIŠEM KOJI PRAŠAK ZA KOJI VEŠ, KOJI DETRDŽENT ZA OVO ILI ONO- BRŽE MI JE I LAKŠE DA TO SAMA URADIM.



U tom grmu leži zec! user posted image

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zamena uloga
2.12.2010 12:01:53   
caca81
Razmišljanja mm na ovu temu su otprilike ovakva: Ja radim teži posao od tebe, kućni poslovi su za tebe rutina i relaksirajući, deca više vole tebe, pa se ne mešam u njihovo hranjenje, presvlačenje i kupanje, doneću ti novac, zar treba još i o računima da mislim...
Zaključak: Iako radim 8h dnevno, umno i fizički posao ništa lakši od mm, kad dođem kući, prvo nahranim decu, pospremim, skuvam ručak, okupam decu, istuširam se i idem da spavam. Kada mm dođe sa posla, jede, legne da odspava, čita novine, gleda TV, istušira se, legne da spava uz komentar da danas nije stao od posla i da je veoma umoran...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zamena uloga
22.4.2011 23:40:15   
vukosava
moj muz je odrastao uz tipicnu balakansku majku - nemoj sine ja cu - totalna hotelska usluga. al je uz mene naucio i kako se peru sudovi i kako se pere ves. kuvanje mu ne ide, pokusavala sam da ga naucim, zna kokice i jaja, virsle. sad smo tim sve radimo kad ko stigne, ja kuvam. on baca djubre. dete cuva on dok sam ja na poslu a ostali deo dana zajedno. on trenutno nema posao, ja nas izdrzavam.
ako muskarac ne pati od kompleksa nista mu nije problem. lako je izvlaciti se. i mene je moj otac cuvao, roditelji su mi bili studenti, mama ranije nasla posao, pa mi nista ne fali.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zamena uloga
28.4.2011 16:34:40   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: vukosava

moj muz je odrastao uz tipicnu balakansku majku - nemoj sine ja cu - totalna hotelska usluga. al je uz mene naucio i kako se peru sudovi i kako se pere ves. kuvanje mu ne ide, pokusavala sam da ga naucim, zna kokice i jaja, virsle. sad smo tim sve radimo kad ko stigne, ja kuvam. on baca djubre. dete cuva on dok sam ja na poslu a ostali deo dana zajedno. on trenutno nema posao, ja nas izdrzavam.
ako muskarac ne pati od kompleksa nista mu nije problem. lako je izvlaciti se. i mene je moj otac cuvao, roditelji su mi bili studenti, mama ranije nasla posao, pa mi nista ne fali.




Ovako i kod mene.Ima takođe mamu koja se podmetala, ali navedite jednog koji nema?
Ili su bar u manjini.
Ipak se ne libi da usisa, opere sudove, a jednom je čak napravio i krompir sa lukomuser posted image i nije bio tako lošuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zamena uloga
19.11.2011 14:21:18   
nenja22
dosadno mi na poslu, pa brljam ovuda user posted image


IZVORNA PORUKA: vukosava
dete cuva on dok sam ja na poslu a ostali deo dana zajedno. on trenutno nema posao...


kad stigne od koste, i skuva rucak, a kuva super, uopste nema mi razlike od mog kuvanja...nesto ja njega naucila, nesto on mene...usisavanje, sredjivanje, pranje sudova, sve hocje, e sad, ako hocju da je detaljno, moram ja da uzmem, ali ne bunim se, bolje i tako ponekad ja da izdetaljisem, a on izmedju da odrzavauser posted image

jedino sto me molio da ne insistiram da uci da ukljucuje masinu za ves...kad sam par puta probala da mu objasnim, shvatila sam i zasto, pa vise ne pokusavam user posted image




_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zamena uloga
19.11.2011 14:38:16   
Anoniman
Ja sam imala sreće da je mm godinama živeo sam tako da kuva, pere, pegla usisava, briše prašinu, baca đubre... Ne postoji kućni posao koji ne zna, tako da sve radimo zajedno kad ko šta stigne... Što se deteta tiče, kad dođe s posla uželi je se pa je se dočepa i ja sam free... on je presvlači, pere, hrani, igra se... Na sve ovo treba da dodam i da je veći deo nameštaja u našem stanu sam napravio...

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here