|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
7.3.2013 16:27:27   
viking
Drage članice,
ovo je nastavak teme Produvavanje jajovoda HSG, gde smo ispisale više od 100 strana.
Molim nastavite sa razmenom iskustvava ovde.

Pozdrav i srećno svima!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 13:24:44   
margom
Devojke evo stigoh iz N. Fronta, i da ne poverujete nahvatala profesora Vasiljevica slucajno na putu ka laboratoriji gde je trebalo da podignem rezultate hormona. Onako s' nogu pogledao sve rezultate hormona, pitao koliko su mi stari brisevi na hlamidiju i mikoplazmu i da li imam uput za HSG.....ja onako zblenuto rekoh da su stari 3 meseca i 12 dana, na sta mi on rece "u petak da se nacrtate na HSG, posto vam je tada 9 dan ciklusa".....i to je bilo to....poslao me odmah da mi urade cervikalni i vaginalni bris i dadose mi onaj papiric za pripremu za HSG......ja u soku, nisam uopste planirala tako nesto ovog meseca, jer znam da se to zakazuje makar mesec dana unapred, medjutim on kaze ajde da iskoristimo ove analize kada ih vec imam i to je to, pao je dogovor za petak ujutru, u 7:30 da se javim tamo pripremljena i depilirana heheheheee....... A za sledeci mesec odmah planira IUI, nema cekanja......ljudi moji osecala sam se kao na pokretnoj traci, ma jos brze je sve islo.......e sad jos da sve prodje OK u petak i guramo dalje, ozbiljno se razmisljam da idem bez anestezije, idim da je dosta zena tako radilo HSG i sve su prezivele, koliko razumeh tih pola minuta bola i to ako ima zacepljenja........sta vi mislite ? Kakva su vasa iskustva u Frontu sa celom procedurom HSG, tj. kako to izgleda sa ili bez anestezije? I kako ste se osecale posle ?

Veliki CMOK za sve devojke trudilice, svima zelim sto pre user posted image user posted image .......

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 14:07:32   
erato
Ma nemoj da razmišljaš bez anestezije. U NF svi rade sa anestezijom, to im je standardna procedura. Anestezija traje 10 minuta i to je to. Ne znači ako neku ženu nije bolelo, da neće ni tebe. Dođeš ujutro i sve bude gotovo oko 11h. Već oko 13h možeš kući, samo potpišeš da ideš na svoju odgovornost. A možeš i prespavati tamo. Kako hoćeš. Ali pusti priče, ne bi davali anesteziju da ne treba. Ostali štede.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 14:31:35   
maksmin
I ja s spremam za hsg, ali kod mene komplikacije, kad mi treba sterilan bris pojavle se streptokoke, i sad moram da cekam sledeci ciklus (bog zna kada ce), a pritom moracu da dam jos 2-3 hiljade za miko,ureo i hlamidiju, posto mi prestaju da vaze pocetkom aprila. sto da bude prosto kad moze komplikovano!

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 15:04:16   
nata11
Margom i ja sam za anesteziju. Super sto ces sve da zavrsis ove nedelje da necekas i razmisljas se previse kako ce biti i sta ce biti.

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 15:11:46   
maksmin
ja imam uput za visegradsku, jel tamo moze da se bira anestezija?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 19:52:56   
nata11
maksim neznam nisma radila u BG. valjda cese javiti neko ko je radio tamo.

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 19:54:50   
Jole84
Maksimin,Margom srećno user posted image
Ja sam radila bez anestezije,boli ali je podnošljivo i traje kratko user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 20:33:33   
Štetica
Devojke srecno...
Ja sam radila bez anestezije,bolelo je ali noje tako strasno,vise je neprijatan taj pritisak kasnije koji se oseca nego sam postupak a to svakako nemozete izbeci kako god da vam rade. A samnom u sobi je bila zena koja se onesvescivala od bolova dva dana ali bili su joj skroz zapuseni jajovodi a dr je ubrizgao sve odjednom,dok je moj dr dodavao 4puta po malo kontrasta tako da sam fino prosla.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 20:38:47   
ako

IZVORNA PORUKA: maksmin

ja imam uput za visegradsku, jel tamo moze da se bira anestezija?

Vec treci put pokusavam da posaljem odgovor pa se nadam da ce sad uspeti.Prosle godine sam radila u Visegradskoj,bez anestezije.Tada nisu radili sa anestezijom.Ali ja sam imala dobro iskustvo.Jako kratko traje,malo boli ali nije neizdrzivo bilo,malo kasnije boli kao kad da imas menstruaciju.U 8 sam dosla u 1 sam vec bila kod kuce.Taj dan nas je bilo cetiri i sve smo isto prosle.Moram da kazem da sam bila odusevljena ii znenadjena koliko su svi bili ljubazni.Sve najbolje!!! Ako ti trebaju neki detalji o proceduri samo pitaj!!

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 21:39:16   
Cuftas
idi sa anestezijom ako već možeš, što bi se junačila kad ne znaš šta te čeka. meni je odmah posle anestezije bilo sve ok, ništa me nije bolelo, ali sam srećna što nisam osetila bol ako ga je i bilo tokom procedure.
kod mene se situacija značajno promenila, pisala sam vam da mi je doktor koji je radio hsg rekao da ne vidi desni jajovod, bila sam u četvrtak kod Biljane A. u Frontu, lepo ga je videla na snimku i meni pokazala user posted image sve radi ko satić

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2013 21:42:58   
nata11
Cuftas eto sad i tvoj primer da ispadne da HSG nije pokazao tacno. Sto vise citam o njemu to se vise srecem sa komentarima da su culi po 2 razlicita misljenja. user posted image Moj HSG su do sada komentarislaa 3 dr i svi su se slozili da je losije tehnicki odradjen ali da su rezultati OK, pa mi ostaje da se uzdam u to.

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 3:55:26   
maksmin

IZVORNA PORUKA: ako


Vec treci put pokusavam da posaljem odgovor pa se nadam da ce sad uspeti.Prosle godine sam radila u Visegradskoj,bez anestezije.Tada nisu radili sa anestezijom.Ali ja sam imala dobro iskustvo.Jako kratko traje,malo boli ali nije neizdrzivo bilo,malo kasnije boli kao kad da imas menstruaciju.U 8 sam dosla u 1 sam vec bila kod kuce.Taj dan nas je bilo cetiri i sve smo isto prosle.Moram da kazem da sam bila odusevljena ii znenadjena koliko su svi bili ljubazni.Sve najbolje!!! Ako ti trebaju neki detalji o proceduri samo pitaj!!


Hvala na odgovoru ako, pretpostavila sam da je bez anestezije zbog analiza koje traze. nadam se da cu dobro proci, nisam ljubitelj anestezije za zub, a kamoli totalne. ne moze toliko da boli koliko ja mogu da istrpim user posted image
Jole, hvala na podrsci!!!

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 11:51:39   
margom
Devojke puno,puno,puno vas ljubim za odgovore i savete. Ja cu najverovatnije odloziti HSG jer mi je nocas iznenada preminuo deka, pa je sahrana i sve sto nju prati sutra, sto znaci da ne bi mogla da odradim pripremu za petak (ciscenje i ostalo), a i necu stici kod interniste jer pripremamo sahranu. Zamolicu ih da mi odloze za sledci ciklus, pa mozda uspem da iskoristim briseve......Ono sto me zanima jeste koliko moze da bude najvise star spermogram koji mora da se prilozi kada se ode na HSG, iako mi i dalje nije jasno sta ce njima za hSG spermogram i spermokultura........
Po vas ljubim i grlim.........

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 14:13:46   
milenatea
margom, moje saucesce. user posted image
Bol se zaboravi mene je bolelo, al sam prezivela.
da sam mogla da biram radila bih sa anestezijom.
meni nisu trazili spermogram za hsg

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 14:25:11   
nata11
Margom saucesce.

Mislim da moze spermogram, on sluzi cisto da vide da nije preveliki problem do tvog muza. Bar ja kontam za to da im treba. Meni isto nisu trazili.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 15:21:12   
viking
Da li znate, je li HSG neophodan za VTO ako ne ide preko Fonda nego privatno?

Margom, saučešće, slično se i meni desilo, tako da znam kako ti je...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 15:24:03   
milenatea
viking ja mislim da traze za vto hsg

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 17:05:47   
margom
Devojke hvala vam na saosecanju i na podrsci. Uspela sam da odlozim HSG za sledeci mesec, imali su apsolutno razumevanja u NF, cak su mi rekli da ce mi priznati i briseve od juce za sledeci mesec, ostao mi je samo internista, ali sada za to imam vremena.......a sto se tice spermograma, izgleda da je to praksa drzavnih bolnica, da traze spermogram kada zena dolazi na HSG, privatnici ne traze, nije problem ionako smo mislili da ga uradimo, jer je prosli mom dragom bio dosta los, zbog infekcije i enterokoka.......
Sve vas ljubim i drzim palceve devojkama koje cekaju betu i user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 17:07:33   
margom
A da, obavezan je HSG za VTO, narocito kod parova kod kojih je spermogram dobar. To sam cula u NF gde je i komisija za VTO.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 17:08:46   
nata11
Ja mislim da je neophodan ali nemogu da tvrdim sa sigurnoscu. Znam da vecinom kada odes na prve konsultacije oni pregledaju analize i ako nisi radio HSG daju ti uput.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
13.3.2013 21:12:01   
Maraj
U Visegradskoj rade bez anestezije a u Frontu sa. Mislim da je neophodan nalaz za VTO

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 9:35:04   
viking
Znam da je obavezan u Višegradskoj, tj. u svim državnim ustanovama, ali mi ne idemo preko Fonda. Moji rezultati su u redu ali je spermogram loš, a čula sam da se u tim slučajevima ne radi HSG.
Hvala vam na odgovorima i vremenu, puno, puno, puno!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 9:38:22   
Verolina
IZVORNA PORUKA: viking RR

Znam da je obavezan u Višegradskoj, tj. u svim državnim ustanovama, ali mi ne idemo preko Fonda. Moji rezultati su u redu ali je spermogram loš, a čula sam da se u tim slučajevima ne radi HSG.
Hvala vam na odgovorima i vremenu, puno, puno, puno!

Bez obzira. Trazice ti HSG jer i kad se radi VTO moze doci do vanmatericne, pogotovo ukoliko ima priraslica. Takodje, ukoliko postoji hidrosalpings.
To nije nista strasno. I kad budes radila radi ultrazvucni HSG. Nema zracenja i daleko je bezbolnije i veoma brzo.

< Poruku je uredio Verolina -- 14.3.2013 9:39:17 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 9:43:18   
liliana
Viking, HSG se radi da bi se utvrdila prohodnost jajovoda. U principu, nema veze sa spermogramom, jer se radi u pravo zbog toga da bi se utvrdilo stanje tvojih kanala. Meni su radili bez anestezije. U Frontu se, zasigurno radi sa anestezijom i istog dana ideš kući-prime te u tzv. "dnevnu bolnicu".

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here