|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: JAJE
10.10.2011 15:30:54   
zeljo
Nama je pedijatrica savetovala da zumance pocnemo da dajemo u 6m mesecu. Iz vasih postova zakljucujem da je rano, i nije rekla 1/8, ve 1/4 user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: JAJE
18.10.2011 10:15:37   
Olga75
nije bas kad ste uveli jaje ali ima itekako veze

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mama mi je pričala da nam je dok smo bili deca pravila kombinaciju - cedjena pomorandža, kašičica meda i jaje (živo). Svako jutro smo dobijali dozu pre doručka i cele zime bi bili zdravi.


IZVORNA PORUKA: Jeca*

a vidis moja majka je veliki protivnik davanja zivog jajeta deci. Ona cak ne voli ni kolace gde ima zivih jaja, tj da se ne peku ili kuvaju ili sl


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Pre su se baš često davala sirova jaja, ja sam veliki, ali veliki protivnik, ni kolače sa živim jajima, a kad ih kuvam, kuvam toliko da pozelene


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Jeca*

a vidis moja majka je veliki protivnik davanja zivog jajeta deci. Ona cak ne voli ni kolace gde ima zivih jaja, tj da se ne peku ili kuvaju ili sl

I ja sam.



IZVORNA PORUKA: Snelle

Svi su protivnici živih jaja, jer znamo kakav rizik ona nose, ali da li je takav slučaj i sa domaćim? Pitam kao laik, jer mi smo dobijali domaća jaja, moji su gajili kokoške, i nismo imali nikakvih problema. Sada i moji svekijevci gaje kokoške i takodje imaju domaća jaja, samo njih i dajem Lani, naravno ne živa , i ne dajem joj kupovna uopšte. 


IZVORNA PORUKA: n i n a

I ja sam!!! Baš zato što nemam od koga sa sigurnošću da nabavljam proverena jaja... 


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ni domaća ne bih nikad dala živa


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ni domaća ne bih nikad dala živa

tako je



quote]IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Jeca*

a vidis moja majka je veliki protivnik davanja zivog jajeta deci. Ona cak ne voli ni kolace gde ima zivih jaja, tj da se ne peku ili kuvaju ili sl


U pravu je potpuno, bila sam na nekom savetovanju imamo najveći % Salmonele u jajima i svežem pilećem mesu zato nam nisu dali kvote za izvoz piletine i jaja u EU, tako da živo jaje nikako.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: JAJE
18.10.2011 10:17:26   
Anoniman
Joj Olga žene se baš zanele onamo user posted image Ima još nekoliko tura kopiranja user posted image

Kad smo već kod jaja-kad se deci mogu davati prepeličja jaja???

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: JAJE
18.10.2011 10:18:40   
Olga75
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ni domaća ne bih nikad dala živa

tako je




Domaća su najkritičnija u njima je nađeno najviše salmonele ali imas ih i u farmskim jajima sporadično.



IZVORNA PORUKA: Olga RR

Snelle , salmonela ne bira domace ili koke sa farme , ako dooobro operes ljusku rizik se smanjuje ali ne nestaje


IZVORNA PORUKA: mihi

Domaće koke koje su slobodne i mogu da kljucaju svašta nađu pored poljski WC izvore salmonele tako da su kritičnija domaća od farmskih jaja. Farmska jaja se kontaminiraju salmoneleom putem ribljeg brašna.

Ljuska jaja se nikada ne pere jer se otvaraju pore i bakterije ulaze u jaje


IZVORNA PORUKA: Olga RR

e onda necu vise da perem jaja , ja ih svaki put pre nego sto ih razbijem oribam , pogotovo kad vidim da ima fleka od kake ili krvi , sta li je


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Mihi, pere se ali neposredno pre korišćenja. Jaje ne sme da stoji oprano, ali može da se opere pre nego što se razbije (ne bih da ti protivrečim, znam da si stručnjak,ali nedavno sam ovo polagala i imala baš ovo pitanje na ispitu ).

IZVORNA PORUKA: mihi

Olga uzmeš rukavicu za jednokratnu upotrbu  razbiješ jaje i baciš ljusku i rukavicu .


IZVORNA PORUKA: mihi

Znam šta mi studentima kažemo dok pereš prenosiš mikroorganizme i kad otvoriš jaje, može da se kontaminira, e sad neznam šta Vama govore Vaši profesori, moja drugarica predaje mikrobiologiju namirnica animalnog porekla i znam da to govore studentima.


IZVORNA PORUKA: mihi

Farmska jaja nisu nikada prljava jedino domaća.







_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: JAJE
18.10.2011 10:19:33   
Lu
Nina pazi šta pitašuser posted image
Šalim se nemam pojma, rekla bi kad i kokošjauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: JAJE
18.10.2011 10:21:51   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ali kad otvoriš jaje sve to što je na ljusci može da se prenese u sadržaj jajeta. KAd opereš ljusku ona se istanji ali treba vremena da mikroorganizmi prodru kroz ljusku, a ako odmah razbiješ jaje smanjuje se mogućnost kontaminacije. To je ono što nama profesori govore



IZVORNA PORUKA: Snelle

Moram da priznam da meni NIKADA nije palo na pamet da operem ljusku. Ne znam treba li da me bude sramota zbog toga....

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ja perem samo kad na domaćim ima vidljive prljavštine, kupovna ne


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Moram da priznam da meni NIKADA nije palo na pamet da operem ljusku. Ne znam treba li da me bude sramota zbog toga....


Ni meni.



IZVORNA PORUKA: n i n a

Snelle 
Ja baš kažem koleginici da nisam nikad još prisustvovala ovakvoj debati o lupanju jaja... Ja ih puknem o rub stola i šljas u tiganj ili posudu u kojoj ih mutim posle operem ruke jer se malo ulepim od belanca, nikad mi nisu padale napamet mikrobakterije i ostalo... Eto i ja ću malo da se stidim



quote]IZVORNA PORUKA: minavb

Jaja se peru neposredno pre termičke ili tehničke obrade. 


quote]IZVORNA PORUKA: Lu RR

 Bolje da šutim user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeca*

IZVORNA PORUKA: n i n a

Snelle 
Ja baš kažem koleginici da nisam nikad još prisustvovala ovakvoj debati o lupanju jaja... Ja ih puknem o rub stola i šljas u tiganj ili posudu u kojoj ih mutim posle operem ruke jer se malo ulepim od belanca, nikad mi nisu padale napamet mikrobakterije i ostalo... Eto i ja ću malo da se stidim




ja operem bas kad je onako blatnjavo a to je retko
a radim isto ko i nina..
operem ruke
obrisem trulex krpom ako je kapnulo negde
i to je to





_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: JAJE
18.10.2011 10:21:51   
Anoniman
Lu ne brini nisam još dala user posted image Ali znam da su izuzetno zdrava i mm i moja mama ih troše za respiratorni sistem-muž za astmu, mama za alergiju... Pa reko' dolazi zima, da li može i moj klinja malo? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: JAJE
18.10.2011 10:24:58   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ja perem samo kad na domaćim ima vidljive prljavštine, kupovna neuser posted image


Kokoške mojih svekijavaca kad snesu jaje same ga obrišu, tako su ih svekijevci vaspitali user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: JAJE
18.10.2011 10:26:17   
Olga75
fine neke koke , ima i onih nevOspitanih sto se podze**ju na jaje kad ga snesu , kao eto vam ga naa user posted image

Nina , stvarno ne znam , moje dete jos nije probalo ni pacija jaja, kad bolje razmislim bacila je hejt i na kokosija user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 18.10.2011 10:27:19 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: JAJE
18.10.2011 10:28:43   
Anoniman
Našla neki sajt piše leče anemiju, bronhitis, gastritis, rak, neplodnost kod žena, migrene, šećernu bolest, čir..... Samo po sastavu ne znam kako je prilagođeno deci i kako da ga pripremim user posted image Bilo ko?????

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: JAJE
18.10.2011 10:29:28   
Lu
Moje dijete smaže dva jajeta za doručak u obliku čimbura (ko ne zna šta je to nek pita Alexuser posted image )
Kokošja, neoprana, doduše nisu po****user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: JAJE
18.10.2011 10:31:56   
Olga75
Nina , jaje je jaje , izes ga user posted image
pitaj pedijatra user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: JAJE
30.11.2011 9:04:14   
mirjanica
Evo sta sam ja nasla na netu, a odgovor je jednog pedijatra:

Od 8.meseca se može davati žumance, a celo jaje tek posel prvog rođendana! 
Žumance se kuva i sprema sa povrćem koje je beba već probala. ALergija je moguća, i obično se manifettuje osipom po koži i oko usta, a ponekad i prolivastim stolicama. Zato je važno da, kad date žumance, NE dajete ništa drugo što je novo za bebu. Ukoliko se alegija na jaje pojavi, potrebo je NAJMANJE 6 meseci (često i godinu dana) potpune "apstinencije" od jajeta. 

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: JAJE
14.3.2012 22:46:15   
mirjanica
Ha, kad sam kopirala ovaj tekst pre tri meseca, nisam ni slutila da nas to moze zadesiti.

Moze li neka mama, cije je dete bas alergicno na jaje, da napise kakve su reakcije bile?

Mi smo probali osminu - i nista. Posle dva dana cetvrtinu - i nista. Ali sutradan uvece dete je dobilo proliv. Gastroe. je odmah zakljucio da je u pitanju jaje i rekao da pauziramo 6 meseci, a pedijatar kaze da nema sanse da bude jaje, odnosno da posle dan i po dete dobije proliv, i to od tako male kolicine...
Vec sam u drugoj temi pisala da je tih dana jeo i dosta blitve (na koju ja i dalje sumnjam da je uzrok proliva), a i prehladio se, nos mu slini kao blesav. Svakako cemo pauzirati sa zumancetom bar mesec dana, pa cu ponovo probati da mu dam osminu, kako drugacije da utvrdim sta je bio uzrok proliva?


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: JAJE
25.3.2012 22:56:06   
Ana RR
Planiram ove nedelje da krenem sa uvođenjem žumanceta. Planirala sam da jednom ili dva puta nedeljno dam osminu. Pa sledeće nedelje četvrtinu, sledeće polovinu i na kraju celo. Da li je to ok ili treba ići sporije?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: JAJE
25.3.2012 22:58:20   
Anoniman
Kada sam Luki uvodila, rekoše danas 1/4, sutra 1/2, prekosutra 3/4, nakosutra celo. Osmine tada nisu bile u opticaju. Ali sam sigurna da se to promenilo. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: JAJE
25.3.2012 23:03:21   
Ana RR
Uh bre, pa to za 4 dana uvedeno. Sad kažu da se uvodi oko mesec dana, postepeno. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: JAJE
25.3.2012 23:03:41   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Planiram ove nedelje da krenem sa uvođenjem žumanceta. Planirala sam da jednom ili dva puta nedeljno dam osminu. Pa sledeće nedelje četvrtinu, sledeće polovinu i na kraju celo. Da li je to ok ili treba ići sporije?

Mi smo potpuno isto tako uveli.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: JAJE
25.3.2012 23:05:04   
Sanjica26 RR
Tako smo i mi kao New Mom.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: JAJE
25.3.2012 23:07:40   
nakins
Ana, ja sam isto tako staši davala ali ne zadugo....kad smo dosli do celog jajeta nije htela da ga jede. Sada ima 2 godine i nema para ni da ga lizne. Ne mozes je prevariti ni na koji nacin. kada pravom gibanicu, kaze "necu mama, to je gadno ima jaja" user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: JAJE
25.3.2012 23:11:56   
Ana RR
E pa super, tako ću i ja. Jeste li davale dva dana ili jedan nedeljno?

Nakins, potpuno je razumem, što se mene tiče jaje ne mora ni da postoji user posted image nije da ne volim ali se retko kada setim da pojedem.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: JAJE
25.3.2012 23:37:18   
nakins
Mozes davati maksimum dva puta nedeljno. nemoj vise jer je jaje tesko za njihov zeludac.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: JAJE
25.3.2012 23:39:16   
Sanjica26 RR
Mi Teodori dajemo dva puta nedeljno. Ni ona ne voli jaje, ali nekako pojede.user posted image

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: JAJE
5.9.2013 15:23:48   
Peace*
Molim vas da mi kažete kako se sada uvodi jaje bebi? Korak po korak? Hvala

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: JAJE
5.9.2013 15:51:45   
Janncica
Ja sam dala sa punih 8.Zumance.Prvo osminu,pa cetvrtinu(nismo dalje),ali je bitno postepeno povecavati. Pedijatar mi je rekao na svaki 3 dan da dajem.
A procitala sam negde,mislim da je Bebalina pisala da se preporucuje sa 6 meseci,jer je najslicnije majcinom mleku(po ne znam cemu),nisam sigurna,valjda se lako svari...bla bla truc...ne znam ni sto odgovaram kad nemam pojma. user posted image

A belance sa godinu dana...

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here